Powrót   Forum CDRinfo.pl > Konsole > Konsole > Gry na konsole

Gry na konsole Dyskusje o grach na konsole



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 09.07.2018, 00:20   #1
MajsterPopsuj
Odmrożony leniwiec
 
Avatar użytkownika MajsterPopsuj
 
Data rejestracji: 02.03.2018
Lokalizacja: Ceres
Posty: 474
MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
The Last Guardian

Jedna z najlepszych gier wszech czasów? Byłaby taka gdyby nie wyjątkowo zła fizyka (system kolizji, przez który często się ginie w absurdalny sposób i ten przeklęty zwierz, który nie reaguje na komendy - powodzenia z time trialem w takich warunkach). Zepsuty system trofeów (np. puchar za przyłapanie Trico na stawianiu klocka czy wysłuchanie wszystkich porad (czyli odczekanie bez sensu sumarycznie około godziny w bezruchu)).

Dałem za to 80zł i trochę żałuję. Niby wspaniała atmosfera (jak to wszystkie trzy gry tego projektanta), niby fantastyczna animacja "kotochimery", niby jest ten klimat, ta tajemniczość, ta podróż. Ale wszystko zalewa morze frustracji na sterowanie (np. skok pod trójkątem - serio, nie było lepszego wyboru? może R3+L2+option? byłby równie wygodny...). Bardzo często nie wiadomo czy gra się zbugowała czy takiej mechaniki jak gracz sobie wyobraził po prostu nie ma (ale odpala YT i okazuje się że jest) - kreatura blokuje się często w przejściu, stoi jak słup soli i patrzy się w ścianę jak sroka w gnat lub wręcz przeciwnie, gracz chce wskoczyć, wie że można po ocenie wysokości, rozpiętości pierzastego truchła, ale skurwysyn wozi się jak żyd po pustym sklepie i ani myśli zatrzymać i wskoczyć/podstawić swój pusty łeb pod gzyms. Może ja jestem choleryk i furiat, może zamysłem twórców była nieprzewidywalność zachowań "dzikiego pożeracza dzieci", ale autentycznie mnie to ekstremalnie wkurwia! Przed chwilą skończyłem grać i chodzę naładowany jak po zgrzewce redbulli... Grać z dziewczyną albo wcale. Kilka razy nosiło mnie aby przypierdolić DS4 o podłogę i tylko cena nowego mnie powstrzymała. Jest aż tak źle.

Ostatnio zmieniany przez MajsterPopsuj : 09.07.2018 o godz. 00:22
MajsterPopsuj jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.07.2018, 08:55   #2
Jolek
Guru
 
Avatar użytkownika Jolek
 
Data rejestracji: 02.09.2016
Posty: 1,164
Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
To już wiem co sobie odpuszczę jak kiedykolwiek kupię PS4.
__________________
Masz jakieś pytanie na temat konsol.
Zadaj je w dziale konsole.

Moja druga pasja:
Jolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2018, 23:23   #3
MajsterPopsuj
Odmrożony leniwiec
 
Avatar użytkownika MajsterPopsuj
 
Data rejestracji: 02.03.2018
Lokalizacja: Ceres
Posty: 474
MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nie no, to dobra gra, na pewno unikalna i koniecznie trzeba jej skosztować. Ale nerwy to trzeba mieć ze stali.

Znalazłem bug-a (wersja najnowsza, czyli chyba 1.06).
Nazwijmy go, Dark World. Po uzbieraniu 96 beczek z duszami, dzieciak dostaje figurkę do malowania tego leniwego bydlaka. Trzeba stanąć jak najbliżej Trico, ale go nie dotykać, włączyć malowanie na szaro i podskoczyć w momencie zetknięcia obiektów nogi zwierza z ludkiem. A przynajmniej w takich okolicznościach to się stało. Nie udało mi się tego powtórzyć (bo Trico ma owsiki i nie może ustać w miejscu...).
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
The Last Guardian-tlg_bug_1.jpg   The Last Guardian-tlg_bug_2.jpg  
MajsterPopsuj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2018, 10:06   #4
Jolek
Guru
 
Avatar użytkownika Jolek
 
Data rejestracji: 02.09.2016
Posty: 1,164
Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
To w końcu warto czy nie warto!?

"Dałem za to 80zł i trochę żałuję...
Bardzo często nie wiadomo czy gra się zbugowała czy takiej mechaniki jak gracz sobie wyobraził po prostu nie ma...
Jest aż tak źle."

Raczej już żaden patch się nie pojawi, wiec nie wiem czy jest sens się mordować.
Już kiedyś wyrzuciłem pada przez okno grając w Fight night champion (ostatnia walka w trybie Champion mode).

Czy nie lepiej jak ktoś nie grał zainteresować się ICO (chyba nie wyszło jeszcze na PS4) i Shadow of the Colossus?
__________________
Masz jakieś pytanie na temat konsol.
Zadaj je w dziale konsole.

Moja druga pasja:
Jolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2018, 14:37   #5
MajsterPopsuj
Odmrożony leniwiec
 
Avatar użytkownika MajsterPopsuj
 
Data rejestracji: 02.03.2018
Lokalizacja: Ceres
Posty: 474
MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Oczywiście, że warto. Każda z tych trzech gier zapewnia unikalne doświadczenia. Nie ma nawet podobnych, innych gier. Famito Ueda jest świetnym artystą, ale ma gówniany zespół, którzy położył KAŻDĄ z tych gier. Problem z TLG polega na tym, że to ich jedyna gra gdzie tak istotna jest precyzja i reaktywność. A skoro fizyka ssie to pojawia się często-gęsto frustracja.

ICO nie wyszło na PS4 i raczej nie wyjdzie. To jeszcze większa nisza niż TLG i SoTC, a remake jest w dzisiejszych czasach bardzo drogi. Nie miałby szans na zwrot kosztów, nie mówiąc już o zarobieniu na siebie.

Ostatnio zmieniany przez MajsterPopsuj : 10.07.2018 o godz. 14:40
MajsterPopsuj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2018, 14:40   #6
Meanthord
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Meanthord
 
Data rejestracji: 14.03.2013
Posty: 305
Meanthord niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ale jakby nie było z tych trzech gier TeamIco to ostatnia jest - ogólnie rzecz ujmując - najsłabsza. Więc jeśli ktoś nie grał w żadną z nich, to polecam na spokojnie zapoznać się najpierw z pierwszymi dwiema .
Meanthord jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2018, 14:48   #7
MajsterPopsuj
Odmrożony leniwiec
 
Avatar użytkownika MajsterPopsuj
 
Data rejestracji: 02.03.2018
Lokalizacja: Ceres
Posty: 474
MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kolejność moim zdaniem nie ma jakiegoś dużego znaczenia. Nie wiadomo, kiedy i gdzie dzieje się TLG, ale ze względu na powyższe to należałoby raczej usiąść do niej na końcu. SoTC jest prequelem ICO (a w każdym razie Ueda to potwierdził bo obu gier nie łączy w zasadzie nic poza charakterystycznymi cechami świata przedstawionego w "serii"), więc teoretycznie najlepiej zacząć właśnie od niej. Tyle, że... mamy remake, który bije na głowę wersję z PS2 i porty na PS3, więc moim zdaniem kolejność słuszna to:
  1. ICO (PS2; BTW ciekawe czy alfa na PSX kiedyś wypłynie)
  2. Shadow of The Colossus (PS4 lub protoplaści na PS2/PS3)
  3. The Last Guardian (PS4)
  4. ich nowa gra (PS6? )
MajsterPopsuj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2018, 07:26   #8
Jolek
Guru
 
Avatar użytkownika Jolek
 
Data rejestracji: 02.09.2016
Posty: 1,164
Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
To może by tak stworzyć listę unikatowe\najlepsze\dobre gry PS4 skoro PS2\PS3 już taką mają,
a gier na PS4 wyszło już chyba aż nadto?
__________________
Masz jakieś pytanie na temat konsol.
Zadaj je w dziale konsole.

Moja druga pasja:
Jolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2018, 12:37   #9
MajsterPopsuj
Odmrożony leniwiec
 
Avatar użytkownika MajsterPopsuj
 
Data rejestracji: 02.03.2018
Lokalizacja: Ceres
Posty: 474
MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
http://schowek-na-miotle.cba.pl/gry.html

Ale podobno tamte reklamy są szkodliwe, więc bez blokera javascript nie wchodź. Ja tam nie wiem, nie widzę żadnych reklam.
MajsterPopsuj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
peer guardian klekacz Off topic 3 26.05.2004 23:42


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.