Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Gry na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f120/)
-   -   PlayStationTV i zły dotyk (https://forum.cdrinfo.pl/f120/playstationtv-zly-dotyk-96389/)

Berion 20.04.2017 19:59

PlayStationTV i zły dotyk
 
Korzystając z dobrodziejstw wyczyszczenia blacklist, które dla niepoznaki nazywają się whitelistami, zagrałem w Little Big Planet Vita i Uncharted: Golden Abyss.

Gry te nigdy nie zostały dostosowane do PSTV, więc za smyracz i gładzacz robią R3/L3. O Chrystusie niebieski, jakie to jest potwornie niewygodne! Oczywiście nie narzekam że jest taka możliwość bo inaczej przecież się nie dało tego zrobić na DS3, ale sam fakt takiej kombinatoryki. Tego jest tak wiele, że nawet na prawdziwej Vicie bym złorzeczył. Myślałem, że latanie kwiatkiem we Flower na żyroskopie to szczyt braku ergonomii, ale to co dzieje się w tych grach przechodzi ludzkie pojęcie. Od takich syfów są telefony i tablety...

ethar 26.04.2017 09:40

Ja właśnie ogrywam Uncharted Złotą Otchłań na VICIE i faktycznie, jest tego sporo i jest to zapychacz typu "Ha może wykorzystamy w jakiś sposób dotyk? - Wiesz co wrzućmy tam ścinanie bambusów, oraz dodatkowo połowę interakcji aby było można zrobić za pomocą dotyku!"

Jak to R3 i L3? Wciskasz gałkę i dodatkowo nią ruszasz jakby to był dotyk ? O.o

A DS4 nie dałoby radę wykorzystać przedniego panelu?

misiozol 26.04.2017 10:40

z tego co mi sie wydaje tam sa uzywane 2 smyracze tylni i przedni ;)

Berion 26.04.2017 11:35

Dokładnie takie samo mam wrażenie. Odechciało mi się grać, tyle tego jest. W zasadzie to doszedłem w drugim rozdziale do kłody ma rzecze gdzie trzeba sterować akcelerometrem, nieobsługiwanym przez DS3, więc cóż, nom... :)

Tak. I nie dodatkowo tylko zamiast. Na ekranie pojawiają się grabki biała i/lub czerwona symbolizujące rodzaj dotyku (dwa szybkie wciśnięcia trójek to zmiana z smyrania na szczypanie, a ponowne przełączanie się pomiędzy przednim a tylnym). Wtedy iks robi za kontakt z ekranem (samo przesuwanie odbywa się gałkami). Potem odciskasz żeby wyłączyć. Tak się mordowałem w LBP (co najmniej dwa poziomy są nie do wymasterowania bo trzeba jednocześnie używać dotyku i grać - nie wyobrażam sobie tego nawet na PSV...), dopóki nie pojawił się poziom ze story do sterowania tym samym szajsem co w U:GA na kłodzie.


@Misiozol, nie tylko oba smyracze, jeszcze akcelerometr i... kamera. Czysty debilizm, nienawidzę kiedy gra używa czegokolwiek innego niż samego joypada/klawiatury.

EFER 26.10.2023 23:46

Hej, właśnie doszedłem w Uncharted do tej nieszczęsnej kłody, gram na PS TV przy wykorzystaniu DS4, powiedzcie czy jest możliwe przejście tej kłody ? Kombinuje na milion sposobów, zmieniam smyracze/tylni/przedni/łapacz na prawdę wszystko i nadal spadam, czy jest to możliwe ?

KaiQ 27.10.2023 22:15

Jako że większa część graczy tutaj będąca odeszła wraz z roztopami zakańczającymi epokę lodowcową, a inni już nie mają tyle czasu na gry co kiedyś (też jestem w tej grupie) to o ile nie grałem w Uncharted na PSV czy innej konsoli, to myślę że najlepiej będzie jak zlokalizujesz dokładną swoją pozycję w grze (część misji) i poszukasz cudzego przejścia na YouTube. Na pewno ktoś to przeszedł w ten czy inny sposób. Bywa wiele portów gier niekoniecznie wygodniejszych do przejścia na konkretnej platformie.

Ja się tak skusiłem ze sklepu M$ kupić pakiet gier Jedi Outcoast i Jedi Academy z Xbox Classic (port) na X360 i XOne... o zgrozo, tu przycisków brakuje a w menu i podpowiedziach się pojawiają.

PS.
Wolę Ci tak doradzić, niż zostawić cię z przeświadczeniem że nikt tutaj nie pomoże, czy nie odpisze nawet jeśli nie zna dokładnej odpowiedzi.

EFER 28.10.2023 10:24

Szukałem rozwiązania na YT jednak wszystkie streamy są bezpośrednio z ps vity gdzie taki problem nie występuje

misiozol 28.10.2023 11:15

Nie wystepuje bo gra jest na vite, kup vite i ciesz sie zyciem. Sa inne opcje ale zdecydowanie bardziej skomplikowane i bardziej kosztowne.

Meanthord 28.10.2023 11:46

Przecież nie da się oficjalnie przejść tego momentu na ds4, pozostaje przerobienie PSTV + hacki.

EFER 28.10.2023 15:26

Mam przerobioną ps tv mimo to nie da rady nic zrobić, próbowałem na wersji gry ściągniętej z henkaku i na oryginalnej kasetce nadal to samo :D dziś kupiłem ps vite, czego to nie robi się dla jednej gry :) btw. Czy jest jakaś opcja streamowania ekranu vity na tv np. Przez ps4 lub ew. podpięcie przez kabel np. Hdmi do telewizora,albo jakaś gra zdalna, macie jakieś info na ten temat ?

KaiQ 29.10.2023 00:15

Mam podpowiedź od jednego z kolegów. Powinieneś zainteresować się pluginami pozwalającymi na emulację żyroskopu. Domyślam się, że bez tego to wiele nie zdziałasz. ( z tym zapewne niewiele więcej, ale jednak)

misiozol 01.11.2023 11:10

Cytat:

Napisany przez EFER (Post 1463686)
Mam przerobioną ps tv mimo to nie da rady nic zrobić, próbowałem na wersji gry ściągniętej z henkaku i na oryginalnej kasetce nadal to samo :D dziś kupiłem ps vite, czego to nie robi się dla jednej gry :) btw. Czy jest jakaś opcja streamowania ekranu vity na tv np. Przez ps4 lub ew. podpięcie przez kabel np. Hdmi do telewizora,albo jakaś gra zdalna, macie jakieś info na ten temat ?


Da sie, byly takie projekty, ale to bylo wieki temu poszukaj vita hdmi i potrzebny byl plugin do tego tez.

Meanthord 07.12.2023 13:38

Dla potomności ;):

https://github.com/MERLev/DS34Motion
  • PCSA00029 - Uncharted Golden Abyss - River game at chapter 12 and other balance mini-games can be completed.

misiozol 08.12.2023 00:09

Ilość załączników: 1
To ja dodam jako zalacznik ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.