Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Telefony (Smartfony) (https://forum.cdrinfo.pl/f122/)
-   -   bezpieczeństwo smartfonów (https://forum.cdrinfo.pl/f122/bezpieczenstwo-smartfonow-95685/)

mgit 18.09.2016 20:31

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez andy (Post 1368275)
A to ciekawe. Używam Textra i ona nie ma żadnego problemu z blokowaniem wiadomości sms.

Może masz root'a?

Eset sobie nie radzi... jak telefon nie ma root'a :sciana:

To sama każda tego typu aplikacja - po za domyślną od Samsunga co to obsługuje...

Nie żeby mi to jakoś specjalnie przeszkadzało... i tak używam do obsługi sms domyślnej... ale niesmak pozostaje...

Berion 19.09.2016 22:39

Ja używam starego Contact+ i sobie radzi, a praw roota mu nie dałem (bo i nawet nie potrzebuje). Twoje złe doświadczenia nie są normą, szczególnie w świecie Androida kiedy coś na jednym telefonie działa, a na drugim niekoniecznie "ICHWC". ;)

mgit 19.09.2016 22:44

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1368345)
Ja używam starego Contact+ i sobie radzi, a praw roota mu nie dałem (bo i nawet nie potrzebuje). Twoje złe doświadczenia nie są normą, szczególnie w świecie Androida kiedy coś na jednym telefonie działa, a na drugim niekoniecznie "ICHWC". ;)

Na Samsungach - działa idealnie tylko to co od Samsunga.... to prawie jak Apple :rotfl:

Z tą różnicą - że Apple nie wybucha sam z siebie - chyba, że ładujemy go mikrofalą k***a

Berion 20.09.2016 19:48

To ja nie wiem czy zazdrościć czy współczuć. ;)

mgit 20.09.2016 21:15

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1368394)
To ja nie wiem czy zazdrościć czy współczuć. ;)

Chyba zazdrościć... po ostatnich doniesieniach nowy iPhone nie radzi sobie z własnymi słuchawkami bezprzewodowymi (nie działa pilot do sterowania)... na samsungu z tym akurat problemu nie ma :rotfl:

andy 21.09.2016 12:19

Nie mam roota.

mgit 21.09.2016 18:01

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1368430)
Nie mam roota.

Nie wytrzymasz... zrobisz root'a na dniach pewnie...

Wysłane z mojego SM-T810 przy użyciu Tapatalka

andy 21.09.2016 18:34

Nie mam root i na razie nie planuje. Ten telefon mam już rok.

Nie wiem co tam masz w tym samsungu ale blokowanie smsów u mnie można robić dowolną aplikacją od sms. Teraz używam Textry i się idealnie sprawdza a sama aplikacja jest chyba jedną z najlepszych na rynku.

misiozol 21.09.2016 19:56

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1368446)
Nie wytrzymasz... zrobisz root'a na dniach pewnie...

Wysłane z mojego SM-T810 przy użyciu Tapatalka

ja po miesiacu zainstalowalem custom rom omega :D

mgit 21.09.2016 20:00

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1368466)
ja po miesiacu zainstalowalem custom rom omega :D

Ja wytrzymałem ponad dwa lata bez root'a... zmieniłem telefon na nowszy i nadal root'a nie mam, i wszystko działa.

Włączam i działa, i nie zastanawiam się co nie działa w danym roomie... i nadal nie widzę sensu katowania własnej osoby czymś co udaje, że działa :taktak:

Berion 21.09.2016 20:09

:glaszcze:

M@X 21.09.2016 21:11

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1368470)
Ja wytrzymałem ponad dwa lata bez root'a... zmieniłem telefon na nowszy i nadal root'a nie mam, i wszystko działa.

Włączam i działa, i nie zastanawiam się co nie działa w danym roomie... i nadal nie widzę sensu katowania własnej osoby czymś co udaje, że działa :taktak:

:spoko:

andy 22.09.2016 04:19

Cytat:

Ja wytrzymałem ponad dwa lata bez root'a... zmieniłem telefon na nowszy i nadal root'a nie mam, i wszystko działa.

Włączam i działa, i nie zastanawiam się co nie działa w danym roomie... i nadal nie widzę sensu katowania własnej osoby czymś co udaje, że działa :taktak:
Root != custom rom. Można mieć roota na fabrycznym oprogramowaniu.

Jeżeli chodzi o custom romy to świetna inicjatywa. Dostajemy oprogramowanie (np. CyanogenMOD), które w wielu kwestiach przebija szybkością i stabilnością romy producentów.

dalmashin 22.09.2016 06:43

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1368512)
Root != custom rom. Można mieć roota na fabrycznym oprogramowaniu.

Jeżeli chodzi o custom romy to świetna inicjatywa. Dostajemy oprogramowanie (np. CyanogenMOD), które w wielu kwestiach przebija szybkością i stabilnością romy producentów.

Cyanogen fajny, szybki i lekki. Ale na moim nexusie 4 i lg g3 bateria schodziła w cyklu krotszym niz 12h. Romy są dobre dla tych co mają mało apek i jadą na domyślnej konfiguracji. W moim przypadku, pomimo robienia kopii w titanum i tak przejscie na inny rom to co najmniej 3h. I chyba już z tego wyrosłem.

Berion 22.09.2016 10:25

Jeśli zjadał szybciej baterię to coś nie tak z kernelem lub shedulerem. Generalnie rzecz biorąc to na custom romach bateria dłużej trzyma. ;)

Absurdalnym jest też stwierdzenie, że "są dla tych co mają mało apek"... Co to ma do rzeczy w ogóle? Co to jest "domyślna konfiguracja"? Konfiguracja czego? We wszystkich rom-ach, dane użytkownika znajdują się w tym samym miejscu, darmowe aplikacje też. Problemem mogą być aplikacje płatne i kretyńskie nazewnictwo punktów montowania pamięci wewnętrznej i zewnętrznej (raz jest to sd_card, raz sdcard, a w nowszych Androidach sd to flash telefonu...). Dlatego kopii nie robi się przez magiczne programy tylko pushuje via adb.

I taki jest Android... Trzeba się na nim znać i poświęcić mu trochę uwagi. Albo mieć szczęście i przy niewielkich wymaganiach zadowolić się stockiem.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.