Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Telefony (Smartfony) (https://forum.cdrinfo.pl/f122/)
-   -   Czas pracy smartfonów - naprawdę gorszy od komórek? (https://forum.cdrinfo.pl/f122/czas-pracy-smartfonow-naprawde-gorszy-od-komorek-94599/)

sobrus 27.11.2015 08:15

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1343198)
Chciałeś napisać praktycznie wcale nie używa? :D:P

Nie, chciałem napisać to co napisałem. Jakbym wcale nie używał smarta to by jadł z 5% dziennie.

Cytat:

Nie zauważyłem.
LG akurat do tej grupy sie nie zaliczają.

Cytat:

Oj czepiasz się tej funkcji map jak rzepa spodni. Nikt nie każe Ci używać map i informacji o ruchu drogowym.
Nie czepiam się, po prostu usługi google play, im nowsze tym gorzej, robią w tle coraz więcej. Poczytaj sobie fora ile ludzie mają z nimi problemów. Akurat że Ty nie masz to nic nie znaczy. Ja problemów z nimi nie miałem ale odkąd się nich pozbyłem w tle dzieje się zdecydowanie mniej. A nie korzystam z aplikacji Google.

Cytat:

Używam Textry i nie zauważyłem żeby mi zakładała wakelocki, które ciągną*niemiłosiernie baterię.
Nie wakelocki, ale od czasu do czasu zdarza się mu zjadać CPU i to dość intensywnie. Jeżeli nie masz non stop monitorowania CPU to nie zauważysz. Problem dotyczył wersji 3.7, aktualnie sprawdzam 3.8 może to poprawili.
CPU Stats jest fajny i dość lekki.
https://play.google.com/store/apps/d...takke.cpustats

Ale mniejsza o textre, to tylko przykład - chodzi o to że źle napisane/ zabugowane aplikacje mogą niepotrzebnie "drenować" baterię. A jeżeli ktoś ma śmietnik i instaluje wszystko jak popadnie no to wiadomo.

Cytat:

U mnie można wyłączyć WiFi jak i internet mobilny w dowolnej chwili.
A czy ja napisałem że się nie da? Oczywiście że można tylko dużo osób tego nie robi a potem zdziwko że bateria nie trzyma do końca dnia. I idzie opinia że smartfon trzeba ładować codziennie.
OK jeżeli non stop gadamy na facebooku to nie ma rady, ale czasem ten internet jest zupełnie niepotrzebny.

Cytat:

Jest coś*takiego jak wpływanie na obiekt badany tylko przez, to że się*go bada.
Bez przesady, akurat to można to wyczytać bezpośrednio z ustawień schedulera i nie trzeba nic badać.
Scheduler jest zazwyczaj ustawiany przez producenta tak, aby telefon robił dobre wrażenie prędkością działania. A nie oszczędzał baterię.

SpeedFreaK 16.02.2016 13:29

Udalo mi sie osiagnac 3 dni bez ladowania przy sporadycznym korzystaniu z fona.
Normalnie wytrzymuje ok 1.5 dnia.

Andrzej71 24.02.2016 17:42

Obecnie max na moim Samsungu Grand Duos to jest 2 dni, ale to wtedy jak nie odpalam wifi czy transmisji danych. Znajoma ma J5 i do 5 dni potrafi ten telefon działać przy normalnym użytkowaniu więc wynik godny podziwu.

MrsFidel 07.10.2016 23:44

Do 2 dni, z włączonym wifi/transmisją danych przy średnim użytkowaniu. Bez dostępu do internetu jak leży spokojnie na boku to 4 dni mógłby wytrzymać.

janek963 08.12.2016 08:45

mam lg g4 i korzystam tak optymalnie wiecie messenger + FB + insta + snapchat + chrome i codziennie wieczorem go ładuje ale nie musiałbym tego robić, robię to tylko dlatego że nie lubię wychodzić do pracy z baterią naładowaną na 60%

DarkSlide97 27.02.2020 06:50

Odświeżę temat

Pro-tipy jak wydłużyć działanie baterii na smartfony z Androidem:


1. Odinstaluj Facebooka/Messengera. To programy które działają w tle, są wielkie jak na swoje możliwości i żrą baterię. Lepiej przeglądać FB w przeglądarce.
Bonusowo dostajemy też spokój od powiadomień że ktoś polubił nasz post, wstawił zdjęcie kotka czy innych bzdur :P

2. Wejdź w ustawienia telefonu i znajdź w oszczędzaniu energii listę aplikacji (nie każdy to ma) i ustaw wszystkie żeby wyłączały się po zablokowaniu telefonu.
Następnie odznacz tylko te, od których potrzebujesz działania w tle/powiadomień.

3. Wyłączaj dane pakietowe/wifi kiedy nie korzystasz z internetu. Pozostawienie ich włączonych zazwyczaj mocno skraca czas działania telefonu.

4. Jeśli używasz ekranu na 100% jasności, ustaw automatyczną jasność. Przy okazji twoje oczy ci się odwdzięczą.

5. Jeśli słuchasz dużo muzyki/czegokolwiek innego przez YouTube to zainstaluj sobie wersję Vanced, żeby móc wygaszać ekran podczas słuchania i oszczędzać baterię.
Dodatkowo pozbędziesz się wkurviających reklam.

6. Ustaw tryb oszczędzania energii na stałe.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.