Powrót   Forum CDRinfo.pl > Urządzenia przenośne > Telefony (Smartfony)



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 30.07.2004, 07:21   #1
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wojna komorkowcow trwa

patrzcie jak to idzie - od 1.Hujach obniża taryfy, a POP juz szykuje nowa, bardziej atrakcyjna
http://www.e-gsm.pl/s1.php3?id=wiecej&id2=3622
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.07.2004, 07:25   #2
Mily_
Formatowiec...
 
Avatar użytkownika Mily_
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Lokalizacja: PO
Posty: 1,878
Mily_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hehehe i znowu będę sobie gadał za tanioche i smsował

"Pojechał ten dyrektor" faajjnniiee faajjnniiee
__________________
"Usuń ze swojego słownika słowo problem
i zastąp słowem wyzwanie.
życie stanie się nagle
bardziej podniecające i interesujące"
Donna Watsonon
Mily_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2004, 07:47   #3
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Przecież to wsumie lepiej dla klijentów, bo maja coraz taniej, nidługo może dojdziemy do tegoże nie będzie trzeba płacić abonamentu, tylko same rozmowy i smsy
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2004, 08:07   #4
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez gallus_anonim
Przecież to wsumie lepiej dla klijentów, bo maja coraz taniej, nidługo może dojdziemy do tegoże nie będzie trzeba płacić abonamentu, tylko same rozmowy i smsy
********************************************
abonament jest forma oszustwa i zmowy operatorow i producentow telefonow.
W abonamencie daj ci telefon za 1 zeta, ale przez okres trwania abonamentu i tak go splacasz do wartosci rynkowej i w dodtku z gorka.Jesli minuta na karte moze kosztowac 80-90 groszy to w tym tez jest zawarty zysk operatora. ( a nasi operatorzy do biednych nie baleza).Przy abonamecie operator na spokoj -gadasz nie gadasz placisz - producent na staly zbyt telefonu i wszyscy sa szczesliwi To co sie dzieje na rynku telefonoew na karyte - to normalny , zdrowy mechanizm konkurencyjny i w koncu sie zaczal, nalezy sadzic ze zacznie sie rowniez na rynku telefonow nowych kupowanych bez posrednictwa operatorow. Przeslanka do takiego wniosku jest mozliwosc kupienia w Media Mark dwoch rodzajow Simensow , jesli zacznie dzialac wolny rynek samych telefonow to i ich ceny spadna-bo obecnie sa kosmiczne w stosuku to kosztu produkcji.
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2004, 08:35   #5
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
jest tylko jedno ale - telefony nie sa tanie, z powodow oplat patentowych oraz samej isttoy zaawansowanej zabawki elektronicznej nowoczesny telefon powinien kosztowac kolo $100-$150 - NAJTANSZY! to nie jest cos co w naszym kraju uda sie szybko wprowadzic - zwlaszcza ze ludzie przyzwyczaili sie do zmian telefonu przy pierwszym powiewie wiatru i teraz beda marudzic ze nie moga

[kupowanie telefonow za pelna cene jest standardem min w finlandii - i takie tam sa wlasnie ceny [czy to dlatego ze nokia nie zdecydowala sie na wejscie na rynek tanich telefonow, czy to ze finowie generalnie na brak gotowki nie narzekaja - nie wnikalem, ale dla nich idea telefonu za 40Ec jest bajka]]

a co do pre paidow - to dzieki ostatnim akcjom wciskania ludziom zestawow startowych od 4 miesiecy nie kupilem zadnej karty a wygadalem 300 zeta - koszt to tylko okresowa zmiana numeru, co jakos wielkim problemem nie jest

teraz rozwazam na powrot na jakis czas do taktaka, az do czasu nowej, lepszej ofery sieci konkurencyjnej - niech dbaja o klienta
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.

Ostatnio zmieniany przez -Sid-The-Rat=> : 30.07.2004 o godz. 08:37
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2004, 09:36   #6
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ale ... cacy mam popa i teraz juz jest tanio alee teraz jakby weszlo to co niby na byc to ... brak slow, miejmy nadzieje ze wejdzie na rynek 5 operator, wtedy on bedzie musial byc jeszcze tanszy zeby przyciagnac ludzi, a pozostali nie chca tracic klientow obniza jeszcze oplaty Ale to nie bedzie trwalo w nieskonczonosc w koncu sie dogadaja do oplaty minimalnej i ceny zatrzymaja sie na dluzszy czas.
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2004, 09:39   #7
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
[QUOTE=-Sid-The-Rat=>]jest tylko jedno ale - telefony nie sa tanie, z powodow oplat patentowych oraz samej isttoy zaawansowanej zabawki elektronicznej nowoczesny telefon powinien kosztowac kolo $100-$150 - NAJTANSZY! to nie jest cos co w naszym kraju uda sie szybko wprowadzic
***************************************
da się - w koncu sa systemy ratalne, kredytowe, itp.Ale nie o to mi chodzilo - tylko o istote abonamentu w ktorym telefon i tak jest splaca.
A brak wolnego rynku nowych telefonow powoduje, ze operator sprzedajac nowy telefon w systemie na karte wali cena z sufitu, bo woli miec jeleni abonamentowych.
A co do "mody" na zmiane telefonu z tytuły zmiany koloru przycisku - to calkowicie sie zgadzam - to takie same zjawisko jak owczy pęd był do zamiany nagrywarek bo coraz szybciej sie krecily. Ja mam telefon bardzo zaawansowany wiekowo, jadynym minusem jest jedo waga - ale moge dresa walnac w glowe i jeszcze po policje zadzwonic potem.
A z marzen - jawi mi sie telefon ze zmieniaczem simkart - przekreca,-dzwonie z hujacha, dalej przekrecam dzwonie z popa
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2004, 09:43   #8
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@bgn A z marzen - jawi mi sie telefon ze zmieniaczem simkart - przekreca,-dzwonie z hujacha, dalej przekrecam dzwonie z popa hhahahhaa
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2004, 09:45   #9
luminat
Gość
 
Data rejestracji: 12.12.2002
Posty: 437
luminat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To co piszą w www.e-gsm.pl, ze od 15 sierpnia wprowadzą rozmowy za 72 gr/min i sms za 12 gr w Idei POP to tylko rozważania teoretyczne i zwykłe plotki. Wątpie aby idea na coś takiego zdecydowała, to są tylko działania marketingowe aby przyciągnąć więcej klientów. Może będzie jakaś odpowiedź Idei na obniżkę w Heyah i i wprowadzenie nowej taryfy w Era Tak-Tak - Happy.
Najbardziej co mnie dziwi w całej tej wojnie prepaidowej brak odpowiedzi Plus'a w ofercie Smplus-team. Polkomtel postanowił wprowadzić od sierpnia nową markę Sami swoi skierowaną dla ludzi straszych i na obszary niezurbanizowane.
luminat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2004, 09:51   #10
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez bgn
Ja mam telefon bardzo zaawansowany wiekowo, jadynym minusem jest jedo waga - ale moge dresa walnac w glowe i jeszcze po policje zadzwonic potem.
Ja mam podobnie - choć ciąży mi niesamowicie, to solidności nie mogę mu odmówić.

Przyznam się, że pomysł samoobrony za pomocą telefonu jak dotąd do mojej głowy nie zawitał, ale na pewno teraz wezmę go pod uwagę
__________________
Pozdrawiam
Nol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2004, 09:55   #11
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
luminat w tym co mowisz jest troche prawdy. Ekonomia musi tutaj zadzialac a razem z ekonomia reklama. Byc moze oni puscili tylko taka bujde zeby przytrzymac przy sobie ludzi i zmusic innych do przejscia do nich. A jesli chodzi o ceny dziwna spraw ja bym skakal dogory z radosci jakby zrobili cos takiego. Ale jesli beda tak zjezdzac z cenami w dol to sami sie wykoncza. Na bank umowia sie co do ceny minimalnej bo jesli nie to wtedy bedzie sajgon i dobrze
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2004, 10:33   #12
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
[QUOTE=luminat]To co piszą w www.e-gsm.pl, ze od 15 sierpnia wprowadzą rozmowy za 72 gr/min i sms za 12 gr w Idei POP to tylko rozważania teoretyczne i zwykłe plotki. Wątpie aby idea na coś takiego zdecydowała, to są tylko działania marketingowe aby przyciągnąć więcej klientów. Może będzie jakaś odpowiedź Idei na obniżkę w Heyah i i wprowadzenie nowej taryfy w Era Tak-Tak - Happy.
************************************************** *
Miejmy nadzieję, ze to nie sa plotki- a Idea juz raz zaspała z nowym POpem, nie docenila Hujacha i enigmatycznie obiecywala wyjscie z taryfy 1,7zl/min.
W tym co pisze nie cena jest istotna, ale mozliwosc dwonienie dopóki sie pieniadze nie skończą - i to może być tym czynnikiem decydującym.
Ludzie co kupili hujachy ( tak jak ja np.) w dalszym ciagu maja simmkarty popa
i ciągu minuty moga operatora zmienic - i ta swiadomośc jest chyba najwieksza bolaczka operatorow.
Oczywiscie ceny stana na jakims poziomie rozsadnego zysku operatorow, ale to tylko konkurencja moze wymoc
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2004, 11:07   #13
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
zaczelo sie to czego boi sie kazdy rynek - wojna cenowa
na wojnie cenowej przegrywaja wszyscy z wyjatkiem klientow (co mnie bardzo cieszy )
chwilowo najbardziej tylka daje plus ale oni zawsze zarabiali na korporacjach a nie na maluczkich - ich wybor
co do telefono na karte - w koncu rynek zaczyna wygladac normalnie (nie do konca,bo jeszcze to o czym mowil bgn - ceny aparatow; np ceny nokii to kosmos - zadnego odniesienia do wartosci realnej) i to wlasnie moze byc przyszlosc
przecierz prepaid tonajbezpieczniejsza dla wszystkich stron forma udostepniania uslugi: klient placi z gory i ponosi cene telefonu,wiec operator nie ryzykuje aparatem, nie musi wprowadzac weryfikacji wiarygodnosci klienta, ma nizsze koszty obslugi klienta i jeszcze ma jego pieniadze zanim wyswiadczy usluge (kupujesz karte zanim zaczynasz dzwonic); natomiest klient ma mozliwosc w kazdej chwili rezygnacji z uslug (ponosi tylko ewentualnie wzglednie niski koszt ewentualnie niewykozystanej karty) jesli poczuje ze jest zle traktowany (jak ja zrobilem - plus ) lub zobaczy korzystniesza oferte (era "happy" )
krotko mowiac - jeszcze tylkonormalizacja cen telefonow (co juz sie zaczelo - tydzien temu kupilem za 349pln telefon z kolorowym wyswietlaczem, dyktafonem, irda i reszta standardowych rzeczy w zestwie taktak nowke w salonie - mitsubishi m320) i tanszy roaming (wiecie jak wyglada roaming w simplusie z tego korzystac sie nie da) i koniec klientow umowa abonamentowa
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2004, 13:45   #14
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja wiem tylko tyle że ma wejść na ynek nowy operator Pre-Paid.
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2004, 13:58   #15
.::piotrek::.
Na emeryturze
 
Avatar użytkownika .::piotrek::.
 
Data rejestracji: 27.02.2004
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław
Posty: 816
.::piotrek::. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez epol
Ja wiem tylko tyle że ma wejść na ynek nowy operator Pre-Paid.
Tez mi to sie obilo o uszy, tylko nie wiem dokladnie jaki
__________________
.::piotrek::. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.