Powrót   Forum CDRinfo.pl > Urządzenia przenośne > Telefony (Smartfony)



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.08.2004, 15:32   #46
luminat
Gość
 
Data rejestracji: 12.12.2002
Posty: 437
luminat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Loczek
A wiadomo cos z tym popem. Bedzie ta obnizka 15 sierpnia ?
Jaka obniżka? Operatorzy komórkowi to nie instytucje charytatywne, żeby ciągle obniżali ceny. Już raz to mówiłem to jest zwykła plotka!!! Pół roku temu cena sms'a w POP'ie do wszystkich sieci wynosiła 40 gr, a teraz nagle ma wynosić 12 gr!
luminat jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.08.2004, 17:07   #47
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Czy taka plotka to nie wiem. IDEA już od dłuższego czasu się szykowała na wprowadzenie GPRS a razem z nim może obniżyć ceny

A na tego Heyaha bym się nie rzucał, bo ma "obskurne" karty SIM
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.08.2004, 17:14   #48
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
y ten tego - nie rozumie co rozumiesz przez obskurne?
myslalem o heyah, ale nie podoba mi sie brak bonusow przy zakupie kart (np taktak przy zakupie 150 doje 185 w necie/bankomacie lub 180 przy zakupie karty, simplus tez daje 20% gratis, a heyah nie)
pop dla mnie jest niewybaczalny za te numery z przepadaniem pieniedzy jak sie spoznisz z nabiciem...
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.08.2004, 17:29   #49
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Już wyjaśniam "osbkurne". Chodziło mi o to, że jest tylko miejsce na 10 SMS i z tego co pamiętam na 80 wpisów w książce telefonicznej.
Bonusy jak bonusy. Trzeba patzreć czy są jeszcze inne możlwiości typu wap, gprs, mms itp.
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.08.2004, 17:37   #50
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
aha - no faktycznie malo
z tych dodatkowych mozliwosci nie kazdy korzysta - np ja znam dokladnie 2 osoby korzystajace z gprs, absolutnie nikogo korzystajacego z wapu i mms'ow
mam oczywiscie na mysli mniej lub bardziej regularne korzystanie z tych opcji, a nie wlaczenie czegos raz czy dwa przez caly okres zycia telefonu dla proby a nie z potrzeby
kazdy wybiera to z czego korzysta - Tobie to potrzebne, mnie totalnie nie interesuje to tak jak ja sobie nie wyobrazam telefonu bez dyktafonu, a jak sie okazuje, malo kto z mich znajomych wie jak to sie wlacza w ich telefonach - nie potrzebuja ja np nie uzywam wysylania smsow z telefonu, wiec malo mnie interesuje czy aparat ma odliczanie znakow, pamiec na nie, T9 po polsku itp, a sporo ludzi prawie nie dzwoni a tylko pisze simki hurtowo
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.08.2004, 17:40   #51
Mily_
Formatowiec...
 
Avatar użytkownika Mily_
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Lokalizacja: PO
Posty: 1,878
Mily_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
IDEA POP żądzi... i niech zrąbią tą obniżkę
__________________
"Usuń ze swojego słownika słowo problem
i zastąp słowem wyzwanie.
życie stanie się nagle
bardziej podniecające i interesujące"
Donna Watsonon
Mily_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.08.2004, 19:34   #52
Koolo
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 15.01.2002
Posty: 407
Koolo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Mily666
IDEA POP żądzi... i niech zrąbią tą obniżkę
Gdzie żądzi ? U Ciebie w domu ?
Lepiej żeby zaczął rządzić słownik ortograficzny.
no to heyah
Koolo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.08.2004, 19:39   #53
Mily_
Formatowiec...
 
Avatar użytkownika Mily_
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Lokalizacja: PO
Posty: 1,878
Mily_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Koolo
Gdzie żądzi ? U Ciebie w domu ?
Lepiej żeby zaczął rządzić słownik ortograficzny.
no to heyah

Każdy ma swój gust... ja siedze w POPIE wiec uważam że jest najlepszy a ty masz Heyah i uważasz że on jest najlepszy...
__________________
"Usuń ze swojego słownika słowo problem
i zastąp słowem wyzwanie.
życie stanie się nagle
bardziej podniecające i interesujące"
Donna Watsonon
Mily_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2004, 08:24   #54
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez luminat
Jaka obniżka? Operatorzy komórkowi to nie instytucje charytatywne, żeby ciągle obniżali ceny. Już raz to mówiłem to jest zwykła plotka!!! Pół roku temu cena sms'a w POP'ie do wszystkich sieci wynosiła 40 gr, a teraz nagle ma wynosić 12 gr!
*******************************************
masz wujka w centertelu? Informacja o tym, ze POP uatrakcyjni oferte pojawila sie w jednym ze specjalistycznych portali. Byc moze jest to spekulacja, a byc moze nie - ale sugerowany kierunek zmian wydaje sie logiczny. Te obnizenie o pare groszy rozmow za minute - to przecietnego uzytkownika ani ziemi, ani grzeje - po po policzeniu na sekunde i koniecznych zaokraglenia daje to niewielka roznice. Ale wydluzenie czasu rozmow do okresu waznosci numeru , z reguły 12 miesiecy ( jesli sa na nim pieniadze - to moze byc strzal w dyche). Jedno jest pewne - wyjdzie to nam ,uzytkownikow na zdrowie -widac tu brak zmowy operatorow i konkurencje ( Heyach poza 888, 880 na juz nowy prefix 889). A charytatywnosc operatorow nie musimy sie martwic - naklady na licencje sie spalcily - a zyski sa spore i jest z czego odpuszczac - mamy w koncu jedne z najdroższych taryf w Europie.
I sa jeszcze zelazne ruguły ekonomii - zysk=cena x obrot. Jesli cena jest czynnikiem limitujacym - nalezy ja obnizyc a zwiekszony obrot wygeneruje zysk.Ta prawda znana kazdemu studentowi kierunkow ekonomicznyh po II roku nie zawsze dociera do tych pacanow na gorze, chociaz kazdy pirat na giełdzie to wie tez.Przyklad - dopiero KOłodko obnizyl cena wódy - zysk Polmosów zwiekszył sie

Ostatnio zmieniany przez bgn : 05.08.2004 o godz. 08:50
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2004, 09:07   #55
Koolo
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 15.01.2002
Posty: 407
Koolo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Mily666
Każdy ma swój gust... ja siedze w POPIE wiec uważam że jest najlepszy a ty masz Heyah i uważasz że on jest najlepszy...
Teraz to mogę się z Tobą zgodzić. Miałem 5 lat telefon na abonament w plusie i wydawało mi się że warunki są dobre ale po wejściu heyah zrezygnowałem z plusa bez żadnych sentymentów.
Mam niestety problem nie mogę usunąć simlocka z Siemensa A50
( z Nokii 3410 poszło kodem).
Koolo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2004, 10:09   #56
luminat
Gość
 
Data rejestracji: 12.12.2002
Posty: 437
luminat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@bgn
Po pierwsze: właścicielem Idei nie jest Centertel tylko Polska Telefonia Komórkowa. PTK ma dwie marki Ideę i Centertela (analogowa telefonia komórkowa).
Po drugie: podaj mi linka do tego specjalistycznego serwisu na którym pisało, że od 15 sierpnia idea obniża ceny w POP'ie. Informacje zawarte w serwisach typu www.e-gsm.pl można wsadzić pomiędzy bajki.
Po trzecie: po ostatnich obniżkach w prepaidach wcale nie mamy już najdroższych taryf. Można nawet powiedzieć, że obecnie mamy jedne z najtańszyf taryf w prepaidach w Europie i to z naliczaniem 1/1 bez dodatkowych opłat. W niektórych krajach połączenie liczy się od momentów inicjacji, a nie od momentu odebrania poł.
Po czwarte: ceny za min. poł. w sieciach komórkowych są liczone według stawek F2M, które na dzień 30 lipca wynosiła 72 gr, mieli podobno obniżyć do 68 gr czy nawet do 63 gr (od 1 sierpnia), ale oficjalnie nigdzie o tym nie pisano. (ceny brutto)

Ostatnio zmieniany przez luminat : 05.08.2004 o godz. 10:23
luminat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2004, 10:29   #57
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
@luminat - ja popieram bgn On ma racje.
Jakoś ostatnie "bajki" o zniżkach i nowych operatorach się sprawdzają. A o wp[rowadzeniu GPRSu w POPie także chuczy w róznych serwisach.

@Koolo - Z A50 zdejmniesz sim-locka kablem. Kodem jest to bardzo dorgie (50-100zl)
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2004, 10:49   #58
raptor123
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika raptor123
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Lokalizacja: Bełchatów
Posty: 692
raptor123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez luminat
@bgn
Po pierwsze: właścicielem Idei nie jest Centertel tylko Polska Telefonia Komórkowa. PTK ma dwie marki Ideę i Centertela (analogowa telefonia komórkowa)...
Właścicielem Ideii i Centertela jest:
Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp. z o.o.
__________________
piszcie tutaj

raptor123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2004, 11:06   #59
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
[QUOTE=luminat]@bgn
*********************
Przekonuje mnie to co piszesz - ale obys nie mial racji.
Fakt , ze Polska jest w Europie w pewnym sensie pionierem w taryfach na karte 1/1 - ale nidzie wczesniej tak zdzierskich cen nie bylo i to jest tez fakt.
Dlatego tez w Europie ( nie liczac obszarow nod Bugu na wschod) nie ma tak malo tefefonow na statystycznego mieszkanca. operatorzy musza sie teraz jakos ustawic, tym bardziej ze wisi mozliwosc wprowadzenia 4 duzego operatora, zeby zachecic tych co sa do pozostania z nimi, a nowych sklonic to przylaczenia sie. Jest w miare duzy rynek wtorny komorek, zaczyna sie swobodna sprzedaz aparatow bez sinmlokow -( mediaM, mpunkt).
Daltego tez napisalem, ze obnizenie ceny w POpie do poziomu np.Happy niewiele da - ale wydluzenie czasu korzystanie z przeplaconych pieniedzy do czasu waznosci numeru w Popie moze byc strzłem w dziesiatke.
Mam aktualnie tefefon w hujaczku i wazna simkarte w popie.
Taryfy mam jednakowe z tym ze polaczenia wewnatrz hujaczka nizsze.
Hujaczek daje mi tez mozliwosc wybierania uslug przez internet ( poczta , ukrywanie numery, i inne *******y), a w popie musze zadzwonic do BOK i panienka odpowie mi , ze w ciagu 72 godzin poczte mi wylaczy Co mnie moze zachecisz do wlozenia karty pop - nic. Ale jesli POP przestanie mi kasowac niwykorzytane pieniadze po okresie doladowania ale czasu waznosci numeru , a jest to przy zdrapce 50 zl 12 miesiecy ( w hujaczku jest tylko miesiac)- to moze mnie to sklonic do wyjecia karty z lapka i wlozenia starej - lub innych do kupienia tzw.fajnego startPopa za 20 zlotych.
I o tym wiedza w Idei, w Erze (szybka reakcja hujaczka na nowego POpa) i Happy, tylko plus zaspał.
Wszystko to obraca wokol symulacji cena x obrot.
Oczywiscie - mrzonka jest sytuacja rozmow za darmo, co reklamuja Sami swoi
( na okres wakacji).
No tosmy se popisali - sorry za tego wujka -ale spoznilem sie dzisiaj i jak pisalem to kawa dopiero mi sie robila

Ostatnio zmieniany przez bgn : 05.08.2004 o godz. 11:12
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2004, 11:06   #60
luminat
Gość
 
Data rejestracji: 12.12.2002
Posty: 437
luminat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez raptor123
Właścicielem Ideii i Centertela jest:
Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp. z o.o.
Zwracam honor forumowiczowi @bgn

Ostatnio zmieniany przez luminat : 05.08.2004 o godz. 11:08
luminat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.