Powrót   Forum CDRinfo.pl > Urządzenia przenośne > Telefony (Smartfony)



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 3, średnio 4.33. Tryby wyświetlania
Stary 22.07.2012, 12:37   #4036
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali Podgląd Wiadomości
Nic nie piszę, bo nie potrzebuję, ale zapoznałem się - jest genialny.
przykładowy - w zasadzie - pseudokod w C#
Kod:
.
.
.
DataSet xml = new DataSet();
try
{
xml.ReadXml("pliczek.xml");
ilePozycji = xml.Tables[0].Rows.Count - 1;
}
catch 
{
MessageBox....
}

.
.
.

//dobieramy sie do zaw. struktury np.
xml.Tables[0].Rows[0].ItemArray[0].ToString();

.
.
.
I tu już mogę czytać sobie dowolnie xml,
teraz stosując dobrodziejstwa z pudełka wyrzeźbij to w C++ ..


Kod:
.
.
.

char myfile[20]="names.xml";
fp=fopen(myfile, "r");
if (!fp){printf("Can't open file..\n", myfile);
getch(); return 1; }
while (!feof(fp)){

.
.
.
}
fclose(fp);
ale Ty pali to zaraz pewnie wkleisz coś bardziej cool w pytonie

PS
Nie piszę w temacie polityka od daawna.

PS2
Oprócz javy nie lubię też koloru różowego - nie potrafię wytłumaczyć dlaczego.
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 22.07.2012 o godz. 12:39
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.07.2012, 14:46   #4037
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Na andka można wgrać apke po kablu nic nie płacąc...
w końcu sam sobie robisz - czyli nie można oczekiwać tego samego po WP ?
Wiem, że można. Pisałem nawet o tym wcześniej. Dodatkowo dodałem informację ile kosztuje konto deweloperskie w Google Play.
W WP nie posiadając konta dewelopera nie wgrasz w taki sposób aplikacji do telefonu - identyczne rozwiązanie do iOSa.

Cytat:
No proszę Cię... nie ucz ojca dzieci robić,
nie lubię javy nie muszę tłumaczyć dlaczego.
Tu nie chodzi o uczenie, tylko o to że napisałeś, że Java jest zła a chwalisz C#, które działa praktycznie tak samo - podobna składnia, język obiektowy a nie zorientowany obiektowo jak C++, mnogość klas itp. itd.

Cytat:
Właśnie czyli z pudełka - używasz i nie przejmujesz się, gorzej jak chcesz custom wygląd.
Nie tłumacz mi tylko teraz jak robić custom - to mnie nie interesuje, to zmartwienie grafików, ja tylko programuję.
Skoro Cię nie interesuje to po co wcześniej o tym wspomniałeś? Jedynym twoim zmartwieniem będzie wybranie jak rozwiążesz dany problem - użyjesz takiej, czy innej klasy.

Cytat:
Mi chodzi o słuchawkę i możliwość developowania na nią,
narazie prywatnie, bez jakiś głupich kosztów,
Jeżeli rejestracja jako developer pod WP niesie ze sobą koszty to zostaje tylko Android. Tutaj masz darmowy start - zostaje jedynie zakup słuchawki.
W przypadku iOS musisz mieć kompa, wydać 99$ na konto developerskie, oraz posiadać słuchawkę - wiem, że można testować na emulatorze, ale jednak lepiej mieć aplikację przy sobie i bawić się nią na wszelkie sposoby.

Zaletą WP jest to, że nie ma tam za wiele aplikacji. Jeżeli wgryziesz się w niszę to masz szanse na dobre zarobki.

Cytat:
nie piszmy o teorii różnic języków programowania, jestem praktykiem- dostaję i robię, nie interesuje mnie co z czego się wywodzi ,
W Javie czy C# programuje się równie szybko, więc nie wiem w czym problem. Składnia jest również zbliżona.

Cytat:
przykładowy - w zasadzie - pseudokod w C#
[...]
I tu już mogę czytać sobie dowolnie xml,
teraz stosując dobrodziejstwa z pudełka wyrzeźbij to w C++ ..
Wiesz nie chcę mówić, że się nie znasz, ale się kurde nie znasz. Wkleiłeś kod języka C, znaczy metody są z języka C, a nie z C++. W C++ do obsługi plików służy klasa fstream.

Przykładowe otwarcie pliku:
Cytat:
// fstream::open
#include <fstream>
using namespace std;

int main () {

fstream filestr;

filestr.open ("test.txt", fstream::in | fstream::out | fstream::app);

// >> i/o operations here <<

filestr.close();

return 0;
}
http://www.cplusplus.com/reference/i.../fstream/open/

Jeżeli chciałbyś obsługiwać XMLa to oczywistą oczywistością jest, że skorzystasz z gotowej klasy do obsługi plików. Wtedy jego obsługa wyjdzie tak jak w przypadku C# - zgrabnie i szybko.

Cytat:
Oprócz javy nie lubię też koloru różowego - nie potrafię wytłumaczyć dlaczego.
Może się naoglądałem za dużo House'a, albo trawką którą palę zaczyna szkodzić, ale gdy słyszę jak ktoś mówi, ze język programowania X jest zły, a jednocześnie zachwala język Y, który jest do niego bardzo zbliżony, to zadaję sobie pytanie dlaczego.
Java posiada tak dużą ilość bibliotek, że nie musisz się zatrzymywać na pisaniu np. obsługi XMLa.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2012, 15:37   #4038
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Może się naoglądałem za dużo House'a, albo trawką którą palę zaczyna szkodzić, ale gdy słyszę jak ktoś mówi, ze język programowania X jest zły, a jednocześnie zachwala język Y, który jest do niego bardzo zbliżony, to zadaję sobie pytanie dlaczego.
Bo jestem wybrednym artystą, któremu nie jest obojętne jakim pędzlem maluje!
Nie mam zbyt dobrego daru do uczenia osoby drugiej dlatego też nie jestem nauczycielem. Osoba chcąca bez problemu wyciągnie zrozumie filozofię przykładów.
Nie jesteś w stanie na podstawie kilku linijek oceniać osoby- to jest tylko Twój nieprofesjonalizm w tym momencie.
Jak już tak dążysz, że wszystko jest na podstawie czegoś- w czym oczywiście masz rację to zejdź do korzenia - assemblera, wszak wszystko jest kompilowane do zera i jedynek. W czym problem ? Ach... właśnie... wygoda... preferencje... upodobania.
Nie rozumiesz trudno. Widzę zalety C# i MS wykonał dobrą robotę.

Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Skoro Cię nie interesuje to po co wcześniej o tym wspomniałeś?
Sam zacząłeś zbędny wywód po moim zdaniu, że nie lubię javy - przyjmij to na klatę.

***

A teraz wracając do tematu, co sądzisz o ChevronWP7 Labs ?
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 22.07.2012 o godz. 15:40
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2012, 17:02   #4039
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Kod:
<people>
  <client>
    <name>Alphonse Gabriel Capone</name>
    <city>New York</city>
    <email>alcapone@cdriinfo.pl</email>
  </client>
<client>
    <name>Anders Bubel</name>
    <city>Klefky</city>
    <email>anders.bubel@faceboook.com</email>
</client>
</people>
w modelu DOM, żadne cool, ot norma:
Kod:
from xml.dom import minidom

foo = minidom.parse('file.xml')

bar = foo.childNodes

# wydrukuj emaile wszystkich klientów
for n in bar[0].getElementsByTagName("client"):
  print n.getElementsByTagName("email")[0].childNodes[0].toprettyxml()
minidom jak widać ładuje cały dokument do pamięci.
Na serwerach raczej używać SAX, bo przetwarza strumieniowo i mniej RAM zżera. Tutaj wynalazłem ładny przykład: http://www.knowthytools.com/2010/03/...th-python.html


Ale ja DOM z przyzwyczajenia... W ogóle jestem bardzo kiepskim programistą i najwięcej w PHP proceduralnie... Nikomu tych kwiatków nie pokazuję Czasem specjalnie rozpisuję się, aby potem wiedzieć co napisałem. Nie pracuję w grupie, to mogę.

Python nie jest idealny, do webdeveloperki bez frameworka sprawia sporo problemów, nie jest tak fajnie wkomponowany jak PHP. Ja go używam tylko do puszczania zadań z crona, niedostępnych od strony Internetu.

Patrix zapewne zgodzi się, że najlepszy język to ten, który zna się najlepiej i takie teoretyczne rozważania andiego są nieprzydatne.
Starsi fizycy po cichu Fortran używają i git.

Ewentualnie dobór języka czy technologii do zadania.
Znam przypadek, że do logowania transakcji giełdowych wymiękł Oracle i okazało się, że najlepiej to zapisywać do plików txt.

Ostatnio zmieniany przez pali : 22.07.2012 o godz. 17:10
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2012, 17:20   #4040
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Thumbs up

Cytat:
Napisany przez pali Podgląd Wiadomości
najlepszy język to ten, który zna się najlepiej
święta racja pierwsza,
ten który akurat ma się na blacie (najlepiej od dłuższego czasu),
ten w którym nie musisz ciągle zerkać w dokumentację - otrzaskany.
Cytat:
Napisany przez pali Podgląd Wiadomości
Ewentualnie dobór języka czy technologii do zadania.
święta racja druga,
tu już wychodzą charaktery- nawet wśród programerów widziałem święte wojny java vs c na wykresy.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2012, 17:49   #4041
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Moze ktos wydzielic jakies "Programowanie na platformy mobilne" na przyklad? Bo dyskusja fajna, ale kompletnie nie na temat...
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2012, 17:58   #4042
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja bym zostawił to zwykły kilkupostowy wybryk OT...
tylko o słuchawkę lumia pytałem i jak bardzo hermetyczne jest środowisko, oraz o break'u.

Testował ktoś ChevronWP7 Labs ?
Wolę im raz dać 9 dolców niż tym drugim 'za nic' 25 i to pewno co rok.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2012, 19:08   #4043
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Niedlugo koniec, wiec nie polecam...

http://wp7world.pl/koniec-chevronwp7...e-zablokowane/
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2012, 19:45   #4044
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Dzięwiąty Chevron ?
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2012, 20:23   #4045
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Bo jestem wybrednym artystą, któremu nie jest obojętne jakim pędzlem maluje!
Nie mam zbyt dobrego daru do uczenia osoby drugiej dlatego też nie jestem nauczycielem. Osoba chcąca bez problemu wyciągnie zrozumie filozofię przykładów.
Pędzel dobiera się do danego problemu.

Dalej trzymam swoją opinię, że trochę nielogiczne jest pisanie o Javie że ssie, jednocześnie wielbiąc C#.
Cytat:
Nie jesteś w stanie na podstawie kilku linijek oceniać osoby- to jest tylko Twój nieprofesjonalizm w tym momencie.
Wybacz ale na podstawie tego przykładu pokazałem jak mało wiesz. Napisałeś, zamieściłeś kawałek kodu i mówisz, że to C++. To jest C. Wyżej pokazałem, jak wygląda obsługa plików w C++.
W C++ można wiele rzeczy zrobić równie szybko co np. w językach obiektowych jak Java, czy C#.

Cytat:
Jak już tak dążysz, że wszystko jest na podstawie czegoś- w czym oczywiście masz rację to zejdź do korzenia - assemblera, wszak wszystko jest kompilowane do zera i jedynek. W czym problem ? Ach... właśnie... wygoda... preferencje... upodobania.
Pisałem wcześniej, że rzeczy niskopoziomowe powinny być pisane w asemblerze czy C. Tam liczy się wydajność i szybkość.
Natomiast będąc wyżej nie musisz wyłamywać ponownie drzwi. Po to są języki zorientowane obiektowo i obiektowe.

Cytat:
Nie rozumiesz trudno. Widzę zalety C# i MS wykonał dobrą robotę.
Nigdy nie napisałem, że C# to zło. Po prostu czepiłem się fragmentu gdzie jedziesz po Javie jak po burek suce jednocześnie wychwalając C#.
Wiesz kiedyś uważałem, że Pascal to zło, ale wiesz co? Zrozumiałem, że nie miałem racji. TO idealny język do nauki. Może uczy złych nawyków, szybko pokazuje idee programowania.

Język programowania, czy technologię powinno się wybierać pod dany projekt, a nie uparcie pisać w jednym uważając, że to będzie to najlepsze rozwiązanie.

ufff

Co do konta dewelopera pod WP to tutaj masz ciekawy wywiad: http://pdaclub.pl/index.php?option=c...nie&Itemid=104

Cytat:
BZ: Na stronie głównej App Hub znajduje się link „Join Marketplace”. Podczas rejestracji wybieramy typ użytkownika:

1. Student – studenci mają rejestrację całkowicie bezpłatną, mogą legalnie zarabiać na tworzeniu aplikacji bez ponoszenia ze swojej strony jakichkolwiek kosztów

2. Osoba fizyczna – nawet jeśli nie mamy działalności gospodarczej możemy spróbować swoich sił na Marketplace

3. Firma – tu konieczne będzie posiadanie zarejestrowanej działalności

Opcja 2 i 3 wymaga uiszczenia opłaty 99 USD na rok za możliwość publikowania aplikacji, ale dla pierwszych firm z gotowymi aplikacjami mamy lokalne programy całkowicie lub częściowo zwalniające z opłaty (więcej informacji: wp7pl@microsoft.com). Opcja 1 wymaga wykorzystania Live ID zarejestrowanego w tzw. usłudze DreamSpark.
Jeżeli nie jesteś studentem to licz się z opłatą ok 400zł...

Co do projektu Chevron to został on już dawno zamknięty. Osoby, które odblokowały sobie w ten sposób urządzenie niedługo będzie czekała przykra niespodzianka - ich telefony zostaną zablokowane ;-)

Jeżeli nie jesteś studentem i chcesz zacząć programować na jednej z platform bez ponoszenia kosztów na początku to tylko Android.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2012, 20:31   #4046
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Dajcie sobie na wstrzymanie . Piwko. kiełbasa i wróćcie na Ziemię.
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2012, 20:55   #4047
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
andy, Patrix to wszystko wie, przecież napisał!

Nie ma złych języków na rynku. Kojarzę jeden zły język, o którym mówiono "na boga, nie używać!" i był to JavaScript. Ale powstał AJAX i pozamiatał. Ofkors JS przy okazji też przeszedł ewolucję.

Nie jest ważny język, a to co się ma w tym języku do powiedzenia. Co z tego, że ktoś zna doskonale C, skoro nie będzie wiedział jak znaleźć największy wspólny dzielnik, drogi dla komiwojażera czy metody sortowania. Przecież wszystkie języki są niesamowicie proste, składają się z kilku elementów a dopiero sztuką jest poznanie środowiska OS, bogactwa bibliotek i przede wszystkim algorytmiki oraz w pracy zawodowej: zasad pracy grupowej; konwencji nazewniczych, zasad komentowania, formatowania kodu itd

Polecam książkę: "Wysokie C", Marek Kotowski http://januszg.hg.pl/ksiazki/wysokie_c.html . Język C jest tutaj tylko jako uniwersum, warto przeczytać nawet jeśli nie ma się styczności z C (a jak się nie miało, to Kernighan & Ritchie "ANSI C" - genialnie prosta).

A C++ nie lubię, bo dawno temu dałem się wkręcić w stary informatyczny żart tj. polecenie przeczytania książki Bjarne Stroustruppa

Javy też nie lubię, bo nie

No dobra, a mógłby ktoś mi powiedzieć jak wygląda środowisko developerskie na Androida? To się w C++ pisze? Jestem zielony, nie wiem nic.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2012, 20:55   #4048
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Zamiast napisać, że z rozpędu literówkę zrobiłem (++) to mnie oskarżasz o dyrdymały, no ale Ty taki jesteś
Mogłem tam wkleić jeszcze printf - wtedy byś się odczepił, samo fopen powinno dać Ci do myślenia co to za język
Dzięki za komentarz o Chevron, o resztę nie prosiłem andy.
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 22.07.2012 o godz. 21:04
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2012, 21:14   #4049
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Ale o co andiemu chodzi?

Że użyłeś fopen a nie fstream?
No i co z tego? A kto zabrania używania stdio.h?!
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2012, 21:20   #4050
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali Podgląd Wiadomości
No i co z tego? A kto zabrania używania stdio.h?!
Znalazł podkład pod stosowny komentarz i dzięki temu mógł napisać, że nie znam się (teraz czuję się jak M@X).

Cytat:
Napisany przez pali Podgląd Wiadomości
No dobra, a mógłby ktoś mi powiedzieć jak wygląda środowisko developerskie na Androida? To się w C++ pisze? Jestem zielony, nie wiem nic.
http://developer.android.com/sdk/index.html

Słyszałem opinie, że pod Andka "łatwiej" pisze się właśnie w javie.
Sam jestem ciekaw.

Generalnie stoję przed wyborem platformy
-bo jak już sobie słuchawkę sprawię, to nie myślę na niej tylko smsować,
tylko coś zaprogramować- nawet dla siebie.

PS
Proszę tylko jak już ktoś się uprze na wydzielenie tematu to nie nazywajcie go znowu flame war ...

PS2

kiedy można się spodziewać czegoś w rodzaju jailbreak na WP ?
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 22.07.2012 o godz. 21:23
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
mobile

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.