Powrót   Forum CDRinfo.pl > Urządzenia przenośne > Telefony (Smartfony)



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 3, średnio 4.33. Tryby wyświetlania
Stary 02.01.2013, 14:33   #4261
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,060
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Czy w simplusie jest jakiś pakiet sms-ów do wszystkich sieci?

Znalazłem tylko jedną taka usługę, ale wymaga aktywowania taryfy, w której rozmowy są prawie po 60 groszy..
Krótkie Kody w ofercie Plus na Kartę*
SMS-y do wszystkich sieci za 3gr *136*11*03# *136*00*03# *136#

Krótkie Kody w ofercie Simplus*
Pakiet 250 SMS-ów do wszystkich *121*11*02# *121*00*02# *121#
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.01.2013, 15:24   #4262
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
Na podstawie mojego własnego telefonu
Cytuje
"Zapisuj na serwerach google kopie zapasową danych aplikacji, haseł, sieci Wifi, i innych ustawień"

Masz w tel to samo, to nie zadawaj głupich pytań. To że akurat masz roota i Titanium Backup całego świata nie zbawi. To jedyny backup na tel bez roota. Jak sobie wyobrażasz korzystanie ze smarta bez backupu? Odsyłasz potem trupa do OnTracka?
Ale jak to się ma do tego co napisałeś wyżej?

Cytat:
Zarówno iOS jak i Android wszystkie prywatne dane wysyłają na serwer odpowiedniej firmy (mówię o telefonach bez JB/roota).
Wcale nie podałeś odpowiedzi na pytanie, które zadałem a brzmiało ono:
Cytat:
Na jakich podstawach twierdzisz, że w przypadku systemu Android wszystkie dane są wysyłane na serwer?
Pokazałeś, że telefon posiada wbudowaną opcję kopii zapasowych ustawień użytkownika, aplikacji itd.
Oczywiście telefon się na początku nas pyta, czy mamy mieć to włączone, czy nie. To Ty wybierasz czy z niej korzystasz i godzisz się na przesyłanie na serwer firmy Google.

Więc co możliwość kopii na serwerze Google ma wspólnego z przesyłaniem przez smartfona wszystkich danych ? Jeżeli tej opcji nie będziesz miał włączonej to te informacje nie zostaną przesłane.
Jeżeli jednak uważasz, że mimo wyłączenia opcji są dalej przesyłane to poproszę o jakiś dowód na to.

Więc zadam pytanie raz jeszcze. Na jakich podstawach twierdzisz, że w przypadku systemu Android wszystkie dane są wysyłane na serwer?

Cytat:
Sorry ale opis w stylu "dostęp do internetu" nie mówi mi kompletnie NIC o tym co owa aplikacja zamierza przez niego wysyłać.
Zazwyczaj w ustawieniach prywatności aplikacji są takie kwestie wyjaśnione - co konkretnie aplikacja robi.
Jak instalujesz aplikację na komputerze to też przy zatwierdzaniu reguły w FW nie masz konkretnie wyjaśnione co dana aplikacja przesyła. Dlaczego Ci to nie przeszkadza?

Cytat:
Mam nie instalować 95% aplikacji bo mam jakieś podejrzenia? To po co mi smartfon? To rozwiązanie jest kompletnie nieskuteczne, już serio lepiej robi Apple.
Załóżmy że chcesz zainstalować aplikację X, uważasz że jest Ci potrzebna i fajna, kolega ją ma i zachwala, ocena 5/5 w markecie. Najlepsza na rynku, milion pobrań. Polecana przez serwisy jako przełom i iPhone killer
Jeżeli ja stwierdzam, że aplikacja wymaga uprawnień których nie powinna mieć, i nie daje mi nic w zamian to jej nie instaluję.
Apple niczego nie rozwiązuje. Apple Ci niczego nie mówi, wszystko robi za Ciebie - nie masz kompletnie żadnej informacji do czego aplikacja ma dostęp, ani kontroli nad tym.
Polecam zapoznać się z aferą wokół aplikacji Path: http://bgr.com/2012/02/07/popular-pa...o-its-servers/

Uprawnienia przyznawane w Androidzie bazują na API. Jeżeli w API mam dostęp do książki adresowej to muszę podpiąć się pod uprawnienie X - użytkownik musi je zatwierdzić.
To już co z tą informacją zrobi aplikacja jest wewnętrzną sprawą aplikacji. Jeżeli ma np. również dostęp do internetu to możę takie informacje przesłać dalej.

Podobnie jest w systemach uniksowych, i uniksowo podobnych. Dając dostęp aplikacji do roota nie masz dokładnie sprecyzowanego tego co ona zrobi.

Cytat:
Ale chce dostęp do internetu i aparatu, a Ty nie wiesz po co. I co zrobisz? No szpieg przecież jak nic. Na pewno robi zdjęcia jak się przebierasz i wysyła na RedTube.
Jeszcze nawet jej dobrze, nie widziałeś, więc skąd masz wiedzieć, czy na pewno z niego nie korzysta?
Jaki szpieg. Znowu używasz wyrażeń których do końca chyba nie rozumiesz.
Tutaj masz przykładowo pokazaną klasę do obsługi aparatu: http://developer.android.com/referen...re/Camera.html

Uprawnienie uzyskiwane przez aplikację pozwala na dostęp do wszystkich metod. Tak samo jest na komputerach stacjonarnych.

Cytat:
To rozwiązanie z uprawnieniami jest tak idiotyczne że płakać się chce. Więcej szkody niż pożytku, bo w razie czego producent jest kryty, a Google nie musi nawet sprawdzać co mają w markecie.
Działa dokładnie tak samo jak zapis "zapoznałem się ze stanem technicznym pojazdu i nie zgłaszam zastrzeżeń" na umowie kupna auta używanego.
Kupujący tak naprawdę w 99.99% nie ma szans na wykrycie tzw wad ukrytych (tak jak użytkownik faktycznych potrzeb programu), ale już ma się zgodzić albo nie.
Znowu używasz sformułowania, które nie pasuje do sytuacji, do której się odnosisz.
Pokazanie do jakich rzeczy aplikacja ma dostęp w telefonie nie równa się:
Cytat:
zapoznałem się ze stanem technicznym pojazdu i nie zgłaszam zastrzeżeń" na umowie kupna auta używanego.
To dwie zupełnie różne sytuacje - czy jak to tam to nazwać.

Cytat:
Gdyby dało się przyznawać uprawnienia selektywnie i potem zmieniać -to się zgadzam wtedy to by było nie najgorsze rozwiązanie.
Instalujesz bez uprawnień, a następnie nadajesz w razie potrzeb aż program działa jak chcesz. Ale w taki sposób jak to zrobili to nic nie warte jest.
Ale dalej dając dostęp do aparatu nie masz wyjaśnione co aplikacja z tym dostępem zrobi... Zobacz sobie na linka do sdk androida to zrozumiesz.

Lepszym wyjściem by była opcja do każdorazowego wyświetlania zapytania czy aplikacja ma uzyskać dostęp np. do aparatu. Tak to działało w aplikacji której używałem do ograniczania uprawnień.

Cytat:
Jakoś nie zauważyłem Jakiekolwiek wysyłanie danych innych niż te, do czego słuzy program, bez wiedzy użytkownika - jest szpiegowaniem.
Niezależnie od tego czy da się to potem wyłączyć. Zanim wyłączysz mleko sie rozleje. Dałem programowi dostęp do internetu, ale nie po to by wysłał gdzieś cichcem moje IMEI.
Pokazałeś to na przykładzie kopii zapasowej w telefonie z androidem. Zaznaczając opcję backupu zgadzasz się na kwestie prywatności, jeżeli się nie zapoznałeś to do kogo masz pretensje? Włączyłeś coś i się dziwisz że nie działa jak myślałeś.
Jak bierzesz kredyt w banku to też nie czytasz umowy tylko zgadzasz się na wszystko o co Cię poproszą?

Podobnie jest w systemach desktopowych. Dopóki nie zapoznasz się z informacjami o prywatności nie wiesz co te aplikacje robią z danymi, które zbierają.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2013, 15:37   #4263
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
Krótkie Kody w ofercie Plus na Kartę*
SMS-y do wszystkich sieci za 3gr *136*11*03# *136*00*03# *136#

Krótkie Kody w ofercie Simplus*
Pakiet 250 SMS-ów do wszystkich *121*11*02# *121*00*02# *121#
Tą pierwszą sprawdzałem na pewno (nie działało..) i jeszcze jedną - niewykluczone, że tą drugą, chociaż kod wydaje mi się, że był inny. W każdym razie żadna nie działała na tej jakiejś 'taryfie' którą mam (nawet nie wiem, jaką) i trzeba było przejść na inną. Spojrzałem na cennik, to rozmowy były właśnie po 60-80 groszy za minutę..

Ale sprawdzę jeszcze raz, może któreś zadziała.


-----
Nope - nic z tego..
__________________


neverending path to perfection..

Ostatnio zmieniany przez andrzejj9 : 02.01.2013 o godz. 15:40
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2013, 16:10   #4264
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Andy, wybacz ale pleciesz.

Usprawiedliwasz Google na siłę, to znaczy ich własnym tłumaczeniem "że da się to wyłączyć i musisz się sam zgodzić".
To stawia Cie na równi z fanbojami Apple, który również plotą podobne bzdury za swoją ukochaną firmą.

To że ja mogę tą opcję synchronizacji wyłączyć tyle mnie obchodzi co zeszłoroczny śnieg.
Czemu? Bo narażę się na całkowitą utrate danych w przypadku zniszczenia/kradzieży telefonu, która będzie prawdopodobnie o wiele bardziej dotkliwa niż powierzenie haseł google.
Ja nie mam zamiaru im dawać danych ALE chce mieć jakiś backup i możliwość przeniesienia ustawień na nową słuchawkę.

Sęk w tym, że Google takimi chamskimi metodami mnie do wysłania im danych zmusza, nie oferujac ŻADNEJ możliwości backupu offline bez roota.

Więc powiedzmy sobie szczerze: nie da się używać bez smarta bez tej opcji, albo bez roota+TB. Chyba że jest się idiota-kamikaze.
Inne fajne metody Google to np. obowiązkowa integracja telefonu z gmailem, zbieranie danych wyszukiwań itd. żeby przypadkiem nikt nie wpadł na pomysł posiadania poczty gdzie indziej.
Dlaczego Google nie proponuje 10 popularnych serwisów pocztowych na starcie do wyboru, tak jak M$ musi proponować przeglądarki internetowe?

Nie chcesz gmail? Proszę bardzo - nie chcesz więc też Google Play. Dalej nie chcesz gmail, a może jednak zdecydujesz się na korzystanie z naszych usług?
W normalnym świecie to się nazywa SZANTAŻ prawda ?

Fajnie się zaskoczyłem gdy uruchamiając wyszukiwarkę google w pracy ona doskonale wiedziała, czego szukałem na androidzie dzień wcześniej. Czy ktoś ich o gromadzenie tych danych prosił? Czy gdziekolwiek było pytanie czy ja się na to zgadzam, albo możliwość wyłaczenia? NIE.

Jasne wszystko możesz wyłączyć i nic im nie wysyłać. Ale wtedy używanie Androida stanie się piekłem.Po miesiącu zmiękniesz i chętnie się na wszystko zgodzisz.
W końcu kasa na telefon wydana, alternatyw brak. Trudno.

A co do aplikacji w markecie to o wiele lepiej by było, gdyby Google je sprawdzało jak Apple, niż zadawało takie kretyńskie pytania przy instalacji.
Szczerze to wątpie, że sam potrafisz z tej funkcjonalności skorzystać, bo gdyby tak było - nie instalowałbyś m.in dodatkowego firewalla i programów do zarządzania uprawnieniami.
Ale one wszystkie wymagają niestety roota i nie oszukujmy się specjalistycznej wiedzy, czyli dupa nie rozwiązanie.

Przykład z samochodem jest bardzo trafny, zarówno tu jak i tam człowiek jest zmuszany do podpisania się pod czymś pod czym nie ma pojęcia czy sie podpisać.
I dziwi mnie bardzo że tego nie rozumiesz.

Podałem Ci konkretny przykład "z życia". Rozwiązanie które zastosowało Google jest moze dobre w teorii, ale w praktyce to śmieć.
Nawet informatykowi psu na budę taka informacja, jaką podaje Android, bo nie ma nawet możliwości zablokowania podejrzanej funkcjonalności.

Można nie instalować programu w ogóle, tak jak można w ogóle nie kupować telefonu z androidem, aby nie wysyłać im swoich danych.
Jest to mniej więcej taki wybór jaki daje Apple. Jak Ci się nie podoba iTunes - nie kupuj iPhone.

PS. W tym poście napisałem w zasadzie to co powyżej, tyle że jeszcze raz. Nie chciałbym pisać po raz trzeci...

Więc przykład totalnie z życia:

Pierwsza z brzegu aplikacja "Cartoon Camera" by Fingersoft. Robi "rysunkowe" zdjęcia.

Wymagane uprawnienia:
- modyfikacja SD
- połączenia telefoniczne i odczytywanie informacji o stanie telefonu
- wykonywanie zdjeć i filmów
- pełen dostęp do internetu
- zapobieganie przejściu w stan uśpienia
- wyświetlanie stanu sieci (cokolwiek to jest, GSM? WiFI? ja nie wiem, i założe się że moja Mama też nie!)

Jak dla mnie, to może wysłać całą kartę SD na odległy serwer, łącznie ze zdjęciem mojej twarzy i zadzwonić na numer premium drenując mi kieszeń, a do tego wysłać IMEI i cholera co jeszcze.
I skasować kartę SD wysyłając mi SMS o haraczu jaki musze uiścić za odzyskanie tych danych.

Czyli nie zainstaluje, bo to szpieg i trojan i cholera wie co jeszcze
A w rzeczywistości zapewne taki z tego szpieg jak z koziej d..y trąba, a internetu używa do wysłania zdjeć na fejsa.
Firma jest znana, program pobrało 10 milionów osób i jakoś nie słyszałem żeby komuś zrobiła krzywdę.

Dalej sądzisz ze to dobre rozwiązanie? Według mnie to dostaliby dwóje na pierwszym kolokwium z projektowania aplikacji za takie coś. Ja bym ich oblał.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 02.01.2013 o godz. 16:48
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2013, 17:29   #4265
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Andy, wybacz ale pleciesz.

Usprawiedliwasz Google na siłę, to znaczy ich własnym tłumaczeniem "że da się to wyłączyć i musisz się sam zgodzić".
To stawia Cie na równi z fanbojami Apple, który również plotą podobne bzdury za swoją ukochaną firmą.
Nikogo nie usprawiedliwiam. Po prostu odniosłem się do tej wypowiedzi:

Cytat:
Zarówno iOS jak i Android wszystkie prywatne dane wysyłają na serwer odpowiedniej firmy (mówię o telefonach bez JB/roota).
Pisząc to o systemie Android kompletnie nie masz racji. Potem ja napisałem, żebyś mi to udowodnił. Wrzuciłeś przykład kopii zapasowej systemu. Tylko co ma jedno do drugiego?
Aby kopia się robiła musisz to aktywować - domyślnie jest wyłączone.

Więc jeszcze raz, w jaki sposób***8221; to potwierdza to co wcześniej napisałeś:

Cytat:
Zarówno iOS jak i Android wszystkie prywatne dane wysyłają na serwer odpowiedniej firmy (mówię o telefonach bez JB/roota).
Aha, czy ja bronie gdzieś Google w taki sposób jak bronią fanboje swoje ukochane Apple? W którym miejscu to zrobiłem? Proszę o dokładny cytat z kontekstem w jakim się wypowiadałem.

Cytat:
To że ja mogę tą opcję synchronizacji wyłączyć tyle mnie obchodzi co zeszłoroczny śnieg.
Wyżej piszesz, że Android wszystkie prywatne dane wysyła na serwer - co jest nieprawdą - zrobi ich kopię tam dopiero kiedy wyrazisz na to zgodę. Teraz piszesz, że Cię nie obchodzi że możesz wysyłanie danych wyłączyć... (Tak na prawdę to trzeba to najpierw włączyć - domyślnie jest wyłączone)
Więc WTF?

Cytat:
Czemu? Bo narażę się na całkowitą utrate danych w przypadku zniszczenia/kradzieży telefonu, która będzie prawdopodobnie o wiele bardziej dotkliwa niż powierzenie haseł google.
Ja nie mam zamiaru im dawać danych ALE chce mieć jakiś backup i możliwość przeniesienia ustawień na nową słuchawkę.

Sęk w tym, że Google takimi chamskimi metodami mnie do wysłania im danych zmusza, nie oferujac ŻADNEJ możliwości backupu offline bez roota.
Do tej pory myślałem, że się bez dostępu do roota takiej kopi zrobić nie da. Przed momentem (na potrzeby tej dyskusji) sprawdziłem i da się

Oczywiście nie jest to takie proste jak w przypadku TB, czy wysyłania kopii na serwery Google, ale robi dokładnie to co chcesz i w trybie Offline!

Najpierw należy zainstalować sobie na komputerze ADB. Czym jest ADB?


Cytat:
The Android Debug Bridge (ADB) is a toolkit included in the Android SDK package. It consists of both client and server-side programs that communicate with one another. The ADB is typically accessed through the command-line interface.[12]
Po jego instalacji w telefonie należy włączyć debugowanie. Aby dostać się do telefonu i wykonać kopię robimy coś takiego:

Cytat:
andy@nabuchodonozor:~/Pulpit/Sensation$ adb connect 192.168.1.3:5555
connected to 192.168.1.3:5555
andy@nabuchodonozor:~/Pulpit/Sensation$ adb backup -all
Now unlock your device and confirm the backup operation.
Tutaj pokazane jak przez ADB łącze się z telefonem po WiFi a nie USB

Po podłączeniu się do urządzenia i wpisaniu: adb backup -all na telefonie pojawia mi się takie menu:
-screenshot_2013-01-02-17-48-01.png
Po wybraniu "Utwórz kopię zapasową danych" rozpoczyna się proces tworzenia ów kopii

Domyślnie jest ona zapisana w lokalizacji z której wywołałeś komendę adb backup.

Aby przywrócić kopię wystarczy wklepać: adb restore.

Cytat:
Więc powiedzmy sobie szczerze: nie da się używać bez smarta bez tej opcji, albo bez roota+TB. Chyba że jest się idiota-kamikaze.
Wyżej opisałem, że jednak się da bez roota wykonać kopię zapasową.
Cytat:
Inne fajne metody Google to np. obowiązkowa integracja telefonu z gmailem, żeby przypadkiem nikt nie wpadł na pomysł posiadania poczty gdzie indziej.
W którym miejscu jest to obowiązkowe? Dodanie konta Google jest opcjonalne.

Cytat:
Dlaczego Google nie proponuje 10 popularnych serwisów pocztowych na starcie do wyboru, tak jak M$ musi proponować przeglądarki internetowe?
Wystarczy że klikniesz, że nie chcesz zakładać konta Google i możesz dodać swoje konto pocztowe bez żadnego problemu.

Porównanie tego do sytuacji z MS i IE jest błędne.

Cytat:
Nie chcesz gmail? Proszę bardzo - nie chcesz więc też Google Play. Dalej nie chcesz gmail, a może jednak zdecydujesz się na korzystanie z naszych usług?
W normalnym świecie to się nazywa SZANTAŻ prawda ?
Wyżej piszesz, że konto Google jest obowiązkowe, a teraz że jednak nie musisz? To jak to w końcu jest?

Żeby mieć dostęp do sklepu Google musisz posiadać konto Google. To tak samo jak chcesz mieć możliwość zakupu gier w Steam musisz mieć tam konto.
Jednak bez posiadania tego konta dalej możesz instalować aplikacje bezpośrednio z karty pamięci, lub sklepów alternatywnych - np. GetJAR.

Cytat:
A co do aplikacji w markecie to o wiele lepiej by było, gdyby Google je sprawdzało jak Apple, niż zadawało takie kretyńskie pytania przy instalacji.
Szczerze to wątpie, że sam potrafisz z tej funkcjonalności skorzystać, bo gdyby tak było - nie instalowałbyś m.in dodatkowego firewalla i programów do zarządzania uprawnieniami.
Ale one wszystkie wymagają niestety roota i nie oszukujmy się specjalistycznej wiedzy, czyli dupa nie rozwiązanie.
Google ma kilka technologii, które weryfikuje aplikacje w Google Play. Google nie cenzurując tego co trafia do Google Play stawia na wolność. W przypadku Apple jak się im jakaś aplikacja nie spodoba to nie trafi do sklepu = nie trafienie do sklepu oznacza brak możliwości zarobienia na niej, bo żaden telefon bez JB nie będzie jej mógł zainstalować.

Pytania zadawane przez Google nie są wcale kretyńskie a logiczne. Dostajesz informację o tym do czego aplikacja dostanie dostęp i się zgadzasz albo nie.

FW używam aby blokować aplikację które chce mieć a nie chcę żeby one miały dostęp do internetu.
To samo robiłem na komputerze z Windows. Tak, instalacja FW wymaga dostępu do partycji root. Oby w przyszłości dostęp do partycji systemowej był wbudowany.

Cytat:
Przykład z samochodem jest bardzo trafny, zarówno tu jak i tam człowiek jest zmuszany do podpisania się pod czymś pod czym nie ma pojęcia czy sie podpisać.
Nie jest. Przy instalacji aplikacji dostajesz listę obszarów do której uzyska ona dostęp. W przypadku samochodu podpisujesz zapoznanie się ze stanem technicznym - dwie różne rzeczy.

Cytat:
Podałem Ci konkretny przykład "z życia". Rozwiązanie które zastosowało Google jest moze dobre w teorii, ale w praktyce to śmieć.
Nawet informatykowi psu na budę taka informacja, jaką podaje Android, bo nie ma nawet możliwości zablokowania podejrzanej funkcjonalności.
Znowu używasz słowa które totalnie nie pasuje do opisywanej sytuacji - śmieć.

Czy tak samo krzyczałeś w przypadku systemów desktopowych jak Windows? Przecież instalując aplikację kompletnie nie wiesz co ona robi. Dodając ją do wbudowanego FW tylko pozwalasz na dostęp do sieci, nie wiesz co prześle.

Podobnie jest w przypadku systemu Linux. Dając dostęp do uprawnień root'a nie wiesz co ona z nim zrobi.

Na pewno brakuje tutaj powiadomienia (możliwości włączenia go) o tym kiedy dana aplikacja uzyskuje dostęp do danego obszaru na który wyraziłeś zgodę. Oby takie coś zostało dodane w najbliższym czasie.


__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2013, 19:57   #4266
DejaVu
Guru
 
Avatar użytkownika DejaVu
 
Data rejestracji: 23.08.2008
Posty: 2,813
DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...li_sprzet.html ciekawe czy M@X ma alibi
DejaVu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2013, 20:13   #4267
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Rok 2013 będzie bardzo ciekawym rokiem
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2013, 20:18   #4268
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez DejaVu Podgląd Wiadomości
W poniedzialek o 19.00 obejrzalem zyczenia na YT od Grupy Mateusz Grzesiak na moim iPadzie, wypilem kieliszek wodeczki, zaczalem odpisywac na zyczenia z mojego iPhone 5 i podpialem mojego MacBooka Air by naglosnic impreze na ktora zawitalem :-).

Slowem - alibi jest.

EDIT : Ubuntu Phone OS :

http://www.youtube.com/watch?v=cpWHJDLsqTU

Ja przez grzecznosc nie wspomne co kopiuje styl prowadzenia narracji przez trenera, tlo, czcionka i jej kolor itd. ;-)
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:

Ostatnio zmieniany przez M@X : 02.01.2013 o godz. 21:37
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2013, 00:22   #4269
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Nie kolportuj kłamstwa. Tak samo mówiła Maria Skłodowska-Curie do męża Piotra.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2013, 07:20   #4270
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
ADB jest najgorszym sposobem na backup jaki można sobie wyobrazić

bash

adb connect 192.168.1.3:5555
adb backup -all

Niezmiernie intuicyjny, codzienny ręczny backup przez debug mode w terminalu to coś o czym ludzie marzą.

A coś z GUI i schedulerem ?

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 03.01.2013 o godz. 07:24
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2013, 08:25   #4271
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
sobrusi,
no ale wyjątkowo z andym zgodzę się
można to przecież automagicznie
nawet nie z crona
mam watę w bańce, bo nie mogłem spać, ale jakoś na pewno da się wykryć podłączenie urządzenia i dalej jedziesz

Cytat:
Po wybraniu "Utwórz kopię zapasową danych" rozpoczyna się proces tworzenia ów kopii
andy!
Ale Ty jesteś podatny.
Przed świętami zacząłem dla jaj z tym "ów" i już zaraziłeś się, tutaj tak mocno że nawet formy nie zmieniłeś.
Nie pierwszy raz.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2013, 23:02   #4272
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
Nie chcesz gmail? Proszę bardzo - nie chcesz więc też Google Play. Dalej nie chcesz gmail, a może jednak zdecydujesz się na korzystanie z naszych usług?
W normalnym świecie to się nazywa SZANTAŻ prawda ?
Znowu użyty zwrot, który nie pasuje do sytuacji. Google niczym Cię nie szantażuje. Przecież tak samo można by powiedzieć o płatnościach bezgotówkowych. Skoro chcesz zrobić przelew to musisz mieć konto w banku - szantaż?

Konto Google jest oczywiście niezbędne aby robić zakupy w Google Play. Bo jak sobie wyobrażasz zakup w takim sklepie nie posiadając konta?
Nie pasuje takie podejście to jest kilka alternatywnych sklepów, możesz też instalować aplikacje z karty pamięci.

Cytat:
Fajnie się zaskoczyłem gdy uruchamiając wyszukiwarkę google w pracy ona doskonale wiedziała, czego szukałem na androidzie dzień wcześniej. Czy ktoś ich o gromadzenie tych danych prosił? Czy gdziekolwiek było pytanie czy ja się na to zgadzam, albo możliwość wyłaczenia? NIE.
Sprawdzałeś ustawienia prywatności?

-screenshot_2013-01-03-23-52-10.png

Jeżeli i to nie odpowiada to zmień dostawcę wyszukiwania.


Cytat:
Napisany przez sobrus
ADB jest najgorszym sposobem na backup jaki można sobie wyobrazić

bash

adb connect 192.168.1.3:5555
adb backup -all

Niezmiernie intuicyjny, codzienny ręczny backup przez debug mode w terminalu to coś o czym ludzie marzą.

A coś z GUI i schedulerem ?
Prosiłeś o kopię inną niż na serwerze Google (nie mając roota) to dostałeś. Jeżeli ktoś nie chce się zagłębiać w obsługę ADB używa serwerów od Google. Jeżeli komuś przeszkadza to, że jego kopia tam się znajduje to powinien używać adb - coś za coś.

Android umożliwia bez dostępu do root'a stworzenie kopii:
- na serwerach Google - wystarczy zaptaszkować odpowiednią opcję w ustawieniach.
- przez użycie ADB. Wywołujemy to pisząc w terminalu: adb backup. Telefon można podłączyć tak kablem USB, jak i przez WiFi.

Dla użytkowników z dostępem root mamy wiele możliwości, min:
- Titanium Backup, MyBackup
- Nandroid (wywoływane z recovery), lub Online Nandroid Backup - bez restartu urządzenia do trybu recovery
itp.

Jeżeli żadna z tych opcji nie jest dla Ciebie odpowiednia to bardzo mi przykro z tego powodu
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2013, 23:22   #4273
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Znowu użyty zwrot, który nie pasuje do sytuacji. Google niczym Cię nie szantażuje. Przecież tak samo można by powiedzieć o płatnościach bezgotówkowych. Skoro chcesz zrobić przelew to musisz mieć konto w banku - szantaż?
Nie muszę. Mogę zrobić przelew na poczcie.

Od razu wyjaśnię, bo zapewne jak większość rodaków wychowanych przez pornograficzne gazetki typu Uważam Rze, uważasz że urząd pocztowy jest przeżytkiem w którym pod ladą czają się stada złych komuszków: w krajach cywilizowanych urzędy pocztowe pozostają organem administracji państwowej, ich usługi są rozwijane i pożądane. Np. obywatel Nowej Zelandii zamawia na poczcie paszport. Może również zlecić przelew pieniędzy pod dowolne konto bankowe na świecie, dowolny adres pocztowy lub dowolny urząd pocztowy w krajach cywilizowanych (do Polski nie może, usługa zlikwidowana).

Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Konto Google jest oczywiście niezbędne aby robić zakupy w Google Play. Bo jak sobie wyobrażasz zakup w takim sklepie nie posiadając konta?
Nie pasuje takie podejście to jest kilka alternatywnych sklepów, możesz też instalować aplikacje z karty pamięci.
Ogólnoświatowym standardem w e-commerce jest możliwość zakupu bez zakładania konta w danym systemie. Wiąże się to ze świadomością co do przetwarzania danych osobowych.

Już o tym pisałem: w Polsce mimo ogólnonarodowego świra na punkcie ustawy o ochronie danych osobowych nikt nie ma pojęcia o ochronie danych, a ustawa jest interpretowana wyłącznie nieracjonalnie - magicznie. Moim zdaniem pełni ona funkcję totemu, ale nieważne, to inny temat.

Zaoszczędź andy miejsca na forum, nie pisz że piszę bzdury - wiem o tym.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2013, 06:50   #4274
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Prosiłeś o kopię inną niż na serwerze Google (nie mając roota) to dostałeś. Jeżeli ktoś nie chce się zagłębiać w obsługę ADB używa serwerów od Google. Jeżeli komuś przeszkadza to, że jego kopia tam się znajduje to powinien używać adb - coś za coś.
No właśnie - coś za coś. 95% telefonów, poza nexusem, nie umie zrobić podstawowych rzeczy, które umiały zrobić urządzenia z poprzedniej epoki (jak automatyczny backup na kartę SD).
Dlaczego mam nie narzekać, że nowe urządzenia są aż tak strasznie ograniczone?
Są ograniczone i nie będę udawał, że wszystko jest cacy. Bo nie jest.

ABD jest rozwiązaniem trudnym i niewygodnym, urządzenia sprzed 20 lat (Palm Pilot) łatwiej było zbackupować. Wystarczyło położyć na podstawkę do ładowania i wcisnąć jeden(!) przycisk.
Wszystko kopiowało się na komputer w ciągu sekund (synchronizacja). W przypadku utraty danych wystarczyło wcisnąć ten przycisk i Palm automatycznie wracał do stanu poprzedniego.
To było jeszcze przed erą USB - pierwsze palmy były na porcie szeregowym(!).

PocketPC miał działające na podobnej zasadzie ActiveSync (po kablu lub BT), bądź automatyczne backupy na SD czy serwer FTP (np resco).

Android robi to przez SDK i terminal, trzeba znać IP urządzenia przydzielone przez serwer DHCP. To ZŁE rozwiązanie. Powiem więcej to : w 21 wieku to beznadziejne i nieakceptowalne rozwiązanie.
To tak jakby zrobić dziś nowoczesny samochód nafaszerowany elektroniką i odpalany na korbę.

Cytat:
Dla użytkowników z dostępem root mamy wiele możliwości, min:
Root powoduje utratę gwarancji 90% urządzeń (jeżeli się mylę, a mam taką nadzieję, proszę mi podać wiarygodne źródło), temat w tym miejscu należy więc uciąć.
Wiadomo, że hacker z odpowiednią wiedzą zawsze wszystko może, może nawet zrobić co chce z iPhone i konsolą PS3.
Cytat:
Jeżeli żadna z tych opcji nie jest dla Ciebie odpowiednia to bardzo mi przykro z tego powodu
Mi również, bo bardzo mi się Android podoba. Mam więc jednak do wyboru
1 hackować swój własny telefon i stracić gwarancję (root)
2 robić codziennie ręcznie backup przez terminal w trybie debugowania, posługując się w zasadzie narzędziem którym też robi się roota czyli ADB.
3 wysłać dane do google

Z samych złych możliwości ciężko wybrać coś dobrego. Ponieważ nie mogę wybrać 1, a 2 jest niewygodne, czuje się pośrednio przymuszany do zrobienia 3.

Jeżeli root byłby na wszystkich urządzeniach to OK. Titanium Backup jest OK. Ale skoro trzeba posiadać roota do podstawowych czynności, a całkiem "legalny" on nie jest - to nie jest dobrze.

Rozumiem, że to wina producentów urządzeń, nie samego Androida. Ograniczenia iOS też wynikają jedynie z polityki producenta, z JB jest znacznie lepiej.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 04.01.2013 o godz. 07:15
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2013, 08:07   #4275
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Można nadać IP przez MAC, ale załóżmy że chcemy używać DHCP, podłączamy smartfon do LAN i chcemy go automagicznie znaleźć.

Jak przeskanować LAN to wiadomo - wedle maski.
No ale czym skanować? nmapem?
Jak najprościej zidentyfikować, że to nasz smartfon z Androidem (i nie inny taki sam, a nasz)?
A może jeszcze inaczej, bo skanowanie sieci to w sumie głupi pomysł.

Ofkors sobrus ja wiem o co Ci chodzi

BTW
andy neofito, programy wywołuje się ze shella (powłoki) a nie "z terminala". Niektóre z używanych przez Ciebie przykładów (nie tutaj) to są wręcz polecenia wbudowane shella. Wpisz $man cd i $man ls - zobaczysz różnicę.
A terminala nie masz - to emulator terminala. I nie mów, że to skrót myślowy bo każdy program możesz wywołać bez terminala. A jakikolwiek shell musisz mieć. Stąd ze shella, a nie terminala czy innego pojęcia mającego korzenie daleko w historii: konsoli.

Ostatnio zmieniany przez pali : 04.01.2013 o godz. 08:10
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
mobile


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.