Powrót   Forum CDRinfo.pl > Urządzenia przenośne > Telefony (Smartfony)



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 3, średnio 4.33. Tryby wyświetlania
Stary 04.01.2013, 09:09   #4276
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Adres IP mozna chyba podejrzeć we właściwościach telefonu (chyba).
Co by jednak nie mówić jest to najgłębsze menu jakie Android oferuje, nie przeznaczone do częstego odwiedzania (witać tam też np siłę sygnału sieci GSM w decybelach).
Pewnie jest jakiś widget który to pokazuje za jedyne 5MB ramu mniej
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.01.2013, 10:16   #4277
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Grzecznie dodam, ze iPhone po podlaczeniu do zrodla zasilania (postawieniu na dock) gdy ma dostep do sieci Wi-Fi samoczynnie wykona synchronizacje z biblioteka iTunes oraz wykona Backup - w zaleznosci od ustawien na iCloud lub w komputerze z iTunes. Ja tego nawet nie ogladam - klade sie wtedy spac, moim jedynym "obowiazkiem jest postawic iPhone'a na dock, co i tak robie zawsze przed snem by rano wyjac go stamtad naladowanego.
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2013, 10:21   #4278
rycho
Guru
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika rycho
 
Data rejestracji: 16.01.2002
Lokalizacja: szczecin
Posty: 10,422
rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Nie badź taki grzeczny.
Oni to wykorzystaja przeciwko Tobie.
rycho jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2013, 10:57   #4279
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
@M@X
Dock to bardzo dobre i wygodne rozwiązanie. Szkoda że rzadko wykorzystywane - podstawka kosztuje więcej niż kabel USB.

Backup do/z iTunes jest całkowicie lokalny (bez internetu)? Jeżeli tak - to nie jest źle, działa to mniej więcej jak Palm Desktop.

Osobiście wolałbym backup na kartę SD ale skoro iPhone karty SD nie ma to zostaje takie rozwiązanie. Synchronizacją z zadanym serwerem FTP też bym nie pogardził
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2013, 11:10   #4280
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
@M@X
Backup do/z iTunes jest całkowicie lokalny (bez internetu)?
Tak. Kopie trafiaja do ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2013, 11:35   #4281
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
No i git, gdyby coś takiego było w Androidzie to bym zsynchronizował go z linuksowym serwerem który mam włączony 24/7 (w zasadzie to moge go dostosować do czegokolwiek ftp, samga, rsync itd).

Niestety takiej możliwości nie ma, a sam system (i to jest najgorsze) blokuje powstanie aplikacji tego typu działającej bez roota.

Więc nawet jeżeli użytkownik chce i developer chce - to nic z tego. System fajny, ale nie podoba mi się to
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2013, 12:03   #4282
bladerunner
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.12.2006
Lokalizacja: Wrocek
Posty: 19
bladerunner w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.
Miał ktoś doświadczenia z LG L9 ?
Jaka jest jakość wykonania obudowy czy nic nie trzeszczy przy użytkowaniu ?

Pozdrawiam.
bladerunner jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2013, 12:25   #4283
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Wreszcie do mnie dotarło, co Andy chciał mi przekazać

Co prawda urządzenie nie moze samo zrobić backupu, ale serwer może je automatycznie zbackupować jeżeli tylko urządzenie na chwilę włączy wifi, odpalając adb na zadanym adresie IP, co raczej da się bez problemu zrealizować skryptem w bashu.

Dziś spróbuje to "zaimplementować" w połaczeniu z rsync

Co prawda jest to rozwiązanie które mógłbym nazwać łatwym, ale przynajmniej jest jakaś możliwość.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2013, 15:44   #4284
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali
Nie muszę. Mogę zrobić przelew na poczcie.
Zakładając, że w miejscu którym mieszkasz pocztę masz, oraz płacąc 2.5zł za wykonanie przelewu do 1000zł (od 1k jest 0.5%). No jak dla mnie to też szantaż. Mam płacić za możliwość wykonania wpłaty?

Cytat:
Ogólnoświatowym standardem w e-commerce jest możliwość zakupu bez zakładania konta w danym systemie. Wiąże się to ze świadomością co do przetwarzania danych osobowych.

Zaoszczędź andy miejsca na forum, nie pisz że piszę bzdury - wiem o tym.
W tym wypadku są różnicę - sam sklep obsługuje aktualizacje np.
Oczywiście nikt nie broni firmie udostępnienia program na swojej stronie i zakupu np. licencji przez swój serwis. Tak właśnie kupiłem licencję na nawigację Sygic.

Skoro wiesz, że bzdury piszesz to po dalej to robisz?

Cytat:
Napisany przez sobrus
No właśnie - coś za coś. 95% telefonów, poza nexusem, nie umie zrobić podstawowych rzeczy, które umiały zrobić urządzenia z poprzedniej epoki (jak automatyczny backup na kartę SD).
Dlaczego mam nie narzekać, że nowe urządzenia są aż tak strasznie ograniczone?
Są ograniczone i nie będę udawał, że wszystko jest cacy. Bo nie jest.
Po pierwsze, Nexus nie ma w standardzie dostępu do roota - można to zrobić przez narzędzie z SDK - fastboot:
fastboot oem unlock (odblokowanie bootloadera)
fastboot flash recovery recovery.img

i z poziomu recovery wgrywamy aplikację SU.

Po drugie przestańcie utożsamiać system Android z konkretnymi urządzeniami. Jeżeli twój producent urządzenia narzucił ograniczenia, to nei znaczy że są to ograniczenia samego urządzenia.

Po trzecie, oczywiście że masz narzekać. Tylko swoje narzekania kieruj do firmy, która odpowiada za te ograniczenia - w tym wypadku to nie jest Google, lecz Gigabyte.

Cytat:
ABD jest rozwiązaniem trudnym i niewygodnym, urządzenia sprzed 20 lat (Palm Pilot) łatwiej było zbackupować. Wystarczyło położyć na podstawkę do ładowania i wcisnąć jeden(!) przycisk.
Wszystko kopiowało się na komputer w ciągu sekund (synchronizacja). W przypadku utraty danych wystarczyło wcisnąć ten przycisk i Palm automatycznie wracał do stanu poprzedniego.
To było jeszcze przed erą USB - pierwsze palmy były na porcie szeregowym(!).

Cytat:
PocketPC miał działające na podobnej zasadzie ActiveSync (po kablu lub BT), bądź automatyczne backupy na SD czy serwer FTP (np resco).

Android robi to przez SDK i terminal, trzeba znać IP urządzenia przydzielone przez serwer DHCP. To ZŁE rozwiązanie. Powiem więcej to : w 21 wieku to beznadziejne i nieakceptowalne rozwiązanie.
To tak jakby zrobić dziś nowoczesny samochód nafaszerowany elektroniką i odpalany na korbę.
Dlaczego porównujesz urządzenie sprzed 16 lat, które nie miało kompletnie żadnych mechanizmów zabezpieczających z urządzeniem które takie mechanizmy posiada?

Czy tamte urządzenie robiło kompletny backup? ADB umożliwia zrobienie kopii aplikacji systemowych, użytkownika. TY wybierasz co ma być skopiowane.
Właśnie to jest w Androidzie piękne, sam decydujesz co on ma zrobić.

Cytat:
adb backup [-f <file>] [-apk|-noapk] [-shared|-noshared] [-all] [-system|-nosystem] [<packages...>]
- write an archive of the device's data to <file>.
If no -f option is supplied then the data is written
to "backup.ab" in the current directory.
(-apk|-noapk enable/disable backup of the .apks themselves
in the archive; the default is noapk.)
(-shared|-noshared enable/disable backup of the device's
shared storage / SD card contents; the default is noshared.)
(-all means to back up all installed applications)
(-system|-nosystem toggles whether -all automatically includes
system applications; the default is to include system apps)
(<packages...> is the list of applications to be backed up. If
the -all or -shared flags are passed, then the package
list is optional. Applications explicitly given on the
command line will be included even if -nosystem would
ordinarily cause them to be omitted.)
Oczywiście używamy go jeżeli nie pasuje nam kopia zapasowa w chmurze Google i nie mamy roota. Mając dostęp do roota możemy to zautomatyzować tak, że nie będziemy musieli nic robić.

U mnie o 3 w nocy odpala się TB i wykonuję ponowną kopię wybranych przeze mnie danych: aplikacje użytkownika zainstalowane + niektóre systemowe.
Po zrobieniu kopii Tasker (pełna automatyzacja Androida, darmowe odpowiedniki to np. Lama) uruchamia rsynca i synchronizuje lokalną kopie z tą na MOIM dysku sieciowym.
Nie muszę mieć uruchomionego komputera - mój ROUTER mi na to pozwala. Ja decyduję CO I JAK urządzenie robi.
Oczywiście do tego potrzebny jest root Przy braku masz dwie opcje, chmura, lub adb.

Cytat:
Root powoduje utratę gwarancji 90% urządzeń (jeżeli się mylę, a mam taką nadzieję, proszę mi podać wiarygodne źródło), temat w tym miejscu należy więc uciąć.
Wiadomo, że hacker z odpowiednią wiedzą zawsze wszystko może, może nawet zrobić co chce z iPhone i konsolą PS3.
Zakładając, że masz odblokowanego bootloadera i możesz zrobić flash /boot'a /recovery /system zmienić radio itd. to root pozwala Ci na ingerencję w urządzenie.
Czyli możesz zmienić sterowniki układu GSM/WIFI, możesz użyć innego kernela, co pozwoli Ci na zmianę zarządzania procesorem, mozęsz go podkręcić.

Osoba mało obeznana w temacie może bardzo łatwo urządzenie uszkodzić. Wyobraź sobie, że wgrywasz firmware do nagrywarki BD, który pozwala na różne fajne rzeczy. Po pewnym czasie poszczególne części nagrywarki nie wyrabiają i zostają uszkodzone trwale.
Czy naprawę powinieneś mieć wykonaną za darmo?

Cytat:
Mi również, bo bardzo mi się Android podoba. Mam więc jednak do wyboru
1 hackować swój własny telefon i stracić gwarancję (root)
2 robić codziennie ręcznie backup przez terminal w trybie debugowania, posługując się w zasadzie narzędziem którym też robi się roota czyli ADB.
3 wysłać dane do google
W przypadku kiedy masz odblokowanego bootloadera, to wcale nie hakujesz telefonu. Flash recovery, żeby potem za jego pomocą wgrać aplikację SU nie jest hackowaniem. To wyrażenie w ostatnich latach zostaje bardzo deprecjonowane. Niedługo zainstalowanie Firefoksa będzie nazywane hakowaniem...

ADB roota nie robi. ADB umożliwia dostęp do telefonu w trybie DEBUG.
Możesz instalować aplikację z linii komend, odinstalować, zrobić kopię, skopiować dane, zobaczyć loga (polecenie logcat) itd.
Rootowanie polega na umieszczeniu aplikacji SU(SUperUser) w /system/app.

W twoim przypadku DZIURA w oprogramowaniu umożliwia przez adb przekopiowanie aplikacji SU na telefon. To nie jest normalne działanie ADB.

Cytat:
Z samych złych możliwości ciężko wybrać coś dobrego. Ponieważ nie mogę wybrać 1, a 2 jest niewygodne, czuje się pośrednio przymuszany do zrobienia 3.
Nie pisz, że nie możesz. Możesz wybrać, jednak nie chcesz używać tej metody.

Co do drugiej metody to cóż, nie twierdze że jest najwygodniejszą z metod, jednak tworząc skrypt można to przyśpieszyć:

adb wait-for-device - block until device is online
adb backup -all

potem potwierdzasz wykonanie kopii w urządzeniu - pokazałem komunikat wyżej na zrzucie ekranu.
Po potwierdzeniu zaczyna robić się kopia zapasowa urządzenia.

Po całym procesie dostajesz informację o zakończeniu.

Tej czynności nie da się zautomatyzować w 100% bo zawsze będziesz musiał potwierdzić komunikat na ekranie.

Aby mieć w pełni automatyczną kopię zapasową LOKALNIE, na karcie pamięci nie używając dodatkowych komputerów musisz mieć dostęp root.

Cytat:
Jeżeli root byłby na wszystkich urządzeniach to OK. Titanium Backup jest OK. Ale skoro trzeba posiadać roota do podstawowych czynności, a całkiem "legalny" on nie jest - to nie jest dobrze.
Nie musisz posiadać roota do robienia kopii. TO możesz zrobić albo przez chmurę Google, albo przez ADB. To że Ci żadna z tych metod nie odpowida, nie znaczy że nie ma metody na zrobienie kopii bez roota. Subtelna różnica.

Cytat:
Rozumiem, że to wina producentów urządzeń, nie samego Androida. Ograniczenia iOS też wynikają jedynie z polityki producenta, z JB jest znacznie lepiej.
Bardzo dziękuję, że w końcu sam, bez przymuszenia w postaci łapania nóg, rąk to przyznałeś!

To że ja musiałem odblokować bootloadera, aby zmienić sobie ROM to wina HTC a nie Androida. Android sam w sobie tych ograniczeń nie posiada.

Cytat:
Android robi to przez SDK i terminal, trzeba znać IP urządzenia przydzielone przez serwer DHCP. To ZŁE rozwiązanie. Powiem więcej to : w 21 wieku to beznadziejne i nieakceptowalne rozwiązanie.
To tak jakby zrobić dziś nowoczesny samochód nafaszerowany elektroniką i odpalany na korbę.
To nie jest złe rozwiązanie bo robi to co ma zrobić - kopię zapasową. Jeżeli uważasz, że tak nie przystoi w 21 wieku to skorzystaj z chmurowego zapisu danych - to rozwiązanie właśnie z 21 wieku!

ADB wykorzystuje połączenie USB lub TCP/IP. Albo podpinasz urządzenie pod kabel USB, albo pod sieć.

W przypadku podpięcia pod USB automagicznie jesteśmy do niego podłączeni.

W przypadku TCP/IP trzeba wpisać: adb connect IP:port. Domyślnie portem jest 5555.

Co do znania IP to można to rozwiązać na tak wiele sposobów, że normalnie nie wiem od którego zacząć

NAsze urządzenie może mieć na routerze przypisywany zawsze ten sam adres IP, można odczytać adres IP znając adres sprzętowy - kłania się coś takiego jak RARP(Reverse Address Resolution Protocol) - na podstawie adresu sprzętowego 48bitów, podaje adres IP. Działa odwrotnie do ARP.

Cytat:
Napisany przez M@X
Grzecznie dodam, ze iPhone po podlaczeniu do zrodla zasilania (postawieniu na dock) gdy ma dostep do sieci Wi-Fi samoczynnie wykona synchronizacje z biblioteka iTunes oraz wykona Backup - w zaleznosci od ustawien na iCloud lub w komputerze z iTunes. Ja tego nawet nie ogladam - klade sie wtedy spac, moim jedynym "obowiazkiem jest postawic iPhone'a na dock, co i tak robie zawsze przed snem by rano wyjac go stamtad naladowanego.
Cytat:
iTunes will not back up automatically if you are using iCloud.
Czyli musisz włączyć WiFi, położyć w docka... Nie widzę tu nic automatycznego. Aha, musisz mieć jeszcze komputer z iTunes włączony

Cytat:
Napisany przez sobrus
No i git, gdyby coś takiego było w Androidzie to bym zsynchronizował go z linuksowym serwerem który mam włączony 24/7 (w zasadzie to moge go dostosować do czegokolwiek ftp, samga, rsync itd).
Już wcześniej doszliśmy do tego, że Android z sam siebie nie blokuje pewnych rozwiązań?

Cytat:
Niestety takiej możliwości nie ma, a sam system (i to jest najgorsze) blokuje powstanie aplikacji tego typu działającej bez roota.
Android nie blokuje powstawania aplikacji. To wynika z typu dostępu aplikacji, która ma standardowe uprawnienia. Taka aplikacja nie może nic zrobić poza swoim grajdołkiem.
Gdyby aplikacja pozwalała na to o czym mówisz, to zaraz byś narzekała że to mało bezpieczne, bo przecież każda zainstalowana aplikacja może zrobić kopię innej i przesłać na serwer...

Cytat:
Więc nawet jeżeli użytkownik chce i developer chce - to nic z tego. System fajny, ale nie podoba mi się to
To zgłoś to do firmy Gigabyte, która Ci nie umieściła aplikacji do SU w telefonie.
Cytat:
Napisany przez bladerunner
Miał ktoś doświadczenia z LG L9 ?
Jaka jest jakość wykonania obudowy czy nic nie trzeszczy przy użytkowaniu ?
LG odradzam! Podchodzą do kwestii aktualizacji...znaczy nie podchodzą w ogóle.
Zainteresuj się podobnej klasy urządzeniem od konkurencji.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2013, 17:19   #4285
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Bo mnie Poczta Polska szantażuje Prosiłem...
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2013, 19:14   #4286
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nabyłem Sony Xperia T.
Jak ktoś ma jakieś pytania służę pomocą.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2013, 22:27   #4287
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
sprawdze, sprawdze, dzieki

a taka sprawa...

jak dostaje smsa podczas rozmowy to mam normlany dzwiek "przychodzacego smsa" ktory wali mi po uszach. W starej Nokii było ciche "biip".

i jak wogole sprawdzic jakie mapy ma sie zainstalowane w telefonie z nokia maps.
Nokia Zune jest mocno ograniczone w porownaniu do Ovi Suite :/

Polećcie mi proszę jakieś duże forum Nokii. Flagowe kiedyś, dziś są opuszczone :/
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!

Ostatnio zmieniany przez CIAPEK : 08.01.2013 o godz. 18:22
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2013, 22:45   #4288
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Zakładając, że w miejscu którym mieszkasz pocztę masz, oraz płacąc 2.5zł za wykonanie przelewu do 1000zł (od 1k jest 0.5%). No jak dla mnie to też szantaż. Mam płacić za możliwość wykonania wpłaty?
aha, to była ironia
teraz zaskoczyłem

ale nie moja wina, rozmawia się o istocie rzeczy, a nie jakieś twierdzenia na przykładach
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2013, 07:26   #4289
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
wróćmy może do Iphona...
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2013, 07:32   #4290
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
@Andy
Owszem doszliśmy do wniosku że sam Android pewnych rozwiązań nie blokuje, a jednynie w zasadzie wszystkie telefony na Androidzie to robią. Dla mnie to BEZ RÓŻNICY.
Pisząc Android mam na myśli urządzenia które na nim działają, a nie kod z sourceforge. Tłumaczenie, że android może wszystko bo jest open source - jest mniej więcej nie na temat.
I nie może służyć do tłumaczenia absolutnie każdej bolączki tego systemu. Po prostu na 90% telefonów tego zrobić się nie da i już.

A Android/Google owszem - blokuje aplikacje działające na prawach roota ze względu - ponoć - bezpieczeństwa.
To polityka w stylu "Odbierzmy im nóż żeby się nie pokaleczyli, a przy okazji korzystali tylko z naszych usług cięcia".
Do mnie nie przemawia. Chce mieć możliwość uruchamiania takich programów na MOJĄ odpowiedzialność.
Proste pytanie przy instalacji - aplikacja wymaga roota, kontynuujesz? TAK/NIE. Niestety wyboru takiego nie ma.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 09.01.2013 o godz. 07:46
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
mobile


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.