Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Tablety (https://forum.cdrinfo.pl/f123/)
-   -   Jaki tablet kupić? (https://forum.cdrinfo.pl/f123/jaki-tablet-kupic-92401/)

andrzejj9 23.02.2014 21:41

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1276596)
A co ze sztucznymi ograniczeniami?

Wiesz.. w zasadzie poza tym, że np. teraz zamiast po prostu zgrać programy ze starego tabletu i wrzucić na nowy (chociaż.. tu w sumie trudno winić mi iTunes, bo generalnie zwykle z programami sprawa nie jest łatwa) muszę próbować z tymi kopiami zapasowymi i niezbyt mi się to widzi, to generalnie trudno byłoby mi wskazać jakiś konkretny problem z tym systemem związany.

Nie wiem - może duże znaczenie ma tutaj moje nastawienie - tablet ma być do konsumpcji treści, a nie do pracy i nie ma tu dla mnie aż takiego znaczenia, żeby dopasować go do swoich potrzeb. A nawet jeśli to.. wygląd mogę zmienić, rozmieszczenie ikon również, pogrupować je itp. według własnych potrzeb też.. W zasadzie nie wiem, czy mam jakiś konkretny problem związany z tym, że to Apple.






Przy okazji jeszcze jedno pytanie - mniej lub bardziej udanie przywróciłem jakby kopię poprzedniego tabletu (podochodziło kilka programów nie wiem skąd, ale to już nieważne). Teraz się jeszcze pobawię i zrobię tak, żeby na nowym mieć to, co chcę i tak jak chcę. I teraz pytanie - jak już to będę miał, to czy da się zrobić tak, żeby na dany moment we wszystkich bibliotekach, kopiach itp. zostało TYLKO to, co jest na tablecie? Chodzi mi tutaj głównie o programy, żebym nie musiał ich wszystkich z konta usuwać dodatkowo ręcznie na komputerze.
(normalnie jak coś usunę na tablecie, to w bibliotece na komputerze zostaje i to w sumie jest ok, bo nie wszystko chcę w danej chwili mieć dostępne, ale niekoniecznie chcę to też usunąć bezpowrotnie, natomiast jednorazowo chciałbym to automatycznie zrobić - niech wszystko to, co nie jest w danym momencie na tablecie zniknie z konta)

M@X 26.02.2014 12:49

Ilość załączników: 1
W kwestii czasu pracy na baterii nadal polecam Aira ;-).

Poprzedni rekord mial 15 godzin, ale wtedy sporo gralem w Real Racing 3 - ten jest robiony glownie na pracy z przegladarka/YouTube przez Wi-Fi, aktywnym modułem 3G i standardowych ustawieniach czyli poczta w pushu na czuwaniu itd.

W obu przypadkach podswietlenie to okolo 50%.

sobrus 26.02.2014 12:53

Wygląda imponująco, choć nie jestem zaskoczony.
To efekt przemyślanego hardware i sporej baterii.
Choć oczywiście w dzisiejszych czasach 8750mAH nie jest niczym szczególnym.

ghotra 04.03.2014 09:54

Zastanawiam się nad zakupem tabletu. Nigdy wcześniej nie miałem za bardzo do czynienia z takim urządzeniem, tylko od czasu do czasu mogłem się nim pobawić i naszła mnie chęć na zakup własnego. Pomóżcie mi w wyborze. Interesują mnie takie modele:

http://siligan.pl/ipad-mini-with-ret...ly-p12369.html

http://siligan.pl/samsung-galaxy-tab...3g-p12136.html

http://siligan.pl/g-pad-83-fullhd-ip...ly-p10295.html

Cenowo mniej więcej tak jak podane. W grę wchodzi wyłącznie kolor biały.

misiozol 04.03.2014 09:58

w kolejnosci

samsung
ipad
i to cos tam bezfirmowe .

M@X 04.03.2014 10:12

Pytanie czy chcesz uzywac, czy zmieniac ROMy, pisac skrypty do Taskera, sledzic poczynania wakelocka lub zastanawiac sie dlaczego dotyk nie jest tak plynny jak an reklamach.

Jesli chcesz uzywac - wez iPada.

misiozol 04.03.2014 13:50

Bylbym za ipadem na pierwszym miejscu ale to jest mini , a samsung ma 10.1 i jest 3G ;)

Reetou 04.03.2014 17:13

Ja się przejechałem na Samsungu, próba odpalenia Torque i nawiązanie komunikacji z ECU okazało się niemożliwe. Na moim Nexusie chodzi bez problemu. Natomiast wpadła mi w łapy ostatnio Yoga od Lenovo i muszę przyznać całkiem przyjemny sprzęt.

andrzejj9 04.03.2014 19:28

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1277437)
Bylbym za ipadem na pierwszym miejscu ale to jest mini , a samsung ma 10.1 i jest 3G ;)

Moim zdaniem - które masz obszernie opisane na poprzedniej stronie (porównanie akurat takich dwóch modeli) - to wielkość 10'' to duża.. wada. Wielkość 8'' jest praktycznie pod każdym względem lepsza.

Ja wziąłbym iPada - ale bez retiny natomiast z 3G.

sobrus 05.03.2014 07:47

Jak jest retina to 10 cali jest OK. Chyba że ktoś ma sokoli wzrok :)

nimal 05.03.2014 07:51

kazdemu wedlug potrzeb
ja np wole bez 3G a retina to klasa sama w sobie
wszystko zalezy do czego urzadzenie ma sluzyc
u mnie np zawsze jestesmy w zasiegu WiFi - siec w domu, w pracy + mobilny router na pozostaly czas (po co placic za 3 karty SIM jak mozna za jedna?)
przy przegladaniu stron retina nie jest potrzebna
ale przegladanie zdjec i ogladanie filmow? BAJKA :)

wiec nalezy wrocic do pytania podstawowego - do czego urzadzenie ma sluzyc?
jak bedzie przenoszone? w domu mozna miec nawet 13" i bedzie ok, do damskiej torebki chyba lepiej 7", do aktowki 10" bedzie ok...
teblet uzywany na plazy powienin byc uszczelniony i miec mozliwosc podbicia podswietlenia (chyba tylko sprzet Getac i Panasonic)
itd itd

ghotra 05.03.2014 13:04

Z tego co widzę głównie polecacie iPada więc raczej w niego będę celował. Urządzenie ma służyć do przeglądania www, zdjęć oglądania filmów. Głównie będzie zabierane ze sobą na wyjazdy. Tak w ogóle jest możliwość wrzucenia nawigacji do tego iPada i ogólnie do tabletów? Polecacie coś innego z tego sklepu, ale cenowo podobnie do tych które wrzuciłem?

M@X 05.03.2014 13:20

Jasne ze jedt. W AppStore jest pelno oprogramowania wiodacych firm - Navigon, Sygic, TomTom, Automapa. Pamietaj jednak, ze w modul GPS wyposazona jest tylko wersja 3G kazdego iPada.

nimal 05.03.2014 14:25

ja na pewno nie polece iPada :) przez zamkniety system i brak mozliwosci SENSOWNEGO podlaczania peryferii
a cos konkretnego mozna polecic jak napiszesz do czego tablet ma sluzyc ;) czego tak naprawde oczekujesz

misiozol 05.03.2014 15:15

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1277541)
ja na pewno nie polece iPada :) przez zamkniety system i brak mozliwosci SENSOWNEGO podlaczania peryferii
a cos konkretnego mozna polecic jak napiszesz do czego tablet ma sluzyc ;) czego tak naprawde oczekujesz


O nareszcie jakas rozumna glowa a nie kolejny fanatyk jobsa , calkowicie sie zgadzam zero mozliwosci podlaczenia peryferi zamkniety system itd.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.