Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Tablety (https://forum.cdrinfo.pl/f123/)
-   -   Jaki tablet kupić? (https://forum.cdrinfo.pl/f123/jaki-tablet-kupic-92401/)

andrzejj9 23.02.2014 19:18

Jeszcze zapytam w sprawie tego przenoszenia danych.

Zaktualizowałem system (bardzo, bardzo niechętnie.. mogę tylko powtórzyć, że ten, kto zatwierdził te zmiany, powinien wylecieć z firmy.. pomijając nawet wygląd (co trudno zrobić..) to on w każdym możliwym aspekcie jest dużo, dużo wolniejszy. Na 6.xx wszytkie chodzi idealnie płynnie, na 7.xx idealnie się przycina.. Internet, Google Maps, menu.. ) i chciałem wszystko zsynchronizować, ale nie da się (lub mi się nie udało) zrobić tego automatycznie - w sensie, że wszystko to, co było w poprzednim iPadzie - w takiej samej kolejności (ilość ekranów, rozmiesszczenie ikon itp.) znajdzie się na nowym.

Da się w ogóle tak zrobić?


Teraz zacząłem robić to ręcznie, ale chciałbym zrobić coś takiego:

1) Podłączam poprzedniego iPada i zgrywam z niego wszystko na komputer (i tylko to ma zostać)

2) Podłączam nowego i wszystko z komputera zgrywa się na niego (w dokładnie takiej konfiguracji)


Possible..?

M@X 23.02.2014 19:46

Tak. Tak jak pisalem kopia w iTunes lub na iCloud i potem robisz wstepna konfiguracje i przywracasz noqego iPada z kopii starego. Podepnij tez iPada kablem do Maka - domyslnie synchronizacja przez Wi-Fi jest wylaczona, wiec za pierwszym razem trzeba ja zrobic przez kabel.

andrzejj9 23.02.2014 20:25

hmm.. no to właśnie nie zadziałało mi to w ten sposób..

Kiedy po podłączeniu iPada do komputera wybrałem opcję przywrócenia kopii jakieś ustawienia chyba wgrał, ale to zajęło chwilę, natomiast później musiałem wszystko wybierać ręcznie - w tym przy każdym programie klikać instaluj, a i wtedy pojawiał się na pierwszym wolnym miejscu na pierwszym wolnym ekranie. Nie było takiej opcji - a przynajmniej jej nie widziałem - żeby wszystko wgrało się automatycznie tak, jak jest na starym tablecie.

andy 23.02.2014 20:55

Cytat:

Napisany przez sobrus
Oczywiście dla jakości najlepiej jak jest jedna firma - konkurecja cenowa tu nie sprzyja. Poza tym w ten sposób Apple zarabia na sprzęcie, o wiele więcej niż na samym systemie, plus nie musi wspierać partnerów i ich dziwnych pomysłów - plusów więcej niż minusów.

Ale iOS nawet na low-endach działałby dziś bardzo dobrze, dlatego gdyby oprzeć na nim otwarty system to pewnie Androidowi dałby nieźle po tyłku.

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
Zaktualizowałem system (bardzo, bardzo niechętnie.. mogę tylko powtórzyć, że ten, kto zatwierdził te zmiany, powinien wylecieć z firmy.. pomijając nawet wygląd (co trudno zrobić..) to on w każdym możliwym aspekcie jest dużo, dużo wolniejszy. Na 6.xx wszytkie chodzi idealnie płynnie, na 7.xx idealnie się przycina.. Internet, Google Maps, menu.. ) i chciałem wszystko zsynchronizować, ale nie da się (lub mi się nie udało) zrobić tego automatycznie - w sensie, że wszystko to, co było w poprzednim iPadzie - w takiej samej kolejności (ilość ekranów, rozmiesszczenie ikon itp.) znajdzie się na nowym.

Tak będzie chodził na LOW END :D

andrzejj9 23.02.2014 21:01

No tu akurat mi się wydaje, że to jest kwestia niedopracowania. Ten nowy system nie ma nic, co wymagałoby większej mocy obliczeniowej niż poprzedni (przynajmniej patrząc z punktu widzenia użytkownika). Poza tym to przycinanie nie dotyczy tylko samego systemu, ale np. właśnie google map, czy przeglądarki internetowej. A to są cały czas te same programy, mające takie same wymagania. Tak samo nie zmienia się przecież moc samego urządzenia. Ewidentnie problem leży w samym systemie, ale nie wiem, czy jego wymaganiach, czy po prostu niedoróbkach...

Ogólnie.. wrażenie jak najbardziej niestety negatywne...

ed hunter 23.02.2014 21:15

Niedopracowań będzie coraz więcej, bo liczba wyznawców gwarantuje sprzedaż wszystkiego, nawet iTrampek. :]

andy 23.02.2014 21:16

@andrzejj9 system zmienił się znacząco. Jak widać przy większych bajerach ledwo dyszy na starych urządzeniach.

Jak tak w ogóle Ci się spisuje iPad. Zadowolony z wybrania jego a nie innego urządzenia - Android, WP?

andrzejj9 23.02.2014 21:29

Jeżeli nie czytałeś to zobacz te dwa posty z poprzedniej strony:

http://forum.cdrinfo.pl/f123/jaki-ta...ml#post1272730

http://forum.cdrinfo.pl/f123/jaki-ta...ml#post1272735


W zasadzie te wrażenia się nie zmieniły (a przynajmniej bardzo niewiele). Nawet z niedopracowaniem tej wersji systemu uważam, że są to bardzo dobre urządzenia i używa mi się ich świetnie.

andy 23.02.2014 21:32

A co ze sztucznymi ograniczeniami?

misiozol 23.02.2014 21:36

A co , jailbrake mozesz sobie zrobic i to na legalu :rotfl:

andrzejj9 23.02.2014 21:41

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1276596)
A co ze sztucznymi ograniczeniami?

Wiesz.. w zasadzie poza tym, że np. teraz zamiast po prostu zgrać programy ze starego tabletu i wrzucić na nowy (chociaż.. tu w sumie trudno winić mi iTunes, bo generalnie zwykle z programami sprawa nie jest łatwa) muszę próbować z tymi kopiami zapasowymi i niezbyt mi się to widzi, to generalnie trudno byłoby mi wskazać jakiś konkretny problem z tym systemem związany.

Nie wiem - może duże znaczenie ma tutaj moje nastawienie - tablet ma być do konsumpcji treści, a nie do pracy i nie ma tu dla mnie aż takiego znaczenia, żeby dopasować go do swoich potrzeb. A nawet jeśli to.. wygląd mogę zmienić, rozmieszczenie ikon również, pogrupować je itp. według własnych potrzeb też.. W zasadzie nie wiem, czy mam jakiś konkretny problem związany z tym, że to Apple.






Przy okazji jeszcze jedno pytanie - mniej lub bardziej udanie przywróciłem jakby kopię poprzedniego tabletu (podochodziło kilka programów nie wiem skąd, ale to już nieważne). Teraz się jeszcze pobawię i zrobię tak, żeby na nowym mieć to, co chcę i tak jak chcę. I teraz pytanie - jak już to będę miał, to czy da się zrobić tak, żeby na dany moment we wszystkich bibliotekach, kopiach itp. zostało TYLKO to, co jest na tablecie? Chodzi mi tutaj głównie o programy, żebym nie musiał ich wszystkich z konta usuwać dodatkowo ręcznie na komputerze.
(normalnie jak coś usunę na tablecie, to w bibliotece na komputerze zostaje i to w sumie jest ok, bo nie wszystko chcę w danej chwili mieć dostępne, ale niekoniecznie chcę to też usunąć bezpowrotnie, natomiast jednorazowo chciałbym to automatycznie zrobić - niech wszystko to, co nie jest w danym momencie na tablecie zniknie z konta)

M@X 26.02.2014 12:49

Ilość załączników: 1
W kwestii czasu pracy na baterii nadal polecam Aira ;-).

Poprzedni rekord mial 15 godzin, ale wtedy sporo gralem w Real Racing 3 - ten jest robiony glownie na pracy z przegladarka/YouTube przez Wi-Fi, aktywnym modułem 3G i standardowych ustawieniach czyli poczta w pushu na czuwaniu itd.

W obu przypadkach podswietlenie to okolo 50%.

sobrus 26.02.2014 12:53

Wygląda imponująco, choć nie jestem zaskoczony.
To efekt przemyślanego hardware i sporej baterii.
Choć oczywiście w dzisiejszych czasach 8750mAH nie jest niczym szczególnym.

ghotra 04.03.2014 09:54

Zastanawiam się nad zakupem tabletu. Nigdy wcześniej nie miałem za bardzo do czynienia z takim urządzeniem, tylko od czasu do czasu mogłem się nim pobawić i naszła mnie chęć na zakup własnego. Pomóżcie mi w wyborze. Interesują mnie takie modele:

http://siligan.pl/ipad-mini-with-ret...ly-p12369.html

http://siligan.pl/samsung-galaxy-tab...3g-p12136.html

http://siligan.pl/g-pad-83-fullhd-ip...ly-p10295.html

Cenowo mniej więcej tak jak podane. W grę wchodzi wyłącznie kolor biały.

misiozol 04.03.2014 09:58

w kolejnosci

samsung
ipad
i to cos tam bezfirmowe .

M@X 04.03.2014 10:12

Pytanie czy chcesz uzywac, czy zmieniac ROMy, pisac skrypty do Taskera, sledzic poczynania wakelocka lub zastanawiac sie dlaczego dotyk nie jest tak plynny jak an reklamach.

Jesli chcesz uzywac - wez iPada.

misiozol 04.03.2014 13:50

Bylbym za ipadem na pierwszym miejscu ale to jest mini , a samsung ma 10.1 i jest 3G ;)

Reetou 04.03.2014 17:13

Ja się przejechałem na Samsungu, próba odpalenia Torque i nawiązanie komunikacji z ECU okazało się niemożliwe. Na moim Nexusie chodzi bez problemu. Natomiast wpadła mi w łapy ostatnio Yoga od Lenovo i muszę przyznać całkiem przyjemny sprzęt.

andrzejj9 04.03.2014 19:28

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1277437)
Bylbym za ipadem na pierwszym miejscu ale to jest mini , a samsung ma 10.1 i jest 3G ;)

Moim zdaniem - które masz obszernie opisane na poprzedniej stronie (porównanie akurat takich dwóch modeli) - to wielkość 10'' to duża.. wada. Wielkość 8'' jest praktycznie pod każdym względem lepsza.

Ja wziąłbym iPada - ale bez retiny natomiast z 3G.

sobrus 05.03.2014 07:47

Jak jest retina to 10 cali jest OK. Chyba że ktoś ma sokoli wzrok :)

nimal 05.03.2014 07:51

kazdemu wedlug potrzeb
ja np wole bez 3G a retina to klasa sama w sobie
wszystko zalezy do czego urzadzenie ma sluzyc
u mnie np zawsze jestesmy w zasiegu WiFi - siec w domu, w pracy + mobilny router na pozostaly czas (po co placic za 3 karty SIM jak mozna za jedna?)
przy przegladaniu stron retina nie jest potrzebna
ale przegladanie zdjec i ogladanie filmow? BAJKA :)

wiec nalezy wrocic do pytania podstawowego - do czego urzadzenie ma sluzyc?
jak bedzie przenoszone? w domu mozna miec nawet 13" i bedzie ok, do damskiej torebki chyba lepiej 7", do aktowki 10" bedzie ok...
teblet uzywany na plazy powienin byc uszczelniony i miec mozliwosc podbicia podswietlenia (chyba tylko sprzet Getac i Panasonic)
itd itd

ghotra 05.03.2014 13:04

Z tego co widzę głównie polecacie iPada więc raczej w niego będę celował. Urządzenie ma służyć do przeglądania www, zdjęć oglądania filmów. Głównie będzie zabierane ze sobą na wyjazdy. Tak w ogóle jest możliwość wrzucenia nawigacji do tego iPada i ogólnie do tabletów? Polecacie coś innego z tego sklepu, ale cenowo podobnie do tych które wrzuciłem?

M@X 05.03.2014 13:20

Jasne ze jedt. W AppStore jest pelno oprogramowania wiodacych firm - Navigon, Sygic, TomTom, Automapa. Pamietaj jednak, ze w modul GPS wyposazona jest tylko wersja 3G kazdego iPada.

nimal 05.03.2014 14:25

ja na pewno nie polece iPada :) przez zamkniety system i brak mozliwosci SENSOWNEGO podlaczania peryferii
a cos konkretnego mozna polecic jak napiszesz do czego tablet ma sluzyc ;) czego tak naprawde oczekujesz

misiozol 05.03.2014 15:15

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1277541)
ja na pewno nie polece iPada :) przez zamkniety system i brak mozliwosci SENSOWNEGO podlaczania peryferii
a cos konkretnego mozna polecic jak napiszesz do czego tablet ma sluzyc ;) czego tak naprawde oczekujesz


O nareszcie jakas rozumna glowa a nie kolejny fanatyk jobsa , calkowicie sie zgadzam zero mozliwosci podlaczenia peryferi zamkniety system itd.

sobrus 05.03.2014 16:46

A ja polece zarówno iPada jak i WP oraz Androida.
Wszystko zależy do czego i dla kogo.

Idąc od lewej do prawej:
- spada cena
- ekosystem się otwiera
- spada prędkość działania
- rośnie ilość problemów (zależy od modelu)

Tym niemniej nie powiedziałbym że coś jest tu gorsze albo lepsze. Po prostu jest inne.
Co do nawigacji to kupiłem Sygica, nawet myślałem o wersji na całą Europę.

Ale zrezygowałem, bo moja ulubiona darmowa nawigacja MapFactor "glebi" Sygica pokryciem tak że to nawet nie jest śmieszne. Tam gdzie Sygic ma białe plamy MapFactor pokazuje ścieżki na czyimś prywatnym trawniku. Nawet nie wiedziałem ze na moim osiedlu jest tyle ciekawych skrótów ... MapaMap i Automapa też wysiadają.
Może troche brzydko wygląda ale za cały świat za darmo z aktualizacjami co miesiąc narzekać nie będę.

Także do nawigacji np. jak dla mnie tylko Android i OpenStreetMaps. Lubelszczyzna i generalnie biedniejsze regiony są podle traktowane przez wiodących producentów map, zwłaszcza zagranicznych :(
Mapy tworzone przez wolontariuszy wypadają tu lepiej.
Zemborzyce (pd-zach od Lublina) dla Sygica w zasadzie nie istnieją :sciana: Nie widzi mi się płacić 200zł za coś takiego.

Jakby co to można sobie pokrycie naszego regionu zobaczyć tutaj:
http://www.openstreetmap.org/relation/2904797
Aktualizacje MapFactora są co miesiąc, jak czegoś dziś nie ma to za miesiąc moze już będzie ;)

H-y-d-e 05.03.2014 17:57

A skrajnie po prawej mamy Nexusa który po tej stronie się wyłamuje.

andrzejj9 05.03.2014 20:47

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1277542)
O nareszcie jakas rozumna glowa a nie kolejny fanatyk jobsa , calkowicie sie zgadzam zero mozliwosci podlaczenia peryferi zamkniety system itd.

Tak z ciekawości - uważasz mnie za fanatyka Apple?

andy 05.03.2014 21:09

Cytat:

Napisany przez ghotra
Zastanawiam się nad zakupem tabletu. Nigdy wcześniej nie miałem za bardzo do czynienia z takim urządzeniem, tylko od czasu do czasu mogłem się nim pobawić i naszła mnie chęć na zakup własnego. Pomóżcie mi w wyborze. Interesują mnie takie modele:

http://siligan.pl/ipad-mini-with-ret...ly-p12369.html

http://siligan.pl/samsung-galaxy-tab...3g-p12136.html

http://siligan.pl/g-pad-83-fullhd-ip...ly-p10295.html

Cenowo mniej więcej tak jak podane. W grę wchodzi wyłącznie kolor biały.

Cytat:

Napisany przez M@X
Pytanie czy chcesz uzywac, czy zmieniac ROMy, pisac skrypty do Taskera, sledzic poczynania wakelocka lub zastanawiac sie dlaczego dotyk nie jest tak plynny jak an reklamach.

Jesli chcesz uzywac - wez iPada.

Tablety z systemem Android działają "out of the box". Możliwość zmiany systemu, dogrania aplikacji typu Tasker, które zamienią Ci tablet w dość inteligentne urządzenie prawdziwy multitasking i co najważniejsze możliwość jego zmiany jak dusza zapragnie jest dodatkowym atutem.

Jeżeli to Ty chcesz decydować jak urządzenie ma działać wybierz coś z Androidem.
Jeżeli chcesz aby to urządzenie mówiło Ci jak masz z niego korzystać, to wybierz iPada.

misiozol 05.03.2014 21:32

Cytat:

Napisany przez andrzejj9 (Post 1277556)
Tak z ciekawości - uważasz mnie za fanatyka Apple?

Nie , nie uwazam cie za fanatyka , powiedzmy jeszcze sie nie lapiesz do grona :P ale droga nie daleka :rotfl:


Andy nie zapomnij ze w zasadzie jest jailbreak na jablko i w zasadzie uwalnia to nieco urzadzenie ale jest upeirdliwe

nimal 06.03.2014 07:21

sobrus - absolutnie nie zgadzam sie z rosnaca iloscia problemow przy androidzie - sproboj w iPadzie odpalic film skopiowany z pendriva, to zobaczysz jak najprostsza zdaje sie czynnosc moze stac sie przeprawa przez meke laczaca sie z utrata gwarancji :rotfl:

sobrus 06.03.2014 07:40

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1277573)
sobrus - absolutnie nie zgadzam sie z rosnaca iloscia problemow przy androidzie - sproboj w iPadzie odpalic film skopiowany z pendriva, to zobaczysz jak najprostsza zdaje sie czynnosc moze stac sie przeprawa przez meke laczaca sie z utrata gwarancji :rotfl:

Nie mówie o problemach związanych z niewłaściwym użytkowaniem sprzętu czy zmuszaniem go do robiena rzeczy których zrobić nie potrafi.
Wiadomo filmy na iPadzie to raczej przez iTunes.
W końcu jest na mojej liście po skrajnej lewej czyli najbardziej zamknięty ;)

ghotra 06.03.2014 11:17

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1277541)
a cos konkretnego mozna polecic jak napiszesz do czego tablet ma sluzyc ;) czego tak naprawde oczekujesz

oglądanie filmów, wspomniana nawigacja, czytania e-booków i słuchania muzyki

nimal 06.03.2014 13:35

czy ebooki i filmy masz zamiar kupowac w sklepie czy wgrywac na urzadzenie z wlasnej kolekcji/kamery/innych urzadzen/zrzuconych plyt?
jezeli ta druga opcja to iPad odpada - to zbyt trudne dla iOSa :rotfl:
proponuje Android koniecznie jakis model z funkcja OTG (mozliwosc podlaczenia pendriva lub HDD bezposrednio do tabletu przez microUSB)
czy odpowiedni kabel znajduje sie w komplecie - to nie ma znaczenia - USB-microUSB mozna kupic na eBayu za 3PLN razem z przesylka

przy 7-calach proponuje ASUS FonePad (przy okazji masz smartfon) albo Google Nexus
jezeli wersja ekonomiczna - zakup bezposrednio u chinskiego producenta jednego z niebrandowanych modeli
niedawno kupowalem 10-calowy, ale bez GPS, wiec nie dla Ciebie taka opcja ;)

co do navi, to konieczny bedzie zakup softu oddzielnie, jest juz AutoMapa na Andka, wiec nie ma problemow
alternatywami sa np. wspomniana darmowa MapFactor albo z platnych Sygic (TomTom na Andka)

dodaj jeszcze przekatna ekranu i ile kasy chcesz wydac
Panasonic ma np kilka rewelacyjnych modeli - po kilkanascie tysiecy kazdy ;)

misiozol 06.03.2014 14:26

Cytat:

Napisany przez ghotra (Post 1277579)
oglądanie filmów, wspomniana nawigacja, czytania e-booków i słuchania muzyki


Zapomnij o ipadzie , chyba ze ci nie przeszkadza jailbreak wtedy mozna robic co chcesz ale zaraz ci zabraknie miejsca 16gb to bardzo malo do tego co chcesz .

andrzejj9 06.03.2014 18:38

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1277587)
czy ebooki i filmy masz zamiar kupowac w sklepie czy wgrywac na urzadzenie z wlasnej kolekcji/kamery/innych urzadzen/zrzuconych plyt?
jezeli ta druga opcja to iPad odpada - to zbyt trudne dla iOSa :rotfl:

Znowu się zaraz dowiem, że jest fanboyem, ale u mnie wyglądało to tak :)


1) Próbowałem wrzucić kilka clipów na iPada - pojawiał się komunikat o braku możliwości ich odtworzenia

2) Wkurzyłem się, sprawdziłem w google, czy da się je odtworzyć (2 min.)

3) Ściągnąłem VLC, wrzuciłem na niego clipy (2 min)

4) Odtworzyłem - wszystkie bez problemu działają (napisy podobno też, nie sprawdzałem)


System i filozofia Apple mają wiele wad, ale akurat to trudno mi nazwać jedną z nich.

sobrus 06.03.2014 20:57

Cytat:

Napisany przez andrzejj9 (Post 1277608)
Znowu się zaraz dowiem, że jest fanboyem

Jak każdy kto nie wyśmiewa apple na każdym kroku :)

O mnie to już chyba legendy krążą. Że mam ajfona, pracuje dla Apple i zjadam małe dzieci.

andrzejj9 06.03.2014 21:04

U mnie to nawet lepiej, bo ja generalnie nie lubię tej firmy. A jedno kupione (i lubiane) urządzenie tego nie zmieniło. Dlatego miałem nadzieję, że misiozol jednak mnie fanatykiem nazwie :)

Więcej - bez jakiejś radości czy satysfakcji, ale wróżę jednak Apple powolne tracenie pozycji na rynku, a docelowo (choć to na pewno nie tak szybko) kto wie - może powolne z niego znikanie. Może niewiele mam doświadczenia z produktami, aby takie tezy głosić, ale po tych kilku miesiącach użytkowania stwierdzam, że absolutnym trzonem tej firmy był Jobs, a to, co zaczyna być po nim to już zwykła średnia rynkowa. I wyjątkowo dobrym przykładem tego jest iOS 7.

Ale to tylko moje.. 'fanatyczne' zdanie ;)

misiozol 06.03.2014 21:46

A na zlosc cie nie nazwe :P , ale prawda jest wiele odtwazaczy i nie trzeba nic konwerterowac obsluguja gro formatow nawet mozna olac itunes bo mozna uzyc iexplorer albo inny program wazne aby wzucic w odpowiednie miejsce , ja mam ajfona5 i dostrzegam jego wady i zalety a nie tylko zalety jak fanatyk , dla mnie najwieksza wada to ze nie ma portow polaczen i wszystko w zasadzie trzeba robic po wifi albo usb i ichni wynalazkowy port , no i brak hdmi , standardowego usb mini , slotu na mini sd , i wiele wiecej ale pomijajac to w zasadzie dobre sprzety sa tylko troche przecenione bo za cene ipada3 16gb mozna kupic eleganckiego della venue pro11 z 64gb i takim samym wyswitlaczem no i na pelnym windows8.1 ;) a za cene ipada3 64gb kupujesz tego della z icore5 oraz 128gb

nimal 07.03.2014 06:49

andrzejj - ale wrzucales z kompa lub chmury - z pendriva lub HDD iPad nie odtworzy (dalej pisalem o OTG)

ghotra 07.03.2014 14:08

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1277587)
czy ebooki i filmy masz zamiar kupowac w sklepie czy wgrywac na urzadzenie z wlasnej kolekcji/kamery/innych urzadzen/zrzuconych plyt?

dodaj jeszcze przekatna ekranu i ile kasy chcesz wydac
Panasonic ma np kilka rewelacyjnych modeli - po kilkanascie tysiecy kazdy ;)

raczej bede kupował je w sklepie z tym nie ma problemu. przekątna mniej więcej 8` a jesli chodzi o cenę to nie więcej niż 2 tys zł. jakoś podoba mi sie ten ipad, sam nie wiem dlaczego :)

misiozol 07.03.2014 14:33

To moze zaciekawi cie lenovo miix2 bardzo fajny tablet w atrakcyjnej cenie i z mozliwosciami powalajacymi konkurencje koszt 1200zl lub nieco bardziej mocniejszy model thinkpad 8 obydwa mieszcza sie w przedziale cenowym , lub nieco wiekszy lenovo miix 2 10.1 ;) albo dell venue pro11 , za 2 tysiace mozna powybrzydzac w sprzecie renomowanych juz producentow ale nie w ipadach , no i ciagle to TYLKO 16gb w ipad z czego dla uzytkownika jest na starcie 14gb i zobaczysz jak szybko sie to kurczy a mozliwosci powiekszenia brak policz sam nawigacja mapy + pare filmow plus troszke muzyki i miejsca brak ;)

zajrzyj tutaj prosty i przejrzysty sposob na zobaczenie obecnych tabletow oraz ich cene no i specyfikacje .

http://www.umpcportal.com/products/index.php?sort=id

M@X 07.03.2014 14:36

Muzyke mozna trzymac w chmurze - moj 16 GB iPad ma 30 GB muzyki ;-).

misiozol 07.03.2014 15:40

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1277652)
Muzyke mozna trzymac w chmurze - moj 16 GB iPad ma 30 GB muzyki ;-).

Gorzej jak chmury zabraknie albo o zgrozo wifi wtedy kaplica :P

M@X 07.03.2014 17:02

Albo, o zgrozo, jak mnie tramwaj przejedzie, na niebie zobaczymy czterech jezdzcow a kury przestana sie niesc...

andrzejj9 07.03.2014 17:03

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1277628)
andrzejj - ale wrzucales z kompa lub chmury - z pendriva lub HDD iPad nie odtworzy (dalej pisalem o OTG)

No wrzucałem z komputera i w sumie nie wyobrażam sobie, jak inaczej mógłbym to robić (przy jakimkolwiek tablecie). Choć może to kwestia indywidualnych potrzeb.

Myślę natomiast o takich urządzeniu za całe 13 zł:
http://allegro.pl/camera-connection-...949732575.html

które jak rozumiem z opisu pozwala na podłączania takich rzeczy (chociaż nie wiem jak miałoby to wyglądać - mnie w każdym razie interesuje tylko pod kątem ewentualnego przerzucania zdjęć)

ed hunter 07.03.2014 17:07

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1277659)
Albo, o zgrozo, jak mnie tramwaj przejedzie, na niebie zobaczymy czterech jezdzcow a kury przestana sie niesc...

Albo o zgrozo ruszysz się gdzieś na prawdziwe łono przyrody. :D

nimal 07.03.2014 18:09

andrzej - majac robocika (Androida) mozna normalnie podlaczyc pendrive a w przypadku wiekszosci modeli takze HDD do portu USB i juz - bardzo wygodne :) wabi sie OTG
iPad ma cos w stylu OTG, ale nie obsluguje wszystkich rodzajow plikow (jak wiadomo iOS nie pracuje na plikach ale na bibliotekach), wiec przez przejsciowke USB-Lighting nie skopiujesz wszystkiego, a tylko to, na co producent pozwolil

iOS ma swoja filozofie, ktora moze odpowiadac
gorzej, jezeli komus nie odpowiada - bo wtedy nic sie z tym nie da zrobic
robocik jest elastyczny - ktos moze pracowac na plikach, ktos na bibliotekach, w zasadzie ma te same mozeliwosci co normalny komputer

ghotra - majac dwa kola mozesz naprawde wybierac
jezeli masz ochote na iPada - radze zapoznac sie z filozofia interfejsu, bo albo ja polubisz i zakochasz sie w iPadzie, albo nie bedzie Ci odpowiadac i wtedy bedziesz sie wqu...l, bo nic z tym nie zrobisz

andrzejj9 07.03.2014 18:29

No właśnie spodziewałem się, że będzie gorzej, bo ja generalnie nie trawię, kiedy komputer (czy ogólnie urządzenie elektroniczne) chce coś robić za mnie swojemu, a ja nie mam na to wpływu. Tu jakoś jak na razie prawie zupełnie mi to nie przeszkadza. To, o czym mówisz, z pewnością w Androidzie jest rozwiązane przystępnie, ale dla mnie akurat nie ma znaczenia - wszystkie urządzenia zewnętrzne jakie używałem zawsze podłączałem do komputera w celu przegrania jakiś danych. Nie robiłem tego przez pendrive'a czy w inny sposób. Choć na pewno dla niektórych osób taka możliwość jest istotna.

Ale zgadzam się - przed kupnem iPada warto być świadomym, na co się decyduje.

H-y-d-e 07.03.2014 22:28

Ja jestem za Nexusami, przerobiłem 2 tablety i telefon. Rewelacja. O ipadzie w sumie złego słowa nie mogę powiedzieć, ale jakoś lubię androida.

ghotra 12.03.2014 11:50

już postanowiłem, że wybór padnie na iPada. jeszcze jedno pytanie w zasadzie dwa. pierwsze czymś prócz wymiarów różni się ten model http://siligan.pl/ipad-air-wi-fi-16gb-bialy-p22567.html od tego poprzedniego mini, którego pokazywałem.

drugie pytanie ostatnio wyczytałem coś o konieczność najnowszej aktualizacji bo jest poważna luka w połączeniach, myślicie że jak kupie tego iPada to od razu będzie miał aktualizacje, czy samemu trzeba kombinować z tym?

misiozol 12.03.2014 13:14

Bzdura zalatali jailbrake , to jest to samo poza rozmiarami ;)

M@X 12.03.2014 15:47

1. Air ma te same pozespoly co mini retina. Tak jak pisalem - wersja WiFi nie ma GPS.
2. Aktualizacje sa OTA - iPad sam zamonituje o aktualizacje, po potwierdzeniu pobierze i zainstaluje.

andrzejj9 12.03.2014 18:21

Co akurat zaczynam traktować jako wadę (może nie do końca, bo generalnie da się ich nie instalować).

Jak kupiłem ten nowy tablet i miałem okazję pobawić się nim na iOS 6 to.. było po prostu idealnie.. Wszystko absoutnie płynnie, żadnych zacięć, żadnych problemów. Jednak chcąc przywrócić kopię zapasową, musiałem znowu (znowu, bo miałem go na poprzednim tablecie) zainstalować 7. I tu niestety pod względem płynności jest fatalnie.. Tzn. dalej jest ogólnie płynnie, ale małych przycięć czy skoków jest niestety pełno. We wszystkim (menu, opcje, strony internetowe, programy, google earth itp. - praktycznie wszędzie, gdzie jest przewijanie czegoś). Porównywałem.. "tablet w tablet" i na szóstce tego nie było. Różnica ogromna.

Ze dwa dni temu wyszła nowa wersja 7.1, przy której podobno jest lepiej. Ale.. u mnie nie jest. Dalej są skoki, czasami mam wrażenie, że nawet większe.

Niestety przy wszystkim tym, co pozytywnego napisałem o Apple, ten system to - przynamniej na mini - porażka.

misiozol 12.03.2014 21:44

Ale Andrzej oni nic nie poprawili , oni zalatali TYLKO dziure zeby jailbrake byl niemozliwy+jakas kosmetyka a reszte maja gleboko w dupie ;)

M@X 12.03.2014 22:00

Cytat:

To uaktualnienie zawiera udoskonalenia oraz poprawki błędów, w tym:

***8226; CarPlay
***9702; Funkcje systemu iOS zaprojektowane pod kątem stosowania w samochodzie
***9702; Gotowość do pracy od razu po podłączeniu iPhone'a w pojeździe obsługującym CarPlay
***9702; Obsługa programów Telefon, Muzyka, Mapy i Wiadomości oraz programów muzycznych innych firm
***9702; Sterowanie za pomocą Siri oraz ekranu dotykowego, pokręteł i przycisków na desce rozdzielczej
***8226; Siri
***9702; Ręczne sterowanie trybem słuchania Siri (od naciśnięcia przycisku ***8222;Początek***8221; do jego zwolnienia) jako alternatywa dla automatycznego wykrywania końca wypowiedzi
***9702; Nowe, bardziej naturalne głosy męskie i damskie dla języka angielskiego (Wlk. Brytania i Australia), chińskiego (mandaryńskiego) i japońskiego
***8226; iTunes Radio
***9702; Łatwe tworzenie stacji na podstawie ulubionego wykonawcy lub utworu za pomocą pola wyszukiwania nad listą Polecane stacje
***9702; Kupowanie albumów jednym stuknięciem na ekranie Odtwarzane
***9702; Słuchanie iTunes Radio bez reklam po zasubskrybowaniu usługi iTunes Match na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch
***8226; Kalendarz
***9702; Możliwość wyświetlania wydarzeń w widoku miesiąca
***9702; Automatyczne dodawanie lokalnych świąt w wielu krajach
***8226; Dostępność
***9702; Opcja pogrubionego tekstu rozszerzona na klawiaturę, kalkulator oraz wiele ikon
***9702; Opcja Redukuj ruch rozszerzona na programy Pogoda i Wiadomości oraz animacje panelu wyboru programów
***9702; Nowe opcje wyświetlana obrysów przycisków, przyciemniania kolorów programów oraz obniżania punktu bieli
***8226; Nowe ustawienie programu Aparat: automatyczne włączanie trybu HDR na iPhonie 5s
***8226; Obsługa pęku kluczy iCloud w kolejnych krajach
***8226; Automatycznie wymazywanie powiadomień o połączeniach FaceTime po ich odebraniu na innym urządzeniu
***8226; Poprawka usuwająca błąd, który mógł powodować sporadyczne problemy z wyświetlaniem ekranu początkowego
***8226; Udoskonalone rozpoznawanie odcisków palców przez Touch ID
***8226; Poprawiona wydajność na iPhonie 4
***8226; Poprawione wyświetlanie plakietki z liczbą nieczytanych wiadomości Mail, gdy liczba ta przekracza 10 000
***8226; Kolejne drobne udoskonalenia interfejsu użytkownika

Informacje na temat zawartości tego uaktualnienia związanej z zabezpieczeniami można znaleźć pod adresem:
http://support.apple.com/kb/HT1222?viewlocale=pl_PL
Faktycznie, kosmetyka... -_-'

A jailbreak uwazam za zbedny - ostatni mialem na iPhone 3G w 2009. I wystarczy.

andrzejj9 12.03.2014 22:34

W 7.1 jest podobno trochę więcej zmian. Wcześniej były tylko kosmetyczne.

revolver0 14.03.2014 19:22

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1277587)
przy 7-calach proponuje ASUS FonePad (przy okazji masz smartfon) albo Google Nexus jeżeli wersja ekonomiczna - zakup bezpośrednio u chińskiego producenta jednego z nieabradowanych modeli niedawno kupowałem 10-calowy, ale bez GPS, wiec nie dla Ciebie taka opcja ;)

Nimalu możesz powiedzieć coś więcej o nim (chodzi Ci o ten AINOL?), skąd gdzie i ile Ciebie to wyniosło?

revolver0 15.03.2014 17:13

Już nie aktualne, zakupiłem della venue 7".

misiozol 15.03.2014 17:44

i jak tam wrazenia ?

revolver0 15.03.2014 18:42

Gdyby miał modem 3g i autofocus byłby idealny jak dla mnie. Mam tą tańszą wersje, z 1 GB ramu i 8 GB flashu (4 dostępne dla użytkownika). W moim odczuciu ekran dotykowy trochę toporny przy małych detalach, rysik czy coś podobnego by się przydało.

misiozol 15.03.2014 19:35

No niestety jak cos kosztuje 100$ to tak jest , ale generalnie lenovo to dobre sprzety ;)

revolver0 15.03.2014 20:08

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1278112)
No niestety jak cos kosztuje 100$ to tak jest , ale generalnie lenovo to dobre sprzety ;)

To jest dell, może to kwestia przyzwyczajenia, zobacze jak po paru dniach będzie z używaniem tabletu.

misiozol 15.03.2014 21:24

Heh przejezyczenie mialo byc dell a nie lenovo musialem w tym momencie myslec o lenovo :D

M@X 15.03.2014 21:32

Obawiam sie, ze za $100 nie da sie kupic high-endu. Androidowego. O Apple'u nie wspominam bo w tej cenie oczywistym jest, ze to niemozliwe...

starywyga 27.03.2014 17:30

Są jakieś tablety odporne na wszelkie upadki, otarcia itd dla dzieci około 6 lat?
Chciałbym kupić swojemu siostrzeńcowi, ale jak znam życie on go zaraz rozwali. Mogę wydać więcej pieniędzy pod warunkiem, że będzie mu służyć co najmniej dwa lata.

ed hunter 27.03.2014 17:38

Cytat:

Napisany przez starywyga (Post 1278880)
Są jakieś tablety odporne na wszelkie upadki, otarcia itd dla dzieci około 6 lat?
Chciałbym kupić swojemu siostrzeńcowi, ale jak znam życie on go zaraz rozwali. Mogę wydać więcej pieniędzy pod warunkiem, że będzie mu służyć co najmniej dwa lata.

Są, robione dla wojska, na Androidzie, ale jak sześciolatek pierdyknie ekranem o kaloryfer, no to nie ma wybacz.

M@X 27.03.2014 22:50

Sa w gumowych obudowach robione specjalnie dla dzieci, ale nie wiem czy szesciolatek lapie sie w dzisiejszych czasach jeszcze na target ;-)...

H-y-d-e 28.03.2014 00:35

U mojej córy MeMO Pad HD 7 + TransCover sprawuje się dobrze. Sprzęt szanowany przez tą 4 latke nie jest, jednak od Mikołaja 2013 mimo wielu upadków itp. Pozostaje sprawny.

ed hunter 28.03.2014 04:05

k***a
Cytat:

Napisany przez H-y-d-e (Post 1278915)
U mojej córy MeMO Pad HD 7 + TransCover sprawuje się dobrze. Sprzęt szanowany przez tą 4 latke nie jest, jednak od Mikołaja 2013 mimo wielu upadków itp. Pozostaje sprawny.

Bo to dziewczynka jest. ;)

H-y-d-e 28.03.2014 14:51

Dziewczynka, dziewczynka, ma talent po matce. Moja żona potrafiła by zepsuć stalową kulkę :-)

qlimax 01.04.2014 10:30

Kilkulatkowi to chyba lepiej klocki kupić zamiast tableta...

H-y-d-e 01.04.2014 16:58

Co kto woli...

Will 08.04.2014 16:46

Ja mam samsung tab 2 i naprawdę chwalę go sobie ;)

ed hunter 11.04.2014 17:58

Drogie dzieci i inne dziady, co myślicie o tym?

LENOVO Yoga 10 B8000

revolver0 11.04.2014 20:00

Ciekawie się prezentuje, ale osobiście z 10" wybrałbym Asus Transformer Book T100.

ed hunter 11.04.2014 20:12

Nie dość, że z kaflami, to jeszcze dużo droższy, po zastanowieniu jednak wziąłbym z modemem 3G (stówę droższy), na razie może nie przydałby się, ale...

revolver0 11.04.2014 20:38

Kafle kaflami, napędzany jest przez intel atom, ma wgranego windowsa 8, a nie windowsa rtm czy jak się on tam zwie pod procesory ARM. Kafle na tablecie są ponoć znośne, po za tym wychodzi niebawem update 1 który przywraca częściowe menu start.

Fakt z modemem lepiej brać, nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać, no chyba że za modem role pełnić będzie smartphone.

M@X 11.04.2014 23:31

Obserwujac interfejs Windows 8 i znajac tablety od "wlasciwego poczatku" (iPad 1) moge stwierdzic ze bez kafli takiego tabletu nie bedzie dalo sie uzywac. Biurko i okienka sa dla myszki - dla ekranu ~10 cali sa one za male i totalnie niewygodne, wiec interfejs musi zostac przemodelowany!

ed hunter 12.04.2014 10:05

Na robociku zrobię co będę chciał. :D

ed hunter 12.04.2014 14:19

Jak mnie słychać z Lenovo? :>

sobrus 12.04.2014 14:30

Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 1280333)
Jak mnie słychać z Lenovo? :>

Głośno i wyraźnie :)

DejaVu 09.06.2014 18:24

A dla mnie padła płyta główna w PC k***a a że była jeszcze na gwarancji to poszła do reklamacji :taktak: a żeby było jeszcze zabawniej , to nie dalej jak tydzień temu pgnałem notebooka Szajsunga który mnie w****ial :sciana: Ale jak tu żyć 2 tygodnie bez neta i widoku waszych gęb gieje ? Dlatego też godzinkę temu zakupiłem Samsung Galaxy Tab 3 którego właśnie opijam:D

revolver0 09.06.2014 19:36

Jakiego producenta płyta CI się zepsuła?

DejaVu 10.06.2014 03:17

Asus p8p67pro

Twist 24.07.2014 11:17

ja polecam nexusy 7" od Googla i Asusa

kraluk 09.09.2014 21:55

Skoro jest tu taki temat, to go wykorzystam ;)

Otóż mam do wydania 1000 zł i chciałbym zakupić tablet do czytania PDFów/książek i przeglądania sieci, maksymalnie 7-8 calowy. Nie potrzebuję żadnego modułu GSM/LTE.

Względnie najbardziej zainteresowały mnie następujące modele:
Samsung Galaxy Pro 8.4 (w ostateczności jestem w stanie dołożyć to 100 zł)
Nexus 7 2013
iPad Mini (wersja bez Retiny - trochę martwi mnie jego niska rozdzielczość...)

Który z ww. byście polecili? Albo czy jest inne urządzenie, którym powinien się zainteresować?

Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie :)

andy 09.09.2014 22:01

Jesteś w stanie poczekać 2-3 miesiące?

kraluk 10.09.2014 07:48

Myślę, że nie będzie z tym problemu - aż tak bardzo się mi nie śpieszy ;)

Skąd taki pomysł?

andy 10.09.2014 10:24

Niedługo powinny pojawić się odświeżone modele.

Mam tablet Samsunga Galaxy Tab 4 7". Moja wersja kosztowała 700zl.

Dla mnie tablet jest nawet ok, najnowszy android, solidne wykonanie. Niestety zastosowany procek nie pozwala na pełną płynność interfejsu - no ale czego się spodziewać za 700zl.
Ogólnie jestem zadowolony. Szczególnie jeżeli spojrzę na to ze nic mnie nie kosztował ;-)

Jeżeli twój ma być tylko do tego co wspomniałeś, to może nie warto wydawać aż 1k PLN?

Twist 10.09.2014 10:32

Ja polecam zainteresować się Nexus 7 od Google. Na rynku jest już nowa generacja tych tabletów za ok 700-800 zł.

Ja mam Nexusa pierwszej generacji i nie mógłbym być bardziej zadowolony. Updaty systemu mam prosto od Google, więc mam najnowszy android Kit Kat, nic nie zacina, bo jest to czysty android bez jakichkolwiek nakładek producenckich i jest w odpowiednich wymiarach do tego, aby służył jako czytnik.

misiozol 10.09.2014 12:28

A ja bym zainwestowal w cos z baytrail-t z windows na pokladzie za ta kase mozna juz dostac fajne tablety quad core ;)

sobrus 10.09.2014 12:57

Możesz też rozważyć do tych zastosowań coś niedrogiego z ekranem 2048x1536.
Ma lepsze do tego celu proporcje 4:3.

Brat ma coś takiego:
http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablet...-zanetti.bhtml

kraluk 10.09.2014 16:30

Oczywiście kwota jest górną granicą, jaką sobie założyłem - im mniej wydam, to tym lepiej będzie :)

Dzięki w każdym razie za sugestie - poczekam zatem jeszcze chwilę i wtedy będę wybierał :)

Reetou 10.09.2014 16:38

Taka uwaga, może się przyda, apropos czytania książek. Mam nowego Nexusa 7, całkiem niezły ekran. Ale jak zaczynam czytać szybko mi siadają oczy. Kilka stron i kicha. Znajomy kupił za grosze Kindla, widziałem też Onyx Booxa. Na tych czytam bez szkieł, bez problemów. Warto się zastanowić.

Bartez 10.09.2014 18:48

Do czytania zdecydowanie Kindle. Niestety słabo się nadaje do pdfów z obrazkami. Nie mówiąc o przeglądaniu stron. Tutaj tablet się bardzo dobrze sprawdza. Najlepiej mieć oba :) Ale jeżeli głównym przeznaczeniem ma być czytanie, to tablet się do tego nie nadaje. Szkoda oczu.

andy 10.09.2014 19:07

Na swoim Tab4 dosyć często przeglądam sieć (Feedly) i jest to dosyć wygodne. Niestety nie widzę go w roli czytnika książek. Takie wyświetlacze za bardzo dają po oczach :/

Patrix 10.09.2014 19:31

Mam Kindle Touch 3G już kilka lat i nie zamienię na nic jeśli chodzi o książki :)
Do pdf, internetu to niestety tylko tablet.

http://www.geeky-gadgets.com/wp-cont...e-Touch-3G.jpg

mgit 10.09.2014 20:50

Przymierzam się pomału do zakupu tabletu na prezent - czym teraz warto się zainteresować?

Wymagania:
- 10 cali
- 3G
- Nowy
- Z Androidem
- Klawiatura dodatkowa zbędna

Zastosowanie:
- YouTube
- Internet
- Ewentualnie proste gry

Ważne by strony www i YouTube się nie zacinały, ma zastąpić wysłużonego notebooka, ważne żeby nie był zamulony bo zniechęci tą osobę do korzystania z niego

Budżet: 1500 zł to max, ale jak by udało się taniej to czemu nie

Nie śledzę aktualnie rynku tabletów, warto pchać się w GALAXY Tab 3 10.1, a może coś innego?

Bartez 10.09.2014 20:53

Ja mam tylko uwagę do Twoich wymagań: po co 3G w tablecie? Serio się pytam. Kiedyś się zastanawiałem, czy nie dopłacić do 3G, ale jak się zastanowiłem ile czasu korzystam z tableta poza jakimkolwiek WiFi, to uznałem, że nie ma sensu. Jak potrzebuję mieć net na tablecie, to udostępniam z komórki i wszystko śmiga. Po co bawić się w dodatkowego SIMa, obojętnie, czy to karta, czy abo?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.