Powrót   Forum CDRinfo.pl > Urządzenia przenośne > Tablety



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 17.11.2013, 15:39   #121
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
A ja ciagle twierdze ze ipad to ostatecznosc ich polityka to no kazdy wie co A ja bym wziol dell-a albo toshibe albo lenovo i dziesiatki innych zanim bym wybral produkt apple i nie ze wzgledu na to ze sa zle ale ze wzgledu na polityke firmy i zeby je uskrzylic trzeba w kazdym jailbreak zrobic

Jesli ci android nie przeszkadza chcesz miec retine 4:3 w dobrej cenie to moze to cie zainteresuje pomijajac ze mozna na tym postawic linux i wszystko do tego jest dostepne do zrobienia tego ,

9.7'' Pipo M6 Pro 3G Tablet PC RK3188 Quad Core Android 4.2 RAM 2GB /32GB Retina IPS SCreen 2048*1536


http://www.aliexpress.com/item/Pipo-...122980184.html

Ostatnio zmieniany przez misiozol : 17.11.2013 o godz. 15:44
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.11.2013, 17:43   #122
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Tylko S4 ma większy ekran o większej rozdzielczości...
Nie zwalaj wszystkiego na ekran, to tylko ułamek poboru mocy przez urządzenie.
Cytat:
S4 nie używa najnowszego dziecka od Qualcomma, które w zależności od urządzenia jest szybsze niż A7 o Apple. Nie wiem tylko na ile te testy są w stanie sprawdzić 4 rdzenie.

A7 ma 2524 w wielu rdzeniach, natomiast Snapdragon 800 max 2800.


Więc jeżeli już porównywać procki to te najszybsze nie sądzisz?
Zgadzam się, ale naprawdę wierzysz że 4 rdzenie Krait 400 @ 2.2Ghz mogą brać podobną ilość energii co 2 rdzenie u Apple @1.3Ghz przy tym samym procesie technologicznym? Mam spore wątpliwości.
Skoro tak, to powiedz mi dlaczego Note 3 ma baterię 3200mAh. Tylko nie mów że ekran

Poza tym syntetyczna wydajność to jedno, ale każde dziecko wie, że lepiej mieć mniej szybszych rdzeni niż wiele słabszych. Na A7 każdy nawet nie wielowątkowy kod zasuwa tak jakby go napędzały dwa Krait400@2Ghz.
Czyli jest prawie 3-4 razy szybszy zegar w zegar.

Cytat:
Jak widać zużycie energii jest podobne. N5 ma pojemniejszą baterię, ale ma także większy ekran oraz rozdzielczość co dodatkowo wymaga więcej energii.
Nie widzę skąd wniosek, że zużycie energii podobne. Coś ominąłem?

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 17.11.2013 o godz. 17:46
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2013, 17:52   #123
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Jeżeli dla Ciebie 4:3 to lepsze rozwiązanie niż 16:9 to faktycznie tylko iPad zostaje.
Widziałem jeszcze ze 2-3 modele jakiś firm x, które miały takie same proporcje ekranu. Ale fakt - to żaden wybór.

Natomiast tym bardziej nie rozumiem trzymania się proporcji 16:9. Jeszcze w monitorach ok, ale koniecznie w tabletach. Po co..?


W każdym razie - mówiłem wcześniej o cenach na Allegro - tu przykład. Nówka za około 800 zł:
http://allegro.pl/nowy-apple-ipad-mi...707855439.html
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2013, 17:53   #124
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Nie zwalaj wszystkiego na ekran, to tylko ułamek poboru mocy przez urządzenie.
Ekran to element urządzenia, które generuje największy pobór energii. Jeżeli ma jeszcze bardzo dużą rozdzielczość to zużycie to jest jeszcze większe, ponieważ procesor GPU musi przerobić więcej pikseli. Widać to szczególnie w grach na wysokich rozdziałkach.

Cytat:
Zgadzam się, ale naprawdę wierzysz że 4 rdzenie Krait 400 @ 2.2Ghz mogą brać podobną ilość energii co 2 rdzenie u Apple @1.3Ghz przy tym samym procesie technologicznym? Mam spore wątpliwości.
One pobierają pewnie więcej jak pracują wszystkie na pełną trąbkę. To właśnie chciałem napisać. Taki N5 ma i więcej rdzeni i większy ekran co oznacza większą baterię. Gdyby iPhone miał FullHD i prwie 5" ekran to aby utrzymać obecny poziom pracy na jednym ładowaniu też musiałby mieć pojemniejsze ogniwo.

Cytat:
Skoro tak, to powiedz mi dlaczego Note 3 ma baterię 3200mAh. Tylko nie mów że ekran
Właśnie m. in. dlatego. Poza tym jest duży i tam takie ogniwo wejdzie bez pogrubiania urządzenia.

Cytat:
Poza tym syntetyczna wydajność to jedno, ale każde dziecko wie, że lepiej mieć mniej szybszych rdzeni niż wiele słabszych. Na A7 każdy nawet nie wielowątkowy kod zasuwa tak jakby go napędzały dwa Krait400@2Ghz.
Przy wygłaszaniu takich tez fajnie oprzeć się o wiarygodne źródło.


Pisząc o smartfonach chciałem napisać, że długi czas pracy na jednym ładowaniu w przypadku tabletów, czy notebooków od Apple to żadna magia. Po prostu ładują tam często słabsze podzespoły, które mają zmniejszone taktowanie + dwa razy więcej ogniw.
W przypadku smartfonów już tak nie można i widać, że Apple jest gorsze pod tym względem od konkurencji.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2013, 18:06   #125
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Natomiast tym bardziej nie rozumiem trzymania się proporcji 16:9. Jeszcze w monitorach ok, ale koniecznie w tabletach. Po co..?
Mi osobiście lepiej pracuje się na takich ekranach. Jeżeli dla Ciebie 4:3 to wymóg to bierz iPada. Najlepiej żeby to był iPad najnowszy. Ludziki strasznie narzekają na to jak działa iOS7 na starszych urządzeniach

Cytat:
W każdym razie - mówiłem wcześniej o cenach na Allegro - tu przykład. Nówka za około 800 zł:
http://allegro.pl/nowy-apple-ipad-mi...707855439.html
Jakoś mi ta aukcja śmierdzi. Przecież to sprzedaż po kosztach. Nowy iPad Mini 16GB WiFi kosztuje w US 399$. Nawet jeżeli tam kupisz sprzęt to dalej nie jest to w okolicach 800zł...

__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2013, 19:48   #126
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Ekran to element urządzenia, które generuje największy pobór energii. Jeżeli ma jeszcze bardzo dużą rozdzielczość to zużycie to jest jeszcze większe
Ośmielam się nie zgodzić, procesor i radio pobiera moim zdaniem znacznie więcej. Co nie zmienia faktu, że ekran też swoje bierze, szczególnie przy max jasności.
Jednak nie przeceniałbym tego, zwłaszcza że telefony Samsung używają ekranów AMOLED, które są dużo bardziej energooszczędne od LCD - m.in przez brak podświetlenia. Najbardziej prądożerny jest IPS.
Cytat:
ponieważ procesor GPU musi przerobić więcej pikseli. Widać to szczególnie w grach na wysokich rozdziałkach.
GPU bierze dużo prądu tylko gdy generuje grafikę 3D, czyli nie tak znowu często. Ponadto GPU w ogóle coś robi tylko wtedy gdy ekran jest odświeżany. W idlu bierze tyle samo niezależnie od rozdzielczości.
I na koniec - Apple A7 ma jeden z najpoteżniejszych GPU na rynku, a iOS (według Ciebie) jest bardzo wymagający dla GPU - wiec teoretycznie to iPhone powinien mieć większą baterię, no nie?

Nasz problem z porównaniem jest taki, że tak naprawdę nie mamy żadnych danych odnośnie czasów działania.
Możemy tylko spekulować i wróżyć z fusów.

Jednak zauważ, że oficjalne dane odnośnie długości działania iPhone 5S są nawet nieco lepsze niż iPhone 4S, który miał mniejszy ekran 3.5'' i dwurdzeniowy Cortex A9 @ śmieszne 800Mhz i tylko troche mniejszą baterię.

Wnioskuje z tego, że nowy Apple A7 nie jest bardziej prądożerny od Apple A5, a może nawet mniej.
10h video, 40h muzyki i 10h internetu przez WiFi brzmi całkiem nieźle i wydaje mi się, że mój telefon z dwoma energooszczędnymi rdzeniami Cortex A5 (Snapdragon S4 Play) wcale lepszych czasów nie uzyska.
Nie sadze, aby możliwe było uzyskanie takich wyników na lichej baterii 1,5Ah i 4xKrait400@2.3Ghz, który do energooszczędnych procesorów na pewno nie należy, a już na pewno przy tym taktowaniu.

Cytat:
Pisząc o smartfonach chciałem napisać, że długi czas pracy na jednym ładowaniu w przypadku tabletów, czy notebooków od Apple to żadna magia. Po prostu ładują tam często słabsze podzespoły, które mają zmniejszone taktowanie + dwa razy więcej ogniw.
Nie wiem o jakich słabszych podzespołach piszesz, skoro właśnie musiałeś wyciągnąć Snapdragona 800 z baterią 3200mAh, aby się z nimi zrównać - a i tak średnio się udało.
Nie wiem też, co masz na myśli pisząc o 2x większych ogniwach, skoro bateria iPhone 5S to śmieszne dziś 1570mAh, a bateria w iPadzie Air z wielkiim i bardzo jasnym ekranem IPS 2048*1536 (jak słusznie zauważyłeś prądożernym) to standardowe 8,8Ah.

Jeśli spojrzysz na inne tablety 10 cali, nawet te w cenach poniżej 1000zł, to też znajdziesz tam baterie pojemności 8-10Ah. Nie jest to NIC nadzwyczajnego. Przy czym te tablety ani nie są tak szybkie (np 4x Cortex A7 @ 1.0Ghz - Onda V972), ani nie działają tak długo jak iPad, a ich ekran nie jest tak jasny.

Cytat:
W przypadku smartfonów już tak nie można i widać, że Apple jest gorsze pod tym względem od konkurencji.
Właśnie jak na razie nic nie widać, co najwyżej że Apple uzyskuje wyniki podobne do topowych wielordzeniowych potworów biorąc tyle prądu co procesory low-end.
Nawet myPhone Fun za 400zł z dwoma rdzeniami Cortex A7 28nm (trudno o coś bardziej oszczędnego) ma większą baterię niż iPhone 5S.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 17.11.2013 o godz. 20:40
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2013, 00:02   #127
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Ośmielam się nie zgodzić, procesor i radio pobiera moim zdaniem znacznie więcej.
Wejdź sobie do Ustawienia --> Bateria i zobacz co tam najbardziej obciąża

Cytat:
Jednak nie przeceniałbym tego, zwłaszcza że telefony Samsung używają ekranów AMOLED, które są dużo bardziej energooszczędne od LCD - m.in przez brak podświetlenia. Najbardziej prądożerny jest IPS.
Tu masz racje, AMOLED jest najbardziej energooszczędnym panelem.

Cytat:
GPU bierze dużo prądu tylko gdy generuje grafikę 3D, czyli nie tak znowu często. Ponadto GPU w ogóle coś robi tylko wtedy gdy ekran jest odświeżany. W idlu bierze tyle samo niezależnie od rozdzielczości.
I na koniec - Apple A7 ma jeden z najpoteżniejszych GPU na rynku, a iOS (według Ciebie) jest bardzo wymagający dla GPU - wiec teoretycznie to iPhone powinien mieć większą baterię, no nie?
Tak dalej twierdzę. Jednak patrząc na testy Adreno 330 można powiedzieć, że w niczym nie ustępuje temu w iP5S.

Cytat:
Nasz problem z porównaniem jest taki, że tak naprawdę nie mamy żadnych danych odnośnie czasów działania.
Możemy tylko spekulować i wróżyć z fusów.
No jak nie? Podałem Ci czas na papierze. Jak poczytasz sobie fora to zobaczysz, że czas działania pokrywa się z tym co jest na papierze. Oczywiście mówię o standardowym oprogramowaniu.
W Androidzie można postawić sporo ciekawych usług, które niestety wpłyną na działanie (np. Tasker).

Cytat:
Jednak zauważ, że oficjalne dane odnośnie długości działania iPhone 5S są nawet nieco lepsze niż iPhone 4S, który miał mniejszy ekran 3.5'' i dwurdzeniowy Cortex A9 @ śmieszne 800Mhz i tylko troche mniejszą baterię.
To akurat jest normalne. Nowe procki są w mniejszym procesie == mniejsze zużycie energii niż poprzednik.
Cytat:
Wnioskuje z tego, że nowy Apple A7 nie jest bardziej prądożerny od Apple A5, a może nawet mniej.
jw
Cytat:
10h video, 40h muzyki i 10h internetu przez WiFi brzmi całkiem nieźle i wydaje mi się, że mój telefon z dwoma energooszczędnymi rdzeniami Cortex A5 (Snapdragon S4 Play) wcale lepszych czasów nie uzyska.
Tylko o tym mówię. iP wcale nie ma lepszych czasów niż topy z Androidem. Różnicę dopiero widać w notebookach, czy tabletach bo tam Apple zapakowało 2x więcej ogniw.
Żadna magia.

Cytat:
Nie wiem o jakich słabszych podzespołach piszesz, skoro właśnie musiałeś wyciągnąć Snapdragona 800 z baterią 3200mAh, aby się z nimi zrównać - a i tak średnio się udało.
Podałem Snapdragona 800 z 2300mAh. Jednak należy pamiętać, że tutaj jest większy wyświetlacz oraz jego rozdzielczość.

Jeżeli byśmy dali 1500mAh i podobny panel co w iP to czasy by były bardzo zbliżone, co tylko udowadnia to o czym mówiłem - Apple wygrywa w czasach pracy tylko tam, gdzie upakowało 2x więcej ogniw. Tam gdzie ogniwa ma podobnej pojemności co konkurencja czas pracy jest porównywalny z nią.

Cytat:
Nie wiem też, co masz na myśli pisząc o 2x większych ogniwach, skoro bateria iPhone 5S to śmieszne dziś 1570mAh, a bateria w iPadzie Air z wielkiim i bardzo jasnym ekranem IPS 2048*1536 (jak słusznie zauważyłeś prądożernym) to standardowe 8,8Ah.
Moje porównanie było do urządzeń gdzie Apple ma 2x większą przewagę w pracy na jednym ładowaniu.
Taki Nexus ma delikatnie większą rozdzielczość przy delikatnie większej baterii 9Ah, i trzyma 9h na papierze. iPad Air ma niby 10h na papierze.

Jak widać przy podobnych ogniwach Apple wcale nie jest lepsze. Przewagę ma dopiero jak zastosuje 2x większe ogniwo. Tylko o to mi chodziło. Tutaj nie ma żadnej magii jak niektórzy sądzą.

Cytat:
Jeśli spojrzysz na inne tablety 10 cali, nawet te w cenach poniżej 1000zł, to też znajdziesz tam baterie pojemności 8-10Ah. Nie jest to NIC nadzwyczajnego. Przy czym te tablety ani nie są tak szybkie (np 4x Cortex A7 @ 1.0Ghz - Onda V972), ani nie działają tak długo jak iPad, a ich ekran nie jest tak jasny.
Podałem Ci przykład N10, który niszczy twoją tezę.

Cytat:
Właśnie jak na razie nic nie widać, co najwyżej że Apple uzyskuje wyniki podobne do topowych wielordzeniowych potworów biorąc tyle prądu co procesory low-end.
Nawet myPhone Fun za 400zł z dwoma rdzeniami Cortex A7 28nm (trudno o coś bardziej oszczędnego) ma większą baterię niż iPhone 5S.
iPhony trzymają tyle co topowe telefony z Androidem, albo i mniej. Na papierze są zawsze gorsze..
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2013, 07:09   #128
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
magia czy nie Apple zauwazylo ze ludzie chca sprzet z ktorego mozna korzystac bez noszenia ladowarki przy czterech literach (MacBook Air, teraz iPad Air) i nie jest to takie trudne jak sie okazuje
inne firmy daja pod tym wzgledem d. po calosci
z chlubnymi wyjatkami, jak lapki Panasonica (tylko cena z kosmosu...) albo wspominany juz przezemnie Fonpad

mnie np. g. interesuje, czy moj smartfon ma 7,2 czy moze 9,1 mm grubosci - niech ma 11 ale trzyma 3 dni a nie pol (jak dostaje po d. to tyle wytrzyma)
a ze ma kupe uszczelek, to wymiana baterii w nim na codzien nie wchodzi w rachube (jak uzywalem staruszka HTC Touch Cruize to mialem od nowosci 2 baterie, ale tam wymiana zajmowala kilka sekund - bylo to bardzo wygodne rozwiazanie!)
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2013, 07:28   #129
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Mój DELL (XPS 17 702x) - z procesorem i7, dedykowaną kartą graficzną i ekranem 17'' FullHD trzyma (ł) ponad 6 godzin. A ma około dwóch lat.

Smartfon Nokii wytrzymuje ponad tydzień.

Czyli generalnie się da.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2013, 08:53   #130
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Wejdź sobie do Ustawienia --> Bateria i zobacz co tam najbardziej obciąża
Ekran 1%
Cytat:
Tak dalej twierdzę. Jednak patrząc na testy Adreno 330 można powiedzieć, że w niczym nie ustępuje temu w iP5S.
http://www.anandtech.com/show/7335/t...ne-5s-review/7
Czasem tak, ale generalnie iPhone 5 jest szybszy, żeby nie powiedzieć najszybyszy.
Cytat:
No jak nie? Podałem Ci czas na papierze. Jak poczytasz sobie fora to zobaczysz, że czas działania pokrywa się z tym co jest na papierze.
Podałeś wyniki benchmarków, nigdzie nie widziałem wzmianki o czasie pracy. Rzuć jakieś konkretne liczby proszę, żeby było do czego się odnieść.
Cytat:
To akurat jest normalne. Nowe procki są w mniejszym procesie == mniejsze zużycie energii niż poprzednik.
Oczywiście, ale mimo to są coraz bardziej prądożerne i mają coraz większe ogniwa. Nie bez powodu słuchawki z najmocniejszymi 4 jajowymi procesorami mają baterie rzędu 2-3Ah. Przy czym dziwnym zbiegiem okolicznoci te telefony wcale nie biją rekordów długości działania.
Cytat:
Tylko o tym mówię. iP wcale nie ma lepszych czasów niż topy z Androidem. Różnicę dopiero widać w notebookach, czy tabletach bo tam Apple zapakowało 2x więcej ogniw.
Żadna magia.
Dlaczego powtórnie powtarzasz kłamstwo, zamiast odnieść się do tego co napisałem?
Jak to ma 2x więcej ogniw? Od czego? Wskaż przynajmniej jeden tablet 9.7 cala który posiada porównywalny procesor i ogniwo 4.4Ah.
Może trzymają tyle samo (nie jest to prawda o czym niżej na przykładzie S4) ale topy z Androidem nie mają baterii 1570mAh. Nawet lowy mają już zazwyczaj więcej.

Co do MacBooków to masz 100% racji, a nawet 200% - zarówno Mac jak i PC mają te same podzespoły od Intela, a w dodatku znacznie bardziej prądożerne ekrany IPS, więc cudów nie ma.
W dodatku są takie cienkie, że nie ma innego sposobu jak zaklejenie ogniwa na stałe. Lipa straszna.

Cytat:
Podałem Snapdragona 800 z 2300mAh. Jednak należy pamiętać, że tutaj jest większy wyświetlacz oraz jego rozdzielczość.
S4 jak zauważyłeś nie ma snapdragona 800, a Note 3 ma baterię 3200mAh. Do tego oba mają ekrany AMOLED.
Cytat:
Jeżeli byśmy dali 1500mAh i podobny panel co w iP to czasy by były bardzo zbliżone, co tylko udowadnia to o czym mówiłem
Czyli Galaxy Note 3 działa dwa razy dłuzej od iPhone 5S, bo jak mu obetniesz baterie o połowę to będzie działać tyle samo? Prosze o źródło, bo to chyba najdłużej trrzymający smartfon na rynku.

Cytat:
Jak widać przy podobnych ogniwach Apple wcale nie jest lepsze. Przewagę ma dopiero jak zastosuje 2x większe ogniwo. Tylko o to mi chodziło. Tutaj nie ma żadnej magii jak niektórzy sądzą.
Podałem Ci przykład N10, który niszczy twoją tezę.
N10 to rzeczywiście ciekawy sprzęt, lecz mojej tezy nie niszczy ponieważ nie ma czterech rdzeni 2.3Ghz, tylko dwa 1.7Ghz, a w dodatku ma baterię większą i trzyma krócej.
Pytanie jeszcze czy jest tak samo szybki jak iPad, którego wykręcony S800 ledwo przegania.

Według recenzentów Note 3 wyposażony w S800 mimo troche większej baterii trzyma gorzej od Note2, bateria ledwo starcza na jeden dzień średniego używania. Mimo ekranu AMOLED i gigantycznej baterii.
Z baterią 1500 nie dotrwałby do południa, nawet z ekranem ajfona. Ponieważ ekran ma oszczędny, a wifi i radio aż tyle nie bierze żeby ubić taką baterię (polecam test Pentagram Monster), to zgadnij co pożera resztę energii.

Teraz pojedźmy po S4, który jest wciąż flagowcem Samsunga i korzysta ze wspaniałego big.LITTLE.
Cytat:
On a technical level, the iPhone 5s has a 1,570 mAh battery, while the Galaxy S4 holds 2,600 mAh of juice. Based on our experience, both phones' batteries should last a full day for almost any kind of "typical" use.
In our more formal test, where we stream video with brightness set at 75 percent, the iPhone 5s came out far ahead. It lasted about six hours and fifteen minutes. The GS4, meanwhile, only lasted around four hours and ten minutes.
iP odtwarzał wideo 6:15 a S4 - 4:10 , pierwszy ma baterię 1570, drugi 2600 (i kto tu pakuje więcej ogniw?), drugi ma większy ekran, ale AMOLED.
Przyjmijmy więc że ekrany biorą mniej więcej tyle samo - zwłaszcza przy dużej jasności AMOLED ma przewagę, bo IPS bierze dużo prądu nawet wyświetlając czarny ekran, a filmy mają sporo ciemnych scen.

Z podobnej baterii 1570mAh S5 odtwarzałby więc 375 minut a S4 - tylko 150 minut. Ajfon 2,5 raza dłużej (!) i jest znacznie szybszy od tego androidowego topa.

Weź jeszcze pod uwagę że stream był zapewne przez wifi, które powiedzy zjadło 300mAh na obu słuchawkach i z rezultacie "zdjęło" z baterii ajfona 19%, a Samsugna tylko 11%. Porównywanie tak różnych ogniw nie jest sprawiedliwe.

Oczywiście to wszystko są szacunki oparte o bardzo niedokładne przesłanki. Nie posiadam żadnych sensownych wyników pomiarów samego układu. Ty również nie.
Ale z tych skrawków informacji co posiadam jedyny dla mnie logiczny wniosek jest taki, że Apple A7 jest bardzo efektywne energetycznie, na pewno zancznie bardziej niż Snapdragon 800 i Eyxnos z S4.
Przy porównywalnej lub wyższej wydajności i zdecydowanie najlepszej wydajności w 1 wątku (to bardzo ważne!).
W dodatku to póki co jedyny układ ARMv8 64-bit, to chyba wystarczy żeby stwierdzić że aktualnie (listopad 2013) Apple ma ogólnie najlepszy i najnowocześniejszy układ na rynku.
Niestety life is brutal, fanem Apple nie jestem ale na to mi wychodzi.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 18.11.2013 o godz. 10:08
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2013, 12:30   #131
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
A ja sie z toba nie zgodze Sobrus apple nie ma najlepszego tylko INTEL z prostej przyczyny bo ma chociaz 22nm a A7 ma 28nm jak i snapdragon800 , jest bardziej wydajny oraz o 50% mocniejszy od A7 bo ma 2 rdzenie wiecej oraz wydajniejszy od snapdragon800 okolo 25%. A we wszystkich tych waszych dyskusjach zapominacie o tabletach na windows8.1 ktore tez maja udzial na rynku i w cenie urzadzenia typu iphone5S oraz Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition obydwa w oklicy ~700euro kupujesz tableta z i5 od intel ze wszystkimi wodotryskami Cena Czyni Cuda
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2013, 13:18   #132
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
A ja się nie zgodze z niezgodzeniem, bo nie przedstawiłeś ani jednego testu gdzie jest 50% wydajniejszy, a proces technologiczny to sprawa dugorzędna. Cortex A7 weźmie mniej prądu od Cortexa A15 nawet w gorszym procesie.

Nie widzę tej miażdżącej przewagi Intela. http://linustechtips.com/main/topic/...on-benchmarks/

Bay Trail ma 4 rdzenie 1.5Ghz (2.4Ghz w Turbo - w jednym wątku można powiedzieć że gra nie fair ). Snapdragon 800 ma cztery rdzenei Krait 400 @ 2.3Ghz.
Apple A7 ma dwa rdzenie 1.3Ghz i jest szybsze od obu powyższych
Bay Trail dzielnie walczy, pewnie spora w tym zasługa Turbo (Sunspider jest chyba 1 wątkowy) ale Snapdragon wyraźnie wymięka.
O Samsungu S4 szkoda wspominać, biedak mimo ośmiu rdzeni w tym czerech prądożernych A15 nawet nie zbliża się do czołówki.

x86_64 i ARMv8 to architektury tak różne, że tylko z fusów można wróżyć co więcej bierze.

Ale jeżeli bardzo chcesz to doprecyzuje : Samsung wytwarza obecnie najlepsze procesory mobilne ARM. Dla Apple. Dla siebie robi gorsze.

Nie zapominamy o Windows 8.1 po prostu o nim nie mówimy

PS. Nie chce mi się już pisać, strata czasu, proszę o rzeczowe odpowiedzi, czymkolwiek podparte a nie tylko "tak jest bo jak widać tak mówiłem i miałem rację".
Przecież wszystko jest w necie, 5 minut google i jest odpowiedz.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 18.11.2013 o godz. 13:36
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2013, 15:52   #133
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ale my nie rozmawiamy juz o bay trail ktory jest low-end do tanich tabletow , tylko generalnie o intel i apple skoro porownywac to porownujmy takie samo cenowo sprzety bo co z tego ze porownujesz A7 od apple ktory z urzadzeniiem kosztuje prawie 800euro do polowe tanszych urzadzen w zakupie z bay-trail , to w takim razie trzeba porownac tableta w tej cenie czyli na intel i5 i w tedy mozemy porozmawiac o wydajnosci . Pomijajac ze w tescie Geek Bench 3 Multi-Core A7 jest rozkladany na lopatki poprzez slabszy baytrail 3740

http://computingcompendium.blogspot....enchmarks.html

Ostatnio zmieniany przez misiozol : 18.11.2013 o godz. 16:14
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2013, 19:28   #134
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Przypominam ze ceny iPada Air z A7 zaczynaja sie od $499, anie ***8364;800. Nie wprowadzaj ludzi w blad.
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2013, 20:07   #135
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Niewazne ile kosztuja. Jak ktos chce mercedesa to kupi go nawet jeżeli za tą cene mialby dwa szybsze fiaty. Nie zawsze przy zakupie kierujemy sie ceną.

Slabszy bay trail "rozklada A7 na lopatki " o... kilkadziesiat pkt? to jak nazwiesz wynik single core?

Multicore oznacza w przypadku A7 aż 2 core. Bay ma 4.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 18.11.2013 o godz. 20:11
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
jaki kupic tablet, jaki tablet, najlepszy tablet, tablet, wybor tabletu

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Jaki zegarek kupić? kizio Off topic 144 27.05.2017 16:01
Jaki dysk SATA2 500GB (minimum) kupić ? Patrix Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 26 20.01.2009 23:12
Jaki odtwarzacz DVD kupić ? AdrianS Napędy optyczne DVD 14 11.08.2004 18:08
jaki waszym zdaniem napęd DVD kupić ? johhny Napędy optyczne DVD 34 02.11.2002 19:52
w jaki sposób kupić? gigaman Napędy optyczne CD 3 30.06.2002 09:50


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.