Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Systemy operacyjne i aplikacje (https://forum.cdrinfo.pl/f124/)
-   -   Android Flame War (https://forum.cdrinfo.pl/f124/android-flame-war-89994/)

M@X 26.02.2012 17:41

Widzisz... Sek w tym, ze normalny uzytkownik nie ma pojecia co znaczy to wyswietlone esperanto... O.o

EDIT - Ale widze w tle ikonke Plexa i za to pochwale :-)! To chyba najlepszy odtwarzacz z wbudowana biblioteka filmowa na rynku, a aplikacja mobilna znaczaco poszerza jego mozliwosci (praktycznie co tydzien zaczynam film w wannie na iPhone, a koncze na TV)!

andy 26.02.2012 17:49

Cytat:

Napisany przez M@X
Widzisz... Sek w tym, ze normalny uzytkownik nie ma pojecia co znaczy to wyswietlone esperanto... O.o

Czyli każdy użytkownik MacOSX nie będzie wiedział co zrobić jak mu się wyświetli podobne okienko?
Oczywiście różnica jest taka, że ja tego roota musiałem sam zrobić co oznacza, że jestem świadomy plusów, jak i minusów tego czynu:
"With great power, comes great responsibility"

Cytat:

Ale widze w tle ikonke Plexa
Źle widzisz...

Jednym z wielu plusów roota jest możliwość odinstalowania KAŻDEJ aplikacji z systemu.

M@X 26.02.2012 18:04

Nie kazdy, ale wiekszosc. Mac OS X i iOS to Unixy, ale ich sila jest fakt, ze nie zameczaja uzytkownika takim wlasnie technicznym zargonem zachowujac jednoczesnie UNIXowa stabilnosc. To jest ich prawdziwa sila.

EDIT : Wlasnie poczytalem o nowych Samsungach i uczciwie przyznaje, ze podobaja mi sie dwie rzeczy - projektor w Galaxy Beam (ciekawe jakiej jakosci bedzie obraz) i tylna obudowa Galaxy S3 - ma byc CERAMICZNA! Chcialbym tego dotknac... Tylko szkoda ze ekran jak zwykle kobylasty :-/...

demek 26.02.2012 18:13

sila dzielenia sie naszymi kontaktami z firmami zewnetrzyni to i owszem

andy 28.02.2012 19:26

Wiele osób po wyjściu Siri dostawało orgazmu. Podniecali się jak to jest rewolucyjne i amejzing i w ogóle... a tak na prawdę w 90% istniało to już wcześniej!

Można było wysyłać smsy (send text to ...), pokazywać na mapie (view a map ...) czy kilkanaście innych.
http://www.google.com/mobile/voice-actions/

Google Voice nie obsługiwało, nie obsługuje nadal poleceń typu "czy dzisiaj będzie padać" itp, które w Siri tak na prawdę są obsługiwane przez Wolfram Alpha. Tak te zapytania są przerabiane przez serwery Siri na text i przesyłane do WolframAlpha gdzie zachodzi cała magia!
Apple jest dalej takie rewolucyjne? Bo jak dla mnie kradną pomysły innym i publikują je jako swoje dzieła ;-)


Poniżej filmik o możliwościach Google Search:


P.S. Ta funkcja weszła w 2010 roku... ;)

M@X 29.02.2012 10:58

Google umie tylko rozpoznawac konkretne komendy - nie rozumie miedzy wierszami, nie uczy sie i nie rozwija w oparciu o to co chca wyprawiac z nim uzytkownicy, wp rzeciwienstwie do SIRI.

Fajny tekst : http://myapple.pl/jaki-sprzet-wybrac...mobilnych.html

demek 29.02.2012 11:08

to jak zapytac w salonie bmw co kupic
bmw czy mercedesa

sobrus 29.02.2012 16:02

No wreszcie mogłem porównać... najwyraźniej Android od iOS różni się ... skórką :rotfl:
Ciekawe czy w następnej wersji ktoś je od siebie odróżni :w00t:
Brawa dla Google za udany remix, ale szkoda ze nie pokusili sie o coś bardziej oryginalnego.

andy 29.02.2012 19:24

Cytat:

Napisany przez M@X
Google umie tylko rozpoznawac konkretne komendy - nie rozumie miedzy wierszami, nie uczy sie i nie rozwija w oparciu o to co chca wyprawiac z nim uzytkownicy, wp rzeciwienstwie do SIRI.

Najpierw naucz się czytać to co ktoś napisze:

Cytat:

Google Voice nie obsługiwało, nie obsługuje nadal poleceń typu "czy dzisiaj będzie padać" itp, które w Siri tak na prawdę są obsługiwane przez Wolfram Alpha. Tak te zapytania są przerabiane przez serwery Siri na text i przesyłane do WolframAlpha gdzie zachodzi cała magia!
Apple jest dalej takie rewolucyjne? Bo jak dla mnie kradną pomysły innym i publikują je jako swoje dzieła ;-)

To że siri obsługuje tego typu polecenia to zasługa tylko i wyłącznie WolframAlpha. Wysyła tam zapytanie i dostaje odpowiedź, którą wyświetla użytkownikowi.


Apple po raz kolejny nie dość, że zrzyna od innych, to jeszcze nie do końca używa swojego oprogramowania.
Siri to przejęty projekt, WolframAlpha nie jest własnością Apple, a obsługuje od nich zapytania.

Cytat:

Napisany przez Demek
to jak zapytac w salonie bmw co kupic
bmw czy mercedesa

No dokładnie. Wystarczy poczytać kilka tematów, artykułów, newsów i komentarzy pod nimi na MyApple i wiemy z kim mamy do czynienia :D Takie zbiorowisko fanbojów - oczywiście nie wszyscy tacy są, jednak zdecydowana większość to pieski Apple.

Cytat:

Napisany przez Sobrus
No wreszcie mogłem porównać... najwyraźniej Android od iOS różni się ... skórką :rotfl:
Ciekawe czy w następnej wersji ktoś je od siebie odróżni :w00t:
Brawa dla Google za udany remix, ale szkoda ze nie pokusili sie o coś bardziej oryginalnego.

Android w swojej budowie jest zupełnie inny niż iOS... Używa innych mechanizmów itd.
iOS, Android, MeeGO i inne (nie licze WP7 bo tu akurat wymyślono UI całkiem ciekawe i nowe) bazują na wyglądzie zwykłych telefonów. Ot podrasowane menu, większe ikonki. Jednak idea jest identyczna tego co miałem w SE w810i.

Andoird moim zdaniem ma pewne rzeczy lepiej rozwiązane np. uprawnienia



Podsumowując. Apple kradnie pomysły innym i przedstawia je jako swoje.

sobrus 01.03.2012 06:56

Budowa, użyty kernel, userland itd to bzdety. Linuks może udawać BSD bez większego problemu.
Ważny jest efekt, a tutaj niestety oba są identyczne.

Niektóre screeny to materiał do zabawy w stylu "znajdź dziesieć elementów którymi różnią się dwa obrazki".

I bez wchodzenia w szczegóły czy ekrany dotykowe były wcześniej (bo multitouch i związanych z tym gestów w sprzedaży nie było, nawet jeżeli ideę wymyślił jakiś amerykański inzynier siedząc na klopie w latach 70-tych i zrobił prototyp, sztuk: 1) jeżeli tak wygladał iOS w styczniu 2007 toku to Steve miał rację twierdząc że Android jest kradziony.

Andy twierdzisz, że Apple kradło elementy - no ok zgadzam się. Ale google ukradło w takim razie nie elementy ale ideę gotowego produktu i sklonowało go na bazie Linuxa.
I nie można tego usprawiedliwiać że tamten był z kradzionych elementów. Co innego dokonać remixu a co innego zrobić klona "w nieco innym stylu".

Nie przeczę że pewne rzeczy są w Androidzie inaczej, pewne ulepszono, coś nawet wymyślono itd.
Natomiast jako finalny produkt rynkowy urządzenia są bliźniaczo podobne. ZBYT podobne. Chińskie podróbki mercedesa też nie muszą bazować na niemieckich silnikach ;)

Niestety choć jestem "w obozie Androida" to dalej sie bede upierać ze Google musiało się bardzo "inspirować" produktami Apple. Wydany o pośpiechu składak Android 3 też jest przykładem kto tu kogo goni.

andy 01.03.2012 20:56

@sobrus miałem się do tego postu dzisiaj odnieść ale niestety nie dam rady. Przed momentem wgrałem Elegancie ICS na moją Sensację i muszę wszystko przywrócić ;)

Jutro albo pojutrze odniosę się do każdego zdania :)


btw Android 4 daje niesamowitego kopa!

sobrus 02.03.2012 06:56

A tak czekałem aby sie odnieść do odniesienia :szczerb:...
I jak tam, eleganciej troche na sensacji?

M@X 02.03.2012 08:05

http://www.redmondpie.com/like-ios-a...ut-permission/

demek 02.03.2012 08:24

no to ciekawe kto pierwszy zalata problem :D

andy 03.03.2012 19:46

Cytat:

Napisany przez Sobrus
Budowa, użyty kernel, userland itd to bzdety. Linuks może udawać BSD bez większego problemu.
Ważny jest efekt, a tutaj niestety oba są identyczne.

Po pierwsze Linuks nie udaje BSD. W Androidzie użyte jest jądro Linux, oraz maszyna wirtualna w której uruchamiane są aplikacje - ma to oczywiście swoje plusy i minusy jednak nie o tym miało być.
W 90% liczy się to jak coś zostało zrobione - tzw. backend. To na podstawie tego można powiedzieć czy coś zostało ukradzione czy nie.
10% to frontend. W tego typu urządzeniach nie da się wymyślić nic nowego. Taki interfejs istnieje od czasu nokii 3310, czy wcześniejszych.
Moim zdaniem tutaj się mylisz. No ale to moje zdanie, można się z nim nie zgadzać. Bana za to nie dostaniesz :P

Cytat:

Niektóre screeny to materiał do zabawy w stylu "znajdź dziesieć elementów którymi różnią się dwa obrazki".
Wybacz ale interfejsu Apple nie stworzyło, jest to przeniesienie interfejsu ze zwykłych telefonów i dostosowanie go tak aby na dotykowych telefonach dało się go używać - inaczej tego nie można rozwiązać, jest to tak naturalne i oczywiste, że...
WP7 ma lekko odmienną filozofię jednak gdy wchodzimy głębiej wszystko wygląda praktycznie tak samo.

Apple nie wymyśliło interfejsu użytkownika, jest on przeniesiony ze zwykłych telefonów. Ikonki na pulpicie itp. itd.

Kolejny raz to powtórzę, Apple bierze coś co istnieje, przerabia to po swojemu i wmawia wszystkim, że to wymyślili.
W innym temacie podałem przykład - w 2004 roku powstał prekursor ultrabooków, stworzyła go firma Sony. Pierwszy Air powstał w 2008.

Cytat:

I bez wchodzenia w szczegóły czy ekrany dotykowe były wcześniej (bo multitouch i związanych z tym gestów w sprzedaży nie było, nawet jeżeli ideę wymyślił jakiś amerykański inzynier siedząc na klopie w latach 70-tych i zrobił prototyp, sztuk: 1) jeżeli tak wygladał iOS w styczniu 2007 toku to Steve miał rację twierdząc że Android jest kradziony.
Powstanie, stworzenie ekranu multitouch niesie za sobą gesty wielodotykowe. 90% z nich jest oczywista. Jeżeli znajdziesz osobę która nigdy nie widziała takiego urządzenia to np. do powiększenia zdjęcia spróbuje puknąć w nie, albo właśnie dwoma palcami rozsunąć - to jest OCZYWISTE i BANALNE.

Cytat:

Andy twierdzisz, że Apple kradło elementy - no ok zgadzam się. Ale google ukradło w takim razie nie elementy ale ideę gotowego produktu i sklonowało go na bazie Linuxa.
I nie można tego usprawiedliwiać że tamten był z kradzionych elementów. Co innego dokonać remixu a co innego zrobić klona "w nieco innym stylu".
Android powstawał dużo wcześniej niż został wydany. To nie tak, że rok po wydaniu iOSa nagle Google zaczęło tworzyć swój system...
Google by ukradło gdyby stworzyło system na identycznym kodzie.


Cytat:

Nie przeczę że pewne rzeczy są w Androidzie inaczej, pewne ulepszono, coś nawet wymyślono itd.
Natomiast jako finalny produkt rynkowy urządzenia są bliźniaczo podobne. ZBYT podobne. Chińskie podróbki mercedesa też nie muszą bazować na niemieckich silnikach ;)
Każdy telefon jest do siebie podobny. To się nie zmienia od wielu lat. Nie ma to znaczenia interfejs jakiego się używa do komunikacji...

Cytat:

Niestety choć jestem "w obozie Androida" to dalej sie bede upierać ze Google musiało się bardzo "inspirować" produktami Apple. Wydany o pośpiechu składak Android 3 też jest przykładem kto tu kogo goni.
Tak jak już pisałem Android zaczął być tworzony na dużo wcześniej niż wiele osób uważa...

Co do luki opisanej przez Maksa, cóż nigdy nikt nie twierdził, że Android jest w 100% bezpieczny i wolny od luk... ;-)
W przypadku Apple zawsze jest większe echo bo autorzy iOSa i zdecydowana większość użytkowników produktów Apple to ignoranci, którzy wierzą, ze są bezpieczni ;)

#######################

Kilka dni temu wgrałem sobie alternatywnego ROMa - Elegancia MOD, dzisiaj natomiast zmieniłem wygląd tak aby wyglądał jak czysty Android 4. Udało się. Później wrzucę zrzuty ekranu ;-)

Btw. Jeżeli ktoś się zastanawia czy to zrobić to GORĄCO polecam. Ogólne przyśpieszenie systemu jest tak wielkie, że nie da się tego opisać słowami.
Dodatkowe funkcje, możliwości zmiany każdego elementu!


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.