Powrót   Forum CDRinfo.pl > Urządzenia przenośne > Systemy operacyjne i aplikacje



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 3, średnio 2.33. Tryby wyświetlania
Stary 17.02.2013, 19:47   #541
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Może zamiast się boksować to napisałby kto jak zrobić kopię zapasową systemu bez roota przed upgrade do np. nowego Androida oraz jak przywrócić wszystkie ustawienia, aplikacje po upgrade.
Osobiście bym się cieszył z takiej instrukcji - też czekam na oficjalne update do SGSII od Samsunga i nie chciałbym nic stracić

Na razie wyczytałem tylko, że mam czekać na update i odbędzie się ono przez Kies...

PS
Z robienia czegoś na ślepo bez zrozumienia tematu mogą wytłumaczyć się tylko użytkownicy Apple.
Reszta urządzeń, w tym samochody odmówią posłuszeństwa. No bo nie wiedziałem, że to trzeba olej lać do silnika?!
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 17.02.2013 o godz. 19:49
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.02.2013, 20:01   #542
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Patrix, wrzuciłem hiszpańskiego Jelly Bean 4.1.2 na "chorym" chipie ODINem, polecam soft, sporo zmian :-). Nie musisz czekać na oficjalną.
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2013, 20:07   #543
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
PS
Z robienia czegoś na ślepo bez zrozumienia tematu mogą wytłumaczyć się tylko użytkownicy Apple.
Reszta urządzeń, w tym samochody odmówią posłuszeństwa. No bo nie wiedziałem, że to trzeba olej lać do silnika?!
A co takiego do zrozumienia jest przy robieniu update'u? Jak robisz update Windows, to czytasz wszystkie informacje, co zostało zaktualizowane, czy po prostu aktualizujesz? Skoro ktoś wypuścił aktualizację, to znaczy, że coś poprawiono lub ulepszono. Nie ma sensu dorabiać do tego filozofii.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2013, 20:12   #544
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Smartek Podgląd Wiadomości
Patrix, wrzuciłem hiszpańskiego Jelly Bean 4.1.2 na "chorym" chipie ODINem, polecam soft, sporo zmian :-). Nie musisz czekać na oficjalną.
Wiem, że sporo zmian -ja tam wolę jak producent kazał,
tym bardziej, że wiem, że będzie -jakby miało nie być to może wtedy.
Czyli sugerujesz, że nie trzeba robić kopii przy standardowej aktualizacji?

Cytat:
Napisany przez Bartez Podgląd Wiadomości
A co takiego do zrozumienia jest przy robieniu update'u? Jak robisz update Windows, to czytasz wszystkie informacje, co zostało zaktualizowane, czy po prostu aktualizujesz? Skoro ktoś wypuścił aktualizację, to znaczy, że coś poprawiono lub ulepszono. Nie ma sensu dorabiać do tego filozofii.
Wiesz, aktualizacja do nowego Androida to tak jakby przesiadka z wersji na wersję.
Ty chyba robisz kopię przy updacie z XP do W7? Czy może jednak nie...
Retu już pisał ludzie dzielą się na dwie grupy: na tych co robią kopię, o raz na tych, co będą robić.
Trochę do zrozumienia jest - ZAWSZE, inaczej będziesz zaskoczony jak sobrus.
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 17.02.2013 o godz. 20:16
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2013, 20:45   #545
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez
Czytam Twoje posty bardzo dokładnie. Niestety czasem tak wyrywasz zdania z kontekstu, że głowa boli.

sobrus napisał, że nie ma możliwości backupu urządzenia bez roota - napisałeś, że to kłamstwo i że powinien użyć adb. Linijkę niżej sobrus napisał, że probował użyć adb i w jego wersji ma buga. Czy biorąc całą wypowiedź, a nie fragment, który Ci było wygodniej, dalej śmiesz napisać, że to kłamstwo?
Wiesz, że błąd wspomniany przez sobrusa nie umożliwia mu zrobienia kopii zapasowej, tylko powoduje że będzie ona zawierała zawartość karty?
ADB pozwala mu na jej zrobienie, po prostu nie może wykluczyć zawartości karty pamięci.

Zacytowałem to specjalnie oddzielnie aby pokazać, że zmienia fakty - pisze, że takiej metody nie ma mimo że jest.

Cytat:
Na temat samego adb teraz. Jeżeli dla Ciebie to jest wygodna metoda, z którą poradzi sobie każdy Kowalski, to powodzenia. Tu jest instrukcja, jak zainstalować samo adb: http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1830108. Jeżeli uważasz, że każdy sobie poradzi z ustawieniem zmiennych środowiskowych, znalezieniem sterowników itp, to znaczy, że żyjesz w wyimaginowanym świecie.
Wiesz, że napisanie "nie ma takiej możliwości" nie znaczy tego samego co "używanie adb wymaga znajomości linii komend"?
Bo jak dla mnie to znacząca różnica. Dla niektórych to pewnie szczegół, ale takie szczegóły właśnie robią dużą różnicę.

Tak instalacja całego SDK jest złożona. Jednak żeby zrobić kopię przy użyciu ADB, wystarczy samo ADB + zainstalowane sterowniki tak aby telefon był widoczny.

Powstały też narzędzia które są nakładką na ADB i pozwalają na jeszcze prostsze wykonanie kopii zapasowej - http://forum.xda-developers.com/show...06&postcount=1

I kolejne - http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1844032

Np. Samsung pozwala na zrobienie kopii zapasowej narzędziem KIES - http://www.samsung.com/us/support/Su...7&fm_seq=29185

Aha i tak na koniec o żeby była jasność. Google umożliwia wykonanie kopii na serwery. Nie wszystkim to odpowiada (mi np. nie) ale warto żeby o tym po raz kolejny wspomnieć, bo za 10 postów ktoś będzie twierdził, że takiej metody nie ma.

Cytat:
Tak więc teraz ja napiszę coś, co pewnie uznasz za kłamstwo: Android NIE MA możliwości backupu w sposób, który mógłby zostać użyty przez 90% jego użytkowników. Instalowanie narzędzi dla developerów na pewno tym sposobem nie jest.
Tak nazwę to kłamstwem jeżeli nie przedstawisz badań. Bo skąd te 90%?


Cytat:
Poza tym, jak to jest, że po wypuszczeniu nowej wersji Androida trzeba za każdym razem backupować i instalować wszystkie aplikacje od początku? Ostatnio aktualizował mi się iPad, nie wiem, co to była za zmiana, jedyne co miałem do zrobienia, to nacisnąć OK. Nic nie musiałem backupować, przywracać itp. Nie można tego zrobić w ten sposób? W sposób który nie wymagałby wykształcenia informatycznego, żeby dało się obsłużyć głupi telefon?
Mnie też zdziwiło jak mi sobrus powiedział, że będzie miał wipe Serio byłem zdziwiony, szczególnie kiedy jest to zmiana wersji (minor), czyli 4.0.3 na 4.0.4 o ile się nie mylę.

Gdy u siebie miałem updejta oficjalnego przez OTA do 2.3.3 to o żadnym wipe nie było mowy. Dziwnie to trochę Gigabyte rozwiązało.

Więc jak widzisz to od konkretnej firmy zależy co i jak będziemy robić. Gdy robię flashe nowszych wersji ROMu (CM 10.1) to też po każdej nowej wersji nie robię żadnego wipea. Od tak robię flash na istniejącą wersję i już.
Podobnie jest to rozwiązane z aktualizacjami OTA dla Nexusów. Klikasz ok i już.



Więc czyja to wina, że to tak działa w GSmarcie. Google, czy Gigabyte?


Cytat:
Napisany przez Patrix
Może zamiast się boksować to napisałby kto jak zrobić kopię zapasową systemu bez roota przed upgrade do np. nowego Androida oraz jak przywrócić wszystkie ustawienia, aplikacje po upgrade.
Osobiście bym się cieszył z takiej instrukcji - też czekam na oficjalne update do SGSII od Samsunga i nie chciałbym nic stracić
Jeżeli masz już ADB to wystarczy, że podłączysz urządzenie pod USB i wpiszesz adb backup + dodatkowe parametry w zależności co chcesz osiągnąć.
Cytat:
adb backup [-f <file>] [-apk|-noapk] [-shared|-noshared] [-all] [-system|-nosystem] [<packages...>]
- write an archive of the device's data to <file>.
If no -f option is supplied then the data is written
to "backup.ab" in the current directory.
(-apk|-noapk enable/disable backup of the .apks themselves
in the archive; the default is noapk.)
(-shared|-noshared enable/disable backup of the device's
shared storage / SD card contents; the default is noshared.)
(-all means to back up all installed applications)
(-system|-nosystem toggles whether -all automatically includes
system applications; the default is to include system apps)
(<packages...> is the list of applications to be backed up. If
the -all or -shared flags are passed, then the package
list is optional. Applications explicitly given on the
command line will be included even if -nosystem would
ordinarily cause them to be omitted.)
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 17.02.2013 o godz. 21:12
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2013, 21:29   #546
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
No to jedziemy
Ponieważ lubię zwięzłe posty, napiszę pokrótce:

1. Android zaczynał od procesorów ARMv6 ~500Mhz. Każdy kto nie urodził się wczoraj wie jak mocne to są procesory. Limit 15 aplikacji to śmiech na sali. Co to jest, 386SX-16? Ta maszyna wirtualna to musi być straszny złom. To jakiś emulator czy co? Kompilator JIT? Jeżeli system działa na tak słabej podstawie, to nic dziwnego że działa słabo.

2. System dostarcza google i daje na niego licencję. Każde urządzenie jest przez google certyfikowane. Nie każ producentom pisać go od nowa tylko dlatego że google daje ciała. Oni nie są od tego żeby reanimować to truchło, tylko po to by produkować słuchawki.

3. Dlaczego "kłamię" z ADB?.

Więc walne prosto z mostu: Już 15 lat temu standardem był backup za pomocą jednego przycisku.
Dziś mamy rok 2013 - adb i robienie backupu z konsoli w trybie debugowania telefonu to nieporozumienie, obciach, wstyd, nietakt i faux pas. Posiadacze iOS pewnie zrywają boki.
To jak odpalanie samochodu korbą. Jak palenie ognisk w salonie żeby się ogrzać. Równie dobrze mogli zrobić w androidzie tarcze do wykręcania numeru zamiast książki telefonicznej.

Ktoś kto wpadł na pomysł że tak będzie się backupować androida jest oczywistym imbecylem, gdyby nie to że zrobił to zapewne celowo (żeby nakłonić większość do korzystania z jedynie słusznej usługi google).
Albo inaczej: jest to narzędzie dla developera, który pisząc program może nieźle namieszać i po prostu potrzebuje czegoś do backupów. Reszta ma do wyboru każdą możliwość, pod warunkiem że to serwer google.

Samo wspominanie o ADB powinno być karane chłostą, bo to jest coś czego normalny użytkownik nie powinien oglądać. W czasach C64 LOAD "$",8,1 było moze trendy ale dziś "adb backup -all -noshared" po prostu nie przejdzie. To ma być nowoczesny system?

To nie jest mój problem. Dla mnie, programisty i użytkownika linuksa, to nawet fajne. Bo na codzień klepie w konsoli.
Ale Android - podobno - jest dla zwykłych ludzi, których windowsowe cmd gryzie, i dla których troche dziwne może być stosowanie narzędzi dla developerów.

Już pominę fakt że to nie działa. Nie przypominam sobie, aby ICS 4.0.4 był wersją alpha albo nawet beta. Równie dobrze Microsoft może powiedzieć: W Viście nie działa DirectX, spoko w 7 już będzie. A pretensje miej do DELLa.

4. Android jest zabugowany, ograniczony i irytujacy. Prawda boli co? Fanbojów zwłaszcza. Nie potrafi odpalić 15 aplikacji na prockach o mocy Pentium 4. Ma fatalne założenia dotyczące zarządzania zasobami. Nie potrafi zrobić normalnego backupu. A na słuchawki trafiają wybrakowane wersje alpha rojące się od bugów.

5. Skoro takie rzeczy możesz powiedzieć o innych systemach to powiedz ile ich używałeś. Miałeś PalmOS? WM? PocketPC? Symbian?

6. To że android jest słaby zawdzięczam Google. Wybacz ale Gigabyte go nie pisało. Więc nie powtarzaj tego w kółko bo to nie jest prawda. To jest system google i jeżeli jest źle zaprojektowany to jest wina Google.

7
. Wgryzłem się dogłębnie w pewne kwestie, łącznie z analizą kodu skryptów "poprawiających" i tym bardziej uważam że jest źle zaprojektowany. Gdyby chociaż dobrze działał, to może bym się zastanawiał, ale działa marnie jak hardware na którym pracuje - co jest najlepszym dowodem że popełnił go jakiś drwal. Podstawę ma dobrą, linuks jest bardzo dobry. Niestety to co dodało google nie jest już tej jakości.

8. O Tizenie nie wiem póki co nic. Ale jak wyjdzie to go sprawdze, czy popełnił go ten drwal z google czy może jednak ktoś bardziej utalentowany.

9. "Android bez roota jest jak najbardziej używalny". Tylko nie wymagaj od niego za wiele, w tym normalnych rzeczy.

10. Dałeś sobie wmówić jakąś bzdurę, że jak aplikacje nie mogą się podglądać to jest dobrze. I jeszcze sie z tego cieszysz. Wymień mi choć jeden inny system który ma takie dziwne ograniczenie.
Rozumiem, że geniusz google się objawił. A może wystarczyłoby dodatkowe uprawnienie podczas instalacji? To chyba przerosło wyobraźnię projektantów.

11. Carbon. To że Google nie przewidziało w systemie żadnej normalnej możliwości zrobienia backupu to czyja wina jest? Rydzyka? I chyba logiczne, że aby zaemulować klienta ADB programiści carbona musieli najpierw poznać dokładnie jakim protokołem to leci. Ja natomiast jestem prawie pewien, że system przewidziany do pracy przez USB w trybie debug nie był przewidziany do pracy bez fizycznego połączenia z komputerem do robienia backupów na kar***359;ę sd czy chmurę. Bo to by znaczyło że system projektował nie tylko drwal, ale i poeta.

12. ADB fajna rzecz dla geeków, adb root remount shell i jazda (niestety nie działa na wersjach release systemu, tylko developerskich, co jest winą św Mikołaja) co do reszty patrz punkt 3.

13. Wypraszam sobie, mój telefon jest całkiem fajny. Źle zadałeś pytanie: czy to wina Samsunga, HTC, Motoroli i Gigabyte itd że google dało im system bubla?
Problemy które mam są wspólne dla wielu urządzeń (umiem jeszcze używać google). Np. większość urządzeń po przesiadce na ICS ma czas działania skrócony o połowę (już to poprawiłem). Np motorola naszego kolegi z pracy. To samo w samsungach. To samo w tabletach. Powód? Bład w systemie. ADB backup nie działa poprawnie na 4.0.3 i 4.0.4 powód? Ponownie bład w systemie. Producent nic na to nie poradzi.

14. Jeżeli ja histeryzuje to Ty jesteś fanbojem. Serio, bronisz Androida nie gorzej i równie bez sensu niż niejeden bywalec myapple.

15 I jeszcze raz powtórze, nie można winić producentów słuchawek za to, że dostają słaby system. Nie można zwalać obowiązków na innych, tylko dlatego że system jest otwarty. Otwarty czy zamkniety - zasady są takie same. Czy jakikolwiek inny system, Windows czy cokolwiek innego, musi być dostosowywany przez producenta? Tylko ten jeden gniot musi i chyba nikt nie wie jak go dostosować, bo wszycy po kolei robią to źle. Stąd na xda roi się od ulepszaczy, patchów, hacków itp.

edit

16 Mogłem zrobić OTA i nie mieć wipe, ale jakoś wolno się sciągało. Zrobiłem więc update z karty i tu niestety wipe było wymagane (update z poziomu bootloadera czy jak to się zwie).
Ale to nie wipe było moim problemem ale brak możliwości backupa. Nie sądziłem że w tym cudownym systemie to takie wielkie halo.

17 Nawiązując do odpowiedzi Barteza o ADB, zapytam : skąd zwykły użytkownik może się dowiedzieć, że backup robi się przez adb. Telefon nic o tym nie wspomina. W instrukcji HTC Sensation w ogóle nie występuje słowo ADB. Dlaczego? Dlatego że to nie jest (na szczęście) narzędzie dla użytkownika. Myślę że Bartez był bardzo ostrożny w szacunkach, ja bym dał 95%.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 17.02.2013 o godz. 22:14
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2013, 21:52   #547
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix
Wiesz, aktualizacja do nowego Androida to tak jakby przesiadka z wersji na wersję.
Ty chyba robisz kopię przy updacie z XP do W7? Czy może jednak nie...
Retu już pisał ludzie dzielą się na dwie grupy: na tych co robią kopię, o raz na tych, co będą robić.
Trochę do zrozumienia jest - ZAWSZE, inaczej będziesz zaskoczony jak sobrus.
Ja o jabłkach, Ty o bananach. Aktualizacja Androida z 4.0 na 4.1 to nowa wersja? To tak, jakby każdy service pack na Windows wymagał instalowania czystego systemu. I co ma do rzeczy robienie backupów? Instalując W7 robię zawsze czystą instalkę, bo przy próbie nadinstalowania zostaje tyle syfu, że system jest nieużywalny. Bardzo chętnie bym kliknąć Aktualizuj i jazda. Ale to nie działa.

andy, przy przesiadce z 1.8 (a może 1.6?) na 2.3 na xperii tak samo musiałem zrobić wipe. Znowu wina producenta, tym razem Sony?
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2013, 22:01   #548
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Gwoli ścisłości wipe w żadnym wypadku mnie nie zaskoczyło.
Sam się na nie zdecydowałem.
Zaskoczyło mnie jedynie to, że nie mogłem się do niego w żaden sposób przygotować.

Zrobiłem roota, zrobiłem backup, żadnych danych nie utraciłem.

Ale ta bezsilność bez roota była irytująca, zwłaszcza gdy okazało się że ADB też nie działa (wtedy już prawie bluzgi leciały).
Jeżeli rootowanie było jedyną możliwością zrobienia backupu to obawiam się, że coś jest bardzo nie tak z tym systemem.
A słuchawek z 4.0.3 i 4.0.4 jest dość duzo.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 17.02.2013 o godz. 22:09
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2013, 22:49   #549
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
1. Android zaczynał od procesorów ARMv6 ~500Mhz. Każdy kto nie urodził się wczoraj wie jak mocne to są procesory. Limit 15 aplikacji to śmiech na sali. Co to jest, 386SX-16? Ta maszyna wirtualna to musi być straszny złom. To jakiś emulator czy co? Kompilator JIT? Jeżeli system działa na tak słabej podstawie, to nic dziwnego że działa słabo.
Ciekawe to co piszesz. Pierwszy iPhone miał procek 400MHz i jakoś był za słaby na multitasking... A jak wiadomo iOS nie ma wirtualnej maszyny JAVA w której uruchamia aplikacje.

Cóż 400MHz może i było dużo na ówczesne systemy, jednak wraz z rozwojem technologii zaczęto tworzyć coraz bardziej wymagające systemy (przez co pozwalały na więcej) i stąd te wymagania. Dlaczego WP8 wymaga aż dwurdzeniowego procesora?

Jak widać ktoś kiedyś ten limit ustawił z pewnego powodu a nie dlatego żeby go tam wstawić. Inną kwestią jest, że w każdej słuchawce jest to ograniczenie ustawione tak samo.

Cytat:
2. System dostarcza google i daje na niego licencję. Każde urządzenie jest przez google certyfikowane. Nie każ producentom pisać go od nowa tylko dlatego że google daje ciała. Oni nie są od tego żeby reanimować to truchło, tylko po to by produkować słuchawki.
Co daje? Licencję? Jak każde urządzenie jest certyfikowane? Chyba tylko Nexusy. - bzdury.
Niczego producentom nie każę pisać od nowa. Po prostu z tego względu, że Android jest używany na różnych słuchawkach do producenta należy jego dostosowanie do konkretnego modelu. Jeżeli twierdzisz inaczej to cóż, chyba się i w tej kwestii nie zrozumiemy.

Cytat:
3. Dlaczego "kłamię" z ADB?.
[...]
Już wcześniej wielokrotnie mówiłem, że bez roota są dwie metody wykonania kopii zapasowych. Kopia w chmurze Google i ADB. Kopia w chmurze robi to właśnie tak jak to mówisz godnie na rok 2013 - jedna fajeczka i kropka.
ADB jest drugą lokalną metodą.

Cytat:
4. Android jest zabugowany, ograniczony i irytujacy. Prawda boli co? Fanbojów zwłaszcza. Nie potrafi odpalić 15 aplikacji na prockach o mocy Pentium 4. Ma fatalne założenia dotyczące zarządzania zasobami. Nie potrafi zrobić normalnego backupu. A na słuchawki trafiają wybrakowane wersje alpha rojące się od bugów.
Ciągle używasz tych sformułowań ale nie potrafisz tego podeprzeć konkretami. Napisałeś jak na razie tylko o kwestii robienia kopiia zapasowej.
Czekam na więcej konkretnych przykładów zabugowania, ograniczenia i irytacji. Inaczej zniżasz się do poziomu Maksa, który to w taki sposó***8221; właśnie prowadzi dyskusję - dużo krzyku mało konkretów.

Cytat:
5. Skoro takie rzeczy możesz powiedzieć o innych systemach to powiedz ile ich używałeś. Miałeś PalmOS? WM? PocketPC? Symbian?
Czyli żaden z tych systemów nie miał wad? Były one idealne, krystaliczne tak?

Uczepiłeś się na siłę Androida bo nie lubisz Google. Jakoś nie widziałem abyś z podobnym zacięciem krytykował inne rzeczy, urządzenia, systemy itp.

Cytat:
6. To że android jest słaby zawdzięczam Google. Wybacz ale Gigabyte go nie pisało. Więc nie powtarzaj tego w kółko bo to nie jest prawda. To jest system google i jeżeli jest źle zaprojektowany to jest wina Google.
To że twoja słuchawka żywot skończy na 4.0.x to wina Google, to że miałeś problemy z baterią to też wina Google, przecież to Google powiedziało Qualcommowi, że ma zrobić wadliwy skrypt...

Powiedz mi gdzie ten system jest źle zaprojektowany? Tylko najpierw zerknij do SDK i go przestudiuj, żebym znowu nie musiał większości prostować.

Cytat:
7. Wgryzłem się dogłębnie w pewne kwestie, łącznie z analizą kodu skryptów "poprawiających" i tym bardziej uważam że jest źle zaprojektowany. Gdyby chociaż dobrze działał, to może bym się zastanawiał, ale działa marnie jak hardware na którym pracuje - co jest najlepszym dowodem że popełnił go jakiś drwal. Podstawę ma dobrą, linuks jest bardzo dobry. Niestety to co dodało google nie jest już tej jakości.
Wiesz o sobie mogę powiedzieć, że dużo się o nim naczytałem ale nawet nie uważam, żę bym miał tej wiedzy na tyle aby pisać że projektowali go *****e.

Zanim zaczniesz dalej mówić, że znasz go od podszewki to może najpierw sobie dobrze o nim doczytaj, oraz obejrz kilka filmików ze spotkań developerów od Google i CyanogenMODa.

Cytat:
8. O Tizenie nie wiem póki co nic. Ale jak wyjdzie to go sprawdze, czy popełnił go ten drwal z google czy może jednak ktoś bardziej utalentowany.
Jak widać Tizen powstaje już ile dwa lata? Efektu zero. No ale faktycznie to na pewno coś co zmieni rynek. Jako jeszcze MeeGo wspierał go Intel oraz Nokia.

Prędzej UbuntuOS coś wniesie niż system, który do końca życia pozostanie jako niespełniony projekt.

Cytat:
9. "Android bez roota jest jak najbardziej używalny". Tylko nie wymagaj od niego za wiele, w tym normalnych rzeczy.
Personalizacja Androida bez roota jest ogromna. Normalne rzeczy też działają dobrze. Jeżeli uważasz inaczej to czekam na konkrety.

Cytat:
10. Dałeś sobie wmówić jakąś bzdurę, że jak aplikacje nie mogą się podglądać to jest dobrze. I jeszcze sie z tego cieszysz. Wymień mi choć jeden inny system który ma takie kretyńskie ograniczenie.
A może wystarczyłoby dodatkowe uprawnienie podczas instalacji? To chyba przerosło możliwości projektantów.
Aplikacje dizałają w sandboksie. Wiesz co to oznacza? Są odizolowane od siebie, dzięki temu bezpieczeństwo systemu jest większe. Tak jest chociażby w iOS.
Czy jest to kretyńskie ograniczenie? Czyli wolałbyś się codziennie modlić czy aplikacja B nie zrobi kuku aplikacji A tak?

Cytat:
11. Carbon. Jakbyś to powiedział : je**em. To że Google nie przewidziało w systemie żadnej normalnej możliwości zrobienia backupu to czyja wina jest? Rydzyka? I chyba logiczne, że aby zaemulować klienta ADB programiści carbona musieli najpierw poznać dokładnie jakim protokołem to leci.
Ja natomiast jestem prawie pewien, że system przewidziany do pracy przez USB w trybie debug nie był przewidziany do pracy bez fizycznego połączenia z komputerem. Bo to by znaczyło że system projektował nie tylko drwal, ale i poeta.
Wiesz co, zapytaj się Koushik'a Dutta o to. Projektował aplikację, jest jednym z twórców CM więc będzie chyba najbardziej odpowiednią osobą aby w tym temacie zabrać głos/

Cytat:
12. ADB fajna rzecz dla geeków, adb root remount shell i jazda (niestety nie działa na wersjach release systemu, tylko developerskich, co jest winą św Mikołaja) co do reszty patrz punkt 3.
Jednak nie wgryzłeś się tak dogłębnie jak myślałeś. Poczytaj sobie o adbd w trybie insecure/secure.

Cytat:
13. Wypraszam sobie, mój telefon jest całkiem fajny. Źle zadałeś pytanie: czy to wina Samsunga, HTC, Motoroli i Gigabyte itd że google dało im system bubla?
Problemy które mam są wspólne dla wszystkich urządzeń. Np. większość urządzeń po przesiadce na ICS ma czas działania skrócony o połowę (już to poprawiłem). Np motorola naszego kolegi z pracy. To samo w samsungach. To samo w tabletach. Powód? Bład w systemie. ADB backup nie działa poprawnie na 4.0.3 i 4.0.4 powód? Ponownie bład w systemie.
No jak widać nie jest. Brak aktualizacji do 4.2.x to wina Gigabyte... To że nie masz tej aktualizacji jesteś skazany na błędy które opisałeś.

Cytat:
14. Jeżeli ja histeryzuje to Ty jesteś fanbojem. Serio, bronisz Androida nie gorzej i równie bez sensu niż niejeden bywalec myapple.
Wybacz ale przeczytaj sobie czasami swoje wypowiedzi i zobacz jaki wyrażeń używasz. Jak dla mnie to nie jest normalne. Jeżeli jestem fanbojem to dlaczego?
Kiedyś napisałem, że jestem fanem tego systemu. Jednak gdy przyjdzie coś lepszego to nie będę miał skrupułów żeby z niego zrezygnować.

W którym miejscu bronię tak bez sensu? W wielu przypadkach strasznie mijasz się z faktami, lub często je przekłamujesz. Rozumiem, że mam wtedy milczeć bo ktoś nazwie mnie fanbojem? heh.

Bym był fanbojem gdybym miał kapliczkę w pokoju z różnymi figurkami jego autorów itp. BYm nim był gdybym się do niego bezkrytycznie odnosił - a jakoś potrafię dostrzeć wady i powiedzieć co mnie w nim irytuje, a tak się raczej fanboje nie zachowują...

Cytat:
15 I jeszcze raz powtórze, nie można winić producentów słuchawek za to, że dostają słaby system. Nie można zwalać obowiązków na innych, tylko dlatego że system jest otwarty. Otwarty czy zamkniety - zasady są takie same. Czy jakikolwiek inny system, Windows czy cokolwiek innego, musi być dostosowywany przez producenta? Tylko ten jeden gniot musi i chyba nikt nie wie jak go dostosować, bo wszycy po kolei robią to źle. Stąd na xda roi się od ulepszaczy, patchów, hacków itp.
Jakieś konkretny na potwierdzenie, że to słaby system? Czy znowu określenia bez potwierdzenia w rzeczywistości?
Nie wiem czy wiesz, ale w przypadku WM była podobna ilość różnych modyfikacji mimo że system miał zamknięty kod.
Jak widać Gigabyte nie potrafiło wydać słuchwki, która by nie miała niepotrzebnego zżerania baterii. Wina Google, Tuska?

To że na XDA Android jest obecnie największym obszarem gdzie ludzie programują, zmieniają itp. jest spowodowane tym, że kod systemu jest otwarty.


Cytat:
17 Nawiązując do odpowiedzi Barteza o ADB, zapytam : skąd zwykły użytkownik może się dowiedzieć, że backup robi się przez adb. Telefon nic o tym nie wspomina. W instrukcji HTC Sensation w ogóle nie występuje słowo ADB. Dlaczego? Ano dlatego że to nie jest (na szczęście) narzędzie dla użytkownika. Myślę że Bartez był bardzo ostrożny w szacunkach, ja bym dał 95%.
Już nie raz pisałem, że oprócz ADB masz jedno-kliknięciowy zapis aplikacji na serwerze Google. Działa to identycznie jak kopia w chmurze od Apple.

Cytat:
Napisany przez Bartez
andy, przy przesiadce z 1.8 (a może 1.6?) na 2.3 na xperii tak samo musiałem zrobić wipe. Znowu wina producenta, tym razem Sony?
Wipe jest zawsze zalecany, a to że niektórzy producenci go wymagają to już inna kwestia. Wiesz, że użytkownicy iOS też robią coś na wzór wipe'a przy aktualizacji oprogramowania gdzie zmienia się pierwsza cyferka?


Na dzisiaj tyle, sorki za ewentualne błędy ortograficzne czy składniowe.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.02.2013, 07:15   #550
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Czy ja gdzieś napisałem że iOS jest wzorem do naśladowania? Albo WP? Nie, bo tak też nie uważam. Gdybym uważał któryś z w/w systemów za lepszy, to przecież bym go kupił.

Android będąc systemem na urządzenia mobilne ma wymagania prawie na poziomie Visty. Z tą różnicą, że w Viście UI się nie przycina..
No ale jak się tworzy urządzenie mobilne działające na maszynie wirtualnej Java która ciągle zamyka i otwiera aplikacje bez powodu to czego się spodziewać?
Choć z drugiej strony w WP mamy jeszcze gorzej - XNA i Silverlight. A mimo to programistom M$ udało się uzyskać imponującą płynność na 1 rdzeniu.
W WP8 jest na szczęście lepiej - mamy tu .NET, C i C++. W iOS nie wiem więc się nie wypowiem.

Doczytaj sobie, Google sprawdza każde urządzenie czy jest zgodne z CDD (Compatibility Definition Document). Jeżeli nie, logo Google i Play się na takim urządzeniu nie pojawi.

Jeżeli korzystanie z niego jest irytujące, to system jest irytujący. Jeżeli użytkownicy łapią poważne błędy to znaczy że jest zabugowany. To że przycina to chyba "oczywista oczywistość".
Jakiego dowodu jeszcze potrzebujesz? Liste nazwisk osób które Android wnerwia? Bądzmy poważni.

Wiesz co odróżnia wcześniejsze urządzenia od Androida (a także od iOS i WP) ? Że tamte były ograniczone ze względu na słaby sprzęt, ale dawały z siebie wszystko.
A obecne systemy są ograniczone ze względu na marny projekt i politykę - i dają tylko tyle ile tamci pozwolili. Android tak samo jak iOS i WP jest uwiązany do usług firmy-matki jak skazaniec (np w kwestii backupów to ładnie widać, na szczęście o ile się nie myle backupy danych PIM robić się da - to duży plus).
Oczywiście teoretyczna możliwość oderwania go istnieje, jednak byoby powaznym problemem zarówno dla producenta jak i użytkownika. Taki telefon oderwany od ekosystemu na pewno by się nie sprzedał, więc nie spodziewam się, że powstanie.

A i nie wiem jeszcze czy nie dostanę aktualizacji do 4.2 być może dostanę.
Nie uważam jednak, że oczekiwanie na aktualizację w celu naprawy błędów jest normalne. PalmOS 3.5 nie miał poważnych błędów (nie znalazłem żadnych). 5.0 tez. 5.2 też. PPC 2000. WM6 też. WM6.1 też.

W Androidzie w ciagu miesiąca znalazłem kilka, a googlując można się przerazić (jestem szczęściarzem że tylko tyle i dałem rade naprawić).
Mam teraz w domu kilka urządzeń z Androidem, dwa 2.3 i cztery ICS, w tym dwa tablety. Moja opinia nie jest więc wynikiem gdybania, ale praktyki.
To, że jestem użytkownikiem Androida i uważam go za system z tej tróki(WP/iOS/Android) najlepszy dla mnie nie znaczy, że będę pisał same superlatywy i przymykał oko na wady.

Staram się być po prostu obiektywny: wady są, są duże i denerwujące. Z każdą wersją jest lepiej, ale póki co jest do zrobienia jest jeszcze dużo.

Może jestem staroświecki, ale jeżeli system jest oznaczony jako wersja "release", to ma być dopracowany nieco bardziej niż projekt studenta pisany na kolanie na papierze toaletowym w przerwie na lunch. Ale jak nowa rewolucyjna wersja ma być co parę miesięcy to w sumie nie ma co się dziwić, że user robi za beta testera.

Do tego ani Nexus ani Nexus S nie dostaną aktualizacji do 4.2. Pierwszy utknał gdzieś na 2.3. Telefony z 2010 i prawie 2011 roku. Nexus to też ściema. Nawet one nie są aktualizowane tak jak mogłyby być.

Momentami jesteś fanbojem, bo bronisz go wbrew zdrowemu rozsądkowi.
- zamula - to nic no bo przecież musi... Ale google ma na to radę - butter srutter anti shutter.
- dziwne ograniczenia - na pewno jakiś Ben Hussack ma na to wyjaśnienie, poza tym zamulałby jeszcze bardziej
- brak funkcjonalności - to dla bezpieczeństwa
- tryb debugowania i adb - przecież to normalne, wygodne, wspaniałe narzędzie
- bugi - to przecież wina producentów

A jeżeli ktoś na system narzeka, to myli się i nie wie o czym pisze, do tego mija się z prawdą, ma zwidy, nie zna się i niech przedstawi dowody.
System google na pewno jest tak wspaniały, że po prostu nie może tego pojąć, a google jest niewinne jak butelka niemowlaka.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 18.02.2013 o godz. 08:16
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.02.2013, 09:16   #551
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Wiesz, że użytkownicy iOS też robią coś na wzór wipe'a przy aktualizacji oprogramowania gdzie zmienia się pierwsza cyferka.
Bzdura.

A kopia, czy to w chmurze czy na komputerze nie wymaga klikania czegokolwiek - klade iPhone na ladowarke/dock lub podpinam do Maka i wszystko robi w tym czasie za mnie - kopia zapasowa, synchronizuje sie muzyka od ostatnich zmian, dane Genius, ustawienia Safari i cala reszta.

Mnie juz dawno nie ma przy telefonie - albo spie, albo robie cos innego. Kompletnie mnie to nie obchodzi - ma dzialac i dziala.
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.02.2013, 09:43   #552
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Powiem jak ja to widzę: skoro Android jest otwarty, potężny i bazuje na linuksie to powinna być możliwość łatwego i automatycznego backupu GDZIEKOLWIEK ja chce.

Chmura (dowolna), karta SD, serwer FTP, serwer SMB , NFS , komputer lokalny itd.

Nie mówię, że system powinien to mieć z pudełka. Tu już jest pole do popisu dla wyobraźni użytkowników i developerów. Taką możliwość powinno dać się dodać instalując po prostu odpowiednią aplikację. Tak jak każdą inną aplikację, bez debugowania, sterowników USB, fikołków i zaklęć.

Jeżeli takiej możliwości nie ma, to jest to bardzo poważne ograniczenie.
Nie kupuje tłumaczenia o bezpieczeństwie. Od tego jest system uprawnień, ale nie zapisane na sztywno rażące zasady.

Sandbox, tak wiem co to znaczy. Wiem też, że nie jest to coś z czego lubie korzystać. Masz sandboxa na przykład na linuksie? Nie masz. Na Windowsie? Nie masz. Czy z tego powodu się modlisz? Popatrz jakoś mi to przez myśl nie przeszło. Maszyna wirtualna, sandbox - to brzmi jak wydajnościowy koszmar. I nim jest. Może to i bezpieczne, ale ograniczone i powolne.

Sklep Google też jest jedynym słusznym źródłem programów. Inne źródła są "zewnętrzne". To miłe, że system google umożliwia instalowanie programów z innych źródeł - szkoda jednak że nie daje tu możliwości decydowania co dla danego użytkownika jest źródłem zewnętrznym a co nie. Diabeł tkwi w szczegółach.

Domyślam się, że próba sprzedawania urządzeń z bardziej "wolnym" forkiem Androida skończyłaby się szybko zakazem stosowania nazw Android i Google i brakiem certyfikacji. Takie urządzenie po prostu nie będzie już formalnie Androidem. CyanogenMod nie jest formalnie Androidem. To CyanogenMOD. Inny system od innego producenta, ale kompatybilny.
Nie można jednak sprzedawać telefonów z CM i napisac na pudełku "Google Android Phone" i preinstalować Google Play, bo na to Google nie pójdzie.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 18.02.2013 o godz. 11:43
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.02.2013, 13:23   #553
ynsiwy
egipski bóg
 
Avatar użytkownika ynsiwy
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Lokalizacja: Gdańsk/Okolice
Posty: 2,957
ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Odp: Android Flame War

Na SamMobile jest już oficjalny JB dla S2
ynsiwy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.02.2013, 15:34   #554
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez Podgląd Wiadomości
Instalując W7 robię zawsze czystą instalkę, bo przy próbie nadinstalowania zostaje tyle syfu, że system jest nieużywalny.
No widzisz, ja wolę mieć syf w telefonie, niż tracić czas na ponowną konfiguracje i ściąganie apek...
W końcu mnie rozumiesz
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.02.2013, 23:34   #555
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Powiem jak ja to widzę: skoro Android jest otwarty, potężny i bazuje na linuksie to powinna być możliwość łatwego i automatycznego backupu GDZIEKOLWIEK ja chce.

Chmura (dowolna), karta SD, serwer FTP, serwer SMB , NFS , komputer lokalny itd.

Nie mówię, że system powinien to mieć z pudełka. Tu już jest pole do popisu dla wyobraźni użytkowników i developerów. Taką możliwość powinno dać się dodać instalując po prostu odpowiednią aplikację. Tak jak każdą inną aplikację, bez debugowania, sterowników USB, fikołków i zaklęć.

Jeżeli takiej możliwości nie ma, to jest to bardzo poważne ograniczenie.
Nie kupuje tłumaczenia o bezpieczeństwie. Od tego jest system uprawnień, ale nie zapisane na sztywno rażące zasady.
Ja uważam, że Android wręcz powinien taką funkcjonalność mieć w systemie. Te sposoby backupu, które wymieniłeś spokojnie by wystarczyły. Rozumiem obawy o bezpieczeństwo w przypadku dania takiej możliwości zewnętrznej aplikacji, więc dlaczego nie mogą wbudować tego w system i nie pozwolić na dostęp z zewnątrz? Wilk syty i owca cała. Jeżeli chodzi o możliwość backupu tylko w jedno słuszne miejsce - serwery google, to chyba wiadomo o co chodzi.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
android


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Apple flame war (było: Apple iPad) Bartez Systemy operacyjne i aplikacje 8008 20.04.2020 16:13
Microsoft flame war Patrix Komputery - oprogramowanie i sprzęt 83 20.08.2014 22:54
[Sprzedam] God of War: Chains of Olympus Kamilekxp Kupię/Sprzedam/Zamienię 1 18.08.2008 14:56
Problem z grą Cold War vasily Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray 3 28.01.2006 20:31


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.