Powrót   Forum CDRinfo.pl > Urządzenia przenośne > Systemy operacyjne i aplikacje



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 3, średnio 2.33. Tryby wyświetlania
Stary 08.07.2013, 21:42   #706
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Mój problem jest taki, że HTC według mnie też jest do dupy. W każdym telefonie/tablecie jaki miałem w rękach widze spieprzony soft. W każdym coś bym poprawił.

Tym bardziej, że nie zgadzam się z niektórymi założeniami przyjętymi przez Google przy tworzeniu Androida, więc każdy tel z góry ma przechlapane i idzie pod skalpel.

To co napisałeś o GB to oczywiście prawda, masz rację Gigabyte schrzaniło ten soft, ale z tego co moge wyczytać w necie posiadacze Samsungów czy telefonów Motorola (notabene firma należąca do Google) nie mają wcale mniejszych problemów.
Pomocy w ich rozwiązywaniu szukałem na forach w/w marek, gdyż tam mnie doprowadzało google. Co do HTC to jak sam przyznałeś lepiej tego nie kupować.

Z resztą jakbym dostał w łapy Samsunga z ich super ciężkim UI to zapewne pierwszą rzeczą jaką bym chciał zrobić to też wywalić to na zbity pysk., czyli zaczynamy znowu od zmiany romu albo roota.

Więc dochodzimy do wniosku że NIE MA firmy produkującej dobre telefony z androidem - więc nie ma sensu przepłacać na coś czego nie ma. Nie roztrząsam która firma jest winna, to kwestia drugorzędna.
Ale sprawy nie wyglądają dobrze więc jak ktoś chce sobie nerówówki oszczędzić to niech kupi po prostu coś innego.

Wsparcie społeczności w tej przykrej sytuacji jest oczywiście bardzo ważne, tym niemniej zauważ że CyanogenMod to nie Android (tak samo jak Libreoffice to nie jest OpenOffice a Ubuntu to nie Debian).
Ty już nie masz telefonu z Androidem więc nie powinieneś się wypowiadać o Androidzie i jego wadach. CM wprowadza faktycznie szereg usprawnień, niestety w sklepach telefonów z CM nie kupisz.
I wsparcie społeczności nie zależy od producenta ani od telefonu, nie jest to żadna ich zasługa - a tylko i wyłącznie od popularności danego modelu lub zbiegu okoliczności, że developerowi się akurat spodobał i takiego kupił.

Ale zgadzam się z Tobą, że warto dopłacić do modelu ze wsparciem społeczności, aby wywalić Androida i zastąpić go czymś innym. (przy okazji: twierdzenie, że największą zaletą telefonu jest możliwość wyrzucenia z niego androida nie stawia tego systemu w najlepszym świetle...)

Prawdopodobnie tak też uczynię następnym razem, gdyż liczenie na dobrą implementację Androida to toto lotek. Ja trafiłem bardzo dobrze, dostałem w stockowym ROMie odblokowane adb, dobre governory (też mam interactive, i sam ustawiłem mu parametry), obsługe swapa i zram (ktoś zostawił w romie moduł kernela do zram, choć domyślnie nie był władowany!) oraz praktycznie czystego Androida. W sumie wszystko co potrzebowałem. Nie wszyscy mają tyle szczęścia niestety (w zasadzie to nie znam innego smarta o tak podatnym na mody stockowym romie). Następnym razem Android od razu idzie do kosza i wleci CM albo Sailfish. Nie będę użerać się z tym szajsem..

Myśle więc że wybrałem odpowiedni smartfon. Przecież - podobnie jak Twój - w końcu dał się przerobić i jestem teraz zadowolony Różnica polega tylko na tym, że musiałem zrobić to sam, a Tobie ktoś przygotował paczki. Ale sporo się nauczyłem o androidzie, co w moim zawodzie mi nie zaszkodzi.

PS. Co do jakości wykonania to bym polemizował, mojemu nie mam nic do zarzucenia i po pół roku nie widać absolutnie ŻADNYCH śladów użytkowania, a tel jest bez etui

PS2. Przecież doskonale wiem jakie modyfikacje zrobiłeś, nie musisz mi przypominać, niektóre sam Ci podpowiedziałem

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 08.07.2013 o godz. 22:14
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.07.2013, 21:51   #707
pali8
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.05.2013
Lokalizacja: 8 km od Ediego
Posty: 195
pali8 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
To jest właśnie super w Androidzie - jeżeli nie odpowiada Ci wersja producenta, to tworzysz swoją.
Tak, przecież ty nawet Hello World nie potrafisz napisać.

Idź, poszukaj sobie w wikipedii.

NULL.
pali8 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2013, 21:05   #708
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Tak, przecież ty nawet Hello World nie potrafisz napisać.

Idź, poszukaj sobie w wikipedii.

NULL.
Kłamca.

Jak zrobisz sobie wykształcenie z informatyki to pogadamy, co potrafię a czego ty nie umiesz.

Cytat:
Mój problem jest taki, że HTC według mnie też jest do dupy. W każdym telefonie/tablecie jaki miałem w rękach widze spieprzony soft. W każdym coś bym poprawił.
Ale dlaczego nie używasz normalnych sformułowań? Wiesz nie chodzi o to, że mam telefon od HTC i czuje się urażony, po prostu to określenie nic kompletnie nie mówi.

Cytat:
Więc dochodzimy do wniosku że NIE MA firmy produkującej dobre telefony z androidem - więc nie ma sensu przepłacać na coś czego nie ma. Nie roztrząsam która firma jest winna, to kwestia drugorzędna.
Ale sprawy nie wyglądają dobrze więc jak ktoś chce sobie nerówówki oszczędzić to niech kupi po prostu coś innego.
Tutaj się mylisz, jestem w stanie podać Ci konkretne modele które są dobre a nawet świetne - mają oczywiście wady, bo żaden tel ich nie jest pozbawiony.

Co do błędów w FW, czy HW to Apple też to dotyka a mają nieporównywalnie mniej urządzeń co rok - jeden telefon!

Cytat:
Wsparcie społeczności w tej przykrej sytuacji jest oczywiście bardzo ważne, tym niemniej zauważ że CyanogenMod to nie Android (tak samo jak Libreoffice to nie jest OpenOffice a Ubuntu to nie Debian).
Ty już nie masz telefonu z Androidem więc nie powinieneś się wypowiadać o Androidzie i jego wadach. CM wprowadza faktycznie szereg usprawnień, niestety w sklepach telefonów z CM nie kupisz.
Mylisz się.
Pozwól, że Ci wyjaśnię. Android jako system jest tworzone przez Google i udostępniane całemu światu - kod źródłowy można pobrać i zrobić z nim co się chce.

CyanogenMod to MODYFIKACJA systemu Android. Jest to modyfikacja subtelna. Nowe wersje CM bazują na nowych wersjach czystego systemu Android.

Czyli:
...
Android 4.0.x == CM9
Android 4.1.x == CM10
Android 4.2.x == CM10.1

CM to alternatywny firmware Androida, który posiada dodatkowe modyfikacje i ulepszenia czystego Androida, jednak nie jest on tworzony całkowicie osobno od niego - każda nowa wersja jest jego odbiciem.
CyanogenMOD ma się do czystego Androida, jak LMDE do Ubunt - oczywiście to takie BARDZO ogólne uproszczenie.

OpenOffice i LibreOffice to trechę inna bajka. LibreOffice jest forkiem "niezależnym" OpenOffice ze względów poglądowych, oraz licencyjnych (nie mieli praw do nazwy). Miał on być tymczasowym do momentu uzyskania dostępu do nazwy OpenOffice.
Każda nowa wersja jest tworzona praktycznie oddzielnie od OO, oczywiście są wprowadzane modyfikacje z OO, jednak wybiórczo. W przypadku CM, każda nowa wersja bazuje na nowej wersji Androida.

Ubuntu do Debiana ma się podobnie jak LO do OO - lepszym porównaniem by było powiedzenie, że Android ma się do CM, jak LMDE do Ubuntu - podobny zakres funkcjonowania.

Cytat:
I wsparcie społeczności nie zależy od producenta ani od telefonu, nie jest to żadna ich zasługa - a tylko i wyłącznie od popularności danego modelu lub zbiegu okoliczności, że developerowi się akurat spodobał i takiego kupił.
Oczywiście, że tak! Społeczność robi to za darmo, dla własnej satysfakcji - IDEA wolnego i otwartego oprogramowania. Oczywiście ma to super zalety, jak i wady.

Cytat:
Ale zgadzam się z Tobą, że warto dopłacić do modelu ze wsparciem społeczności, aby wywalić Androida i zastąpić go czymś innym. (przy okazji: twierdzenie, że największą zaletą telefonu jest możliwość wyrzucenia z niego androida nie stawia tego systemu w najlepszym świetle...)
Ale CyanogenMOD, tak jak i Paranoid Android, czy MIUI to DALEJ Android, po prostu zawiera modyfikację społeczności, której czysta wersja Androida - tzw. AndroidOpenSourceProject nie ma.

Cytat:
Ale zgadzam się z Tobą, że warto dopłacić do modelu ze wsparciem społeczności, aby wywalić Androida i zastąpić go czymś innym. (przy okazji: twierdzenie, że największą zaletą telefonu jest możliwość wyrzucenia z niego androida nie stawia tego systemu w najlepszym świetle...)
Ale Ty nie wywalasz Androida - on dalej jest! Możesz go zmodyfikować, wgrać modyfikację jak (CM).
To że Android jest plastyczny i posiada szeroki zakres modyfikacji stawia go w dobrym świetle. Wgranie innego systemu jest możliwe tylko, jeżeli jest przygotowany na takie urządzenie.

Cytat:
Prawdopodobnie tak też uczynię następnym razem, gdyż liczenie na dobrą implementację Androida to toto lotek. Ja trafiłem bardzo dobrze, dostałem w stockowym ROMie odblokowane adb, dobre governory (też mam interactive, i sam ustawiłem mu parametry), obsługe swapa i zram (ktoś zostawił w romie moduł kernela do zram, choć domyślnie nie był władowany!) oraz praktycznie czystego Androida. W sumie wszystko co potrzebowałem. Nie wszyscy mają tyle szczęścia niestety (w zasadzie to nie znam innego smarta o tak podatnym na mody stockowym romie). Następnym razem Android od razu idzie do kosza i wleci CM albo Sailfish. Nie będę użerać się z tym szajsem..
PIszesz tak, jak by inne telefony z innymi systemami były idealne i nie miały wad - tak nie jest. Apple, które produkuje rocznie JEDEN telefon ma czasami większe wpadki niż kilku producentów słuchawek z Androidem.
Podobnie pewnie można było napisać o WM, Symbianie czy innych systemach. Niechęć do Androida przysłania Ci fakty

Wiesz również ciekawi mnie Sailfish. Obecnie jest pięknie - pamiętaj tylko, że w teori praktyka i teoria jest taka sama, w praktyce to dwie różne bajki"
Cytat:
"Just because something is secure in theory doesn't mean it's secure in practice. Or, to put it more cleverly: in theory, theory and practice are the same; but in practice, they're very different." -Bruce Schneier
Cytat:
Myśle więc że wybrałem odpowiedni smartfon. Przecież - podobnie jak Twój - w końcu dał się przerobić i jestem teraz zadowolony Różnica polega tylko na tym, że musiałem zrobić to sam, a Tobie ktoś przygotował paczki. Ale sporo się nauczyłem o androidzie, co w moim zawodzie mi nie zaszkodzi.
Przez ilość narzekań uważam, że nie
Nie chodzi o to że miałem gotowe paczki (swego czasu przymierzałem się do zrobienia własnej kompilacji, jednak z powodu że mam jedną słuchawkę to trochę poroniony pomysł) tylko o to że mój telefon ma mniej wad, oraz o wiele łatwiej te wady poprawić.

Cytat:
PS. Co do jakości wykonania to bym polemizował, mojemu nie mam nic do zarzucenia i po pół roku nie widać absolutnie ŻADNYCH śladów użytkowania, a tel jest bez etui
Nie chodzi tylko o obudowę, ale o jakość wyświetlacza (odwzorowanie kolorów itp.), jakość rozmów, muzyki itd....
Nic nie kupię już od HTC. Chyba że nagle zrozumieją dlaczego mają kiepską sprzedaż


Cytat:
PS2. Przecież doskonale wiem jakie modyfikacje zrobiłeś, nie musisz mi przypominać, niektóre sam Ci podpowiedziałem
Modyfikacji miałem więcej, z niektórych zrezygnowałem bo tak, z innych bo były bez sensu. Napisałem o tak żeby pokazać min. Smartkowi co można zmienić

Ciekawi mnie na ile rzeczy byś klął, jak byś miał na miesiąc u siebie iPhona Ciekawe ile jeszcze by wad wyszło jak byś mógł go modyfikować jak Androida....
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2013, 08:13   #709
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Nie mam zamiaru nikogo obrażać, po prostu takie jest moje zdanie. Podobnie jak Ty, nie mam ochoty mieć więcej do czynienia z HTC.
Oczywiście są lepsze i gorsze modele, zapewne jako te lepsze wymienisz jakieś Nexusy, ale ponieważ nigdy ich nie posiadałeś (ani ja)- to tylko gdybanie i poleganie na opiniach. Fakt że kilka topowych modeli ma nawet znośny soft, a reszta ma syf pisany w stylu "może nikt sie nie kapnie" - szczególnie mnie nie pociesza.
Paradoskalnie z zamkniętymi systemami producenci aż tyle problemów nigdy nie mieli, co z tym otwartym cudem techniki.

Mimo tak długiego wykładu dalej zostaje przy swoim, że CM to nie Android.
Nie przekonałeś mnie ani trochę i nie widzę żadnej różnicy między Google a resztą świata.
CM tylko bazuje na Androidzie. Nigdzie nie znajdziesz oficjalnego potwierdzenia, ze jest Androidem.

LMDE to też nie Debianem, choć pakiety są 100% zgodne (więcej - to są dokładnie te same pakiety). Mint też nie jest Ubuntu. Co z tego że 15 bazuje na 13.04, a 14 bazuje na 12.10? I jest 110% kompatybilny? Absolutnie nic.

Powiedzenie że CM to Android jest moim zdaniem dopuszczalne, sam tak potocznie mówię, ale formalnie nie jest to prawda. Nie jest też "wersją" Androida, bo wersje to 2.3, 4.0, 4.1 itd. CM to osobny, niezależny od Google, system bazujący na otwartym kodzie Androida.

Równie dobrze twórcy CM mogą od następnej wersji zrobić całkowitą niekompatybilność z produktem Google (wystarczy mała zmiana w kodzie). Dalej będziesz twierdził że to Android? Przecież wolno im.

Nie twierdze, że inne telefony były idealne. Twierdzę tylko że kontrola jakości oprogramowania w telefonach z Androidem dostępnych w sklepach jest żenująco niska. Nigdy nie widziałem takiej plagi bugów jak w urządzeniach na Androidzie. To zupełnie nowa "jakość" na rynku. Niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu.I mój telefon nie jest tu żadnym wyjątkiem.
Dla Ciebie najważniejsze jest, że "winni są producenci" i gdzieś tam jest "Android idealny". A mi wisi kto jest winny. Stwierdzam fakt, że roi się od błędów, a Google pozwala na tym umieszczać swoje logo. Upstream też nie jest od nich wolny.

Jeżeli tak ma wyglądać moc otwartego oprogramowania - to szczerze ja wole telefon z zamkniętym, bo w poprzedniej słuchawce z WM6.0 (nawet nie 6.1) znalazłem błędy DWA, a w PalmOS na siedmiu urządzeniach - żadnego. I nigdy nie miałem do nich aktualizacji systemu, bo po co? Kupuje coś co ma działać bez aktualizacji. Android wygląda przy nich jak tani, pisany na kolanie i "na odwal" system dla tanich urządzeń i tak też działa. Widziałem jak działa Android 4.0.4 na Motoroli RAZR za ponad 2 tys złotych. 1GB RAM. Szczerze? Do dupy. U mnie chyba mniej laguje. Czy Motorola to zła firma? 2k to mało? A może trzeba 8GB RAM? Sam nie wiem.

Narzekam, ponieważ nie zamierzam nikogo usprawiedliwiać ani bezpodstawnie wielbić.
Mój telefon sprzętowo wad żadnych nie posiada. W porównaniu z Twoim ma tylko gorszy system. Ma niestety Androida, a nie CM, który jest lepszy.
Gdybym miał CM zapewne narzekań byłoby mniej. Na szczęście juz teraz narzekać nie muszę, bo jest poprawiony. Android Sobrus Edition Nie idealny ale używalny.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 11.07.2013 o godz. 08:57
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.07.2013, 12:30   #710
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Dawno tu już nic nie było.

http://niebezpiecznik.pl/post/motoro...swojej-chmury/


Czy ktoś jeszcze jest zainteresowany MotoX?

Android - otwarty, bezpieczny, z sandboxem i łatanymi szybko lukami, blablabla..

otwarty!=bezpieczny



a roota motka (i 99% androidów) fabrycznie nie ma bo... no cóż każdy kto ruszy głową będzie wiedział dlaczego i nie jest to bynajmniej związane z tematem wycieku informacji.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 24.07.2013 o godz. 13:22
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2013, 22:27   #711
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Czy ktoś jeszcze jest zainteresowany MotoX?

Android - otwarty, bezpieczny, z sandboxem i łatanymi szybko lukami, blablabla..

otwarty!=bezpieczny
Otwarty == bezpieczny.

W tym wypadku to usługi od Motki wysyłają dane. Android udostępniony przez Google tego nie robi.
Cytat:
Większość telefonów automatycznie łączy się serwerami tzw. usługi Blur (adres to np. ws-cloud112-blur.svcmot.com). W zależności od tego, jakie konta i usługi skonfigurował użytkownik na swoim telefonie, różne dane wędrują do chmury Motoroli, która pełni rolę serwera proxy. Poniżej publikujemy zestawienie danych, które są wysyłane w zależności od usług z jakich korzysta użytkownik na telefonie Motoroli.
Btw, Google słucha użytkowników


btw,
Android Flame War-apps-ops_002.png


Jeżeli chodzi o Motke to wolę z dwojga złego (MS, Google) Google. MS podobno specjalnie pomagał władzom w infiltracji swoich usług

Android ma otwarty kod więc każdy może szukać tego kodu, który niby podpierdziela nasze wszystkie dane do Google
----
btw2
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/p...2,3,28577.html
Cytat:
Play, jako pierwszy operator w Polsce, rozpoczął we współpracy z Google wdrożenie metody płatności direct billing. Dzięki usłudze Dopisz do rachunku Play klienci mogą w bardzo prosty sposób dokonywać zakupów w sklepie Google Play. Koszt aplikacji, gier oraz książek zostanie dopisany do rachunku klienta.

Wystarczy, że użytkownik smartfona z systemem operacyjnym Android, ma aktywne konto w sklepie Google Play i posiada abonament w Play. Możliwość korzystania z usługi Dopisz do rachunku Play pojawi się automatycznie jako jedna z dwóch opcji płatności. Należności za zakupione aplikacje, gry i inne treści pojawią się na rozliczeniu towarzyszącym fakturze za usługi telekomunikacyjne od Play.
Dołączone obrazki
File Type: png Apps-Ops.png (37.6 KB, 105 oglądane)
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 26.07.2013 o godz. 22:30
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2013, 08:12   #712
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Android jest super bezpieczny, tylko telefony na Androidzie nie są. Przecież to nie ma sensu.

Nowe uprawnienia to bardzo miłe z ich strony. Duży plus - teraz faktycznie do czegoś będą się nadawać. Ciekawi mnie jednak czy równie dobrze radzić sobie będzie z aplikacją "Usługi Google" jak z facebookiem
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2013, 08:42   #713
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Sobrus
Mimo tak długiego wykładu dalej zostaje przy swoim, że CM to nie Android.
Nie przekonałeś mnie ani trochę i nie widzę żadnej różnicy między Google a resztą świata.
CM tylko bazuje na Androidzie. Nigdzie nie znajdziesz oficjalnego potwierdzenia, ze jest Androidem.
Nie tylko bazuje. Mam CM od ok roku non stop i to jest czysty android (AOSP) + drobne udoskonalenia. Każda nowa wersja bazuje ma jako bazę nowego Androida. Oczywiście nie mogli nazwać tego Android MOD ze względów prawnych/licencyjnych - nazwa Android jest zastrzeżona.

Cytat:
LMDE to też nie Debianem, choć pakiety są 100% zgodne (więcej - to są dokładnie te same pakiety). Mint też nie jest Ubuntu. Co z tego że 15 bazuje na 13.04, a 14 bazuje na 12.10? I jest 110% kompatybilny? Absolutnie nic.
Widzę, że nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Przeczytaj sobie raz jeszcze w jakim kontekście to napisałem.

Ubuntu to fork Debiana w takim znaczeniu, że każda nowa wersja Ubuntu nie bazuje na nowej Debiana. Ubuntu poszedł swoją drogą. Obecnie każdy pakiet od Debiana będzie pasował, jednak w drugą stronę już nie. Wróć sobie raz jeszcze do tego co pisałem i postaraj się zrozumieć to co chciałem tam uchwycić.

Cytat:
Powiedzenie że CM to Android jest moim zdaniem dopuszczalne, sam tak potocznie mówię, ale formalnie nie jest to prawda. Nie jest też "wersją" Androida, bo wersje to 2.3, 4.0, 4.1 itd. CM to osobny, niezależny od Google, system bazujący na otwartym kodzie Androida.
Nowa wersja CM wychodzi po pojawieniu się nowej wersji Androida - bazuje na niej. Jeżeli Google doda jakieś rzeczy do nowego Androida, które CM miał, to oni je usuwają - tak było w przypadku przycisków w pasku. Po pojawieniu się ich w Androidzie CM usunął swoje.

CM jest niezależny, ale bazuje na nowych wersjach Androida. Oni się nie rozeszli jak Ubuntu z Debianem.

Cytat:
Równie dobrze twórcy CM mogą od następnej wersji zrobić całkowitą niekompatybilność z produktem Google (wystarczy mała zmiana w kodzie). Dalej będziesz twierdził że to Android? Przecież wolno im.
Teraz sobie teoretyzujesz. Obecnie CyanogenMOD jest kompatybilny. Należy więc mówić o tym jak jest teraz a nie fantazjować jak może być.

Cytat:
Nie twierdze, że inne telefony były idealne. Twierdzę tylko że kontrola jakości oprogramowania w telefonach z Androidem dostępnych w sklepach jest żenująco niska. Nigdy nie widziałem takiej plagi bugów jak w urządzeniach na Androidzie. To zupełnie nowa "jakość" na rynku. Niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu.I mój telefon nie jest tu żadnym wyjątkiem.
Co ma do tego Google? Każdy producent powinien dbać o swoje. To że tego nie robią to nie jest wina ani Google ani Androida. Ciekawe czy poprzednie systemy też mogłeś poznać na wylot żeby ocenić jak jest na prawdę - nie mogłeś bo miały zamknięty kod.

Cytat:
Dla Ciebie najważniejsze jest, że "winni są producenci" i gdzieś tam jest "Android idealny". A mi wisi kto jest winny. Stwierdzam fakt, że roi się od błędów, a Google pozwala na tym umieszczać swoje logo. Upstream też nie jest od nich wolny.
Jeżeli ktoś błędnie zaimplementuje standard AES w swoim programie/urządzeniu to winnym jest autor implementacji a nie naukowcy, którzy stworzyli algorytm.

Cytat:
Jeżeli tak ma wyglądać moc otwartego oprogramowania - to szczerze ja wole telefon z zamkniętym, bo w poprzedniej słuchawce z WM6.0 (nawet nie 6.1) znalazłem błędy DWA, a w PalmOS na siedmiu urządzeniach - żadnego.
Wierzyć mi się nie chce. Gdybym miał czas to bym dokładnie przeszukał sieć pod tym kątem. Pewnie bym znalazł więcej niż jeden, czy dwa błędy...
Być może nie przejrzałeś tych systemów tak dobrze jak Androida i stąd przeświadczenie, że miały mniej błędów.

Cytat:
I nigdy nie miałem do nich aktualizacji systemu, bo po co? Kupuje coś co ma działać bez aktualizacji. Android wygląda przy nich jak tani, pisany na kolanie i "na odwal" system dla tanich urządzeń i tak też działa.
Zdecydowałeś się na telefon, który miał takie a nie inne minusy i teraz narzekasz na nie - trzeba było wybrać inną implementację.
Żaden system nie jest idealny. Kiedyś takie urządzenia były mało popularne - nikt praktycznie nie podłączał ich do sieci w sposób jaki teraz się to robi, więc tak na prawdę nie można ich było wykorzystać i dokładnie sprawdzić.
Jeżeli chodzi o aktualizacje to o prostu producenci mieli Cię i innych w dupie. Nie ma systemu bez błędów - widać to chociaż po Windowsie - co miesiąc paczka z aktualizacjami. Pojawiają się kolejne wersje Windows Phona, iOS...

Cytat:
Narzekam, ponieważ nie zamierzam nikogo usprawiedliwiać ani bezpodstawnie wielbić.
Mój telefon sprzętowo wad żadnych nie posiada. W porównaniu z Twoim ma tylko gorszy system. Ma niestety Androida, a nie CM, który jest lepszy.
Gdybym miał CM zapewne narzekań byłoby mniej. Na szczęście juz teraz narzekać nie muszę, bo jest poprawiony. Android Sobrus Edition Nie idealny ale używalny.
CM nie jest o tyle lepszy co bardziej funkcjonalny - ma rzeczy, których AOSP nie posiada.

Tu nie chodzi o usprawiedliwianie - Ty po prostu na siłę próbujesz pokazać wady których nie ma. Nie lubisz Google z tego czy innego powodu i na siłę krytykujesz Androida. Często ta krytyka jest bezpodstawna, często mnie też dziwi - wytykanie Androidowi, żę nie posiada ograniczenia dostępu do pewnych funkcji systemu w aplikacjach - jakoś w systemie stacjonarnym to Ci nie przeszkadza...

Cytat:
Android jest super bezpieczny, tylko telefony na Androidzie nie są. Przecież to nie ma sensu.

Nowe uprawnienia to bardzo miłe z ich strony. Duży plus - teraz faktycznie do czegoś będą się nadawać. Ciekawi mnie jednak czy równie dobrze radzić sobie będzie z aplikacją "Usługi Google" jak z facebookiem
Czy ja mówiłem, że jest super bezpieczny? Jest bezpieczniejszy niż np. iOS - wrzucałem linki, poczytaj zapoznaj się.
Zobacz też, że większość luk jest znajdywana w programach stworzonych przez producentów, a nie w kodzie systemu Android.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 27.07.2013 o godz. 08:45
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2013, 14:43   #714
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Nie jest ważne ile jest Androida w CM - nawet idealna kopia nie jest formalnie Androidem. A te "drobne usprawnienia" nie są wcale takie drobne. Google nie ma żadnego wpływu na to co zostanie z CM wycięte, a co dodane.
Tak samo jak Canonical nie ma wpływu na Minta.

I te "drobne usprawnienia" to właśnie powód, dlaczego Android jest "be", a CM nie. Chociaż jak się głebiej zastanawiam to w zasadzie CM wcale nie jest dużo lepszy. I tak żeby skorzystać np. z Google Play trzeba zainstalować cały ten szajs i zostajemy z tym samym... tak?

Dalej dałeś się juz ponieść fantazji. Nie mogłem poznać poprzednich telefonów bo nie miałem ich kodu źródłowego? Bez jaj. A myślisz że kod źródłowy Androida to czytam do snu? Na oczy go nie widziałem, bugi wyłażą na lewo i prawo i serio ciężko ich nie zauważyć. I dalej próbujesz zwalić wine na producenta, co nie jest prawdą - te same błedy są też u innych.

Więc co radzisz przyszłym posiadaczom Androida? Żeby porównali "implementacje" przed zakupem i wybrali najlepszą? Niby jak? Przeczytać kod źródłowy? Napisać list do każdego producenta? Czy może polizać każdy telefon? A może po prostu niech kupią coś innego.

Palma (kilka modeli) miałem 6 lat. PocketPC i WM też coś koło tego (też kilka urządzeń). I nie wmawiaj mi że ich nie poznałem, nie czy nie miałesz szansy sprawdzić. Bo grzebałem dość dokładnie łącznie z programowaniem PalmOS przez API systemowe oraz z jego pominięciem. Nawet pierwszego palma podłączałem do sieci przez IrDA i GPRS. I mówie to z pełnym przekonaniem, że tamte systemy stabilnością i dopracowaniem biły Androida na głowę, a aktualizacje nie były potrzebne. Sprzęt działał dokładnie tak jak go zaprojektowano.

Ale wiesz... w sumie nie chce mi się dalej kłócić to co powiesz na to:

"Android to co prawda system doskonały, ale producenci są do kitu, wszystkie telefony mają mniej lub bardziej schrzanioną implementacje i w zasadzie nie warto ryzykować kupna jakiegoś szmelca. To zasługa otwartego kodu - każdy może go schrzanić jak tylko mu się podoba i producenci chętnie z tego korzystają A jeszcze chętniej ze świętego prawa do braku aktualizacji po pół roku. Oczywiście możecie sobie ściągnąć kod źródłowy ASOP, dodać sterowniki, skompilować i zainstalować - ale nie wiem czy się Wam będzie chciało"

btw. z ciekawości: co byś polecił ze świetną implementacją Androida, bez błędów, bez żadnego szpiegowskiego softu, łatwymi aktualizacjami na 2 lata, wymienną baterią i powiedzmy średnia półka.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 27.07.2013 o godz. 14:56
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2013, 17:48   #715
Berion
Hibernant
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Berion
 
Data rejestracji: 24.06.2004
Posty: 17,115
Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Mam takie pytanie... Jak mogę ustawić tapetę w tym wujowym Sonowskim launcherze? :/ Na Cyanogen Mod po prostu wybierałem obrazek (czy to z poziomu jakiegoś programu czy z menu konfiguracji androida) i ustawiał na tapetę... Czyli normalnie.

Na tej Xperii nie mogę tak zrobić, bo jak chce ustawić tapetę to pyta się w czym otworzyć i czy zawsze ma tym otwierać czy tylko tym razem. Jak wybiorę "Tapeta" to przenosi mnie do tego gównianego edytora systemowego (Sonowskiego) i owszem mogę ustawić na tapetę ale wcześniej muszę określić pole z tego obrazka. Rzecz w tym, że obrazek jest wielkości natywnej rozdzielczości ekranu, a pole może być tylko kwadratem i na dodatek nie da się tego poszerzyć nawet na całą szerokość tego obrazka. WTF? Jak nie wybiorę aplikacji "Tapeta" tylko np. "QuickPIC" to otwiera się w tym,że programie, chcąc jednak ustawić tapetę z poziomu tego programu, znowu pojawia się to menu i koło się zamyka. Czy ja mam to wspawać w partycję systemową bo z tymi tapetami takich problemów nie ma?

Aha, uprzedzając pytanie: było tak od nowości. Czyli przed rootowaniem, przed czystką etniczną i po systemowym wipe.

Takie coś znalazłem, gościu ma zdaje się ten sam problem:
http://talk.sonymobile.com/thread/54...art=0&tstart=0

Czyli co? Mam do tego zainstalować zewnętrzną aplikację albo... wybrać zrobić większą tapetę tak abym miał widoczne to co chce po wycięciu z niej tego obszaru? Niech mnie ktoś uszczypnie, to się nie dzieje naprawdę...

- - -

Pytanie nr. 2 czy da się tak zrobić, aby dźwięk dzwonka był odtwarzany cały czas a nie tylko raz...? Co za łeb wymyślił aby odtwarzać tylko raz, czyli zwykle sekundę/dwie?

- - -


Zaczyna mnie wnerwiać ten telefon. Widzę braki w podstawowych funkcjach, gdzie nawet na antykach takich problemów nie było. Potrafi się czasem przywiesić, szarpnąć animacją, czasami po odblokowaniu freezuje mi się ekran na kilka sekund.

- - -

Cytat:
btw. z ciekawości: co byś polecił ze świetną implementacją Androida, bez błędów, bez żadnego szpiegowskiego softu, łatwymi aktualizacjami na 2 lata, wymienną baterią i powiedzmy średnia półka.
Instrukcja kupowania telefonu z Androidem...
1. Wchodzisz na stronę grupy zajmującej się custom rom-ami, np. Cyanogen Mod i sprawdzasz na które urządzenia mają przygotowane.
2. Wybierasz z listy telefon, który Ci się podoba i czytasz changelog czy wszystko działa...
3. Upewniasz się, czytając opinie na forach czy aby na pewno...

Albo męczysz się na stockowym rom-ie przeładowanym gównem...

Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
__________________
Wszystko co chciałbyś wiedzieć o:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |

FF000000000003010101010003010000000003010000030000 00000003010000000003010100000003010101010003010000 00000300010101010300000000000301010000000300000001 01030101010100030101000000030000000000030100000000 03000001010103000000000003010100000003000000000103 01000000000301010000000301010000000300000000000301 01010100030000000000030101000000030000000001030003 01000000000301000000030100000000030000000101030100 00000003010000030100000000030100010003010100000003 00000000000300000000000300010301000000000301000003 00000001010301010100000301010000000300000000000301 00000000030000000101030000000001030101000000030101 000000030101000000FF

Ostatnio zmieniany przez Berion : 27.07.2013 o godz. 18:19
Berion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 08:07   #716
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
@Berion

Widzisz, wybrałeś Sony. To Twoja wina. Trzeba było wybrać lepszą implementację Androida. Byle nie Samsung, HTC, LG, Sony, Gigabyte, Motorola, Asus, Alcatel, ZTE i Huawei. Zapewniam Cię, że w ASOP tapete zmienia się bez problemu a lagi są złudzeniem. Funkcji których Ci brakuje nie ma na pewno w żadnym innym telefonie na świecie.

Nie wiem co sobie wyobrażałeś kupując telefon tak podrzędnej firmy jak Sony, której nie stać na opłacenie dobrych programistów, potrafiących napisać na Androida działający Launcher ze zmianą tapety...Miej pretensje do Sony, ja do Gigabyte, a Stefek do Samsunga.

Do instrukcji kupowania telefonu możesz jeszcze dodać: i pamietaj, że być może Twój telefon po flashu nie będzie miał gwarancji. Ale co do reszty trafiłeś w samo sedno

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 28.07.2013 o godz. 08:30
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 08:17   #717
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
@Berion

Widzisz, wybrałeś Sony. To Twoja wina. Trzeba było wybrać lepszą implementację Androida. Byle nie Samsung, HTC, LG, Sony, Gigabyte, Motorola, Asus, Alcatel, ZTE i Huawei. Zapewniam Cię, że w ASOP tapete zmienia się bez problemu a lagi są złudzeniem. Funkcji których Ci brakuje nie ma na pewno w żadnym innym telefonie na świecie.

Nie wiem co sobie wyobrażałeś kupując telefon tak podrzędnej firmy jak Sony, której nie stać na opłacenie dobrych programistów, potrafiących napisać na Androida działający Launcher ze zmianą tapety...

Do instrukcji kupowania telefonu możesz jeszcze dodać: i pamietaj, że być może Twój telefon po flashu nie będzie miał gwarancji...
Sugerujesz że konsole są prostsze
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 08:19   #718
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Na to wychodzi. Poza tym to potęga otwartego oprogramowania. A że dane Beriona są już pewnie wysłane do kilkunastu firm - to wielkie bezpieczeństwo. Jak je utraci każdy mu te dane przywróci.

Co do lagów i freezowania na kilka sekund - to chyba normalne skoro się ma tylko jeden rdzeń 1Ghz, 512MB ram i odpala aż kilka prymitywnych aplikacji na raz Pocieszę Cie że nie tylko na Sony tak jest i że to nie wina Google.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 28.07.2013 o godz. 08:26
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 08:28   #719
ynsiwy
egipski bóg
 
Avatar użytkownika ynsiwy
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Lokalizacja: Gdańsk/Okolice
Posty: 2,957
ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
A co do tapety, tak jak pisałeś musisz z większej tapety wybrać interesujący Cię fragment, albo zainstalować inny launcher który obsługuje przewijana tapetę np nova launcher, albo apex.
ynsiwy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 09:30   #720
sergeron
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 26.07.2012
Posty: 6
sergeron w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
@sobrus Który plik na androidzie jest odpowiedzialny za jasność ekranu, bo czasami nawet ta najciemniejsza jest za jasna?
sergeron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
android


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Apple flame war (było: Apple iPad) Bartez Systemy operacyjne i aplikacje 8008 20.04.2020 16:13
Microsoft flame war Patrix Komputery - oprogramowanie i sprzęt 83 20.08.2014 22:54
[Sprzedam] God of War: Chains of Olympus Kamilekxp Kupię/Sprzedam/Zamienię 1 18.08.2008 14:56
Problem z grą Cold War vasily Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray 3 28.01.2006 20:31


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.