Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Systemy operacyjne i aplikacje (https://forum.cdrinfo.pl/f124/)
-   -   Android x86 (https://forum.cdrinfo.pl/f124/android-x86-94109/)

Berion 02.01.2015 21:49

Android x86
 
Coś mnie dzisiaj naszło na zabawy, więc pod wpływem artykułu na konkurencyjnym serwisie, ;] postanowiłem sprawdzić u siebie ten wynalazek.

A konkretnie na moim laptopie "do zadań specjalnych" (czyli do zabawy). Fujistsu-Zjebens Amilo 1505 Pi, Dual Core 1,6GHz, 1GB RAM.

Teoretycznie jak na w miarę czystego Androida to aż nadto. Teoretycznie bo najwyraźniej sterowniki do grafiki z jądra w moim przypadku niedomagają. Co prawda UI chodzi płynnie, aplikacje też, ale już niestety gry dławią się bądź jeśli posiadają wstawki w maszynowym glitchują/wieszają. Animowane tapety też tną (a tak lubiłem PhaseBeam...). Nie wiedzieć czemu, AFWall+ nie pozwala edytować reguł (nie znajduje iptables?). Zauważyłem też, że dysk mi co chwilę parkuje głowicę, a strasznie mnie ten dźwięk wnerwia... Najgorsze jednak jest to, że jak jakiś program (np. 2048+ ;p) przełączy tryb widoku na pionowy to nie ma czym wrócić do panoramicznego (a myszka działa po staremu :szczerb:).

Działa mi za to klawiatura, WiFi, pendraki, wybudzanie/usypianie.

http://sourceforge.net/projects/android-x86/

Zainstalowałem na partycji z EXT3. Wpis do GRUBa:
Kod:

set root='(hd0,3)'
linux /android-4.4-RC2/kernel quiet root=/dev/ram0 androidboot.hardware=android_x86 acpi_sleep=s3_bios,s3_mode SRC=/android-4.4-r2 SDCARD=/data/sdcard.img initrd /android-4.4-r2/initrd.img}

"hd0,3", czyli sda3.

szczuru 03.01.2015 00:49

Zamiast tego zainstaluj BlueStacks ;] (jedyne czego mi w nim brakuje to emulacji żyroskopu).

Berion 03.01.2015 12:12

Ale Bluestacks jest emulatorem, a do tego na Windows.

Natywny Android na laptopie czy desktopie oczywiście nie ma sensu (choćby wspomniana przeze mnie kwestia obracania ekranu). Ale pobawić się można i o to chodzi w tym temacie. Przecież nikt normalny nie zastąpi Windowsa czy Linuksa Androidem.

misiozol 03.01.2015 12:40

Mnie to wogule dziwi ze ktos chce to paskudztwo postawic na normalnego laptopa majac winde albo linuxa :D

szczuru 03.01.2015 13:13

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1308276)
Ale Bluestacks jest emulatorem, a do tego na Windows.

Natywny Android na laptopie czy desktopie oczywiście nie ma sensu (choćby wspomniana przeze mnie kwestia obracania ekranu). Ale pobawić się można i o to chodzi w tym temacie. Przecież nikt normalny nie zastąpi Windowsa czy Linuksa Androidem.

Wiem, i właśnie w tym momencie "ratuje cie" Bluestacks - bez kombinowania masz Droida na PC ;]

loki7777 03.01.2015 13:54

Tylko bluestack nie jest darmowy.
Androida mam na VM i dziala ok. Z obracaniem ekranu tez sobie poradzilem, sklep dziala wiec mozna pobierac aplikacje;) Tylko w R1 mialem problem ze stala zmiana rozdzielczosci na wyzsza ale to chyba jeszcze nie jest do konca rozwiazane.

Gadzina18 19.04.2015 14:33

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1308281)
Mnie to wogule dziwi ze ktos chce to paskudztwo postawic na normalnego laptopa majac winde albo linuxa :D

Ja mam Netbooka Aspire ONE D260 z modułem 3G i każdy ale to każdy OS działa na tym tak, że idzie włosy sobie powyrywać. Berion, czy dałbyś mi info jak zainstalować tego Androida na USB/SD? Ten Acer niby był w wersji z Androidem. Nawet XP na tym muli gdy odpale jakąkolwiek stronę typu onet. Żenada.

Co ciekawe, teraz mam na nim Windows 10 Tech Preview i działa nawet lepiej niż XP. Ale dalej fatalnie. Androida chcę

Berion 19.04.2015 14:55

A instalator nie pozwala na instalację na /dev/sdb? Na SD to na pewno nie bo od jakiegoś czasu instalatory oparte na tym ubuntowym gparted w ogóle nie wyświetlają nawet takiej opcji. Podobnie jest z boot loaderem, mimo że każe mu się zainstalować na sdb to on tego nie robi...

Ja na laptopie zrobiłem tak: co prawda instalowałem na HDD, ale zabroniłem mu wgrywania boot loadera. Potem w "/etc/grub.d/40_custom" dopisałem to co masz w pierwszym poście, czyli np.:
Kod:

menuentry "Android" {
set root='(hd0,3)'
linux /android-4.4-RC2/kernel quiet root=/dev/ram0 androidboot.hardware=android_x86 acpi_sleep=s3_bios,s3_mode SRC=/android-4.4-r2 SDCARD=/data/sdcard.img initrd /android-4.4-r2/initrd.img}
}

I oczywiście trzeba klepnąć grub-update.

Myślę, że można było to wgrać na SD przez przelotkę na USB, potem podpiąć się chroot i tam wgrać gruba. Potem ręczna edycja jak wyżej i chyba będzie śmigać.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.