Powrót   Forum CDRinfo.pl > Urządzenia przenośne > Systemy operacyjne i aplikacje



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 4, średnio 3.00. Tryby wyświetlania
Stary 26.01.2013, 12:08   #6106
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
U mnie i u osób z którymi miałem styczność to działa...

Aha. Jeżeli wpiszę w Google: iPhone MMS problem i dostanę 50 000 wyników o błędach w działaniu MMS to będzie to oznaczało, że iP ma błąd, czy że usługa MMS jest nieintuicyjna?


Cytat:
Serio, wiem jak działa MMS od strony technicznej. Sęk w tym że zwykły człowiek nie wie. I nie bardzo rozumie dlaczego SMS mu działa, a MMS nie.
Przez to co i w jaki sposób napisałeś wyżej wynikało że nie wiesz jak działa
Co ma nie rozumienie/nierozumienie błędu odbierania MMS w danym telefonie do jego łatwości obsługi?

Wracając do Apple to nie rozumiem skąd takie duże zainteresowanie giełdą osób, które ani tam nie inwestują, ani się tym nie interesują?
Nigdy mnie nie obchodził kurs akcji firmy u której np. kupuję termos, pralkę, TV...
W przypadku Apple chyba zawsze będzie: "Think Different"
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.01.2013, 12:19   #6107
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Nie wiem skąd pomysł, że chodziło o mnie. Przecież pisałem od początku o "normalnych ludziach".

Cytat:
Co ma nie rozumienie/nierozumienie błędu odbierania MMS w danym telefonie do jego łatwości obsługi?
Absolutnie nic
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2013, 15:54   #6108
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
... nie rozumiem skąd takie duże zainteresowanie giełdą osób, które ani tam nie inwestują, ani się tym nie interesują?"
Ja - na przykład - nie rozumiem skąd takie duże zainteresowanie samochodami Ferrari osób, które ani nie mają stajni wyścigowej, ani nawet warsztatu samochodowego.
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2013, 17:44   #6109
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yossi Podgląd Wiadomości
Ja - na przykład - nie rozumiem skąd takie duże zainteresowanie samochodami Ferrari osób, które ani nie mają stajni wyścigowej, ani nawet warsztatu samochodowego.
Trzeba było tak od razu, teraz wszystko jasne

Podziwiasz komputery Apple, za ich piękno, jakość wykonania, zaawansowanie technologiczne oraz szybkość.

Chciałbyś taki mieć, ale Cie nie stać

Doskonale Cie rozumiem, bo mnie nie stać na Ferrari
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2013, 18:37   #6110
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
Czy to błąd? Skoro większość słuchawek z jakimi mam styczność ma ten "błąd" (różni producenci i wersje systemu 2.2,2.3 i 4.0) i u Barteza jest to samo - to chyba jednak nie jest to błąd.
No i skoro to takie oczywiste, to skąd takie wielkie halo na xda w tym temacie? Połowa słuchawek ma błąd i przez pare lat nikt go nie poprawił? To byłby fail roku.
Z resztą obserwując xda zaczynam odnosić wrażenie, że Android ma więcej błędów niż Windows 95. Ale to oczywiście nie wina Androida, bo jest open source i każdy może sobie błędy poprawić sam.
Większość słuchawek z którymi mam styczność tego błędu nie ma. Co do błędów Androida to tak ma je, nie ma systemu bez.
Zarzucając komuś błąd, sprawdź czy w dobrą stronę strzelasz, bo może się okazać, że nie włączyłeś odbierania MMSa automatycznie w roamingu (Play), może sieć ma problemy? A może powodem jest migracja pingwinów do Uzbekistanu.
Zanim zaczniesz oskarżać kogoś zdiagnozuj problem tak aby wiedzieć do kogo się z nim udać.

U mnie i znajomych do których MMSy przesyłałem problem nie występuje z ich automatycznym odbieraniem. Włącza się połączenie danych po profilu MMS do operatora i MMS się ściąga.

Cytat:
Co do "przyjazności" to ja tylko stwierdzam fakt. Ludzie uważają Androida za trudnego i nie radzą sobie z nim. Nawet jeżeli uważam inaczej - to rzeczywistości nie zmienie.
Nie stwierdzasz żadnego faktu, tylko próbujesz tutaj jakąś tezę bez potwierdzenia przemycić, że tak jest.

Jeżeli uważasz inaczej to poproszę 20 powodów dla których Android jest trudniejszy od iOS.

Cytat:
Nawet jeżeli mi udowodnisz matematycznie że Android jest najprzyjaźniejszy na świecie i wkleisz mi 10 filmów - to i tak to nic nie zmieni.
Czyli co. Jestem Ci w stanie udowodnić, że mam rację a ty dalej będziesz przy swoim? Czyli jakakolwiek dyskusja z Tobą mija się z celem?

Cytat:
Założe się że jak sąsiadce pokażesz WP i Androida to wybierze to pierwsze. Gdybym nie zdawał sobie z różnic pod maską, sam bym wybrał WP.
I po dwóch dniach odbędziesz z nią taką rozmowę:

Cytat:
Przyjaciółka: ***8222;Mateusz, powiedz mi jak mam sobie ustawić własny dźwięk powiadomienia o nowym SMSie, bo szukam i nie mogę znaleźć***8221;.


Ja: ***8222;Em, no, eee***8230; Nie da się, to znaczy da się, ale musisz mieć wgranego CustomROMa, ale tego nie zrobisz, bo Twój telefon nie ma odblokowanego bootloadera***8221;.


P: ***8222;Ok, no dobrze, to powiedz mi jak mam przesłać koleżance ze studiów notatki przez Bluetooth, bo też nie mogę znaleźć***8221;.


J: ***8222;No wiesz Marta, póki co, nie zrobisz tego, bo ta funkcja jest zablokowana***8230;***8221;


P: ***8222;Ehh***8230; A mogłam zostawić sobie swoją Avilę***8230; No ale swój, własny, prywatny dzwonek mogę sobie ustawić, co?***8221;


J: ***8222;Oczywiście, ale najpierw musisz zgrać piosenkę na komputer, skrócić ją programem Audacity, przypisać kategorię Ringtone, po czym zgrać sobie na telefon i ustawić jako dzwonek***8221;.


P: ***8222;***8230;***8221;


J: ***8222;Dobra, zrobię to za Ciebie***8221;.


Anegdotka zaczerpnięta z tego arta - http://windows-phone.pl/do-niedzieln...windows-phone/

Oczywiście każdy wybiera to co mu się podoba. Jednak to że sąsiadka wybrała bez sprawdzania telefon z WP nie implikuje, że to najprostszy i najmniej awaryjny system.

Cytat:
Napisany przez Yossi
Ja - na przykład - nie rozumiem skąd takie duże zainteresowanie samochodami Ferrari osób, które ani nie mają stajni wyścigowej, ani nawet warsztatu samochodowego.
Troszeczkę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodzi o to, że dziwi mnie zainteresowanie sytuacją giełdową Apple osób które kompletnie nic z tego nie mają.
Rozumiem zainteresowanie giełdą jako taką - procesy itp. Jednak dalej nie rozumiem skąd ciągłe podniecanie się kapitalizacją firmy u której kupiłem urządzenie...
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 26.01.2013 o godz. 18:40
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2013, 19:17   #6111
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Większość słuchawek z którymi mam styczność tego błędu nie ma. Co do błędów Androida to tak ma je, nie ma systemu bez.
Zarzucając komuś błąd, sprawdź czy w dobrą stronę strzelasz, bo może się okazać, że nie włączyłeś odbierania MMSa automatycznie w roamingu (Play), (..)
Żarty sobie robisz? Myślisz że nie sprawdziłem przed napisaniem? Bartez też ma zwidy? Ludzie na xda mają? Ale sorry, Andy'emu działa (custom rom, custom kernel, root) - wiec problemu nie ma.

Cytat:
U mnie i znajomych do których MMSy przesyłałem problem nie występuje z ich automatycznym odbieraniem. Włącza się połączenie danych po profilu MMS do operatora i MMS się ściąga.
To fajnie, przyniosę ci np Wildfire S (najnowszy soft 2.3.5 , 2.26.401.3 ) to mi pokażesz jak to sie robi . Autoodbieranie owszem zaczyna automatycznie pobierać wiadomość, ale bez właczonej transmisji danych mu się to nie uda (tak samo jak nie uda się ręczne). Jak wiesz w Androidzie jest pewien zonk, że aplikacje nie mogą sterować transmisją danych, więc jakoś mnie to szczególnie nie dziwi. Odebranie MMS wymaga transmisji danych do serwera operatora (w przypadku Play 10.10.28.164 oraz proxy 10.10.25.5).
Dlaczego np. GO SMS miałby potrafić sterować transmisją danych skoro system na to nie pozwala? APN MMS jest nie do odróżnienia od zwykłego internetu. W konfiguracji APN nie ma opcji że ten punkt dostępowy może być wywoływany przez aplikacje. Więc jakim cudem program może sam odebrać MMSa? Przecież to jawne łamanie zasad bezpieczeństwa w tym systemie.

Aż jestem przez ciebie 20gr do tyłu bo musiałem wysłać MMS na to wildfire żeby się znowu upewnić (stockowy program do sms). U mnie na ICS 4.0.4 jest tak samo. Daruje sobie screena, musisz mi uwierzyć na słowo, że autoodbieranie jest ustawione i APN również.

Cytat:
Nie stwierdzasz żadnego faktu, tylko próbujesz tutaj jakąś tezę bez potwierdzenia przemycić, że tak jest.

Jeżeli uważasz inaczej to poproszę 20 powodów dla których Android jest trudniejszy od iOS.


Cytat:
Czyli co. Jestem Ci w stanie udowodnić, że mam rację a ty dalej będziesz przy swoim?
A powiedz mi w którym miejscu, gdziekolwiek cokolwiek udowodniłeś?
Tu nie da się nic udowodnić ani w jedną, ani w drugą stronę. Idz pogadaj z ludzmi zamiast rozmyślać co teoretycznie jest przyjaźniejsze.

Cytat:
Jednak to że sąsiadka wybrała bez sprawdzania telefon z WP nie implikuje, że to najprostszy i najmniej awaryjny system.
Jasne że nie implikuje, ale też nie musi. Vi jest najbardziej logicznym i intuicyjnym edytorem. Udowodnij że tak nie jest. Ukrócę ci mękę - nie udowodnisz, bo to teoretycznie prawda. Każdy kto go zna i używa to potwierdzi.
Podejrzewam nawet że mogą dać nie 20 ale więcej powodów dla których tak jest.

I teraz pytanie do ciebie : nawet jeżeli wiem, że Vi i Android i Linux są super ... to co z tego? I tak nikt nie chce ich używać bo mówią że trudne

Tyle jest warte udowadnianie.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 26.01.2013 o godz. 19:38
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2013, 21:40   #6112
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Sobrus
Żarty sobie robisz? Myślisz że nie sprawdziłem przed napisaniem? Bartez też ma zwidy? Ludzie na xda mają? Ale sorry, Andy'emu działa (custom rom, custom kernel, root) - wiec problemu nie ma.
Na twoim miejscu najpierw zgłosiłbym się do sieci w której mam telefon. Niech oni sprawdzą, czy problem leży po ich stronie. Jeżeli się okaże, że u nich wszystko jest w porządku, to bym szukał winy telefonu.

Aha. Należy też pamiętać, że niektóre widgety/aplikacje potrafiły w taki sposób wyłączyć dane pakietowe, że MMSy mogły nie dochodzić - podmieniały APNy - Też należy sprawdzić.

Cytat:
To fajnie, przyniosę ci np Wildfire S (najnowszy soft 2.3.5 , 2.26.401.3 ) to mi pokażesz jak to sie robi . Autoodbieranie owszem zaczyna automatycznie pobierać wiadomość, ale bez właczonej transmisji danych mu się to nie uda (tak samo jak nie uda się ręczne). Jak wiesz w Androidzie jest pewien zonk, że aplikacje nie mogą sterować transmisją danych, więc jakoś mnie to szczególnie nie dziwi. Odebranie MMS wymaga transmisji danych do serwera operatora (w przypadku Play 10.10.28.164 oraz proxy 10.10.25.5).
Hmmm miałem problem który opisujesz. Wystąpił on mi raz. Niestety zgłosiłem się za późno do Play, nie mogli po 5 dniach sprawdzić co było tego przyczyną.
Problem wystąpił u mnie jednak jeden raz. Niestety za późno zgłosiłem i nie dowiedziałem się dlaczego wystąpił.

Masz w Play, napisz przez 24.play.pl zgłoszenie i problemach z pobieraniem MMSów, napisz im od kogo, i w jakich godzinach go wysłałeś.

Nie myl transmisji danych wykorzystywanej do połączeń internetowych, do połączeń do MMS - dwa różne profile.

Czy w aplikacji do SMS/MMSów masz włączone pobieranie ich w roamingu? Czy kiedy je pobierałeś byłeś w nim?

Widzisz, dotyka Cię problem a Ty zamiast wyjaśnić co go powoduje zganiasz na system. Skąd wiesz, że to jego wina w twoim przypadku skoro nie sprawdziłeś?

Cytat:
Dlaczego np. GO SMS miałby potrafić sterować transmisją danych skoro system na to nie pozwala? APN MMS jest nie do odróżnienia od zwykłego internetu. W konfiguracji APN nie ma opcji że ten punkt dostępowy może być wywoływany przez aplikacje. Więc jakim cudem program może sam odebrać MMSa? Przecież to jawne łamanie zasad bezpieczeństwa w tym systemie.
Nie wiem czy wiesz, ale API pozwala na sterowanie WiFi jak i pakietem danych w sieci komórkowej.
Po drugie GO SMS, czy inna aplikacja nie włącza pakietu danych, a włącza połączenie do serwera gdzie czeka na Ciebie MMS - dwie różne rzeczy.
Opis jak to działa wklejałem.

Aha, zrzut który zamieściłem pochodzi ze standardowej aplikacji MMS.apk z systemu Android.

Po trzecie w momencie instalacji aplikacji widzisz czy wymaga ona dostępu do SMS/MMS - gdzie tu łamanie bezpieczeństwa?

Cytat:
Aż jestem przez ciebie 20gr do tyłu bo musiałem wysłać MMS na to wildfire żeby się znowu upewnić (stockowy program do sms). U mnie na ICS 4.0.4 jest tak samo. Daruje sobie screena, musisz mi uwierzyć na słowo, że autoodbieranie jest ustawione i APN również.
Jak wyżej napisałem zgłoś się do Play bo to nie jest normalna sytuacja.

Na chwilę obecną niedziałanie poprawnie odbierania MMSów zganiasz na system. Skąd wiesz, że to nie wina np. sieci komórkowej?

Cytat:
A powiedz mi w którym miejscu, gdziekolwiek cokolwiek udowodniłeś?
Tu nie da się nic udowodnić ani w jedną, ani w drugą stronę. Idz pogadaj z ludzmi zamiast rozmyślać co teoretycznie jest przyjaźniejsze.
Przecież to ty postawiłeś tezę, i stwierdziłeś niby fakty. To Ty powinieneś udowodnić. No ale rozumiem, że łatwiej napisać puste zdanie i mieć z głowy.

Wiesz podobne teksty są na MyApple. MacOS X jest szybszy, wydajniejszy niż Windows. Gdy się takiej osoby zapyta dlaczego tak twierdzi to już niestety nie jest w stanie tego sprecyzować.

Cytat:
Jasne że nie implikuje, ale też nie musi. Vi jest najbardziej logicznym i intuicyjnym edytorem. Udowodnij że tak nie jest. Ukrócę ci mękę - nie udowodnisz, bo to teoretycznie prawda. Każdy kto go zna i używa to potwierdzi.
Podejrzewam nawet że mogą dać nie 20 ale więcej powodów dla których tak jest.

I teraz pytanie do ciebie : nawet jeżeli wiem, że Vi i Android i Linux są super ... to co z tego? I tak nikt nie chce ich używać bo mówią że trudne

Tyle jest warte udowadnianie.
Jeżeli posadzisz osobę, która nigdy wcześniej nie korzystała z komputera przed notatnikiem i vi to jak myślisz który szybciej załapie?
To jest właśnie intuicyjność. VI możę być prostsze jak się już go pozna to racja, jednak nie jest intuicyjne.

Czytałem ten artykuł i nie ze wszystkim tam się zgadzam, jednak ogólnie bardzo ciekawe poglądy tam są.


Po drugie cały czas mówisz, że coś jest trudne a nie potrafisz nawet wskazać tych trudnych rzeczy.
Jeżeli serio uważasz, że WP czy iOS jest od Androida łatwiejszy to pokaż mi to na kilku przykładach. Inaczej to będzie/jest tylko puste gadanie, które nic kompletnie nie wnosi do dyskusji.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2013, 22:07   #6113
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja poproszę 235 powodów!
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2013, 22:26   #6114
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Nie rozumiem co tu zgłaszać do Pla - skoro telefon nawet nie próbuje odpalić profilu.
Jeżeli włącze przesył danych, to MMS pobiera się bez problemów, automatycznie również.

Przesył danych i MMS to dwa profile - zgoda. Ale to są dwa profile pakietowej transmisji danych. Bez pakietowej transmisji oba nie powinny działać.

Skoro API pozwala na sterowanie transmisją danych, to dlaczego programy nie potrafią się samodzielnie łączyć z siecią w celu np. sprawdzenia pogody raz dziennie.

Cytat:
Po drugie GO SMS, czy inna aplikacja nie włącza pakietu danych, a włącza połączenie do serwera gdzie czeka na Ciebie MMS - dwie różne rzeczy.
Jak ma nawiązać połączenie do serwera, skoro przesył danych (druga ikona od lewej na powiadomieniach ICS) jest wyłączony?

Cytat:
Po trzecie w momencie instalacji aplikacji widzisz czy wymaga ona dostępu do SMS/MMS - gdzie tu łamanie bezpieczeństwa?
To tylko potwierdza, że nie rozumiesz, w czym leży problem.

Więc powtórze jeszcze raz:

Nie chodzi mi o problem z połączeniem, gdy mam włączony przesył danych. Chodzi o to, że program do MMS nie potrafi sam sobie jego włączyć w momencie nadejścia wiadomości.
Jeżeli by potrafił, to równie dobrze mógłby sam sobie włączyć GPS. A na to Android (z tego co wiem) nie pozwala.
I podejrzewam że Play nie ma nic do tego.

Co do intuicyjności to raz jeszcze: nie stawiam tez, nic nie udowadniam, mówie tylko to co słyszę od ludzi. NIC NA TO NIE PORADZĘ. Nie będę kłamać, że Androida chwalą, bo tak nie jest.
A skróty CTRL+C i CTRL+V są całkowicie nielogiczne. Vi jest trudny w obsłudze bo WYMAGA WIEDZY (albo ściągawki skrótów klawiszowych).

Niestety Android też WYMAGA WIEDZY. Np chociażby z zakresu działania MMS oraz samodzielnego decydowania w zakresie uprawnień aplikacji. Niestety to nie jest dla ludzi tak oczywiste jak ci sie wydaje.
Bez tej wiedzy korzystanie z niego może być bardzo frustrujące. iOS czy WP nie zadają głupich pytań i samo to jest wielkim plusem.

Z resztą system uprawnień to prawdziwy rodzynek i zasługuje na oddzielne omówienie. Nie wiem co wąchali przy tworzeniu.
Przykład z Google Play, sekcja uprawnienia
https://play.google.com/store/apps/d...oncamera&hl=pl

Cytat:
Testowanie dostępu do magazynu chronionego
Pozwala aplikacji na testowanie uprawnienia do pamięci USB, które w przyszłości będzie dostępne na urządzeniach
I wszystko jasne . Ktoś wie o co chozi Instalować czy nie?
I czy ta aplikacja wymaga dostępu do sieci w celu pokazania mi reklamy, czy też może zamierza wyniki "testowania uprawnień do pamieci USB" przesłać Al-Kaidzie?
Kto zgadnie? Może zróbmy głosowanie?
Moim zdaniem lista sieci jest tak czy inaczej zbędna w programie do robienia zdjęć. Tylko jak to zablokować? Nie da się. Szkoda. Na nic moja wiedza i przebiegłość.

Z opisu na Google Play wynika że ta aplikacja to na pewno trojan. Robi zdjęcia, wysyła przez sieć. I nie wiem co jeszcze. Więc sobie ją daruję.
Palmary Weather wcale nie jest lepsze. Może wysłać wszystkie zdjęcia z karty SD na odległy serwer. Tego też nie zainstaluje.
NFS Most Wanted z kolei buszuje w kontaktach i nie wiadomo po co ma dostęp do mojego numeru telefonu oraz informacji do kogo dzwoniłem. To też podejrzane.
Wychodzi na to, że w zasadzie wszytkie programy są podejrzeane. Więc najlepiej nic nie instalować.

Andy, dlaczego uznałeś te aplikacje za bezpieczne (bo wiem że też je masz)? Wróżyłeś z fusów czy zajrzałeś w szklaną kulę? Ja prawdę mówiąc olałem temat.
Privacy Policy nie mówi nic o historii połączeń, więc po co NFS ma tam dostęp?

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 26.01.2013 o godz. 23:36
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2013, 21:41   #6115
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Nie rozumiem co tu zgłaszać do Pla - skoro telefon nawet nie próbuje odpalić profilu.
Jeżeli włącze przesył danych, to MMS pobiera się bez problemów, automatycznie również.
Rób jak chcesz. Na twoim miejscu bym się zgłosił do Play w tej sprawie najpierw.

Cytat:
Przesył danych i MMS to dwa profile - zgoda. Ale to są dwa profile pakietowej transmisji danych. Bez pakietowej transmisji oba nie powinny działać.
MMS działa niezależnie od APN INTERNET.

Cytat:
Skoro API pozwala na sterowanie transmisją danych, to dlaczego programy nie potrafią się samodzielnie łączyć z siecią w celu np. sprawdzenia pogody raz dziennie.
Się machnąłem. Tasker przy tej pozycji wymaga dostępu root, albo ewentualnie pluginu typu SecureSettings żeby manipulować danymi po GSM.

WiFi oczywiście działa normalnie.

Cytat:
Jak ma nawiązać połączenie do serwera, skoro przesył danych (druga ikona od lewej na powiadomieniach ICS) jest wyłączony?
To jest przesył danych (tak działa wysyłanie i odbieranie MMS) jednak to działa niezależnie od profilu INTERNET!

Cytat:
To tylko potwierdza, że nie rozumiesz, w czym leży problem.

Więc powtórze jeszcze raz:

Nie chodzi mi o problem z połączeniem, gdy mam włączony przesył danych. Chodzi o to, że program do MMS nie potrafi sam sobie jego włączyć w momencie nadejścia wiadomości.
Jeżeli by potrafił, to równie dobrze mógłby sam sobie włączyć GPS. A na to Android (z tego co wiem) nie pozwala.
I podejrzewam że Play nie ma nic do tego.
NIe to Ty nie rozumiesz. Aplikacja SMS do odebrania MMSa łączy się przez profil MMS a nie INTERNET!
Dwie różne rzeczy.


Cytat:
Co do intuicyjności to raz jeszcze: nie stawiam tez, nic nie udowadniam, mówie tylko to co słyszę od ludzi. NIC NA TO NIE PORADZĘ. Nie będę kłamać, że Androida chwalą, bo tak nie jest.
A skróty CTRL+C i CTRL+V są całkowicie nielogiczne. Vi jest trudny w obsłudze bo WYMAGA WIEDZY (albo ściągawki skrótów klawiszowych).
Hmmm wcześniej pisałeś zupełnie inaczej:
Cytat:
Napisany przez Sobrus
Fani Androida nie mogą ścierpieć, że dla większości iOS czy WP jest wygodniejsze, a Android bywa niestety trudny w obsłudze.
Po drugie, ja też wiele słyszę od ludzi, ale nie znaczy to że wszystko co mówią jest miarodajne. Nie raz pukam się w głowę...
Skoro ktoś Ci niby mówi, że Android jest trudny to się zapytaj co konkretnie jest trudne.


Co do VI to jest on nieintuicyjny. Dostajesz pusty czarny ekran i nie masz kompletnie pojęcia jak go używać.
Dostając takiego nano masz przynajmniej ściągawkę na dole.

Cytat:
Niestety Android też WYMAGA WIEDZY. Np chociażby z zakresu działania MMS oraz samodzielnego decydowania w zakresie uprawnień aplikacji. Niestety to nie jest dla ludzi tak oczywiste jak ci sie wydaje.
Bez tej wiedzy korzystanie z niego może być bardzo frustrujące. iOS czy WP nie zadają głupich pytań i samo to jest wielkim plusem.
Tylko Android bazuje na wzorcach UI ze zwykłych telefonów, więc osoba która go kupuje nie musi się wszystkiego od nowa uczyć.
Jakiego decydowania o uprawnieniach? Co w tym trudnego? Widzisz do czego aplikacja będzie miała dostęp i klikasz instaluj albo nie.
Zaraz pewnie zarzucisz mi, że nie ma informacji o tym co z tym dostępem robi program.
Otóż w większości przypadków jest TOS/Privacy Policy w którym to powinno być wyjaśnione. Jeżeli nie ma to cóż, decydujesz sam czy zaryzykować.

Jednak czy w przypadku komputeru z Windows masz lepiej? Jak instalujesz grę to pokazuje Ci przed instalacją jakie elementy systemu ona odczyta, do czego będzie miała dostęp? NIE. Akurat Android w tym wypadku ma to rozwiązane lepiej - obecnie brakuje blokowania/wyświetlania okienka o pozwolenie dostępu do funkcji opatrzonych uprawnieniami.

Jakiego działania MMS? MMS działa tak samo jak na ficzerfonach. To że Ty masz błąd nie implikuje to tego, że MMSów używa się trudno.
Wybieram plik z galerii, klikam udostępnij, wybieram aplikację (u mnie GO SMS) i już. Po wpisaniu odbiorcy i wyślij wysyłany jest MMS.
Oczywiście musisz mieć skonfigurowany profil do MMSów. Jednak tak samo musiałeś mieć w zwykłych ficzerfonach!

Cytat:
Z resztą system uprawnień to prawdziwy rodzynek i zasługuje na oddzielne omówienie. Nie wiem co wąchali przy tworzeniu.
Przykład z Google Play, sekcja uprawnienia
https://play.google.com/store/apps/d...oncamera&hl=pl

Cytat:
Testowanie dostępu do magazynu chronionego
Pozwala aplikacji na testowanie uprawnienia do pamięci USB, które w przyszłości będzie dostępne na urządzeniach
W Androidzie 4.2 (albo 4.0?) wprowadzili nieobowiązkowe API do dostępu do karty pamięci. Aplikacja żądająca dostępu do niej będzie wyświetlała okienko czy coś.

Aha i pełna treść uprawnienia brzmi:
Cytat:
testowanie dostępu do magazynu chronionego testowanie dostępu do magazynu chronionego
Pozwala aplikacji na testowanie uprawnienia do pamięci USB, które w przyszłości będzie dostępne na urządzeniach.
Pozwala aplikacji na testowanie uprawnienia do karty SD, które w przyszłości będzie dostępne na urządzeniach.
Cytat:
I wszystko jasne . Ktoś wie o co chozi Instalować czy nie?
I czy ta aplikacja wymaga dostępu do sieci w celu pokazania mi reklamy, czy też może zamierza wyniki "testowania uprawnień do pamieci USB" przesłać Al-Kaidzie?
Kto zgadnie? Może zróbmy głosowanie?
Moim zdaniem lista sieci jest tak czy inaczej zbędna w programie do robienia zdjęć. Tylko jak to zablokować? Nie da się. Szkoda. Na nic moja wiedza i przebiegłość.

Z opisu na Google Play wynika że ta aplikacja to na pewno trojan. Robi zdjęcia, wysyła przez sieć. I nie wiem co jeszcze. Więc sobie ją daruję.
Palmary Weather wcale nie jest lepsze. Może wysłać wszystkie zdjęcia z karty SD na odległy serwer. Tego też nie zainstaluje.
NFS Most Wanted z kolei buszuje w kontaktach i nie wiadomo po co ma dostęp do mojego numeru telefonu oraz informacji do kogo dzwoniłem. To też podejrzane.
Wychodzi na to, że w zasadzie wszytkie programy są podejrzeane. Więc najlepiej nic nie instalować.
Z drugiej linijki opisu uprawnienia raczej łatwo dojść do czego ono jest.
Dwa, uprawnienia nie określają co aplikacja z tym dostępem zrobi. Bo niby jak to miało by być zrobione?
Uprawnienia stoją na straży w dostępie do kluczowych funkcji API systemu, nie sprawdzają co dana metoda w aplikacji z nią robi bo niby jak?

Nie twierdzę, że do systemu uprawnień nie powinno się dodać coś ala PDroid lub LBE, jednak sam system informowania uważam za dobre rozwiązanie. W przypadku iOS nie masz, żadnej informacji do jakich kluczowych danych aplikacja ma dostęp. Tak samo nie masz takiej informacji w komputerze z Windows.

Cytat:
Andy, dlaczego uznałeś te aplikacje za bezpieczne (bo wiem że też je masz)? Wróżyłeś z fusów czy zajrzałeś w szklaną kulę? Ja prawdę mówiąc olałem temat.
Privacy Policy nie mówi nic o historii połączeń, więc po co NFS ma tam dostęp?
Instalując aplikację sprawdzam wiele rzeczy. Uprawnienia, popularność, cel: aplikacja telefonu nie może mieć np. dostępu do dzwonienia, wysyłania SMSów.
Analizuję to wszystko i decyduję czy warto zainstalować aplikację mimo np. większych uprawnień. Bywa że zaglądam też do polityki prywatności, która jest umiejscowiona pod opisem aplikacji - http://www.fingersoft.net/privacy.html

No i używam mózgu. Podobna zasada odbywa się na komputerze. Tylko tutaj masz większą informację (i kontrolę po roocie) do czego aplikacja ma dostęp.

Aha, jest odrębny temat o Androidzie gdzie można na niego psioczyć. Nie wiem dlaczego o twoich problemach z MMSami rozmawiamy tutaj.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2013, 10:07   #6116
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Rób jak chcesz. Na twoim miejscu bym się zgłosił do Play w tej sprawie najpierw.
MMS działa niezależnie od APN INTERNET.
To jest przesył danych (tak działa wysyłanie i odbieranie MMS) jednak to działa niezależnie od profilu INTERNET!
NIe to Ty nie rozumiesz. Aplikacja SMS do odebrania MMSa łączy się przez profil MMS a nie INTERNET!
Dwie różne rzeczy.
Andy, czytaj "ze zrozumieniem"
Co z tego że profil jest inny, oba wymagają dostępu do pakietowej transmisji danych. MMS też wysyła pakietowo! Wyłaczysz "przesył danych" - wyłączysz też MMS.
Wyłączając przesył danych wyłączasz wszystkie profile. WAP pewnie też.

Co do uprawnień to fakt na Windows tego nie masz. Masz jednak narzędzia do kontroli tego syfu (np firewall). Na Androidzie nie.

Dlaczego uważam to za złe rozwiązanie? Przypomnę kawałek wykładu o teorii informacji : szczekanie psa, który szczeka na każdego nie niesie ze sobą żadnej informacji, ale szczekanie psa który szczeka tylko gdy ktoś przejdzie przez ogrodzenie - owszem.

Informacja przedstawiona przez google to taki pies co zawsze szczeka. Nie ważne czy instalujesz Palmary Weather czy trojana, NFS czy jego złośliwą podróbkę - wszystkie programy są podejrzene. Takie które nie wymagają żadnych uprawnień i są powiedzmy "czyste" - można policzyć na palcach. Nie sposób nic z tego wywnioskować.

Z kolei na iOS Apple bierze testowanie aplikacji na siebie. Nie wiem z jaką skutecznością to robią, ale jeżeli zainstalujesz tam trojana - to jest to ich wina.
Każda zauważona złośliwa aplikacja jest z tego co wiem usuwana w trybie natychmiastowym i nie są to chyba bardzo częste przypadki:
http://www.engadget.com/2012/07/05/s...e-gets-pulled/
Połowa roku 2012 - Kaspersky wykrył pierwszego trojana który nie wymaga JailBreak... nice...

Tymczasem w Goolge Play...
http://www.tabletowo.pl/2013/01/22/k...w-google-play/
I cała plejada programów antywirusowych. Dodajmy do tego - raczej nieskutecznych.

Nigdy nie ma 100% pewności. Nikt nigdy nie przetestuje 100%.
Ale uważam że Apple rozwiązało sprawę lepiej. Zwłaszcza dla użytkowników mniej obeznanych z tematyką bezpieczeństwa.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 28.01.2013 o godz. 10:22
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2013, 21:42   #6117
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
Andy, czytaj "ze zrozumieniem"
Co z tego że profil jest inny, oba wymagają dostępu do pakietowej transmisji danych. MMS też wysyła pakietowo! Wyłaczysz "przesył danych" - wyłączysz też MMS.
Wyłączając przesył danych wyłączasz wszystkie profile. WAP pewnie też.
Czytam ze zrozumieniem i MYLISZ się co do drugiej kwestii.

Odbieranie MMSów jest realizowane pakietowo po IP - bo niby jak inaczej to by miało iść?

Mylisz się natomiast co do kwestii, że wyłączenie danych GSM wpływa na możliwość odebrania MMSa.

Dzisiaj zrobiłem malutki teścik. Zrobiłem słit focię zwykłą motką i wysłałem jako MMS do siebie. U mnie w momencie pobierania telefon nie miał aktywnego "Włącz przesył danych" w Ustawienia --> Sieci zwykłe i bezprzewodowe --> Sieci komórkowe.

Te dwie rzeczy działają niezależnie.

Cytat:
Co do uprawnień to fakt na Windows tego nie masz. Masz jednak narzędzia do kontroli tego syfu (np firewall). Na Androidzie nie.
Jak nie masz?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kms

Przy dostępie root do telefonu jest AFWall+ (fork nierozwijanego DroidWall). Oba produkty są nakładką graficzną na iptables.

Cytat:
Dlaczego uważam to za złe rozwiązanie? Przypomnę kawałek wykładu o teorii informacji : szczekanie psa, który szczeka na każdego nie niesie ze sobą żadnej informacji, ale szczekanie psa który szczeka tylko gdy ktoś przejdzie przez ogrodzenie - owszem.

Informacja przedstawiona przez google to taki pies co zawsze szczeka. Nie ważne czy instalujesz Palmary Weather czy trojana, NFS czy jego złośliwą podróbkę - wszystkie programy są podejrzene. Takie które nie wymagają żadnych uprawnień i są powiedzmy "czyste" - można policzyć na palcach. Nie sposób nic z tego wywnioskować.

Z kolei na iOS Apple bierze testowanie aplikacji na siebie. Nie wiem z jaką skutecznością to robią, ale jeżeli zainstalujesz tam trojana - to jest to ich wina.
Każda zauważona złośliwa aplikacja jest z tego co wiem usuwana w trybie natychmiastowym i nie są to chyba bardzo częste przypadki:
http://www.engadget.com/2012/07/05/s...e-gets-pulled/
Połowa roku 2012 - Kaspersky wykrył pierwszego trojana który nie wymaga JailBreak... nice...
Android udostępnia informację o aplikacji i daje decyzję użytkownikowi. Nie mówi, Ci że aplikacja jest szkodliwa.
Sklep od Google dodatkowo uruchamia aplikacje w VM i sprawdza ich czystość, do tego dochodzi sprawdzanie podczas instalacji (od 4.1 o ile si nie mylę) - to drugie oczywiście opcjonalne.

Oczywiście nie jest to idealne ale zwiększa twoją ochronę. Apple nie zabezpiecza Cię, Apple próbuje Cię IZOLOWAĆ.

2011 rok i Miller pięknie ładuje zatrutą aplikację do sklepu, która z twoim telefonem może praktycznie wszystko

http://www.forbes.com/sites/andygree...g-apps-go-bad/
Dodając do tego przypadki "wykradania" książki adresowej przez takie aplikacje jak Path...

Nie wspominając już o JB przez stronę www! Tak, wchodząc na stronę można było dokonać JB na iP. Wyobraź sobie, że ktoś podobny sposób wykorzystuje do infekcji?
Zaraża popularne strony www malware, które przeprowadza JB i umieszcza malutkiego wirusika w iOS.

aha, żeby nie było że Miller to pryszczaty leszcz:
Cytat:
he spent five years working for the National Security Agency.



Programy AV na Androida skanują aktywność aplikacji w wielu sferach i informują użytkownika która z nich jest potencjalnie niebezpieczna. Oczywiście nie mają 100% skuteczności bo nic ich nie ma. Jednak to kolejny poziom zabezpieczeń.
Pisałem już o 600 000 OSX z trojanem?

Bezpieczeństwo jaką daje Apple jest tylko pozorna. Musisz zaufać korporacji (nie ufam żadnej, mogę używać ich produkty, lubić ich produkty, być fanem ich produktów ale NIGDY im nie zaufam).


"Bezpieczeństwo" w Apple można porównać do mamy, która trzyma swoje pociechy w domu aby nic im się nie stało. Jak już wyjdzie z nimi na zewnątrz to nie pozwala na żaden kontakt z innymi.
Izolacja to nie zabezpieczenie. Izolacja to cenzura i uwiązanie.

Android Tobie jako użytkownikowi daje możliwość wyboru. Tak jak jest to w realnym życiu. Sam decydujesz o sobie. Android dostarcza narzędzi, które znacznie poprawiają twoje bezpieczeństwo, nie myślą za Ciebie, ale wspomagają Cię. Uczą Cię myśleć, zastanawiać się nad konsekwencjami.




Tymczasem w Goolge Play...
http://www.tabletowo.pl/2013/01/22/k...w-google-play/
I cała plejada programów antywirusowych. Dodajmy do tego - raczej nieskutecznych.

Nigdy nie ma 100% pewności. Nikt nigdy nie przetestuje 100%.
Ale uważam że Apple rozwiązało sprawę lepiej. Zwłaszcza dla użytkowników mniej obeznanych z tematyką bezpieczeństwa.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2013, 21:59   #6118
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
U Ciebie działają niezależnie. U reszty świata najwyraźniej nie
Gdyby było inaczej nie powstawałyby programy typu SmartAPN.
To taka mała łatka na tą niedoróbę o której się dziś dowiedziałem.
Pozwala włączyć transfer danych jednocześnie puszczając tylko MMSy, poprzez grzebanie w APNach.

Ufasz tym programom AV? To równie dobrze możesz zaufać Apple. Co za różnica? Nie stać ich na specjalistów? Nie znają swojego systemu? M$ też ma swój program antywirusowy.

Najwyższej klasy specjalista od zabezpieczeń zdołał uploadować trojana do AppStore.
A trojana do Google Play uploadować może nawet pryszczaty leszcz.
To faktycznie pocieszające ...

Test sprzed roku co prawda, ale nie jest to znowu tak dawno temu:
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/...zne-37624.html
Skuteczność wielu produktów to 0%. A biedny użytkownik czuje się bezpieczniej...
Dobrze, że płatne poradziły sobie lepiej.

A ile przypadków wykradania danych znasz na Androidzie? Bo ja myślę, że z takimi zabezpieczeniami nie umiałbym ich zliczyć. Może nawet sam mam takie zainstalowane.
Ale oczywiście użytkownicy na wszystko się zgodzili. Co prawda nie wiedzieli za bardzo na co, ale się zgodzili.


Co do izolacji - Apple ma swoje zasady korzystania z ich urządzeń. Są jakie są i z tym się nie dyskutuje. Nie ma do tego żadnych podstaw prawnych. Jeżeli dla ciebie to coś złego - nie kupuj.
Choć zgadzam się, że programy antywirusowe powinny być.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 28.01.2013 o godz. 22:18
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2013, 22:48   #6119
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
U Ciebie działają niezależnie. U reszty świata najwyraźniej nie
Gdyby było inaczej nie powstawałyby programy typu SmartAPN.
To taka mała łatka na tą niedoróbę o której się dziś dowiedziałem.
Pozwala włączyć transfer danych jednocześnie puszczając tylko MMSy, poprzez grzebanie w APNach.
Jak pisałem wyżej nie tylko u mnie..

Cytat:
Ufasz tym programom AV? To równie dobrze możesz zaufać Apple. Co za różnica? Nie stać ich na specjalistów? Nie znają swojego systemu? M$ też ma swój program antywirusowy.
Android udostępnia Ci wiele poziomów zabezpieczeń, kończąc na twoim mózgu. Apple udostępnia...cenzurę która jest złudzeniem bezpieczeństwa.

Cytat:
Najwyższej klasy specjalista od zabezpieczeń zdołał uploadować trojana do AppStore.
A trojana do Google Play uploadować może nawet pryszczaty leszcz.
To faktycznie pocieszające ...
Ciekaw jestem ile jeszcze afer w stylu tej z Path wyjdzie aby w końcu runął mit o niby super bezpieczeństwie.

Cytat:
A ile przypadków wykradania danych znasz na Androidzie? Bo ja myślę, że z takimi zabezpieczeniami nie umiałbym ich zliczyć. Może nawet sam mam takie zainstalowane.
Ale oczywiście użytkownicy na wszystko się zgodzili. Co prawda nie wiedzieli za bardzo na co, ale się zgodzili.
No ale przecież ktoś tą aplikację zainstalował nie? Nie widziałem ostatnio szokujących newsów o exploitach 0day na Androida....

Na pewno na systemu linuksowe brakuje programu antywirusowego, który będzie filtrował aktywność poszczególnych procesów i sprawdzał kontekst ich działania.
W razie podejrzenia o szkodzenie blokowanie i czekanie na reakcję użytkownika.

Cytat:
Co do izolacji - Apple ma swoje zasady korzystania z ich urządzeń. Są jakie są i z tym się nie dyskutuje. Nie ma do tego żadnych podstaw prawnych. Jeżeli dla ciebie to coś złego - nie kupuj.
Choć zgadzam się, że programy antywirusowe powinny być.
Jak to się nie dyskutuje? Jak najbardziej mogę o tym mówi i nikt nie ma mi prawa zabronić.

[OT]Choć po ostatnich zmianach w prawie USA -zdejmowanie SIMLOCKA zdelegalizowano prawnie LOOOOOOL kto wie kiedy nie będę mógł publicznie wygłaszać wad...[/OT]

Dalej piszesz, że:
Cytat:
Jeżeli dla ciebie to coś złego - nie kupuj.
Gdybym tak uważał, to mógłbym Cię w taki sam sposób pojechać. Skoro Ci tak bardzo nie odpowiada Android to nie kupuj urządzenia z nim.
Jednak ja tak nie uważam. Każdy ma prawko krytykować to co chce, o ile używa merytorycznych argumentów. Nie ważne czy dany produkt kupił czy nie. Jeżeli ma coś rzeczowego do powiedzenia to powinien mieć możliwość na podzielenie się swoimi przemyśleniami. Inaczej to kolejna cenzura...
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2013, 22:58   #6120
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Tuż po udostępnieniu w miniony weekend piątej wersji beta systemu iOS 6.1, Apple wydało dziś jego ostateczną wersję. Uaktualnienie zawiera udoskonalenia i poprawki dotyczące m.in. obsługi LTE i iTunes Match.

Skrócona lista zmian zawiera:

  • więcej operatorów dla obsługi LTE (pełną listę obsługiwanych operatorów można znaleźć pod adresem www.apple.com/iphone/LTE/).
  • subskrybenci iTunes Match mogą teraz pobierać pojedyncze utwory z iCloud,
  • nowy przycisk do zerowania ID odbiorcy reklam.


http://myapple.pl/content/4416-apple...e-i-ipada.html


Skrócona(czyli mają być tam wartościowe zmiany?) prezentuje się imponująco Dla niewtajemniczonych to był sarkazm.

Tutaj lista zmian w Androidzie 4.2 względem poprzedniej wersji...
http://www.android.com/whatsnew/
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 28.01.2013 o godz. 23:01
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
świadkowie jabłkowy, apple, apple fanboy, apple religion, fanatyzm, i-diot, ipad, pc-fanboys, sekta steve'a jobs'a

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.