Powrót   Forum CDRinfo.pl > Urządzenia przenośne > Systemy operacyjne i aplikacje



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 4, średnio 3.00. Tryby wyświetlania
Stary 14.12.2011, 11:04   #4156
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
palikot jako jedyny zrozumial moj przekaz... albo wszyscy inni zrozumieli go po swojemu ;-).

Chhodzilo mi o to ze iOS, w przeciwienstwie do Androida, nie jest i nigdy nie bedzie "brandowany" przez operatorow, bo Apple sie na to nie godzi. Jesli operatorowi to nie pasuje - nie dostaje iPhone'a do oferty. Tyle.
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.12.2011, 11:10   #4157
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
no
bo apple samo wsadzilo szpiegowskie gowno na zlecenie operatora, zapewne za oplata
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2011, 11:12   #4158
palikot
Banned
 
Data rejestracji: 19.11.2011
Lokalizacja: Praga
Posty: 194
palikot zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@M@X
No, to w sumie jest inna polityka rozwoju ekosystemu.

Brandowanie Androida przez operatorów chyba jest mniejszym problemem, od tego że dopracowaniem instalacji zajmują się bliżej nieznani spece w Azji, którym wychodzi to... kiepsko.

Gdyby chociaż to było ze 3 razy tańsze rozwiązanie.
Ale porządny smartfon Android kosztuje 2 tysiące złotych.
Niewiele więcej topowy model RIM, mający identyczną politykę jak Apple.
iPhone coś koło 3,5 k zł (?), a dostajemy, w przypadku Apple i RIM, produkt wyjątkowo dopracowany.

Jak dla mnie, wybór oczywisty.

Wolność Androida niby fajna, ale nic ciekawego z niej na razie nie wynikło.

Ostatnio zmieniany przez palikot : 14.12.2011 o godz. 11:26
palikot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2011, 11:16   #4159
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
byc moze dla ciebie nie wyniklo. a poki co to pierdzielisz farmazony w milionie tematow.

kazdy producent sluchawek z andkiem ma jakis swoj UI. czy to dobrze? tak i nie. a dlaczego sam sobie odpowiedz, nie jest to trudne.

a jesli ci nie pasuje zawsze mozesz UI zmienic
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2011, 11:24   #4160
palikot
Banned
 
Data rejestracji: 19.11.2011
Lokalizacja: Praga
Posty: 194
palikot zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez demek Podgląd Wiadomości
no
bo apple samo wsadzilo szpiegowskie gowno na zlecenie operatora, zapewne za oplata
Tutaj dajesz odpowiedź, dlaczego Apple zadeklarowało rezygnację z tego rozwiązania. Nie da się nic wytłumaczyć masowemu odbiorcy, urobionemu przez speców od PR konkurencji.

Właśnie konstruuję sklep internetowy.
Głównym hosterem silnika będzie niemiecka firma, grafiki jeszcze gdzie indziej.
Natomiast dane klientów będą hostowane u polskiej firmy, z którą niebawem zawrzemy stosowną umowę o przetwarzanie danych osobowych - jest to dodatkowa oferta pewnego zacnego polskiego hostera.
Dzięki temu rozwiązaniu będziemy na tym polu lepsi od 99,99% polskich sklepów, które dane trzymają frywolnie, byle gdzie, nawet nie mając świadomości istnienia problemu.

Czy będę się tym chwalił na stronach sklepu? Nie.
Czy gdy mi jakiś baran napisze na forum "muj bosze, ten sklep przesyła moje dane do zewnętrznej firmy!!!!", to będę się kłócił? Nie. Jeśli zrobiłaby się z tego awantura, to może nawet trzeba będzie wycofać się.
palikot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2011, 11:27   #4161
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
ale bylo. a taki jeden pan mowil, ze steve by sie NIGDY na to nie zgodzil
ow pan sie mylil, bardzo...

dla mnie a za mnie mozesz dane trzymac nawet na marsie
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2011, 11:31   #4162
palikot
Banned
 
Data rejestracji: 19.11.2011
Lokalizacja: Praga
Posty: 194
palikot zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez demek Podgląd Wiadomości
a poki co to pierdzielisz farmazony w milionie tematow.
Jak zwykle gdy argumentów brakuje - ad personam.

I jeszcze dołóż GÓWNO do kompletu.
palikot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2011, 11:35   #4163
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
ja?
chyba mnie z edem pomyliles

btw
szybko to zauwazyles...

celowo nie odpowiadasz po kolei na posty zeby zamet zrobic? czy moze jakis inny cel masz


pisales do andego to?
"O CIQ odszczekasz czy dalej będziesz te bzdury podtrzymywał?"

nie ma co odszczekiwac - bylo w ios? BYLO

to taki jeden inny pan powinien odszczekac (chyba cos w tym temacie juz zrobil)
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

Ostatnio zmieniany przez demek : 14.12.2011 o godz. 11:38
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2011, 11:39   #4164
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez demek Podgląd Wiadomości
Jak zwykle na applefobii czytają to, co chcą wyczytać. Ale jakoś nie zauważyli tego, że mimo dominacji androida, iOS z roku na rok cały czas rośnie. To jest w dalszym ciągu ogromny kawał tortu w rękach jednego producenta. Ciekawe jestem, jak by wypadło zestawienie udziałów na tym rynku z podziałem na producentów? Nie wydaje mi się, żeby Samsung miał 30% rynku, choć mogę się mylić.

Cytat:
Napisany przez palikot Podgląd Wiadomości
Jak zwykle gdy argumentów brakuje - ad personam.

I jeszcze dołóż GÓWNO do kompletu.
pali, trzymaj jakiś poziom, bardzo Cię proszę.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2011, 11:41   #4165
palikot
Banned
 
Data rejestracji: 19.11.2011
Lokalizacja: Praga
Posty: 194
palikot zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kij z tym czy pomyliłem czy nie.

Cytat:
Napisany przez demek Podgląd Wiadomości
ale bylo. a taki jeden pan mowil, ze steve by sie NIGDY na to nie zgodzil
ow pan sie mylil, bardzo...
W iphone z boxa jest mnóstwo aplikacji z technologią firm trzecich.
Czym się od nich różni pozycja w menu, korzystająca z technologii CIQ?

Cytat:
Napisany przez Bartez Podgląd Wiadomości
J
pali, trzymaj jakiś poziom, bardzo Cię proszę.
http://forum.cdrinfo.pl/f113/apple-f...2/#post1193290

ale OK, masz rację

Cytat:
celowo nie odpowiadasz po kolei na posty zeby zamet zrobic? czy moze jakis inny cel masz
Za szybko klepiemy i jeszcze potem edytujemy Nie, nie jestem ruskim szpionem.

Idę popracować w takim razie.
palikot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2011, 16:55   #4166
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...yjna-siri.aspx

Jak zwykle... "Zadna nowosc!", "Bezuzyteczny gadzet!", "Mielismy to wczesniej!".

I znow wszyscy beda probowali dogonic Apple...
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2011, 21:37   #4167
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez M@X
Porównaj dwie przykładowe kampanie reklamowe, a nie wrzucasz filmik z konferencji. To tak jak by podniecać się renderem.

Cytat:
Napisany przez palikot
Posłużę się twoim określeniem: bzdura. Bzdura piramidalna!
Nie chodzi o koszt (zresztą zdaje się nie jesteś świadom, ile może kosztować stacja robocza MS dla specjalisty),
Pracuję w miejscu gdzie mam styczność z pewnymi rozwiązaniami i mniej więcej znam ich cenę. Wprowadzenie i utrzymanie produktów od Apple będzie znacznie droższe, i nie wiadomo czy się sprawdzi.
Cytat:
a najzwyczajniej w świecie o to, że Apple nigdy nie miało i nie ma oferty dla średniego i wielkiego biznesu.
Ta konferencja, do której odniósł się Maks miała właśnie pokazać jakie to Apple jest cool w biznesie - i to nie tylko małych firm.
Cytat:
Brak oferty, bo nie mają takich produktów, jakie ma MS. Tylko laikom wydaje się, że główny produkt MS dla biznesu to Windows 7.
Nie należę do laików. Wiem jakie MS ma produkty.

Cytat:
To czyni sprzedaż, ale gdyby nie oferowali np. kompilatorów ze wsparciem 24h/dobę, to szybko by się z tym rynkiem pożegnali.
Nie prawda. MS ma taką gammę produktów, że nawet nie posiadając VS by sobie ładnie radzili.

Cytat:
Co najwyżej Apple promuje swoje produkty jako narzędzia dla wolnych specjalistów, tradycyjnie fotografów. Nawet polskim blogerom dostarcza urządzenia do testów, np. fabryka-pikseli.pl
Apple już od dawna nie produkuje sprzętu pseudo PRO. To, że można coś wykorzystać w biznesie nie znaczy, że jest najefektywniejszym i najtańszym rozwiązaniem.

Cytat:
Drugą nogą Apple jest tradycyjnie edukacja, ale w Polsce, kraju wyjątkowo zacofanym, odpuścili sobie.
Apple ma w tzw. dupie wszystkich. Oni nie szanują swoich użytkowników. Dla nich liczy się tylko ilość $ na koncie.

Cytat:
Gminy, które kupią Apple siedzą cicho, bo gdy jeden wójt się wychylił, to mu markieterzy MS pokazali gdzie raki zimują
Gminy które kupiły sprzęt Apple mogły by mieć identyczne urządzenie przy o wiele mniejszych kosztach. Do tego dochodzi jeszcze utrzymanie i ewentualna naprawa pogwarancyjna.
Wybacz ale takie są realia.

Cytat:
Mój znajomy wójt też kupił i na stronie gminy ani słowa o tym, a strona jest rozbudowana.
j/w

Cytat:
O CIQ odszczekasz czy dalej będziesz te bzdury podtrzymywał?
A co mam odszczekiwać? Gdzie napisałem nieprawdę?

Cytat:
W niektórych urządzeniach z Androidem rozwiązanie CIQ zostało nadużyte, włączone bez informacji lub zgody klienta, a nawet nie było prostej możliwości wyłączenia.
Czy ja gdzieś napisałem, że tak nie było?

Cytat:
W iphone nie ma takiego problemu: można sobie było włączyć opcję i w każdej chwili wyłączyć, iphone nawet nie prosił o włączanie tej opcji, co jest bardzo zachowawcze w obecnych czasach; wreszcie okazało się, że ten moduł w iphone nie zbierał żadnego nadmiarowego zestawu danych.
No tak jest w iOS5. Ciekawe jak to wszystko wyglądało w wersjach wcześniejszych. Jakoś nikt dokładnie tego nie zbadał na poprzednich wersjach systemu...

Cytat:
Standardowe rozwiązanie informatyczne. A że inna firma, to naiwnym ten kto sądzi, że taki iphone to efekt pracy jednej firmy. Podejrzewam, że kilkuset firm.
Nie to nie jest standardowe rozwiązanie informatyczne. Oprogramowanie, które BEZ MOJEJ wiedzy robi takie rzeczy nie jest standardowe!

Co do drugiego zdania to właśnie fanatycy Apple tak myślą.

Cytat:
Pozostaje tylko pytanie dlaczego Apple zadeklarował wyłączenie tego rozwiązania, ale jako że nikt go nie stawiał, to nie rozwijam.
Znając życie opracowali coś podobnego w swoim oddziale. Apple nie lubi być zależne od nikogo.

Cytat:
Natomiast duchem wypowiedzi M@Xa, który pisał o tym, że "Apple nie pozwala grzebać w swoim smartfonie" było to, że smartfony czy tablety z Androidem są obarczone mnóstwem nakładek i potem czytam w testach, że urządzenie z dwurdzeniowym prockiem nie jest w stanie płynnie pracować.
M@X napisał, że Stivi by nie pozwolił.... Cóż było inaczej, dlatego musiał...

Android do wersji 4 nie miał pełnego wsparcia GPU dla animacji. Zresztą ponoć i w 4.0 nie jest to jeszcze najlepiej zrealizowane.
To, że jest mnogość nakładek nie ma nic w tym wypadku do rzeczy.

Cytat:
Chhodzilo mi o to ze iOS, w przeciwienstwie do Androida, nie jest i nigdy nie bedzie "brandowany" przez operatorow, bo Apple sie na to nie godzi.
Tak czy siak syf w iOS był. Aha i to operatorzy zabronili włączenia za darmo udostępniania 3G po WiFi, więc jak widzisz to oni dyktują warunki.

Cytat:
Napisany przez Demek
bo apple samo wsadzilo szpiegowskie gowno na zlecenie operatora, zapewne za oplata
No to jest logiczne. Dodatkowo mieli dane diagnostyczne dla siebie...

Cytat:
Napisany przez palikot
Brandowanie Androida przez operatorów chyba jest mniejszym problemem, od tego że dopracowaniem instalacji zajmują się bliżej nieznani spece w Azji, którym wychodzi to... kiepsko.
Ciekawe bo niektóre nieoficjalne ROMy stoją na wyższym poziomie niż oficjalne.

Cytat:
Ale porządny smartfon Android kosztuje 2 tysiące złotych.
Brednie piszesz. Urządzenia z Androidem(nie tylko z nim, ale i innego typu dzielą się zazwyczaj na 3 półki cenowe) - low end, middle end, high end.

Nawet urządzenia z ostatniej najtańszej półki mogą być solidnie wykonane - jedyna wada to tańsze podzespoły, co skutkuje gorszymi osiągami.

Cytat:
Wolność Androida niby fajna, ale nic ciekawego z niej na razie nie wynikło.
Nic? Min. dzięki tej wolności wiesz o CIQ.
Dzięki wolności Androida możesz mieć na nim jakie chcesz UI, masz do wyboru program do SMSów, możęsz wybierać między dialerami - na końcu możesz wgrać sobie alternatywnego ROMa.

Cytat:
Napisany przez palikot
Tutaj dajesz odpowiedź, dlaczego Apple zadeklarowało rezygnację z tego rozwiązania. Nie da się nic wytłumaczyć masowemu odbiorcy, urobionemu przez speców od PR konkurencji.
Apple nie musi nic tłumaczyć, wyjaśniać. Oni mają spore grono osób, które kupią ich produkty w ciemno, nie ważne czy są dobre czy nie.

Cytat:
Natomiast dane klientów będą hostowane u polskiej firmy, z którą niebawem zawrzemy stosowną umowę o przetwarzanie danych osobowych - jest to dodatkowa oferta pewnego zacnego polskiego hostera.
Dzięki temu rozwiązaniu będziemy na tym polu lepsi od 99,99% polskich sklepów, które dane trzymają frywolnie, byle gdzie, nawet nie mając świadomości istnienia problemu.

Czy będę się tym chwalił na stronach sklepu? Nie.
Czy gdy mi jakiś baran napisze na forum "muj bosze, ten sklep przesyła moje dane do zewnętrznej firmy!!!!", to będę się kłócił? Nie. Jeśli zrobiłaby się z tego awantura, to może nawet trzeba będzie wycofać się. __________________
Co ta magiczna opowieść wnosi do tematu?

Cytat:
Jak zwykle gdy argumentów brakuje - ad personam.

I jeszcze dołóż GÓWNO do kompletu.
Mimo, że Cię lubię to gydbym był modem dostał byś bana za to. Jedną rzeczą jest używać mocnych słów podkreślając swoje wypowiedzi, a czym innym jest zwykłe chamstwo.

Cytat:
Napisany przez demek
http://applefobia.blox.pl/2011/12/Cuda-statystyki.html

83% ROTFL

Jak zwykle na applefobii czytają to, co chcą wyczytać.
Co do tego to słusznie. Czytałeś Bartez? http://www.appleinsider.com/articles..._82_share.html

To iście marketingowy bulszit. Nie ma to jak sobie zrobić pozytywny PR czyimś kosztem. No ale tak było zawsze, o Apple można pisać albo dobrze, albo wcale. Każda wada jest zamieniana na zaletę...

Cytat:
Sales of Android and iOS handsets in the U.S. eclipsed other smartphone platforms in the first three quarters of 2011, holding a combined 82% of the market, while rival Research In Motion suffered a continued decline during the same period.
Cudownie sformułowane nie?

Dopiero później wychodzi prawda:
Cytat:
Android-based smartphones owned over half the market with a 53 percent share by the end of October, followed by Apple's iPhone with 29 percent. RIM's BlackBerry managed to hold onto an 11% share.
To artykuł w stylu: "UWAGA: SonyEricsson przestaje istnieć!" - a w artykule wyjaśnione, że po prostu joint venture założone przez Sony i firmę Ericsson się rozpadło - Sony wykupiło ich udziały i teraz będzie sprzedawało słuchawki pod swoją marką.

Cytat:
Ale jakoś nie zauważyli tego, że mimo dominacji androida, iOS z roku na rok cały czas rośnie.
Nie oszukujmy się ale iOS nie będzie miał przewagi. Nie piszę tego dlatego bo mam sprzęt z robocikiem, ale dlatego bo, Apple jest zamknięte i swoim postępowaniem ucina sobie drogę do wielu użytkowników.

Cytat:
Ciekawe jestem, jak by wypadło zestawienie udziałów na tym rynku z podziałem na producentów? Nie wydaje mi się, żeby Samsung miał 30% rynku, choć mogę się mylić.
Było by to zakłamane porównanie, bo oprogramowanie iOS można mieć tylko na jednym urządzeniu - iPhone (mówimy o smartfonach), natomiast Android jest na wielu, dzieki czemu użytkownik ma wybór i to wszystko się ładnie rozkłada.

Cytat:
Napisany przez demek
ale bylo. a taki jeden pan mowil, ze steve by sie NIGDY na to nie zgodzil
ow pan sie mylil, bardzo...

W iphone z boxa jest mnóstwo aplikacji z technologią firm trzecich.
Czym się od nich różni pozycja w menu, korzystająca z technologii CIQ?
Czytaj uważniej. Do Maksa się przyczepiłem za jedno zdanie. Zarzekł się, że tego w iOS nie będzie bo Stiv by nie pozwolił. Jak widać rzeczywistość po raz kolejny zweryfikowała jego marzenia.

Cytat:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...yjna-siri.aspx

Jak zwykle... "Zadna nowosc!", "Bezuzyteczny gadzet!", "Mielismy to wczesniej!".

I znow wszyscy beda probowali dogonic Apple...
Po pierwsze to jacy wszyscy? Albo mi zacytuj gdzie pisałem tak, albo to odwołaj.
Po drugie. Dla Androida takie zabawki istnieją od dawna. Po trzecie to NIE APPLE, wymyśliło Siri - kupili firmę, która to oprogramowanie napisała.

P.S. Siri było wcześniej dostępne jako aplikacja.

Po czwarte? Funkcje głosowe były dostępne od dawien dawna. Jedyny plus dla Siri i podobnego softu jest to, że potrafi realizować zadania - dodaj spotkanie, sprawdź pogodę itp.

Jednak jak wcześniej pisałem, to nie Apple to napisało a zewnętrzna firma.

Aha i ta technologia jest bezużyteczna bez dostępu do internetu - podobnie jak w zresztą Androidzie.
Nie podyktujesz smsa, nie dodasz spotkania jak nie masz połączenia z serwerami...
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2011, 23:35   #4168
palikot
Banned
 
Data rejestracji: 19.11.2011
Lokalizacja: Praga
Posty: 194
palikot zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
andy,
nie da rady w ten sposób rozmawiać, nawet to forum nie ma technicznych mechanizmów do cytowania w drzewkach.

Masz ścisły umysł, jesteś spec. IT i często literalnie rozbierając czyjąś wypowiedź - masz rację, bo widzisz błędy wyrażone w języku.

No ale czasem warto byłoby zebrać dyskusję do kupy, odnieść się w prostych zdaniach ułożonych w akapity i zrezygnować z pobocznych wątków.

Niemniej to już z kimś innym, nie ze mną.

Zacytuję tylko jedno, akurat najmniej ciekawe z całej tej wymiany zdań, ale trudno:
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości

Mimo, że Cię lubię to gydbym był modem dostał byś bana za to. Jedną rzeczą jest używać mocnych słów podkreślając swoje wypowiedzi, a czym innym jest zwykłe chamstwo.
Czyli rozumiem, że w/g Ciebie poziom chamstwa zależny jest od wielkości czcionki. Nie wiem czy serio to brać.

Musisz widzieć, że tylko zacytowałem wulgarne słowa demka, rzucone trzy posty niżej. Musisz widzieć, bo sam je cytujesz, odnosisz się i nie widzisz problemu.

Zapewne widzisz też, że demek z upodobaniem używa tego słowa.

Ja demka skądinąd bardzo lubię i w ogóle mi jakoś strasznie to nie przeszkadza. Ot, czasem się do niego przyczepię, gdy już mnie wkurzy. Dziś akurat powiększeniem jego wypowiedzi. Wali po oczach, prawda? Ale mnie tak samo wali, gdy nafajdane po cichu w kąciku.

Również Ciebie lubię i skoro żądasz dla mnie bana, to OK. Byłeś tu moderatorem, masz poniekąd takie prawo. Widzę Berionu na jabberku i zaraz go poproszę, skoro tak bardzo chcesz.... Trochę mi szkoda, bo już nie będę się wygłupiał z kolejnym kontem, no ale jak mówiłem, twoje zdanie cenię. No to cześć!
palikot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2011, 05:21   #4169
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Mimo, ***380;e Ci***281; lubi***281; to gydbym by***322; modem dosta***322; by***347; bana za to. Jedn***261; rzecz***261; jest u***380;ywa***263; mocnych s***322;ów podkre***347;laj***261;c swoje wypowiedzi, a czym innym jest zwyk***322;e chamstwo.
Niczym sie nie rozni jedno od drugiego - oba lamia regulamin. Wiec gdybys byl moderatorem bana musialbys przyznac rowniez demkowi. Dlatego trudno byc dzis modem nie bedac posadzonym o stronniczosc, zwlaszcza tutaj i w polityce gdzie paru osobom (ciagle tym samym) puszczaja systematycznie nerwy myslac, ze wstawienie kropki w wulgaryzm zalatwi sprawe. Ale to sie mam nadzieje niedlugo skonczy za aprobata wiekszego grona. Coz... "Dura lex, sed lex!" ;-)
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2011, 12:24   #4170
palikot
Banned
 
Data rejestracji: 19.11.2011
Lokalizacja: Praga
Posty: 194
palikot zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jako, że jeszcze nie mam bana, pozwolę sobie uzupełnić listę M@Xa.

Zdecydowanie zbanowani zostać powinni:
- kolega demek
- ja, za cytowanie demka
- kolega Bartez, za cytowanie tego co ja zacytowałem
- kolega andy, za cytowanie demka directly i poprzez mój cytat oraz za żądanie hau hau


A podsumowując dyskusję o CIQ pozostał jeden argument: nic się nie da Apple zarzucić, więc muszą mieć coś na sumieniu, skoro to ukrywają.
I w konsekwencji do kompletu bana powinien dostać M@X, za brak szczerości.

Dziękuję za uwagę i czekam na bany.

Ostatnio zmieniany przez palikot : 15.12.2011 o godz. 12:33
palikot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
świadkowie jabłkowy, apple, apple fanboy, apple religion, fanatyzm, i-diot, ipad, pc-fanboys, sekta steve'a jobs'a

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.