Powrót   Forum CDRinfo.pl > Urządzenia przenośne > Systemy operacyjne i aplikacje



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 4, średnio 3.00. Tryby wyświetlania
Stary 20.01.2013, 22:23   #6076
dumpmuzgu
Banned
 
Data rejestracji: 20.01.2013
Posty: 94
dumpmuzgu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No widzę, że przejrzałeś hasło FireWire na wikipedii, gdzie napisane to samo co M@X mówił. Ciekawiło mnie co zrobisz

Jedziesz językowo, więc polecam sprawdzić hasło "de facto" w dowolnym słowniku gwary więziennej (którą często posługujesz się, zapewne nieświadomie). Albo pograć w stare SimCity.

Dowód jest taki, że ukradłem ów program i nie działa na nowiutkim Mac mojego staruszka. Działa na lapku Fujitsu-Siemens z 2005 roku. Na moim nowym stacjonarnym PC i nowym laptopie nie działa, ale to chyba z innych powodów, mam specyficzne kontrolery - nie wiem czemu nie działa, wirtualizacji żadnej tam nie ma, ale nie działa za cholerę.

To tyle andy, nie napinaj się tak chłopie Nie chodzi o to kto ma rację, ale o to żeby się czegoś dowiedzieć, to nie polityka Zmykam już naprawdę. Zarejestrowałem się tylko po to, aby dać Ci tego linka. Cześć.

Ostatnio zmieniany przez dumpmuzgu : 20.01.2013 o godz. 22:27
dumpmuzgu jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.01.2013, 05:11   #6077
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali
No widzę, że przejrzałeś hasło FireWire na wikipedii, gdzie napisane to samo co M@X mówił. Ciekawiło mnie co zrobisz
Te hasła przejrzałem już dawno temu, i nie tylko na wikipedii. Wiesz, trzeba mieć minimalną wiedzę na dany temat aby przystąpić do dyskusji.
Cytat:
Jedziesz językowo, więc polecam sprawdzić hasło "de facto" w dowolnym słowniku gwary więziennej (którą często posługujesz się, zapewne nieświadomie). Albo pograć w stare SimCity.
Cytat:
Standard de facto (łac. standard faktyczny) - standard lub zbiór zwyczajów i technologii stosowanych powszechnie przez informatyków i użytkowników komputerów, który nie jest uznany przez żadną z formalnych organizacji standaryzacyjnych.
Standardy de facto stosuje się, kiedy nie istnieje formalny standard, kiedy formalny standard ma poważne wady lub po prostu z przyczyn historycznych nie jest rozpowszechniony.
Cytat:
Dowód jest taki, że ukradłem ów program i nie działa na nowiutkim Mac mojego staruszka. Działa na lapku Fujitsu-Siemens z 2005 roku. Na moim nowym stacjonarnym PC i nowym laptopie nie działa, ale to chyba z innych powodów, mam specyficzne kontrolery - nie wiem czemu nie działa, wirtualizacji żadnej tam nie ma, ale nie działa za cholerę.
Ale jaki program co nie działa? Na ów filmiku ktoś odpalił BackTracka i za pomocą jednego z wbudowanych narzędzi zademonstrował atak.
Skoro u Ciebie nie działa to pewnie coś robisz źle...

Cytat:
To tyle andy, nie napinaj się tak chłopie Nie chodzi o to kto ma rację, ale o to żeby się czegoś dowiedzieć, to nie polityka Zmykam już naprawdę. Zarejestrowałem się tylko po to, aby dać Ci tego linka. Cześć.
Ten link kompletnie nic nie wnosi do tematu. Nie widzę tam pokazanej podatności portu USB podobnej do tej z FW czy TB - a tak wcześniej to stawiałeś.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2013, 06:52   #6078
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Andy ale co Ty porównujesz.

Pierdziawkę szeregową z czymś a'la magistrala wewnętrzna? Nawet gdyby USB miało 50Gb/s to nie dorówna Thunderboltowi - bo prędkość to nie wszystko. Chodzi o różnice w architekturze.

Najprościej mówiąc - przez USB podłączasz urządzenia pod mostek południowy. Przez Thunderbolta - pod północny.

Cytat:
Universal Serial Bus (USB; uniwersalna magistrala szeregowa) ***8211; rodzaj sprzętowego portu komunikacyjnego komputerów, zastępującego stare porty szeregowe i porty równoległe. Został opracowany przez firmy Microsoft, Intel, Compaq, IBM i DEC.
Zastępuje RS232 oraz Centronics. I TYLE. NIE zastępuje ISA/VLB/PCI/PCIE ani nic takiego. Proste, wolne złacze do prostych urządzeń peryferyjnych, sterowane przez CPU (czyli FAIL). Początkowo miało raptem 12Mbit, co nawet w tamtych czasach (1995) było mniej więcej tak szybkie jak żółw. PCI, ówczesny standard, miał 133MB/s (bajty nie bity) i DMA.

Ty wolisz USB, ale może ktoś woli coś innego. Pozwól że sam zadecyduje. Dla mnie bezpieczeństwo nie jest najważniejsze.

PS. Nawet jeżeli ExpressCard traci na znaczeniu - to przez lata było dominujące.
To oznacza że na rynku są miliony urządzeń nie mniej podatnych na atak od maków. Od lat. I nikt z tego powodu halo nie robił. Bo to nie Maki?
Mało tego każdy stacjonarny PC jest podatny na atak przez PCI-E. I co z tego?

A co zastąpiło EC? USB3 ? Wykastrowali laptopy z jedynego prawdziwego gniazda rozszerzeń.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 21.01.2013 o godz. 07:44
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2013, 08:51   #6079
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
andy mowi o gruszce a reszta o pietruszce i tak oto jest dyskusja z d..py
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2013, 09:01   #6080
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No, powiem Wam, że ogólnie nie jest dobrze.
To, że Apple straciło na giełdzie od września jakieś 28% to jest jeszcze pryszcz i bączek. Wiadomo, że i tak jest najdroższą spółką i i tak wyciśnie ostatnie soki ze swoich fanboyów, choćby mieli w tym celu sprzedać drugą nerkę. Bo przecież "musisz to mieć".
Niestety, nawet na MyApple.pl (czyli - na najbardziej zagorzałym, najbardziej fanatycznym portalu na świecie) widać już oznaki otrzeźwienia. Nawet najbardziej fanatyczni Fanboye (nie wymienię ich nicków bo dostaną dożywotniego bana - jak ja) zaczynają się nieśmiało zastanawiać, czy przypadkiem Apple nie wali ich w rogi.
Jeśli ktoś posądza mnie o "hejt", to uprzejmie proszę popatrzeć na "LG zdobyła 13 procent całego rynku telefonów komórkowych w USA, wyprzedzając tym samym firmę Apple, która kontroluje 12 procent tego rynku."
http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,...feda&_ticrsn=3

Zwracam uwagę na to, że sondaż przeprowadzono w USA, gdzie telefon = iPhone, tablet = iPad, a komputer = iCośtam
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2013, 11:21   #6081
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Tak właśnie wygląda rzekomy monopol Apple.
Apple jest i będzie i drogą niszową marką.

Natomiast co do artykułu to chciałbym zauważyć, że Apple nie ma i nigdy nie miało w ofercie ani jednego modelu telefonu.
Ma tylko smartfona i tu udział w rynku jest sporo wyższy i wynosi ponad 1/3.
Czyli w USA na każde trzy smarty jeden jest od Apple (mimo zaporowej ceny), a dwa od dowolnych innych producentów...

iPhone 5 ponoć dodatkowo zmienił te proporcje, teraz niemal połowa smartów to iPhone, i prześcigneli całego Androida razem wziętego (wszyscy producenci i klasy).
http://www.kantarworldpanel.com/glob...o-second-place

Windows Phone 8 też zaczyna się sprzedawać, we Włoszech Lumie schodzą jak ciepłe bułki i ma ją już ok 12%.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 23.01.2013 o godz. 11:27
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2013, 14:52   #6082
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dwa fakty:
1. Wczoraj odbyła się konferencja sprawozdawcza, na której ogłoszono rewelacyjne wyniki finansowe Apple.
2. Dziś kurs otwarcia na akcje Apple (czyli tuż po tej konferencji) wyniósł 451.01$, w odniesieniu do wczorajszego kursu zamknięcia 514.00$.

Bez komentarza!
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2013, 15:09   #6083
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
http://pej.cz/Apple-bije-rekordy-ale...-wzrostu-a5359
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2013, 15:21   #6084
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Z 705.07$ we wrześniu na 451.01$ dzisiaj to oczywiście nie jest żaden spadek tylko "koniec wzrostu".
Strach pomyśleć jak to będzie wyglądało,. kiedy nastąpi spadek.
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2013, 15:48   #6085
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Udajesz? Muszę wierzyć, że udajesz. Przecież kurs akcji a przychody firmy, to dwie różne rzeczy, dawałem tu przykład polskiej firmy Bioton produkującej między innymi insulinę ludzką, handlującą z powodzeniem na rynku Rosyjskim i Chińskim, mającą ogromne zyski, a akcje spadły z kilkudziesięciu złotych do 8, 10 groszy. (Krauze nimi spekuluje zawzięcie, to jeszcze inna sprawa).
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2013, 15:50   #6086
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Yossi, nie wiem, czy wiesz, jak działa giełda, spekulacje itp Myślę, że nawet obecna cena akcji jest nadmuchana. Kapitalizacja na poziomie ponad 400 mld dolarów.

Dla Ciebie zysk 13 mld USD w ciągu kwartału oczywiście nic nie znaczy. Cóż, z takimi faktami trudno dyskutować. Możesz w takim razie poszukać innej spółki z tej branży, która ma lepsze wyniki?
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2013, 19:35   #6087
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
Andy ale co Ty porównujesz.

Pierdziawkę szeregową z czymś a'la magistrala wewnętrzna? Nawet gdyby USB miało 50Gb/s to nie dorówna Thunderboltowi - bo prędkość to nie wszystko. Chodzi o różnice w architekturze.

Najprościej mówiąc - przez USB podłączasz urządzenia pod mostek południowy. Przez Thunderbolta - pod północny.
Poruszając kwestie FW i TB chciałem ukazać DZIURĘ W BEZPIECZEŃŚTWIE a nie rozpocząć do czego więcej można zastosować TB.

Na chwilę obecną oba standardy mają porównywalną prędkość, oczywiście tak jak wskazał wcześniej sobrus pod TB teoretycznie można podłączyć innego rodzaju urządzenia.

Cytat:
Ty wolisz USB, ale może ktoś woli coś innego. Pozwól że sam zadecyduje. Dla mnie bezpieczeństwo nie jest najważniejsze.
Tylko niech użytkownik wybierze na podstawie pełnej wiedzy. Zresztą. TB się nie upowszechni w ciągu najbliższych lat. Ile obecnie masz urządzeń? Po jakich cenach?

Tak się M@X śmiał z NFC, bo to mało co ma, do niczego się nie nadaje jego zdaniem. A tutaj inna śpiewka. Zmieniamy zdanie zależnie od punktu siedzenia?

Cytat:
PS. Nawet jeżeli ExpressCard traci na znaczeniu - to przez lata było dominujące.
To oznacza że na rynku są miliony urządzeń nie mniej podatnych na atak od maków. Od lat. I nikt z tego powodu halo nie robił. Bo to nie Maki?
Mało tego każdy stacjonarny PC jest podatny na atak przez PCI-E. I co z tego?

A co zastąpiło EC? USB3 ? Wykastrowali laptopy z jedynego prawdziwego gniazda rozszerzeń.
Tylko PCI-E jest WEWNĄTRZ komputera. Aby się do niego dostać musisz go rozmontować. Port FW i TB masz na wierzchu, wpinasz i już, po ptokach.


Odnośnie konferencji Apple to jestem ciekaw jednej rzeczy. Dlaczego nie podali ilości sprzedanych iP5(podali ilość wszystkich modeli)? Dlaczego nie porównali tej ilości z rokiem ubiegłym do modelu 4S? Taka subtelna manipulacja?

Nie wiem czy większość osób tutaj wie, ale zyski Apple przynosi w ?60-70%? iPhone. Ciekawe co się stanie jak popyt na ten produkt się nagle załamie.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2013, 21:02   #6088
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
czyli podsumowujac jasnie pana nam panujacego barteza:

- niski kurs akcji japka to spekulacja
- wysoki kurs akcji to powod do podniety

no k.r.a gratuluje
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2013, 23:35   #6089
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
No cóż demek, jeżeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a później jeszcze próbujesz być ironiczny, to nic Ci nie poradzę. Ale ułatwię Ci trochę

Cytat:
Yossi, nie wiem, czy wiesz, jak działa giełda, spekulacje itp Myślę, że nawet obecna cena akcji jest nadmuchana.
Jak Ty na podstawie tego wywnioskowałeś, że napisałem, że niski kurs akcji to spekulacja? Spekuła to był kurs po 700 USD. Kapitalizacja Apple wynosiła wtedy ponad 600 mld USD. Nie ma i nie było drugiej takiej firmy technologicznej. Kurs akcji nie może wiecznie rosnąć. Teraz jest realizacja zysków i kurs może zjechać poniżej 400 USD, choć wtedy może zacząć się już panika. Jak to na giełdzie, grają emocje i grube ryby

Przy okazji obrazek, który dużo mówi:
-big-four-comparison.jpg
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2013, 06:56   #6090
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez Podgląd Wiadomości
Yossi, nie wiem, czy wiesz, jak działa giełda,
NO cóż, trochę wiem.
Już kilka miesięcy temu pisałem, że cena akcji japka unormuje się na poziomie ok. 420,00 $ . Jak na razie - wszystko zmierza w tym kierunku.

Cytat:
Napisany przez Bartez Podgląd Wiadomości
Myślę, że nawet obecna cena akcji jest nadmuchana. Kapitalizacja na poziomie ponad 400 mld dolarów.
Ja się z tym absolutnie zgadzam.

Cytat:
Napisany przez Bartez Podgląd Wiadomości
Dla Ciebie zysk 13 mld USD w ciągu kwartału oczywiście nic nie znaczy. Cóż, z takimi faktami trudno dyskutować.
1. Znaczy to, że spółka Apple doskonale sobie radzi finansowo i ma zapasy gotówki, jednak...
2. ...Trendy giełdowe pokazują, że inwestorzy gwałtownie tracą zaufane do firmy i wolą przenosić swoje pieniądze gdzie indziej.

Mamy tu dwa różne aspekty:
- fanboye, kupujący KAŻDE urządzenie Apple "bo to jest Apple" oraz, bo "musisz to mieć" i nakręcający obroty
oraz
- inwestorzy giełdowi, którzy myślą na zimno i wyłącznie w kategorii zawartości portfela. Tym ludziom kompletnie lata i powiewa "emejzing" i oni starają się przewidzieć tendencje rynkowe bo przecież z tego żyją. Jeżeli po konferencji finansowej Apple kurs akcji spada, z dnia na dzień, o 70$ (SIEDEMDZIESIĄT DOLARÓW!!!), to co to według Ciebie oznacza?
Ja nie jestem inwestorem giełdowym - nie wyciągam wniosków, tylko podaje fakty. (Gdybym był, to bym sprzedał akcje w październiku po jakieś 650$).
Akurat znam kilka osób grających intensywnie na giełdzie i to jest grupa wyjątkowo zimnokrwistych sk****ów, którzy na pewno nie dadzą się nabrać na "emejzing".
Wyniki sprzedaży to jedno, a giełdowa wartość spółki - to drugie. Jeśli się w tym punkcie mylę, to proszę o skorygowanie
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
świadkowie jabłkowy, apple, apple fanboy, apple religion, fanatyzm, i-diot, ipad, pc-fanboys, sekta steve'a jobs'a

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.