Powrót   Forum CDRinfo.pl > Urządzenia przenośne > Systemy operacyjne i aplikacje



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 4, średnio 3.00. Tryby wyświetlania
Stary 30.12.2013, 18:40   #6706
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,442
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie wiem, nie używam. Agencja TASS powiedziała że HD to HD.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.12.2013, 18:49   #6707
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
@Demek
Naprawdę myślisz że to wina sprzętu? Profesjonaliści korzystają głównie z programów a nie z komputera. Programy teraz są takie same, tu i tu masz jakieś Adobe. Moc taka sama.
Ale cena nie całkiem ta sama.
Jaki jest wiec sens kupowania Apple? No właśnie niewielki i to jest największa bolączka Apple, starają się wyróżnić jak mogą, np poprzez takie mini stacje robocze czy OSX z autorskim softem pokroju Final Cut i Aperture.
W momencie gdy zaczną oferować tylko to co konkurencja ale drożej - przepadli. Ale i tak tracą rynek.
Firmy, ktore znam byly w stanie przelknac przez jakis czas wolniej i drozej. W koncu powiedzieli dosc.
Na starcie ich to kosztowalo ale maja teraz spokoj.
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2013, 19:19   #6708
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Nie wiem, nie używam. Agencja TASS powiedziała że HD to HD.
Niektórzy specjaliści wyróżniają jeszcze zawartość HD w HD.
Film może być HDowy, HDwniejszy i najHDwniejszy.
Wszystkie filmy są w HD, ale niektóre są bardziej.
Puryści uważają, że na miano HD zasługują tylko filmy nagrane na nośniku BluRay, oczywiście Kodak gwarantującym dobre kolory - i z niskim jitterem zapewniającym odpowiednia głębie i sprężystość dzwięku.
Znaczek BluRay jest niejako niepodrabialnym certyfikatem potwierdzającym autentyczność HDowatości zawartego nagrania i minimalną zawartość tak zwanych artefaktów, które nawet w znikomym stężeniu uniemożliwiają zrozumienie sensu dzieła.

Przykładowo żadna amatorska kamera wideo nie nagrywa w HD (czy - o zgrozo - w FullHD), HD zaczyna się mniej więcej od Panasonica GH3.
Stwierdzenie, że telefon nagrywa FullHD to bluźnierstwo i można zostać spalonym na stosie.

Ponieważ jednak życie w świecie, gdzie prawie nic nie może być nazwane HD byłoby ciężkie, stosuje się powszechnie wyjątki.
Wyjątkiem wśród wyjątków jest jednak Apple. Z definicji nic w iTunes nie może być HD. To aksjomat i na tym opierają się wszelkie dalsze dowody.

Mam nadzieje że choć troche wyjaśniłem ten zawiły temat

@Demek
No tak nie ma co się dziwić. Szczególnie pod koniec ery PowerPC wydajność była piętą achillesową. Dlatego Apple szuka teraz swojej niszy (bo mainstreamem nigdy nie zamierzał być - z takimi cenami?)

Co np. może umieścić profesjonalny artysta fotograf w swoim domowej zacisznej stylowej pracowni? Standardowe 20kg blachy? a może Maca Pro?

Jak dobrze się wstrzelą i pomysł się przyjmie, to nie minie rok jak stylowe mini stacje robocze zagoszczą w ofercie HP i Della, tak jak aktualnie klony iMaca.
Który według mnie jest bez sensu, bo łączy wszystkie najgorsze cechy stacjonarki i laptopa. Ale skoro jest popyt to i podaż też

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 30.12.2013 o godz. 19:32
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2013, 19:29   #6709
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,442
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
[...] skoro jest popyt to i podaż też
A jak popytu nie ma to się go sztucznie tworzy.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2013, 19:30   #6710
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Andy, udajesz czy naprawdę nie widziałeś wyników wydajności dwurdzeniowego Apple A7? Ten procesor wywołał prawdziwą panikę w branży, spędziłeś ostatnie miesiące na Marsie?
Nic na ARM nie może się z nim równać jedynie Bay Trail x86_64.
Jasne najlepiej zamknąć oczy i powiedzieć: ja nie widziałem więc tak nie jest.

http://michalmynarski.komorkomania.p...-wszystko-cz-3
http://www.chip.pl/news/sprzet/proce...tow-procesorow
dwa pierwsze z brzegu linki na odświeżenie pamieci. A7 ma lipne dwa rdzenie @1.3Ghz. I przegania topowe 4 rdzeniowce@2.7, a Ty mówisz o 5-10% zysku... I jest na rynku niezagrożony od września.
Czekam na test, który pokaże różnicę TYLKO między architekturami. W porównaniu na komórkomanii masz porównanie tylko ogólne jednostek.
To że np. nowy procek ma takiego kopa w AES to pewnie zasługa implementacji instrukcji do przyśpieszenia tego algorytmu, dokładnie tak jak to zrobił Intel z AES-In. Nie ma związku z przejściem na 64-bity.

Proszę pokaż mi rzetelny test, który porównuje TYLKO różnicę 32 vs 64 bity. Obecnie jest ona tak marna, że szkoda gadać.

Procek z iP5S jest słabszy w testach na Geekbench niż np. Tegra 4, czy Snapdragon 800.

Cytat:
Pokaż mi Ferrari z ładownością Żuka. Ilość obsługiwanego sprzętu jest jakąś miarą jakości systemu? OSX nie obsługuje dużo - bo po co? Za to fajnie że korzysta z tego co ma. Po co Ci super GPU na Linuksie skoro wsparcie dla OpenCL jest póki co beznadziejne, a programy z tego korzystające można policzyć na palcach jednej ręki drwala po wypadku? Ja znam tylko jeden (DarkTable)!
Wiesz ze bardzo lubie linuksa, ale choć mam 4 letnią kartę HD5670 to i tak nie moge wykorzystać jej możliwości. To wcale nie jest fajne. Sytuacja się poprawia, ale do poziomu OSX to zajmie co najmniej kilka lat.
A taki Final Cut korzysta z GPU garściami, ten dwa FirePro w MacPro nie są tam dla dekoracji.
Cóż program, którego używam sporadycznie i MA wsparcie OpenCL to oclHashcalc.
Dwa, porównałem dwa systemy operacyjne w tym obszarze neutralnym. Każdy system operacyjny powinien pozwolić na obsługę jak największej ilości sprzętu. Tak jest w Windows, Linuksie. Tylko Apple tego nie potrafi. Ten sprzęt co jest obsługiwany też nie jest wysokich lotów. Btw, jak to możliwe, że Apple wycina wsparcie CUDA w starszych kartach, które wcześniej ją miały? Mówię o GTXach.

Dwa, na linuksie masz też CUDĘ. Co prawda to potworek tylko od Nvidii ale jest.

Dwa i pół - po co mi taki system w którym się muszę zastanawiać czy urządzenie, które kupie będzie działać z nim? Tak kiedyś było z Linuksem i tak jest teraz z Apple. W przypadku Linuksa mam PEŁNE wsparcie nawet dla 6 letniego urządzenia wielofunkcyjnego! Ba działa po włożeniu do USB.
Apple przez sztuczne (albo po prostu nie potrafią zapewnić takiego wsparcia jak Windows i Linux) ograniczenia tylko sobie szkodzi.

Po trzecie Windows jest już daleko jeżeli chodzi o wydajność, stabilność i wykorzystanie sprzętu. Wyprzedza już OS Xa. Za czasów 98 i pierwszych wydań XP można było mówić, że Windows jest gorszy. Teraz to już przeszłość.

Cytat:
ten dwa FirePro w MacPro nie są tam dla dekoracji.
Czekam na porównanie z profesjonalną stacją za podobne pieniądze na Windowsie Zgniecie go skoro iMac z 2012 roku mu praktycznie dorównuje - do Maca z D300.

Cytat:
Nic nie powie, bo już zaczyna dystrybucje filmów 4K przez iTunes. Nośnik to element zbędny w ich procesie biznesowym tak samo jak dla Google zbędny jest system operacyjny.
Wystarczy przeglądarkowy kastrat aka ChromeOS.
Pomysł jeszcze bardziej idiotyczny niż ten z BluRay. Przeglądarka zamiast systemu w laptopie? Really? Chromebook
Co z tego, że rozdzielczość to 4K skooro bitrate to żenada. Zobacz sobie na przykładzie HD:
http://www.macobserver.com/tmo/artic...n_1080p_itunes

W iTunes masz bitrate dla 1080p 8Mb/s, dla BluRay masz 40Mb/s i o czym tutaj chcesz rozmawiać? Oczywiście mówimy o tym samym standardzie kompresji h264.

Jeżeli chodzi o cenę to np. - Man Of Steel u Apple i na Amazonie po 13$. Amazon sprzedaje jednak PRAWDZIWE HD - 3x BD.

APPLE sprzedaje SZIT.

Cytat:
Nośnik to element zbędny w ich procesie biznesowym
Nie używają BD bo by musieli płacić tantiemy - TO jest prawdziwy powód braku napędów BD u Apple.

btw, napędy holograficzne maja zapewnić do 3.9TB na jednej jednowarstwowej płycie.

Cytat:
Napisany przez Berion
W iTunes nie ma filmów w HD.
Mylisz się. HD to rozmiar (rozdzielczość) obrazu. Filmy w rozdzielczości HD w sklepie Apple są, niestety bitrate jest tak marny że puszczając obok film z płyty BD przy 40Mb/s nawet nie spojrzysz na chłam od Apple.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 30.12.2013 o godz. 19:39
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2013, 19:50   #6711
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Czekam na test, który pokaże różnicę TYLKO między architekturami. W porównaniu na komórkomanii masz porównanie tylko ogólne jednostek.
To że np. nowy procek ma takiego kopa w AES to pewnie zasługa implementacji instrukcji do przyśpieszenia tego algorytmu, dokładnie tak jak to zrobił Intel z AES-In. Nie ma związku z przejściem na 64-bity.
Proszę pokaż mi rzetelny test, który porównuje TYLKO różnicę 32 vs 64 bity. Obecnie jest ona tak marna, że szkoda gadać.
Ponieważ mam pewne problemy ze znalezieniem tak rzetelnych testów proszę o rzetelny artykuł, który potwierdza to co tu napisałeś.
Jedyne co znalazłem niestety nie potwierdza Twoich słów.
http://gizmodo.com/iphone-a7-chip-be...s-e-1350717023
Z resztą i tak jesteś w pułapce, bo nawet jeżeli to nie architektura, a jak to nazwałeś "jednostka" Apple jest tak szybka - to i tak wychodzi że są najlepsi.
Niestety z czarnego białego nie zrobisz.
"It blows everything away (...) fastest chip ever". No ale przeciez istnieje czterordzeniowy potwór o 2x większym taktowaniu który w jakimś teście go pobije więc dowód na słabość Apple odnaleziony....

Cytat:
Dwa, porównałem dwa systemy operacyjne w tym obszarze neutralnym. Każdy system operacyjny powinien pozwolić na obsługę jak największej ilości sprzętu. Tak jest w Windows, Linuksie.
Bzura i odwracanie kota ogonem. System operacyjny powinien obsługiwać sprzęt na którym dane mu będzie działać. OSX nie odpalisz na byle PC, jego licencja na to zabrania, jaki jest więc sens tworzenia sterowników pod urządzenia z którymi nigdy się nie spotka? Sterowniki nie powstają bo nie ma potrzeby, a nie dlatego że się nie da.

Cytat:
Dwa, na linuksie masz też CUDĘ. Co prawda to potworek tylko od Nvidii ale jest.
Catalysty też mają jakieś tam OpenCL ale co z tego - nic z tych CUDÓw nie korzysta.

Cytat:
Dwa i pół - po co mi taki system w którym się muszę zastanawiać czy urządzenie, które kupie będzie działać z nim?
Czy ktokolwiek kupujący Maca zastanawia się czy OSX na nim pojdzie? Dla mnie to jakaś nowość. Jeżeli chodzi o urządzenia peryferyjne to OSX cieszy się praktycznie tak dobrym wsparciem jak Windows.
Cytat:
Po trzecie Windows jest już daleko jeżeli chodzi o wydajność, stabilność i wykorzystanie sprzętu. Wyprzedza już OS Xa. Za czasów 98 i pierwszych wydań XP można było mówić, że Windows jest gorszy. Teraz to już przeszłość.
Miałem dostęp do Windows 8 i do tej pory mam pewne wątpliwości czy cokolwiek może być od niego wolniejsze. Ponieważ nie mam OSX nie zaprzecze. Ale też nie przytakne - ponieważ Ty też nie masz.

Cytat:
Czekam na porównanie z profesjonalną stacją za podobne pieniądze na Windowsie Zgniecie go skoro iMac z 2012 roku mu praktycznie dorównuje - do Maca z D300.
Ależ nie musisz czekać! Przecież mamy Google.

Weźmy coś niezłego za 30k do 3D studio. Żeby nie przepłacać, od firmy Komputronik. Powinno być porządnie i taniej.
http://www.komputronik.pl/product/19..._V7_M010_.html

Skonfigurowałem o ~1 tysiąc drożej Maca Pro z procem 8x3.0Ghz (taka sama wydajność wielowątkowo, lepsza o 50% w jednym wątku), 512GB SSD, 64GB RAM i z dwiema kartami D700 które zjedzą to pojedyncze Quadro na śniadanie.
http://www.cortland.pl/apple-mac-pro...b-256-amd.html

Żeby mnie dobrze zrozumiano to powtórze: JEDNA karta D700 zje to Quadro na śniadanie. To jak porównywanie nieco odkręconego GF GTX 470 do dwóch odkręconych o ~30-40% (nie wiem dokładnie) Radeonów HD7970.
Taki Radeon jest ponad 2x szybszy więc nawet po takim odkręceniu będzie szybszy. A TDP Quadro to 215W więc niewiele mniej od dwóch D700. K.O. Ide spać

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 30.12.2013 o godz. 20:06
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2013, 20:52   #6712
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Ponieważ mam pewne problemy ze znalezieniem tak rzetelnych testów proszę o rzetelny artykuł, który potwierdza to co tu napisałeś.
Jedyne co znalazłem niestety nie potwierdza Twoich słów.
http://gizmodo.com/iphone-a7-chip-be...s-e-1350717023
Z resztą i tak jesteś w pułapce, bo nawet jeżeli to nie architektura, a jak to nazwałeś "jednostka" Apple jest tak szybka - to i tak wychodzi że są najlepsi.
Niestety z czarnego białego nie zrobisz.
"It blows everything away (...) fastest chip ever". No ale przeciez istnieje czterordzeniowy potwór o 2x większym taktowaniu który w jakimś teście go pobije więc dowód na słabość Apple odnaleziony....
Myślisz, że jak wrzucisz cytat z Gizmodo (serwis pokroju SpidersWeb i Antyweb tylko większy) to zapadniemy się pod ciężarem własnego ego? Nic z tych rzeczy.


Poniżej wyniki na Geek:

-zrzut-ekranu-2013-12-30-21-15-10.jpg
-zrzut-ekranu-2013-12-30-21-15-32.jpg

Nie wiem na ile tylko potrafi on miarodajnie sprawdzić wydajność układów z więcej niż dwoma rdzeniami.
Tak czy siak Apple jest z TYŁU. Aha i nie pisz, że jednostki z Androidem mają po 4 rdzenie i to jest nie fer. Nikt nie bronił Apple stworzyć układów 4 rdzeniowych.
Cytat:
Bzura i odwracanie kota ogonem. System operacyjny powinien obsługiwać sprzęt na którym dane mu będzie działać. OSX nie odpalisz na byle PC, jego licencja na to zabrania, jaki jest więc sens tworzenia sterowników pod urządzenia z którymi nigdy się nie spotka? Sterowniki nie powstają bo nie ma potrzeby, a nie dlatego że się nie da.
To podkreślone to bzdura. OSX nie odpalisz nie łamiąc ich śmiesznej licencji na żadnym składaku. A to że musisz idealnie dobierać sprzęt pokazuje tylko i wyłącznie, że Apple nie radzi sobie ze stworzeniem wsparcia dla więcej niż kilku urządzeń jednego typu. Dziwne, że taki MS i ludzie odpowiedzialni za jajko linuksowe temu sprostali...

Po drugie dla użytkownika domowego (typowy Kowalski) liczy się to że jak pójdzie do sklepu i kupi plujkę za 200zł to mu zadziała w komputerze. Obecnie w przypadku Windowsa i Linuksa ma to zapewnione.
Cytat:
Catalysty też mają jakieś tam OpenCL ale co z tego - nic z tych CUDÓw nie korzysta.
Podałem Ci przykład (jeden bo tyle używałem), który wykorzystuje OpenCL.
Ale tak czy siak CUDA od Nvidii bije to obecnie na głowę. Oczywiście w przyszłości pewnie się to wyrówna, jednak dzisiaj więcej kart i oprogramowania działa z CUDAmi niż OpenCL. Osobiście kibicuję OpenCL bo takie rzeczy powinny być otwarte.

Cytat:
Czy ktokolwiek kupujący Maca zastanawia się czy OSX na nim pojdzie? Dla mnie to jakaś nowość. Jeżeli chodzi o urządzenia peryferyjne to OSX cieszy się praktycznie tak dobrym wsparciem jak Windows.
Windows "pójdzie" praktycznie na wszystkim (podobnie jak i z linuksem). W zależności jak wydajny włożysz sprzęt, tak będzie chodził komputer.
Jeżeli kupisz najgorszy chłam to będzie chodził nie tak dobrze jak ten co kupi rozsądnie.
Jednak nic nie szkodzi aby np. za kilka miesięcy, rok czy dwa wymienić na coś mocniejszego. W przypadku Apple co najwyżej kupisz drugi komputer HAHAHA.

Cytat:
Miałem dostęp do Windows 8 i do tej pory mam pewne wątpliwości czy cokolwiek może być od niego wolniejsze. Ponieważ nie mam OSX nie zaprzecze. Ale też nie przytakne - ponieważ Ty też nie masz.
Wiesz wszystko zależy też co masz w środku, oraz czy używasz np. AV z ustawieniami na max. To wszystko ma wpływ. Jednak dając podobne podzespoły Windows będzie pewniejszy. Wybacz ale tak to obecnie wygląda. Apple poszło w iZabawki....

Cytat:
Ależ nie musisz czekać! Przecież mamy Google.

Weźmy coś niezłego za 30k do 3D studio. Żeby nie przepłacać, od firmy Komputronik. Powinno być porządnie i taniej.
http://www.komputronik.pl/product/19..._V7_M010_.html

Skonfigurowałem o ~1 tysiąc drożej Maca Pro z procem 8x3.0Ghz (taka sama wydajność wielowątkowo, lepsza o 50% w jednym wątku), 512GB SSD, 64GB RAM i z dwiema kartami D700 które zjedzą to pojedyncze Quadro na śniadanie.
http://www.cortland.pl/apple-mac-pro...b-256-amd.html

Żeby mnie dobrze zrozumiano to powtórze: JEDNA karta D700 zje to Quadro na śniadanie. To jak porównywanie nieco odkręconego GF GTX 470 do dwóch odkręconych o ~30-40% (nie wiem dokładnie) Radeonów HD7970.
Taki Radeon jest ponad 2x szybszy więc nawet po takim odkręceniu będzie szybszy. A TDP Quadro to 215W więc niewiele mniej od dwóch D700. K.O. Ide spać
Poniższe maszyny skonfiguruję tak, że zjedzą tego Maca na śniadanie przy takiej samej cenie.

Dell Precision T7600
HP Z800


Na obu stronach producenta jest dostępny konfigurator według którego złożysz bestię M. in. dwa procki Xeon E5, dwa Radki W7000...

Do tego o serwisie "na drugi" dzień nie wspomnę. Wymiany dysków podczas pracy itp. itd.

Wybacz ale Apple już się kompletnie nie liczy na rynku korporacyjnym. Gdy Apple zaprzestało rozwijać XServe, to stacja TVN, która bazowała na ich sprzęcie zdecydowała się wykupić resztki tych serwerów aby utrzymać ciągłość do czasu przejścia na inną pewną platformę.
Tak pewną. Apple jest zbyt chaotyczne i niepewne dla takiego rynku. Jeżeli firma musi powiedzmy wydać 100-200k to nie zainwestuje w sprzęt firmy, której za rok odwidzi się działalność na tym rynku.
Jeżeli chodzi o oprogramowanie do inżynierii, 3d itd to na Windows czy nawet Linuksa jest tego zdecydowanie więcej.

MacPro jest komputerem, który nie jest następcą poprzedniej stacji roboczej. Sprzedać się sprzeda - to w ilu egzemplarzach się pewnie nie dowiemy, bo będize tak niska, że Apple się nie "pochwali".
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2013, 07:03   #6713
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Leaked documents made public on Monday by a security researcher and German publication Das Spiegel, revealed that the NSA has a program for grabbing information off of the Apple iPhone. The program, called DROPOUTJEEP, enables the NSA to access contact lists, find an iPhone user using cell tower data, and intercept SMS messages. Remotely, the government agency can operate the camera and the microphone on the handset.
http://www.phonearena.com/news/Docum...iPhone_id50823
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2013, 08:08   #6714
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Myślisz, że jak wrzucisz cytat z Gizmodo (serwis pokroju SpidersWeb i Antyweb tylko większy) to zapadniemy się pod ciężarem własnego ego? Nic z tych rzeczy.
Yes, wszystkie serwisy gdzie Apple jest przedstawiane w dobrym świetle to szmatławce, a artykuły są sponsorowane. Ich właściciele też mają problemy psychiczme stosują wyparcie i mają zaparcie

Cytat:
Tak czy siak Apple jest z TYŁU. Aha i nie pisz, że jednostki z Androidem mają po 4 rdzenie i to jest nie fer. Nikt nie bronił Apple stworzyć układów 4 rdzeniowych.
No i jak Tobie wyszło że jest z tyłu? Bo jest tu pewna spora dziura logiczna.
Ilość rdzeni czy taktowanie nie są miarą zaawansowania technologicznego? Czy raczej efektywność energetyczna, funkcje i wydajność per Mhz?
Cytat:
To podkreślone to bzdura. OSX nie odpalisz nie łamiąc ich śmiesznej licencji na żadnym składaku. A to że musisz idealnie dobierać sprzęt pokazuje tylko i wyłącznie, że Apple nie radzi sobie ze stworzeniem wsparcia dla więcej niż kilku urządzeń jednego typu. Dziwne, że taki MS i ludzie odpowiedzialni za jajko linuksowe temu sprostali...
Wymyślasz, imaginujesz i nie wiem co jeszcze. Podobnie jak stwierdzenie że OSX jest wymagający BO iPhone ma mocne GPU. To mniej więcej taka dyskusja, że Ferrari ma tak wielkie opory toczenia, że musi mieć 500KM.
OSX nie jest przeznaczony do instalowania na składakach więc po co Apple miałoby tracić pieniądze na opracowywanie sterowników pod sprzęt który łamie licencję? Przecież to byłby idiotyzm. Po co w ogóle instalować takiego pirata na składaku? Ale wydumałeś sobie z tego teorię (zupełnienie wiem jak) że to dlatego że się nie da? ..no comment...

Cytat:
Po drugie dla użytkownika domowego (typowy Kowalski) liczy się to że jak pójdzie do sklepu i kupi plujkę za 200zł to mu zadziała w komputerze. Obecnie w przypadku Windowsa i Linuksa ma to zapewnione.
Z tym linuksem to Ci się coś przyśniło bo np do mojej drukarki brother sterowniki trzeba z bólem instalować ręcznie i są z błędami. Mają 5 lat i choć pisałem do firmy prośbe o poprawę to nic nie zrobili.
Ciekawe że support Brothera jest przede wszystkim dla Windows i OSX, a Linux gdzieś się schował. Jeżeli strzelasz takimi argumentami to daj przykład firmy która OSX nie wspiera, bo póki co strzelasz w kolano.
Kupując sprzęt pod Linuksa musisz dwa razy sprawdzić, czy sterowniki już są i w jakim stanie (szczególnie tyczy się to kart graficznych). Sterowniki do drukarki mogą być ale... na przykład tylko dla Ubuntu (pakiet deb).
A Ty masz suse i co wtedy? Nie zazdroszczę.
Obecnie (kernel 3.12 Mesa 10.0) kupowanie jakiegokolwiej Radeona na architekturze GCN (HD7xxxx i wyżej) na Linuksie nie ma sensu, bo działa to gorzej (wolniej) niż starsze modele i sporo rzeczy się nie uruchomi...
Na Catalystach wydajność jest OK, jeżeli przeżyjesz brak akceleracji 2D, brak KMS, błędy w wyświetlaniu grafiki, problemy z usypianiem komptutera, brak współpracy z najnowszym x.org 1.14 .... ha ha....
Miło że w tym roku starsze karty na VLIW (te 4-5 letnie) zaczęły już działać całkiem porządnie. Nawet UVD już mi działa pod najnowszą Mesa 10 Ale OpenGL póki co tylko 3.1, zamiast 4.4.

...minuta ciszy - posiadacze Windows i OSX współczują posiadaczom Linuxa ....

Cytat:
Podałem Ci przykład (jeden bo tyle używałem), który wykorzystuje OpenCL.
Jedna jaskółka wisony nie czyni, w dodatku w tak prymitywnej aplikacji. Podaj mi przykład jakiegoś oprogramowania dla Pro które z tego korzysta? RawTherapee? OpenShot? GIMP? LibreOffice? InkScape, Scribus? Nic z tego, flagowe aplikacje z Linuksa wsparcie mają dopiero w planach i to nawet nie na ten rok. Pomijając że nie są to aplikacje dla pro.
Znalazłem jednak wyjątek potwierdzający regułę - Blender jest Pro i ma wsparcie CUDA. Brawo.

Cytat:
Windows "pójdzie" praktycznie na wszystkim
A ja myślałem że tylko na x86 i x86_64. Widać byłem w wielkim błędzie. Gdzie można kupić wersję na MIPS? Czyżby Microsoft umiał zrobić system tylko na jedną architekturę? A moze nie ma sensu robić systemu pod komputery których nikt w domu nie ma? Na pewno to pierwsze. Nie potrafią, a kernel NT jest tak źle napisany że nie da się skompilować pod inne procesory. Na pewno! Miałem wizję.

Cytat:
Wiesz wszystko zależy też co masz w środku, oraz czy używasz np. AV z ustawieniami na max. To wszystko ma wpływ. Jednak dając podobne podzespoły Windows będzie pewniejszy. Wybacz ale tak to obecnie wygląda. Apple poszło w iZabawki....
Wybaczam, każdy może mieć swoje nawet najbardziej wydumane teorie.
Gdybyś był użytkownikiem Maca od 5 lat to nawet bym Ci uwierzył.
Tylko wtedy pewnie broniłbyś Apple i miał portret Jobsa na biurku.

Cytat:
Poniższe maszyny skonfiguruję tak, że zjedzą tego Maca na śniadanie przy takiej samej cenie.
Dell Precision T7600
HP Z800

Na obu stronach producenta jest dostępny konfigurator według którego złożysz bestię M. in. dwa procki Xeon E5, dwa Radki W7000...
A gdzie linki? Ta stacja z komputronika też ma dwa Xeony E5, razem 12 rdzeni, 24 wątki - co jednak jakoś jej wcale nie pomaga? A Radeon W7000 ma 1280 shaderów podczas gdy D700 ma 2048. i szerszą o 50% magistralę pamięci. Więc wydajnościowo co najwyżej się zrównasz przy dobrym wietrze (zakładając że W7000 ma 1Ghz). Nie zadałeś sobie trudu żeby sprawdzić?
Ile RAM? Czy dyski też 512GB SSD? Zapomniałbym - W7000 nie ma 6GB pamieci. Szkoda.

Cytat:
Do tego o serwisie "na drugi" dzień nie wspomnę. Wymiany dysków podczas pracy itp. itd.
No widzisz jesteś niesprawiedliwy. Dlaczego nie wysnułeś tu teorii, że Delle tak często padają że potrzebują serwisu "na drugi" dzień? Przecież to całkiem logiczne.
Jeżeli dyski padają raz na tydzień to nie widze innej możliwości aby wymieniać je podczas pracy.

Cytat:
Wybacz ale Apple już się kompletnie nie liczy na rynku korporacyjnym. Gdy Apple zaprzestało rozwijać XServe, to stacja TVN, która bazowała na ich sprzęcie zdecydowała się wykupić resztki tych serwerów aby utrzymać ciągłość do czasu przejścia na inną pewną platformę.
Zgodzę się, przestaje się liczyć i chyba nawet specjalnie im to nie przeszkadza. Czy to oznacza automatycznie że Mac Pro jest złą stacją? IMO szukają swojej niszy wśród wymagających użytkowników domowych.

Cytat:
czy nawet Linuksa jest tego zdecydowanie więcej.
Troche popłynąłeś z tym Linuksem, bo komercyjnego profesjonalnego softu jest tu na lekarstwo.... Photoshop? Premiere? 3DS? LightWave? cokolwiek od Corela? Indesign? Maxon Cinema? AutoCAD?
NIC z tych rzeczy nie ma na Linuxa. Wszystko jest na OSX!
Jedyne co znalazłem, to że na Linuksie jest Maya. łał
Znowu mogłeś użyć google, ale lepiej jak ja sprawdze nie?
Cytat:
MacPro jest komputerem, który nie jest następcą poprzedniej stacji roboczej. Sprzedać się sprzeda - to w ilu egzemplarzach się pewnie nie dowiemy, bo będize tak niska, że Apple się nie "pochwali".
Gorzej! Apple pochwali się wynikami finansowymi i Dell oraz HP zaraz pomyślą że też chcą mieć podobne straty! I zrobią klony Maca Pro !
I wiesz co wtedy powiesz? Że nie można opatentować kształtu kosza na śmieci I że nie widzisz żadnych podobieństw, bo dell ma inny kolor.
A poza tym pewna japońska firma już w 1978 roku miała kosz na śmieci w kształcie kosza na śmieci - i Apple od niej skopiowało... jak zwykle.


Uważam że dyskusja jest bezcelowa. Podajesz wydumane teorie, argumenty które można zbić używając google przez 30 sekund, brak związków przyczynowo skutkowych.
Nie chce mi się już. Powinieneś sam użyć google zanim coś napiszesz.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 31.12.2013 o godz. 09:24
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2014, 12:48   #6715
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Przewinąłem. Wcale się nie chwalę.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2014, 13:07   #6716
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Yes, wszystkie serwisy gdzie Apple jest przedstawiane w dobrym świetle to szmatławce, a artykuły są sponsorowane. Ich właściciele też mają problemy psychiczme stosują wyparcie i mają zaparcie
Wybacz ale ten test na Gizmodo sprowadza się do uruchomienia ogólnie dostępnego programu i pokazania wyników...
W żądnym wypadku nie ma tam pokazanej różnicy w przyroście wydajności tylko przez zmianę architektury z 32 na 64. Pokazali różnicę ogólną między dwoma układami.
Dalej czekam na pokazanie wzrostu jaki przyniosła tylko zmiana architektury. Będzie więcej niż 5%?

Cytat:
No i jak Tobie wyszło że jest z tyłu? Bo jest tu pewna spora dziura logiczna.
Ilość rdzeni czy taktowanie nie są miarą zaawansowania technologicznego? Czy raczej efektywność energetyczna, funkcje i wydajność per Mhz?
Stwierdziłeś, że CPU od Apple bije na głowę inne. Pokazałem Ci tak że jest odwrotnie. CPU montowane w urządzeniach z Androidem jak Snapdragon 800 jest wydajniejszy niż CPU od Apple. Apple jest tutaj z tyłu.

Cytat:
Wymyślasz, imaginujesz i nie wiem co jeszcze. Podobnie jak stwierdzenie że OSX jest wymagający BO iPhone ma mocne GPU. To mniej więcej taka dyskusja, że Ferrari ma tak wielkie opory toczenia, że musi mieć 500KM.
OSX nie jest przeznaczony do instalowania na składakach więc po co Apple miałoby tracić pieniądze na opracowywanie sterowników pod sprzęt który łamie licencję? Przecież to byłby idiotyzm. Po co w ogóle instalować takiego pirata na składaku? Ale wydumałeś sobie z tego teorię (zupełnienie wiem jak) że to dlatego że się nie da? ..no comment...
Nigdzie przecież nie napisałem, że OSX jest jakoś super wymagający - znowu przekręcasz moje słowa.
Co do iPhona to mam rację. iOS7 zamula na telefonach mniejszych niż 5S. To mit, że iOS działa tak samo na najnowszym urządzeniu jak i na poprzednich.
OSX ma marną obsługę sprzętu, więc jak go postawisz na składaku i będize działał stabilnie to będzie to cud
Nie odniosłeś się też do fragmentu w którym wspomniałem, że Apple wycięło obsługę CUDA z pewnych modeli GTX. Dlaczego to zrobili?
Cytat:
Z tym linuksem to Ci się coś przyśniło bo np do mojej drukarki brother sterowniki trzeba z bólem instalować ręcznie i są z błędami. Mają 5 lat i choć pisałem do firmy prośbe o poprawę to nic nie zrobili.

Ciekawe że support Brothera jest przede wszystkim dla Windows i OSX, a Linux gdzieś się schował. Jeżeli strzelasz takimi argumentami to daj przykład firmy która OSX nie wspiera, bo póki co strzelasz w kolano.
Z jakim bólem?
Tutaj masz do pobrania sterowniki dla urządzeń tej firmy - http://welcome.solutions.brother.com...g=pl&titleid=4
Dla tych które sprawdziłem były do pobrania sterowniki dla systemu Linux tak w wersji RPM jaki i DEB. Pokazuje, to że Linux ma o wiele lepsze wsparcie dla urządzeń niż OSX.

Jeżeli chodzi o te błędy to napisz coś więcej, bo napisanie "sterowniki mają błędy" zupełnie nic mi nie mówi.

Na Debianie jedyne sterowniki jakie musiałem doinstalować to iwlwifi do układu WLAN. Działają znakomicie

Cytat:
Kupując sprzęt pod Linuksa musisz dwa razy sprawdzić, czy sterowniki już są i w jakim stanie (szczególnie tyczy się to kart graficznych). Sterowniki do drukarki mogą być ale... na przykład tylko dla Ubuntu (pakiet deb).
A Ty masz suse i co wtedy? Nie zazdroszczę.
Tak było 5-6 lat temu. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Ok 1.5 roku temu kupiłem lapa z dwoma grafikami: Intel HD4000 i AMD Radeon HD7730M. Z tą drugą nie miałem żadnych problemów.
Jedyny problem z zamkniętymi sterownikami do układów AMD jest taki, że może minąć lekki lag w dostosowaniu sterowników do aktualnej wersji kernela.
Obecne 13.12 obsługuje kernela do 3.11 i X serwera do 1.14:
Cytat:
System Requirements:
Before attempting to install the AMD Catalyst***8482; Linux Graphics Driver, the following software must be installed:
    • Xorg/Xserver 7.4 and above (up to 1.14)
    • Linux kernel 2.6 or above (up to 3.11)
    • glibc version 2.2 or 2.3
    • POSIX Shared Memory (/dev/shm) support is required for 3D applications
Tak więc sterowniki dla układów graficznych są jak najbardziej. Tak otwarte jak i zamknięte.

Cytat:
Obecnie (kernel 3.12 Mesa 10.0) kupowanie jakiegokolwiej Radeona na architekturze GCN (HD7xxxx i wyżej) na Linuksie nie ma sensu, bo działa to gorzej (wolniej) niż starsze modele i sporo rzeczy się nie uruchomi...
Pokaż mi dystrybucję, która w swojej STABILNEJ gałęzi ma jajko w wersji 3.12.
Tak jak to opisałem wyżej najnowsze Catalysty 13.12 działają nawet z kartami HD8xxx na jajku 3.11.

Jajko 3.12 wejdzie do większości dystrybucji w gałęziach stabilnych dopiero za kilka miesięcy. Nikt o zdrowych zmysłach nie pakuje świeżo wydanego kernela do stabilnej gałęzi, oczywiście można sobie wgrać, jednak później nie należy się dziwić że coś nie działa.

Cytat:
Na Catalystach wydajność jest OK, jeżeli przeżyjesz brak akceleracji 2D, brak KMS, błędy w wyświetlaniu grafiki, problemy z usypianiem komptutera, brak współpracy z najnowszym x.org 1.14 .... ha ha....
Dziwne bo u mnie działa.... Chyba mam nowszą wersję internetu (bez urazy )

Cytat:
Miło że w tym roku starsze karty na VLIW (te 4-5 letnie) zaczęły już działać całkiem porządnie. Nawet UVD już mi działa pod najnowszą Mesa 10 Ale OpenGL póki co tylko 3.1, zamiast 4.4.

...minuta ciszy - posiadacze Windows i OSX współczują posiadaczom Linuxa ....
Proszę napisz z większymi szczegółami co nie działa, gdzie kiedy podając o ile to możliwe jakieś źródła.

Cytat:
Jedna jaskółka wisony nie czyni, w dodatku w tak prymitywnej aplikacji.
WYbacz ale nie masz najmniejszego pojęcia o czym mówisz. oclHashcat to chyba najbardziej zaawansowana aplikacja tego typu do łamania haseł - i do tego jest za darmo.

Cytat:
Features

Worlds fastest password cracker
Worlds first and only GPGPU based rule engine
Free
Multi-GPU (up to 128 gpus)
Multi-Hash (up to 15 million hashes)
Multi-OS (Linux & Windows native binaries)
Multi-Platform (OpenCL & CUDA support)
Multi-Algo (see below)
Low resource utilization, you can still watch movies or play games while cracking
Focuses highly iterated modern hashes
Focuses dictionary based attacks
Supports distributed cracking
Supports pause / resume while cracking
Supports sessions
Supports restore
Supports reading words from file
Supports reading words from stdin
Supports hex-salt
Supports hex-charset
Built-in benchmarking system
Integrated thermal watchdog
80+ Algorithms implemented with performance in mind
... and much more
Cytat:
Podaj mi przykład jakiegoś oprogramowania dla Pro które z tego korzysta? RawTherapee? OpenShot? GIMP? LibreOffice? InkScape, Scribus? Nic z tego, flagowe aplikacje z Linuksa wsparcie mają dopiero w planach i to nawet nie na ten rok. Pomijając że nie są to aplikacje dla pro.
Znalazłem jednak wyjątek potwierdzający regułę - Blender jest Pro i ma wsparcie CUDA. Brawo.
Cóż oprócz oclHashcata mogę dorzucić aircracka-ng i LibreOffice od wersji 4.2:

Cytat:
Napisany przez http://www.linuxportal.pl/wpisy/optymalizacja-w-libreoffice-4-2-id172107
Poprawa wydajności obliczeń dzięki OpenCL

Na początku lipca firma AMD przystąpiła do Rady Doradców fundacji z zamiarem przyśpieszenia działania Calca w oparciu o GPU, a już dzisiaj możemy smakować owoców tej współpracy.

Zaproponowane przez AMD rozwiązanie wykorzystuje architekturę HSA (Heterogeneous System Architecture), w której procesor graficzny ma dostęp do tej samej pamięci co aplikacja, i która szczególnie efektywna jest w czipach APU, gdzie zarówno GPU, jak i CPU znajdują się w tym samym układzie. Nie trzeba tu więc wydzielać specjalnych zadań dla procesora graficznego i koordynować jego współpracę z głównym procesorem przez wąskie gardła kontrolerów pamięci. Sprzętowa akceleracja dla arkusza kalkulacyjnego ma polegać na wykryciu możliwych do optymalizacji formuł w komórkach, przekształceniu ich na kod OpenCL, skompilowaniu kodu OpenCL na procesor graficzny, a następnie uruchomieniu formuły na GPU. Ma to być, według Micheala Meeksa, szczególnie efektywne dla dużych arkuszy, zawierających liczne powtórzenia tych samych formuł. Zmiana ta ma szansę na szybką popularyzację, zwłaszcza od wydania LibreOffice 4.2, który to umożliwia tworzenie dokumentów o rozmiarze nawet do czterech gigabajtów.

Na pytanie czy systemy z GPU Intela i Nvidii również będą beneficjentami zmiany, Meeks odpowiedział: "jeśli dostawca posiada dobrą implementację OpenCL, będziemy ją wykorzystywać i to powinno być ok".
Rynek PRO to nie tylko zabawy w 3D - ba chyba jest to jego najmniejszy segment. Takie rzeczy jak obliczenia inżynieryjne, aplikacje dla giełd itd.

Cytat:
A ja myślałem że tylko na x86 i x86_64. Widać byłem w wielkim błędzie. Gdzie można kupić wersję na MIPS? Czyżby Microsoft umiał zrobić system tylko na jedną architekturę? A moze nie ma sensu robić systemu pod komputery których nikt w domu nie ma? Na pewno to pierwsze. Nie potrafią, a kernel NT jest tak źle napisany że nie da się skompilować pod inne procesory. Na pewno! Miałem wizję.
Pisałem o sprzęcie - pójdzie na praktycznie każdym sprzęcie dla x86 - x86_64 i od niedawna ARM.

Jeżeli chodzi o jakość kernela Windowsa to jesteś w stanie podać jakieś konkrety? Czy po prostu rzucasz od tak aby wypełnić tekst?
Swego czasu czytałem jak wypowiedział się o tym pewien anonimowy pracownik MS. Faktycznie stwierdził, że jakościowo i wydajnościowo nie dorównuje obecnie Linuksowi, jednak nie wygląda to tak jak ty piszesz.

Cytat:
Wybaczam, każdy może mieć swoje nawet najbardziej wydumane teorie.
Gdybyś był użytkownikiem Maca od 5 lat to nawet bym Ci uwierzył.
Tylko wtedy pewnie broniłbyś Apple i miał portret Jobsa na biurku.
To że używam jakiegoś systemu, programu, sprzętu nie czyni mnie fanbojem tej firmy. Czasami mogę być nawet fanem danego rozwiązania, ale nigdy nie będę fanbojem.
Z portretami to zgłoś się do Maksa - ma kapliczkę Jobsa i może pożyczy to i owo

To że firmy coraz bardziej uciekają od Apple to faktycznie o niczym nie świadczy

Cytat:
A gdzie linki? Ta stacja z komputronika też ma dwa Xeony E5, razem 12 rdzeni, 24 wątki - co jednak jakoś jej wcale nie pomaga? A Radeon W7000 ma 1280 shaderów podczas gdy D700 ma 2048. i szerszą o 50% magistralę pamięci. Więc wydajnościowo co najwyżej się zrównasz przy dobrym wietrze (zakładając że W7000 ma 1Ghz). Nie zadałeś sobie trudu żeby sprawdzić?
Ile RAM? Czy dyski też 512GB SSD? Zapomniałbym - W7000 nie ma 6GB pamieci. Szkoda.
Zrównasz... HAHAHA. Wybacz ale już pokazałem na przykładzie MacaPro z 2x D300 gdzie to ma miejsce - iMac z 2012 roku praktycznie dogadania go.

Jeżeli chodzi o stacje robocze to proszę:
http://www8.hp.com/pl/pl/products/wo...41#!tab=models

Możesz sobie poskładać jak chcesz.

Kod:
   

Funkcje systemu
Funkcje systemu

    System operacyjny
        Windows 8 Pro 64
        Windows 7 Professional 32 (dostępny poprzez możliwość zmiany wersji Windows 8 Pro 64 na niższą)
        Windows 7 Professional 64 (dostępny poprzez możliwość zmiany wersji Windows 8 Pro 64 na niższą)
        Windows 7 Ultimate 64
        Windows 7 Professional 32
        Windows 7 Professional 64
        Zestaw instalacyjny systemu Linux (HP Installer Kit for Linux)
        (Zestaw instalacyjny HP do systemu Linux zawiera sterowniki do 32- i 64-bitowej wersji systemu Red Hat Enterprise Linux WS5 i WS6 oraz 64-bitowej wersji systemu SUSE Linux Enterprise Desktop 11. Red Hat Enterprise Linux: oprogramowanie nie jest załadowane na dysku twardym. Adres URL i numer licencji na oprogramowanie do pobrania najnowszej wersji ***8212; w zestawie. ) 

    Rodzina procesora
        Procesor Intel***174; Xeon***174; E5 

    Procesor
        Intel***174; Xeon***174; E5-2603 (1,8 GHz, 10 MB pamięci podręcznej, 4 rdzenie)
        Intel***174; Xeon***174; E5-2609 (2,4 GHz, 10 MB pamięci podręcznej, 4 rdzenie)
        Intel***174; Xeon***174; E5-2620 (2 GHz, 15 MB pamięci podręcznej, 6 rdzeni)
        Intel***174; Xeon***174; E5-2630 (2,3 GHz, 15 MB pamięci podręcznej, 6 rdzeni)
        Intel***174; Xeon***174; E5-2640 (2,5 GHz, 15 MB pamięci podręcznej, 6 rdzeni)
        Intel***174; Xeon***174; E5-2643 (3,3 GHz, 10 MB pamięci podręcznej, 4 rdzenie)
        Intel***174; Xeon***174; E5-2650 (2 GHz, 20 MB pamięci podręcznej, 8 rdzeni)
        Intel***174; Xeon***174; E5-2660 (2,2 GHz, 20 MB pamięci podręcznej, 8 rdzeni)
        Intel***174; Xeon***174; E5-2665 (2,4 GHz, 20 MB pamięci podręcznej, 8 rdzeni)
        Intel***174; Xeon***174; E5-2667 (2,9 GHz, 15 MB pamięci podręcznej, 6 rdzeni)
        Intel***174; Xeon***174; E5-2670 (2,6 GHz, 20 MB pamięci podręcznej, 8 rdzeni)
        Intel***174; Xeon***174; E5-2680 (2,7 GHz, 20 MB pamięci podręcznej, 8 rdzeni)
        Intel***174; Xeon***174; E5-2687W (3,1 GHz, 20 MB pamięci podręcznej, 8 rdzeni)
        Intel***174; Xeon***174; E5-2690 (2,9 GHz, 20 MB pamięci podręcznej, 8 rdzeni) 

    Zestaw układów
        Intel***174; C602 

    Obudowa
        Miniwieża z możliwością zamontowania w stelażu 

Pamięć
Pamięć

    Maks. pojemność pamięci
        512 GB 1333 MHz Pamięć DDR3 SDRAM o obniżonym poborze mocy
        256 GB 1600 MHz Rejestrowana pamięć DDR3 SDRAM
        64 GB1600 MHzPamięć DDR3 niebuforowana (SDRAM)
        (Rzeczywista szybkość pamięci zależy od procesora. Nie jest możliwe mieszanie modułów DIMM typu rejestrowanego, niebuforowanego oraz o obniżonym poborze mocy (***8222;load-reduced***8221;). ) 

    Gniazda pamięci
        16 modułów DIMM 

Pamięć masowa
Pamięć masowa

    Wewnętrzne wnęki na napędy
        Cztery wnęki 3,5 cala 

    Zewnętrzne wnęki na napędy
        Trzy wnęki 5,25 cala 

    Napęd wewnętrzny
        300 GB do 600 GB SAS (15000 obr./min)
        300 GB do 900 GB SAS (10 000 obr./min)
        250 GB do 1 TB SATA (10000 obr./min)
        250 GB do 3 TB SATA (7200 obr./min)
        500 GB Napęd SATA SED
        128 GB do 300 GB Napęd SATA SSD
        256 GB Dysk SATA SE SSD 

    Kontroler pamięci masowej
        Zintegrowany kontroler SATA 6,0 Gb/s; Zintegrowany kontroler SATA 3,0 Gb/s; Zintegrowany kontroler LSI SAS 2308; Karta RAID LSI MegaRAID***174; 9260-8i SAS 6 Gb/s ROC i moduł zasilania awaryjnego iBBU08 (wybrane modele) 

    Napęd optyczny
        Nagrywarka Blu-ray SATA
        Napęd DVD-ROM SATA
        Napęd DVD+/-RW SATA typu slim z ładowaniem szczelinowym
        Napęd SuperMulti DVD+/-RW SATA 

Wyświetlanie i grafika
Wyświetlanie i grafika

    Karta graficzna
        Specjalistyczna karta 2D:
        Karta graficzna NVIDIA NVS 300 (512 MB); Karta graficzna NVIDIA NVS 310 (512 MB); Karta graficzna AMD FirePro 2270 (512 MB)
        Podstawowa karta 3D:
        Karta graficzna NVIDIA Quadro 410 (512 MB); Karta graficzna NVIDIA Quadro K600 (1 GB)
        Karta 3D klasy średniej:
        Karta graficzna NVIDIA Quadro 2000 (1 GB); Karta graficzna NVIDIA Quadro K2000 (2 GB)
        Karta 3D klasy wyższej:
        Karta graficzna AMD FirePro V7900 (2 GB); Karta graficzna NVIDIA Quadro 4000 (2 GB); Karta graficzna NVIDIA Quadro 5000 (2,5 GB); Karta graficzna NVIDIA Quadro K4000 (3); Karta graficzna NVIDIA Quadro K5000 (4 GB); Karta graficzna NVIDIA Quadro 6000 (6 GB); Karta graficzna AMD FirePro W7000 (4 GB)
        System do wydajnych obliczeń z użyciem procesora GPU:
        Procesor NVIDIA Tesla C2075; Procesor NVIDIA Tesla K20 

Funkcje rozszerzeń
Funkcje rozszerzeń

    Porty
        4 porty USB 3.0
        5 portów USB 2.0
        2 porty IEEE 1394a
        2 gniazda mikrofonowe
        1 wyjście liniowe audio
        1 gniazdo słuchawkowe
        1 wejście liniowe audio
        1 port szeregowy
        2 porty PS/2 (klawiatura i mysz)
        2 porty RJ-45 do wbudowanej karty Gigabit LAN
        1 czytnik kart ***8222;22 w 1***8221;
        (6 wewnętrznych portów USB 2.0 dostępnych za pośrednictwem trzech osobnych gniazd 2x5) 

    Gniazda rozszerzeń
        3 gniazda PCIe Gen3 x16
        1 gniazdo PCIe Gen3 x8
        1 gniazdo PCIe Gen3 x4
        1 gniazdo PCIe Gen2 x4
        1 gniazdo PCI
        (Złącza PCIe x8 są otwarte, co pozwala na umieszczenie w gnieździe karty PCIe x16. ) 

Urządzenia komunikacyjne
Urządzenia komunikacyjne

    Interfejs sieciowy
        Wbudowana karta Intel 82579LM PCIe Dual GbE
        Karta Broadcom NetXtreme Gigabit (opcjonalna)
        Karta do komputerów biurkowych Intel Gigabit CT (opcjonalna)
        Dwuportowa karta sieciowa HP 361T PCIe Gigabit (opcjonalna) 

    Karta dźwiękowa
        Wbudowana karta dźwiękowa High Definition Realtek ALC262; Głośniki HP Thin Line ze wzmacniaczem zasilanym przez port USB (opcja) 

Wymagania dotyczące zasilania i eksploatacji
Wymagania dotyczące zasilania i eksploatacji

    Sprawność energetyczna
        Dostępne są konfiguracje zgodne z normą ENERGY STAR***174; 

    Zasilacz
        Zasilacz 1125 W o sprawności 90% ***8212; szerokozakresowy, z aktywną korekcją współczynnika mocy (PFC) 

Wymiary i waga
Wymiary i waga

    Minimalne wymiary (szer. x głęb. x wys.)
        20,3 x 52,5 x 44,4 cm 

    Waga
        Od 19,5 kg 

W zestawie
W zestawie

    Oprogramowanie
        HP Performance Advisor
        Oprogramowanie HP Remote Graphics (RGS) V5
        HP ProtectTools Security
        HP Power Assistant
        Roxio Easy Media Creator (oprogramowanie do nagrywania płyt DVD/Blu-Ray)
        Intervideo WinDVD (oprogramowanie do nagrywania i odtwarzania płyt DVD)
        PDF Complete ***8212; wersja próbna
        Należy zakupić pakiet Office 

    Zarządzanie bezpieczeństwem
        Obsługa blokady kablowej (w standardzie
        kabel oferowany z wybranymi modelami)
        Czujnik otwarcia obudowy (w standardzie)
        Włączanie/wyłączanie portów szeregowego, równoległego, USB, audio, sieciowego (w standardzie)
        Sterowanie uruchamianiem z nośników wymiennych i zapisem na nośnikach wymiennych (w standardzie)
        Hasło uruchomieniowe (w standardzie)
        Hasło konfiguracyjne (w standardzie)
        Kabel zabezpieczający Kensington (wybrane modele) 

    Gwarancja
        3-letnia gwarancja ograniczona, obejmująca 3 lata gwarancji na części, robociznę i serwis u klienta w następnym dniu roboczym. Warunki mogą być różne w zależności od kraju. Obowiązują pewne ograniczenia i wyłączenia.
Ten sprzęt jest też zapewne przetestowany między sobą. Zapewne HP posada też odpowiednie certyfikaty zgodności

Wybacz ale nowy MacPro do pięt nie dorasta tego co dostaniesz od HP czy Della, które łącznie mają ok 75% udziału w rynkach stacji roboczych.
Apple na rok 2013 ma poniżej 10%. W roku 2014 raczej nie należy się spodziewać wzrostu...

Cytat:
No widzisz jesteś niesprawiedliwy. Dlaczego nie wysnułeś tu teorii, że Delle tak często padają że potrzebują serwisu "na drugi" dzień? Przecież to całkiem logiczne.
Jeżeli dyski padają raz na tydzień to nie widze innej możliwości aby wymieniać je podczas pracy.
Hahahaha dobre. Niedługo usłyszę/przeczytam, że inne firmy dają gwarancję na 21 miesiące po to, że ich sprzęt tak często się psuje
Pierdzielisz głupoty tak wielkie, że ciężko jest mi komentować

Aha, wsparcie na drugi dzień roboczy jest po to, aby firma miała zapewnioną ciągłość pracy.
W przypadku sprzętu od Apple w przypadku klapy jesteś od sprzętu na ok 14 dni.
Apple począwszy od przyklejania baterii w MacBookach po MacPro gdzie nawet bez utraty gwarancji nie wymienisz procesora pokazuje JASNO, że to sprzęt jednorazowy. Jak się zepsuje to na 99% masz wymieniony na nowy bo tam się nie da nic naprawić.

W przypadku takiego Della dzwonisz, mówisz co nie działa i na drugi dzień (w zależności od gwarancji) masz serwisanta z takimi częściami które są wymienione przez niego.

Jeżeli bym prowadził firmę to zaraz po stosunku: cena/wydajność/stabilność patrzyłbym właśnie na wsparcie.

Cytat:
Zgodzę się, przestaje się liczyć i chyba nawet specjalnie im to nie przeszkadza. Czy to oznacza automatycznie że Mac Pro jest złą stacją? IMO szukają swojej niszy wśród wymagających użytkowników domowych.
Ale czy jak kiedykolwiek napisałem, że to zła stacja? Ludzie dlaczego jak tylko ktoś napisze coś krytycznego o Apple zaraz podnoszą się głosy jak te.
Jasno napisałem, że nowy MacPro to nie jest stacja robocza i w żaden sposób nie zastępuje jej starszego brata. To komputer skierowany raczej dla detalistów.

Cytat:
Troche popłynąłeś z tym Linuksem, bo komercyjnego profesjonalnego softu jest tu na lekarstwo.... Photoshop? Premiere? 3DS? LightWave? cokolwiek od Corela? Indesign? Maxon Cinema? AutoCAD?
NIC z tych rzeczy nie ma na Linuxa. Wszystko jest na OSX!
Jedyne co znalazłem, to że na Linuksie jest Maya. łał
Znowu mogłeś użyć google, ale lepiej jak ja sprawdze nie?
Tak to że nie ma PS czy innych programów do grafiiki oznacza, że tak na prawdę Linux to taki sobie hobbystyczny projekcik pryszczatych 12 latków.
Otóż na tym systemie stoi pół świata. To że akurat nie ma udziału w grafice komputerowej, wcale nie oznacza że się nie liczy w PRO. Ten rynek to nie tylko osoby pracujące na PS.
Aha i AutoCad wcale nie jest taki sam jak na Windowsa.

Cytat:
Gorzej! Apple pochwali się wynikami finansowymi i Dell oraz HP zaraz pomyślą że też chcą mieć podobne straty! I zrobią klony Maca Pro !
I wiesz co wtedy powiesz? Że nie można opatentować kształtu kosza na śmieci I że nie widzisz żadnych podobieństw, bo dell ma inny kolor.
A poza tym pewna japońska firma już w 1978 roku miała kosz na śmieci w kształcie kosza na śmieci - i Apple od niej skopiowało... jak zwykle.


Uważam że dyskusja jest bezcelowa. Podajesz wydumane teorie, argumenty które można zbić używając google przez 30 sekund, brak związków przyczynowo skutkowych.
Nie chce mi się już. Powinieneś sam użyć google zanim coś napiszesz.
Ależ oczywiście, żę Apple pochwali się wynikami finansowymi w taki sposób, że niektórzy pomyślą, że MacPro to cud.
Później się jednak okaże, że sprzedaż tego modelu wzięli razem z innymi komputerami

Pamiętam jak w przypadku iPada był on zaliczany do "komputerów" lub nie w zależności czy firmie to pasowało - czy mogli marketingowo na tym w jakiś sposób wypłynąć.

Większość rzeczy, które Apple odróżnia można znaleźć w produktach nie komputerowych: np. zasilanie MacBooków - Apple teg nie wymyśliło. Skopiowali.

Po drugie jak pisałem wcześniej to Apple na rynku stacji roboczych ma mniej niż 10%.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2014, 16:21   #6717
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Pokazali różnicę ogólną między dwoma układami.
Dalej czekam na pokazanie wzrostu jaki przyniosła tylko zmiana architektury. Będzie więcej niż 5%?
Oszczędź sobie wstydu...
Cytat:
Stwierdziłeś, że CPU od Apple bije na głowę inne. Pokazałem Ci tak że jest odwrotnie. CPU montowane w urządzeniach z Androidem jak Snapdragon 800 jest wydajniejszy niż CPU od Apple. Apple jest tutaj z tyłu.
Coś pokazałeś, sęk w tym że nie rozumiesz o co chodzi. A mi się nie chce pisać esejów. Nie zrozumiałeś dwa razy to i za trzecim nie zrozumiesz.
Cytat:
Nigdzie przecież nie napisałem, że OSX jest jakoś super wymagający - znowu przekręcasz moje słowa.
Niczego nie przekręcam. Owszem nie napisałeś tego. Ale ja przecież nie napisałem że tak napisałeś. Napisałeś tak kiedyś o iOS.
Cytat:
Co do iPhona to mam rację. iOS7 zamula na telefonach mniejszych niż 5S.
Pokaż.
Cytat:
OSX ma marną obsługę sprzętu, więc jak go postawisz na składaku i będize działał stabilnie to będzie to cud
Ferrari też nie pojedzie jak go zatankujesz ropą. To znaczy że silnik jest zły? Czy może używany niezgodnie z wytycznymi?
Cytat:
Nie odniosłeś się też do fragmentu w którym wspomniałem, że Apple wycięło obsługę CUDA z pewnych modeli GTX. Dlaczego to zrobili?
O tym nie słyszałem, ale ciekawe. Jeżeli tak zrobili to pewnie jakiś lewy chłyt żeby sprzedać droższe modele.
Cytat:
Z jakim bólem? (...) "sterowniki mają błędy"
Instalowałem te sterowniki na SuSE 11.4, Debianie Whezzy oraz Archu.
W żadnym przypadku paczka nie zadziałała od razu, trzeba było ręcznie tworzyć dowiązania symboliczne w dziwnych katalogach. W których - tego "nie informatyk" niestety nigdy nie odgadnie. Są nie do zainstalowania dla Kowalskiego.

Teraz błędy:

Wrapper CUPS gereruje takie stringi przy przekazywaniu parametrów do LPR, że program generujący parametry druku wywala "segmentation fault" i niestety drukarka ignoruje wszystkie ustawienia, drukując zawsze w domyślnej jakości na papierze A4. Poprawiłem to wszczepiając do kodu wrappera własny parser. Wszystko oczywiście jest dla zwykłego użytkownika całkowicie niewidoczne, żadnego błędu nie ma. Tylko ustawienia nie działają.

Jeżeli te problemy uznajesz za doskonałe wsparcie to masz naprawdę niewielkie wymagnia.

Teraz wejdzmy na główną polską stronę wsparcia brother:
http://welcome.solutions.brother.com...u&c=pl&lang=pl

Co widzimy? Wsparcie Windows i OSX. A gdzie Linux?

Cytat:
Pokazuje, to że Linux ma o wiele lepsze wsparcie dla urządzeń niż OSX
Nie, tylko pokazuje że nie wiesz o czym piszesz.

Cytat:
Tak było 5-6 lat temu. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Ok 1.5 roku temu kupiłem lapa z dwoma grafikami: Intel HD4000 i AMD Radeon HD7730M. Z tą drugą nie miałem żadnych problemów.
Jedyny problem z zamkniętymi sterownikami do układów AMD jest taki, że może minąć lekki lag w dostosowaniu sterowników do aktualnej wersji kernela.
Obecne 13.12 obsługuje kernela do 3.11 i X serwera do 1.14:
Tak więc sterowniki dla układów graficznych są jak najbardziej. Tak otwarte jak i zamknięte.
Intel ma najlepsze wsparcie, tu nie mam żadnych zastrzeżeń. Intela pod Linuxa można brać w ciemno.
Catalysty to jest złom, o ich wadach już pisałem. Główna to praktyczny brak akceleracji 2D, słaba stabilność i idiotycznie niska kompatybilność (może 1 na 10 gier na Wine działa jak trzeba), tearing, input lag, słaba stabilność (popularne są problemy z hibernacją). itd itp. To coś nie ma prawa nazywać się sterownikem, to jest raczej zbiór hacków. Używałem ponad 2 lata od wersji 11.2 do 13.4 - na 3 dystrybucjach.
Obłsuga HD7xxx w normalnych otwartych sterownikach zrobiła w ostatnim roku niesamowite postępy i wygląda aktualnie tak (stan na Ubuntu pre-14.04)
http://www.phoronix.com/scan.php?pag...alloween&num=1
Jak widać zazwyczaj można liczyć na 20-50% wydajności sprzętu. HD2xxx-6xxx mogą już liczyć na 80-100%. Brawa dla AMD za udostępnienie specyfikacji. Ale jest jeszcze dużo do zrobienia.
Kernel 3.11 wprowadził dynamiczne sterowanie zegarami (wcześniej zawsze 100%) oraz obsługę UVD. Wszystko jeszcze dość świeże, niezbyt dobry wynik dla ponad 4 letniego sprzętu.

Cytat:
Pokaż mi dystrybucję, która w swojej STABILNEJ gałęzi ma jajko w wersji 3.12.
Tak jak to opisałem wyżej najnowsze Catalysty 13.12 działają nawet z kartami HD8xxx na jajku 3.11.
Arch czy Manjaro którego od dłuższego czasu używam. Gentoo. I pewnie jeszcze troche się znajdzie. Aktualnie na kompie oraz serwerze mam 3.12.6.
Żebym nie był gołosłowny:
Kod:
[root@qbit Desktop]# cat /proc/version
Linux version 3.12.6-1-MANJARO (nobody@phil) (gcc version 4.8.2 (GCC) ) #1 SMP PREEMPT Sat Dec 21 01:38:09 UTC 2013
[root@qbit Desktop]# 

[root@spider Desktop]# cat /proc/version
Linux version 3.12.6-1-MANJARO (nobody@phil) (gcc version 4.8.2 (GCC) ) #1 SMP PREEMPT Fri Dec 20 23:26:22 UTC 2013
[root@spider Desktop]#
(daty się różnią bo to wersjie i686 i x86-64)
Cytat:
Jajko 3.12 wejdzie do większości dystrybucji w gałęziach stabilnych dopiero za kilka miesięcy. Nikt o zdrowych zmysłach nie pakuje świeżo wydanego kernela do stabilnej gałęzi, oczywiście można sobie wgrać, jednak później nie należy się dziwić że coś nie działa.
Ależ wszystko mi działa, jestem z tego jajka bardzo zadowolony. Jak zwykle zero problemów. Czekam z niecierpliwością na 3.13.

Cytat:
WYbacz ale nie masz najmniejszego pojęcia o czym mówisz. oclHashcat to chyba najbardziej zaawansowana aplikacja tego typu do łamania haseł
Każda aplikacja do łamania haseł jest prymitywna jeżeli zestawisz ją z aplikacją do powiedzmy nieliniowego montażu wideo... zaimplementowanie w GPU algorytmu do łamania haseł to "nieco" mniejszy kaliber niż zaimplementowanie w GPU kodeków AV, filtrów oraz efektów. Niektóre rzeczy jak filtry są proste, ale za to w jakich ilościach...

Cytat:
LibreOffice od wersji 4.2
Coś o tym słyszałem, miejmy nadzieje że wypali. GIMP też coś obiecywał ale póki co sprawa ucichła.


Cytat:
Pisałem o sprzęcie - pójdzie na praktycznie każdym sprzęcie dla x86 - x86_64 i od niedawna ARM.
Desktopowego windows nie zainstalujesz na ARM.
Cytat:
Jeżeli chodzi o jakość kernela Windowsa to jesteś w stanie podać jakieś konkrety?
Nie podam konkretów bo to był dość oczywisty żart. Kernel NT jest bardzo dobry i jedyną przyczyną dla którego go nie portują jest brak powodu. Taki sam jak w dodawaniu sterowników do OSX.


Cytat:
Zrównasz... HAHAHA. Wybacz ale już pokazałem na przykładzie MacaPro z 2x D300 gdzie to ma miejsce - iMac z 2012 roku praktycznie dogadania go.
Nie śmiej się bo miałeś porównywać Apple do innych a nie Apple do Apple.
Cytat:
Jeżeli chodzi o stacje robocze to proszę:
No właśnie miałeś poskładać jakiś ciekawy zestaw - lepszy od Apple i w podobnej cenie. Oczywiście jest to niesprawiedliwe, że będziemy porównywać potwora do urządzenia z zasilaczem 450W, ale póki co takiego sprzętu nie zademonstrowałeś.

Stacja o której wspomniałeś będzie sporo wolniejsza od Maca Pro za 32tys. Przykro mi ale cudów nie ma. Try Again.

Cytat:
Wybacz ale nowy MacPro do pięt nie dorasta tego co dostaniesz od HP czy Della
No to złóż taki sprzęt w podobnej cenie, czy to takie trudne?

Cytat:
Hahahaha dobre. Niedługo usłyszę/przeczytam, że inne firmy dają gwarancję na 21 miesiące po to, że ich sprzęt tak często się psuje
Pierdzielisz głupoty tak wielkie, że ciężko jest mi komentować
Znowu nie zauważyłeś że to była ironia. Tym gorzej dla Ciebie, bo niektóre Twoje teorie o Apple są dokładnie na takim samym poziomie i jakoś Cie nie śmieszą? Śmiejesz się sam z siebie
To jest ten sam poziom, co stwierdzenie że OSX nie obsługuje składaków bo Apple nie umie tego zrobić. Przyczyna jest zupełnie inna w obu przypadkach. Czaisz?

Cytat:
Jasno napisałem, że nowy MacPro to nie jest stacja robocza i w żaden sposób nie zastępuje jej starszego brata. To komputer skierowany raczej dla detalistów.
To jest stacja robocza, nietypowa, ale stacja. Podaj jeden powód że to nie stacja. Ale nie na zasadzie "prawdy objawionej". Stacja też jest komputerem. Gra słów tu nie wystarczy.
Skoro jesteś pewien i 100% przekonany to powinno być łatwe. Jeżeli twierdzisz ze inni mają lepsze to też pokaż przykład takiego lepszego.
Ja sam jestem zdziwiony, bo początkowo myślałem że faktycznie złożenie lepszego nie powinno być trudne, ale ten sprzęt z komputronika czy zaproponowany przez Ciebie niestety nie wystarcza.
Przypominam też o obowiązku zachowania podobnej ceny zestawu, przecież Apple jest drogie to i tak masz przewagę.

Krótka piłka: CPU, GPU, dyski, RAM, cena.

Cytat:
Tak to że nie ma PS czy innych programów do grafiiki oznacza, że tak na prawdę Linux to taki sobie hobbystyczny projekcik pryszczatych 12 latków.
Otóż na tym systemie stoi pół świata.
Ale które pół Słyszałeś o stacji roboczej na Linuksie? Niby do czego taka stacja miałaby służyć? Do grafiki 3D nie. Do grafiki 2D nie. Do montażu / obróbki wideo nie (dodatkowo opatentowane kodeki troche to utrudniają). Do projektowania nie. Do DTP nie. Do obróbki dzwięku też nie (zwłaszcza ze Linux do niedawna miał bardzo poważne problemy z dzwiękiem, dopiero ok 2011 roku PulseAudio zaczęło je łatać).
No to do czego taka stacja? Zwłaszcza w tak mocnych konfiguracjach?

Te pół świata to serwery, routery i android - a nie stacje robocze Nawet desktopów jest relatywnie mało.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 01.01.2014 o godz. 17:06
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2014, 16:38   #6718
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja pierdziule dobre
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2014, 17:46   #6719
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
Oszczędź sobie wstydu...
Czyli nie jesteś w stanie podać? Tak myślałem Sama zmiana architektury nic obecnie poza sporym wydźwiękiem marketingowym praktycznie nic Apple nie daje.
To inwestycja w przyszłość. Obecnie to ma więcej minusów niż plusów: większy rozmiar aplikacji, większe zużycie pamięci...

64 bity ma sens dopiero jak rozmiar pamięci RAM zaczyna wychodzić poza 4GB. To że za Apple pójdą inne firmy nic nie znaczy. Dopiero może pod koniec 2014 roku zaczną powstawać urządzenia z Androidem, które oferują takie ilości pamięci RAM.

No ale fajnie się pochwalić że jako pierwsi na świecie zastosowaliśmy 64 bity, które tak na prawdę nic nie przynoszą, no ale jesteśmy pierwsi

Ciekawe, że jak wychodziły urządzenia z NFC to Ty i wiele innych osób nie podchodziliście z taką samą sympatią, jak teraz podchodzisz do tych procków.
NFC akurat miało większy sens niż 64 bity dla urządzeń, które obecnie bez nich mogą się obejść.

Cytat:
Coś pokazałeś, sęk w tym że nie rozumiesz o co chodzi. A mi się nie chce pisać esejów. Nie zrozumiałeś dwa razy to i za trzecim nie zrozumiesz.
Bo pewnie jest tak, żę gdyby Apple wydało procki 4 rdzeniowe to by Snapdragony zgniotły na śniadanie. Otóż tak nie jest. Ba nawet nie wiadomo czy zastosowanie 4 rdzeni dało by im taki skok...
Obecnie Apple nie ma najszybszego CPU w urządzeniach mobilnych i to jest FAKT - wystarczy spojrzeć na wykresy które wyżej pokazałem.

Cytat:
Pokaż.
Wpisz sobie w YouTube frazę: iOS7 Iphone 4/4S vs iOS6 iPhone 4/4S. Możesz też popatrzeć dyskusje na oficjalnym i nieoficjalnych forach Apple, aby się przekonać że poprzednie generacje urządzeń działają o wiele gorzej.
To jest bardzo dziwne, skoro Apple produkuje JEDEN - PODKREŚLAM JEDEN model telefonu na raz.
p.s. iPhone5C to iPhone5 tylko w plastiku.


Cytat:
Ferrari też nie pojedzie jak go zatankujesz ropą. To znaczy że silnik jest zły? Czy może używany niezgodnie z wytycznymi?
Zobacz w jakim kontekście to napisałem.

Cytat:
Instalowałem te sterowniki na SuSE 11.4, Debianie Whezzy oraz Archu.
W żadnym przypadku paczka nie zadziałała od razu, trzeba było ręcznie tworzyć dowiązania symboliczne w dziwnych katalogach. W których - tego "nie informatyk" niestety nigdy nie odgadnie. Są nie do zainstalowania dla Kowalskiego.

Teraz błędy:

Wrapper CUPS gereruje takie stringi przy przekazywaniu parametrów do LPR, że program generujący parametry druku wywala "segmentation fault" i niestety drukarka ignoruje wszystkie ustawienia, drukując zawsze w domyślnej jakości na papierze A4. Poprawiłem to wszczepiając do kodu wrappera własny parser. Wszystko oczywiście jest dla zwykłego użytkownika całkowicie niewidoczne, żadnego błędu nie ma. Tylko ustawienia nie działają.
Twoje problemy są chyba tak rzadkie, że ciężko znaleźć coś o nich w sieci...
Popatrzyłem tak ogólnie na instalację sterowników i jest tak jak pisałem. Ściągasz np. deb'a instalujesz i działa...

Czy nie przyszło Ci do głowy, że możesz coś robić źle? Jaki to model urządzenia?

Cytat:
Teraz wejdzmy na główną polską stronę wsparcia brother:
http://welcome.solutions.brother.com...u&c=pl&lang=pl

Co widzimy? Wsparcie Windows i OSX. A gdzie Linux?
Czyli jak tam nie ma napisane Linux to nie ma wsparcia?

Wchodząc na jakiś model w plikach do pobrania na samym dole mogę wybrać Linux:

-zrzut-ekranu-2014-01-01-17-35-54.jpg

No ale co ja tam wiem...

Cytat:
Intel ma najlepsze wsparcie, tu nie mam żadnych zastrzeżeń. Intela pod Linuxa można brać w ciemno.
Catalysty to jest złom, o ich wadach już pisałem. Główna to praktyczny brak akceleracji 2D, słaba stabilność i idiotycznie niska kompatybilność (może 1 na 10 gier na Wine działa jak trzeba), tearing, input lag, słaba stabilność (popularne są problemy z hibernacją). itd itp. To coś nie ma prawa nazywać się sterownikem, to jest raczej zbiór hacków. Używałem ponad 2 lata od wersji 11.2 do 13.4 - na 3 dystrybucjach.
Obłsuga HD7xxx w normalnych otwartych sterownikach zrobiła w ostatnim roku niesamowite postępy i wygląda aktualnie tak (stan na Ubuntu pre-14.04)
http://www.phoronix.com/scan.php?pag...alloween&num=1
Jak widać zazwyczaj można liczyć na 20-50% wydajności sprzętu. HD2xxx-6xxx mogą już liczyć na 80-100%. Brawa dla AMD za udostępnienie specyfikacji. Ale jest jeszcze dużo do zrobienia.
Nie mam, ani nie miałem problemów z akceleracją 2D na Catalystach. Do tego Catalysty działają wydajniej niż ich otwarte odpowiedniki.
Tak więc proszę nie pisz bzdur o tym, że Catalysty to złom. Gdyby tak było to ludzie by ich nie instalowali zamiast otwartych. Ba w ogóle by ich nie instalowali.

Cytat:
Arch czy Manjaro którego od dłuższego czasu używam. Aktualnie na kompie oraz serwerze mam 3.12.6.
Rozbawiłeś mnie

Linux 3.12.6 pojawił się 20 Grudnia 2013 roku czyli jakieś 11 dni temu!

Według DistroWatch.com tego jądra używa aż!

Cytat:
The following distributions include linux version 3.12.6:

***8226; Arch Linux: current
***8226; Gentoo Linux: unstable
***8226; Linux From Scratch: unstable
***8226; Lunar Linux: moonbase
***8226; Mageia: cauldron
***8226; Quirky: 6.1
***8226; siduction: 13.2-rc1
W przypadku Archa należy napisać że wersja z jajkiem 3.12.6 pojawiła się..... DZISIAJ!


Większość dystrybucji jak pisałem zaadoptuje 3.12 w ciągu 6 miesięcy. Zanim takie coś jak jądro zostanie dodane do dystrybucji musi zostać SPRAWDZONE i PRZETESTOWANE.

W momencie wydania dystrybucji z 3.12 pojawią się odpowiednie Catalysty. Tak działa cykl życia oprogramowania.
Oczywiście ktoś może testować, wgrywać najnowsze wersje oprogramowania. Tylko niech nie pisze, że tak robi każdy i jest to standardem bo nie jest.

Cytat:
każda aplikacja do generowania haseł jest prymitywna jeżeli zestawisz ją z aplikacją do powiedzmy nieliniowego montażu wideo...
Taaaa prymitywna. Wybacz ale pierdzielisz głupoty.

Cytat:
Nie śmiej się bo miałeś porównywać Apple do innych a nie Apple do Apple.
Pokazałem Ci tylko, że urządzenie które ledwo co przegania komputer biurkowy i do tego all-in-one, gdzie niektóre podzespoły są pewnie z M na końcu nie ma co nazywać stacją roboczą

Cytat:
Ale które pół Słyszałeś o stacji roboczej na Linuksie? Niby do czego taka stacja miałaby służyć? Te pół świata to serwery, routery i android - a nie stacje robocze
Tak słyszałem i czytałem. Jak już Ci napisałem wcześniej - stacja robocza nie oznacza, że człowiek na niej musi pracować na PS.
Linux napędza m. in. giełdy. Jak będziesz chciał to sobie znajdziesz jakie konkretnie aplikacje są wykorzystywane w takich stacjach.
Stacje robocze nie kończą się na kilku aplikacji które podałeś.

Co do HP i Della to można sobie złożyć maszynkę i zobaczyć ile nas wyniesie.
Za mniej niż 40k złożysz dwuprocesorowego potworka u HP z dwiema mocnymi GPU. Taka stacja zje najmocniejszego MacaPro. Ciekawy jestem też testów pod dużym i długim obciążeniem.
Oj poczekamy jeszcze miesiąc i się dowiemy Rynek zweryfikuje
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2014, 18:31   #6720
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Czyli nie jesteś w stanie podać? Tak myślałem
To źle myślałeś. Mój komentarz był po to bym nie musiał tłumaczyć rzeczy oczywistych. Jak zwykle stawiasz mnie w sytuacji że ja muszę tłumaczyć, a Twoja "prawda" jest objawiona, choć gadasz głupoty.
ARMv8 jest zdecydowanie wydajniejszy od ARMv7. W najlepszej super wypaśnej prądożernej konfiguracji Cortex A15 osiąga 3.5 DMPIS/Mhz. Krait 3.3DMIPS.
ARMv8 (Cortex A57) bez żadnego tuningu i przy mniejszym zużyciu energii osiąga ponad 4.7 DMIPS/Mhz. A wersja od Apple nie jest zapewne gotowcem od ARM, skoro nawet A6 nie było (Swift).
Teraz rozumiesz dlaczego A7 może mieć tylko 1.3Ghz? Tam siedzi coś a'la Cortex A57, procek o generację nowszy niż u konkurencji i w zupełnie innej klasie wydajności.

Cały Twój dalszy wywód to w tym świetle kompletna bzdura, a dlaczego Apple odnotowało tak drastyczny wzrost wydajności i wystarcza mu 1.3Ghz jest raczej oczywiste (przynajmniej dla mnie).
A dlaczego tylko 1.3Ghz i 2 rdzenie? Bo iPhone ma baterię 1500mAh, a telefony z tymi Twoimi 4 rdzeniowymi potworkami mają nawet 3100mAh (Note II).

Może dla odmiany teraz Ty zaprezentuj swoje "fakty" odnośnie AArch32 i AArch64, bo póki co prezentujesz same przypuszczenia. W dodatku wyssane z palca.

Cytat:
Ciekawe, że jak wychodziły urządzenia z NFC to Ty i wiele innych osób nie podchodziliście z taką samą sympatią, jak teraz podchodzisz do tych procków.
NFC akurat miało większy sens niż 64 bity dla urządzeń, które obecnie bez nich mogą się obejść.
Prędkość i efektywność energetyczna to np dla mnie bardzo ważna sprawa. A NFC mam w telefonie służbowym i nie używam (nawet nie widzę potrzeby). Więc nie dziw się że nie robi to na mnie wielkiego wrażenia.

Cytat:
Twoje problemy są chyba tak rzadkie, że ciężko znaleźć coś o nich w sieci...
Popatrzyłem tak ogólnie na instalację sterowników i jest tak jak pisałem. Ściągasz np. deb'a instalujesz i działa...

Czy nie przyszło Ci do głowy, że możesz coś robić źle? Jaki to model urządzenia?
Proszę, spędziłem nad tymi sterownikami godziny robiąc reverse engineering na każdej dystrybucji po kolei.
Nigdzie nie znajdziesz rozwiązania tego problemu. Nigdzie. Wysłałem gotowe do Brothera dwa lata temu i wciąż aktualizacja się nie pojawiła
Jak byś dobrze pogooglował to byś znalazł np problemy ludzi na Ubuntu, że im marginesy źle wychodzą. Powód? Prosty i pewnie tylko garstka ludzi na świecie o tym wie.
Drukarka domyślnie ma ustawiony format Letter a nie A4. Z powodu błedu nie da się tego zmienić - nawet przy ustawieniu A4 drukuje na letter. Brother DCP-357C.

Widzę że jeszcze jeden gość miał ten sam problem i sobie prawie poradził (przy okazji on też musiał wykonać kilka "magicznych" kroków żeby zainstalować stery).
http://loxdev.knc.nc/blog/ubuntu/set...57c-in-ubuntu/
Prawie, bo teraz jego drukarka drukuje zawsze na A4. Nigdy nie zmieni papieru przez CUPS albo inny interfejs, musi to robić przez brprintconf_dcp353c. Z moim parserem wszystko działa jak trzeba

Cytat:
Czyli jak tam nie ma napisane Linux to nie ma wsparcia?
Nie napisałem ze nie ma. Ale że Windows i OSX są przede wszystkim. Linuxa trzeba sobie wyszukać. Twierdziłeś ze ponoć wsparcia nie ma OSX?
Cytat:
Nie mam, ani nie miałem problemów z akceleracją 2D na Catalystach.
Do tego Catalysty działają wydajniej niż ich otwarte odpowiedniki.
Tak więc proszę nie pisz bzdur o tym, że Catalysty to złom. Gdyby tak było to ludzie by ich nie instalowali zamiast otwartych. Ba w ogóle by ich nie instalowali.
W tym momencie mnie nieźle ubawiłeś. Przede wszystkim używasz managera okien który korzysta z 3D (mutter). Nie dziwi więc brak problemu z 2D.
Zainstaluj sobie jakiś który korzysta z 2D (np xfwm4, marco, metacity) i zrób prosty test: obciążenie procesora podczas przenoszenia okien oraz scrollowania ekranu w firefoxie.
W przypadku otwartych użycie cpu nie przekroczny 10%, na Catalystach może skoczyć nawet do 100% a Firefox po prostu przycina. Bo akceleracja 2d na catalystach to fikcja, robote odwala CPU. Nie sprawdziłeś prawda?
A ja sprawdziłem Masz mocne CPU możesz tego nie odczuć, ale to nie znaczy że wszystko działa jak trzeba. Do mnie dotarło po miesiącu że coś nie tak. Pod compizem catalysty radziły sobie dobrze.

Cytat:
Rozbawiłeś mnie
Miałbym kłamać w rzeczach które można sprawdzić w 5 sekund? zapraszam na stronę:
http://manjaro.org/blog/
Wpis z 29 grudnia:
Cytat:
Current supported kernels:
Linux34 3.4.75 ***8211; our default kernel series for Manjaro 0.8.7
Linux38 3.8.13.14 ***8211; stable extended support kernel maintained by Canonical
Linux310 3.10.25 ***8211; our default kernel series for Manjaro 0.8.8
Linux311 3.11.10.1 ***8211; stable extended support kernel maintained by Canonical
Linux312 3.12.6 ***8211; current stable release by Linus.
Oraz na info mojego serwera:
http://warp-spider.tk/info

I co ? Dalej się śmiejesz? Nie jest to default kernel, ale jest w repo "stable" i jest jak najbardziej wspierany. Nie mam z nim żadnych problemów więc nie wiem dlaczego o takowych wspominasz?
Cytat:
W momencie wydania dystrybucji z 3.12 pojawią się odpowiednie Catalysty. Tak działa cykl życia oprogramowania.
I z tego powodu że AMD nie nadąża Catalysty wypadły z repozytorium Archa i w tamtym roku z Debian Sid/Testing (ale już wróciły).
Cytat:
Taaaa prymitywna. Wybacz ale pierdzielisz głupoty.
Jassssne Final Cut się chowa. Ale troche racji masz. Ten program ma ponad 80 algorytmów. Nie jest tak prosty jak myślałem

Cytat:
Pokazałem Ci tylko, że urządzenie które ledwo co przegania komputer biurkowy i do tego all-in-one, gdzie niektóre podzespoły są pewnie z M na końcu nie ma co nazywać stacją roboczą
Siadaj, pała. Nie to miałeś pokazać (patrz niżej).

Cytat:
Co do HP i Della to można sobie złożyć maszynkę i zobaczyć ile nas wyniesie.
Za mniej niż 40k złożysz dwuprocesorowego potworka u HP z dwiema mocnymi GPU.
No to złóż wreszcie i pokaż to porównamy!

btw. Proponuje uciąć temat linuksowy gdyż to straszny i niepotrzebny offtop i skoncentrować się na tym Maku. To co napisałem o Catalystach można sobie sprawdzić samemu.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 01.01.2014 o godz. 20:28
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
świadkowie jabłkowy, apple, apple fanboy, apple religion, fanatyzm, i-diot, ipad, pc-fanboys, sekta steve'a jobs'a


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.