Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Systemy operacyjne i aplikacje (https://forum.cdrinfo.pl/f124/)
-   -   Brak połączenia z Google Play (https://forum.cdrinfo.pl/f124/brak-polaczenia-google-play-92909/)

Berion 16.11.2013 01:27

Brak połączenia z Google Play
 
Od jakiegoś czasu nie mogę połączyć się ze sklepem. Wszystkie wymagane usługi/programy mam włączone i przepuszczone przez firewall (do testów to nawet go wyłączyłem).

W sieci znalazłem kilka opisów.

wpisanie do "/etc/host" (chociaż nie wiem w czym to miałoby pomóc):
Kod:

127.0.0.1 localhost
# 74.125.93.113 android.clients.google.com

Z kolei tutaj:
http://wccftech.com/fix-no-connectio...lay-store-app/

ad.1 Nie pomaga.
ad.2 Data jest ok, android chyba sam zmienił na aktualną dla naszej strefy czasowej (?).
ad.3 Nie zmieniałem konta, więc jest po staremu.
ad.4 Na razie wolę tego nie robić, z lenistwa...

Ponadto usunąłem też wszystkie aktualizacje Google Play i Google Services.

Znalazłem też opis żeby wywalić plik host, ale od tego czasu przy włączaniu telefonu lub przejściu kilknięciu na ikonkę sklepu, procesy googla są killowane/crashują się.



:sciana:

szczuru 16.11.2013 02:00

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1266157)
Od jakiegoś czasu nie mogę połączyć się ze sklepem. Wszystkie wymagane usługi/programy mam włączone i przepuszczone przez firewall (do testów to nawet go wyłączyłem).

W sieci znalazłem kilka opisów.

wpisanie do "/etc/host" (chociaż nie wiem w czym to miałoby pomóc):
Kod:

127.0.0.1 localhost
# 74.125.93.113 android.clients.google.com

Z kolei tutaj:
http://wccftech.com/fix-no-connectio...lay-store-app/

ad.1 Nie pomaga.
ad.2 Data jest ok, android chyba sam zmienił na aktualną dla naszej strefy czasowej (?).
ad.3 Nie zmieniałem konta, więc jest po staremu.
ad.4 Na razie wolę tego nie robić, z lenistwa...

Ponadto usunąłem też wszystkie aktualizacje Google Play i Google Services.

Znalazłem też opis żeby wywalić plik host, ale od tego czasu przy włączaniu telefonu lub przejściu kilknięciu na ikonkę sklepu, procesy googla są killowane/crashują się.



:sciana:

Masz roota? (zakładam, że tak :P) to poszukaj GApps pod swojego droida i (ponownie) je zainstaluj z recovery.

Berion 16.11.2013 10:39

Roota mam. Bez tego to jak bez ręki.

Trochę wydaje mi się nierozsądne wgrywać te aplikacje z nie wiadomo skąd. Po za tym przecież wywaliłem ich wszystkie aktualizacji i konfigi, zostały więc same domyślne wersje.

andy 16.11.2013 11:33

Cytat:

Ponadto usunąłem też wszystkie aktualizacje Google Play i Google Services.
To się nie dziw, że masz problemy...Google wymaga Google Services do sklepu i innych swoich aplikacji.

Berion 16.11.2013 12:41

Napisałem że usunąłem aktualizacje, a nie wspomniane programy. To jest różnica. I dopiero na końcu, bo pomyślałem że może coś się spsuło w konfigu i że go zabiorą ze sobą.

andy 16.11.2013 12:47

Tylko te programy powinny być w najnowszej wersji zawsze.

Spróbuj zaktualizować Google Apps z recovery: http://wiki.cyanogenmod.org/w/Gapps
Wskazujesz zipa -> update -> czekasz minutę i gotowe.

Berion 16.11.2013 16:11

Do pełni funkcjonalności pewnie tak, ale Google nie może banować starych klientów bo nie miałoby to sensu, musi być mechanizm który przynajmniej je aktualizuje po wykryciu starszej wersji.

Mam jeszcze oryginalny bootloader, a więc nie mam recovery. Chyba, że Solid Explorer mi to rozpakuje gdzie trzeba. ???

andy 16.11.2013 16:34

Cytat:

Do pełni funkcjonalności pewnie tak, ale Google nie może banować starych klientów bo nie miałoby to sensu, musi być mechanizm który przynajmniej je aktualizuje po wykryciu starszej wersji.
Jeżeli coś namieszałeś to wątpię aby udało to się odwrócić normalną drogą.

Cytat:

Mam jeszcze oryginalny bootloader, a więc nie mam recovery. Chyba, że Solid Explorer mi to rozpakuje gdzie trzeba. ???
To tak nie działa. Zmiana bootloadera to nic ciężkiego. Jednak lekka nieuwaga i można zbrickować telefon - bez bootloadera nici z ładowaniem systemu.

Berion 16.11.2013 18:48

Jakbym miał recovery to miałbym też obraz systemu który bym przywrócił i nawet nie zakładał tego tematu.

Tak namieszałem, że któregoś dnia chciałem wejść do sklepu i nie mogłem. Jeśli tak działa cały Android to wspaniały to system. Jestem trochę sfrustrowany. ;)

Ok, czyli zostaje mi w sumie wipe, albo wezmę się w końcu w garść i w pełni shakuję ten złom.

demek 16.11.2013 18:58

Mialem ostatnio w rece jakis tablet (chyba pentagram), bez modowania i tam po wlaczeniu z vol up (albo down) wchodzil w recovery...bo vbyla opcja update from zip itd.

Jarson 16.11.2013 21:53

Dziś chciałem sobie zaktualizować po WiFi aplikacje (przez mobilny trwa to u mnie zawsze 5x dłużej niż to wynika z ilości pobieranych danych) i też zobaczyłem komunikat o braku połączenia. Nie miałem czasu, tylko na kilka minut wszedłem do domu, więc pomyślałem że pewnie to coś z netem (za to nie pomyślałem, że to nie powinno przeszkadzać, bo mam wciąż włączony transfer danych). Może to jednak to samo? Dodam, że moja jotka bez roota.

sobrus 16.11.2013 22:25

Widzę że kolejny zwykły dzień z życia posiadacza Androida :)

Powiedz jaka to wersja Androida, jak 4.0.4 to moge Ci przesłać apk najnowszej wersji sklepu i może nawet google services.
Te programy uaktualniają się bez wiedzy użytkownika (w imie zasady, że niektóre aplikacje są równiejsze ;)) więc pewnie mam najnowsze :)

Chociaż z opisu wynika, że problem zaczął się przed odinstalowaniem aktualizacji?
Sprawdz więc czy nie dezaktywowałeś/usunąłeś którejś z tych aplikacji : "Google Services Framework" (nie mylić z "Usługi Google Play"), "Kreator konfiguracji", "Menedżer"

andy 17.11.2013 10:27

Cytat:

Widzę że kolejny zwykły dzień z życia posiadacza Androida :)
Jeżeli już to jest problem za APLIKACJĄ Google Play a nie z systemem.


Może spróbujcie jeszcze wyczyścić cache/dane Google Play?

sobrus 17.11.2013 11:04

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1266308)
Jeżeli już to jest problem za APLIKACJĄ Google Play a nie z systemem.
Może spróbujcie jeszcze wyczyścić cache/dane Google Play?

Nie napisałem że to problem z systemem.
Raczej problem z ustanowieniem połączenia przez tą aplikację.

Jeżeli to ma komuś poprawić humor to możemy stosować eufemizmy, lecz nie zmieni to faktu że często używanie Androida to kopanie się z koniem.
Mój brat wczoraj przywracał sobie możliwość wysyłania MMS, a potem zastanawiał się czemu system zjadł mu całe wolne miejsce na karcie SD. Huawei G300, Android 4.0.3.
Wiesz, takie codzienne proste czynności.

andy 17.11.2013 11:19

Cytat:

Jeżeli to ma komuś poprawić humor to możemy stosować eufemizmy, lecz nie zmieni to faktu że często używanie Androida to kopanie się z koniem.
Mój brat wczoraj przywracał sobie możliwość wysyłania MMS, a potem zastanawiał się czemu system zjadł mu całe wolne miejsce na karcie SD. Huawei G300, Android 4.0.3.
Wiesz, takie codzienne proste czynności.
Podobne zdanie mam o innych systemach tak desktopowych jak i mobilnych czytając często ich fora...
Tam też są problemy z takimi prostymi czynnościami.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.