Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Systemy operacyjne i aplikacje (https://forum.cdrinfo.pl/f124/)
-   -   Skrypt *.bat (https://forum.cdrinfo.pl/f124/skrypt-bat-97082/)

mgit 01.03.2018 09:16

Skrypt *.bat
 
Witam

Sprawa wygląda następująco. Mam ja drukarkę sieciową w lokalizacji \\SERWER2\PR0005nowa

Potrzebuję skrypt który sprawi, że komputer zainstaluje sobie tą drukarkę i ustawi jako domyślną.

Stworzyłem coś takiego:
Cytat:

Option ExplicitOn error resume next
Dim printerNetworkDim printer
printer = InputBox\\SERWER2\PR0005nowa
Set printerNetwork = CreateObject("Wscript.Network")printerNetwork.AddW indowsPrinterConnection printerprinterNetwork.SetDefaultPrinter printer
Ale to nie działa.

Sprawdzałem coś takiego:

Cytat:

strComputer = "."



Set objWMIService = GetObject("winmgmts:" & strComputer & "\root\cimv2")



Set colPrinters = objWMIService.ExecQuery _

("Select * From Win32_Printer Where Local = TRUE")



Set objNetwork = CreateObject("WScript.Network")

objNetwork.AddWindowsPrinterConnection "\\SERWER2\PR0005nowa"



If colPrinters.Count = 0 Then

objNetwork.SetDefaultPrinter "\\SERWER2\PR0005nowa"

End If
Dostaje komunikat w cmd: nazwa objNetwork.AddWindowsPrinterConnection nie jest rozpoznawana

Jakieś pomysły?

misiozol 01.03.2018 09:41

Taa ... co za drukarka co za system :P

mgit 01.03.2018 09:45

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1400686)
Taa ... co za drukarka co za system :P

System: Windows 7 Pro pracujący w domenie
Drukarka to: KONICA MINOLTA C364SeriesPCL

misiozol 01.03.2018 09:52

nie prosciej tak :P https://www.konicaminolta.eu/en/busi...downloads.html

mgit 01.03.2018 09:58

W sensie?

Sprawa wygląda tak... dodam drukarkę sieciową robię restart i drukarki już nie ma i tak w kółko. Wymyśliłem, sobie, że zrobię skrypt, dodam do autostartu i będzie po problemie.... Bo skoro mogę dodać drukarkę ręcznie i działa to można to zrobić poprzez skrypt. Owszem można by to naprawić, dodając drukarkę w trybie administratora... ale aż takich uprawnień nie mam... a informatyków to przerasta... więc jedyna opcja to ten nieszczęsny skrypt...

joujoujou 01.03.2018 14:37

To w firmie?

Jak tak to zleć to informatykom i niech robią aż zrobią. Jeśli nadal tylko do restartu, wołaj ich po każdym restarcie. A póki nie zrobią masz pretekst by nie pracować. :]

Niewykluczone że zniechęceni dadzą ci uprawnienia i będziesz robił co dusza zapragnie. :mruga:

mgit 01.03.2018 17:07

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1400702)
To w firmie?

Jak tak to zleć to informatykom i niech robią aż zrobią. Jeśli nadal tylko do restartu, wołaj ich po każdym restarcie. A póki nie zrobią masz pretekst by nie pracować. :]

Niewykluczone że zniechęceni dadzą ci uprawnienia i będziesz robił co dusza zapragnie. :mruga:

Zlecić to ja sobie mogę... a zrobić i tak nie zrobią - temat sprawdzony po ostatniej awarii Windows'a... skończyło się wymianą komputera z fabrycznie zainstalowanym systemem :haha:

Wracając do meritum... co może być nie tak w tym skrypcie :taktak:

misiozol 01.03.2018 21:16

Piszacy lol2

Patrix 01.03.2018 22:00

Windows 7 Pro pracujący w domenie napisałeś. Teraz nie mam jak szukać, ale czy przypadkiem nie da się tej drukarki instalować polityką domeny? Pamiętam coś takiego sterowniki po udziale sieciowym udostępniasz i heja...

mgit 01.03.2018 22:10

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1400738)
Windows 7 Pro pracujący w domenie napisałeś. Teraz nie mam jak szukać, ale czy przypadkiem nie da się tej drukarki instalować polityką domeny? Pamiętam coś takiego sterowniki po udziale sieciowym udostępniasz i heja...

Do zarządzania polityką domeny trzeba mieć uprawnienia. Więc zarządzenie z poziomu przystawki odpada.

Są dwie opcje:
- Albo skrypt który załatwi z automatu co trzeba
- Albo jak teraz wejście ręcznie do udział sieciowego i kliknięcie przycisku połącz na drukarce udostępnionej

I właśnie to klikanie chciałbym zautomatyzować :sciana:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.