Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Programy do nagrywania, testowania, diagnostyki

Programy do nagrywania, testowania, diagnostyki Dział poświęcony oprogramowaniu związanemu z nagrywarkami CD/DVD/Blu-ray



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.04.2024, 19:41   #16
Iluzjonista
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.06.2006
Posty: 27
Iluzjonista w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
To wyślij zapytanie do twórców EAC-a, co znaczy wiarygodność w raporcie. I podziel się odpowiedzią, o ile nie jest nią to, co poniżej.

Nie potwierdziłeś, że ta "kupiona CD" jest tłoczonym oryginałem, a nie wypałem pirata giełdowego (może i z mp3). Uznałem że tak, no ale?
Nie zrzuciłeś płyty innym napędem. Właściwie nie wiadomo czego próbowałeś. Na innych płytach masz tak samo? Nawet nie podałeś (a pytałem wyżej), czy te podejrzane utwory mają jakieś słyszalne dolegliwości.
Dopytujesz o szczegóły i niuanse, a sam nie pomagasz.

A teraz być może odpowiedź na nurtujący cię problem - cytat z opisu EAC u nas
Warto się zapoznać z całością, a potem postawiać sobie wszystko jak trzeba. Audiofile są perfekcjonistami, więc...
https://www.cdrinfo.pl/artykuly/opis-eac/strona34.php
Zadałem jedno konkretne pytanie i nie umiesz mi na nie odpowiedzieć. Odpowiadam też na Twoje pytanie - płyta jest kupiona i jest tłoczony oryginałem. Nie jest kupiona na giełdzie. Co do programu EAC to zostawmy go w spokoju bo pokazuje to samo co inne programy.

Ostatnio zmieniany przez Iluzjonista : 13.04.2024 o godz. 20:04
Iluzjonista jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.04.2024, 21:56   #17
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,883
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Odpowiedziałem ci, co to oznacza w EAC. Jeśli on cię nie interesuje, to trudno. Ja ufam EAC-owi. Masz w raporcie jakość 100%, brak błędów, wszystko akuratnie. Uczepiłeś się tej wiarygodności.
Tamtego nie znam i się nie wypowiadam.
Całkiem możliwe, że oznacza to samo, choć może porównuje z inną bazą danych.
Coś ci nie gra w tych utworach, czy lubisz dzielić włos na czworo?
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2024, 05:51   #18
Iluzjonista
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.06.2006
Posty: 27
Iluzjonista w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Odpowiedziałem ci, co to oznacza w EAC. Jeśli on cię nie interesuje, to trudno. Ja ufam EAC-owi. Masz w raporcie jakość 100%, brak błędów, wszystko akuratnie. Uczepiłeś się tej wiarygodności.
Tamtego nie znam i się nie wypowiadam.
Całkiem możliwe, że oznacza to samo, choć może porównuje z inną bazą danych.
Coś ci nie gra w tych utworach, czy lubisz dzielić włos na czworo?
Zostawmy program EAC w spokoju, nie o niego tutaj chodzi. Zadałem pytanie - dlaczego niektóre utwory mają CDDA 100% a inne CDDA 86%. Od czego to zależy i dlaczego tak jest - umiesz na to pytanie odpowiedzieć czy nie.
Iluzjonista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2024, 10:27   #19
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,290
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Informacje programów "wiarygodność /conclusion " określają / ja bym napisał bardziej próbują określić / przypuszczają pochodzenie i rodzaj kompresji , jakość kompresji zgrywanego pliku przed umieszczeniem na CD itp itd jaki obecnie znajduje się na nośniku CD Audio .

Ocena 100% według programów określa bezstratne rodzaje kompresji jakie zostały użyte w całym procesie przygotowania materiału i produkcji czyli - studio , kompilacja , mix , master oraz przygotowanie materiału na matrycę do tłoczenia itp itd

Poniżej 100% według programów na jakimś etapie została wykonana stratna kompresja ale oczywiście zazwyczaj są to błędy programów oceniających i ich baz danych / kluczy, schematów oceny lub niepoprawnej pracy samych programów lub tak bardzo obrazowo na przykład płyta piracka i została przygotowana z plików mp3 ....

Większość oprogramowania studyjnego i oraz master itp to programy kosztujące wiele tysięcy dolarów i twórcy nie udostępniają testowych wersji ani żadnych danych o wykorzystanych technologiach i rodzajów kodeków , kompresorów .

Również często składanki czy kompilacje są robione z różnych plików muzycznych w różnych wcześniejszych masterach robione wcześniej na wielu rożnych programach - Ponowny master i przygotowanie materiału do wykonania matrycy jakby składa to w całość w jednym formacie programu na którym został wykonany .

Podsumowując wszystko to może mylić programy do zgrywania które nie posiadają wielu informacji objętymi tajemnicą producentów oprogramowania jak dokładnych danych kodeków w specjalistycznym sofcie użytym do produkcji , obróbki muzyki i przygotowania materiału do matrycy do tłoczenia CD .....

Jeżeli same zgranie pliku jest zgodne w 100% z plikiem z CD a jedynie ocena "wiarygodność /conclusion " jest poniżej 100% zupełnie bym się tym nie przejmował bo w 99,99999 % to błędy programów , baz danych czy porównywanie innych plików inaczej zmasterowanych / kodowanych / innej kompresji z różnych wydań tych samych utworów
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.04.2024, 10:34   #20
Iluzjonista
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.06.2006
Posty: 27
Iluzjonista w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Informacje programów "wiarygodność /conclusion " określają / ja bym napisał bardziej próbują określić / przypuszczają pochodzenie i rodzaj kompresji , jakość kompresji zgrywanego pliku przed umieszczeniem na CD itp itd jaki obecnie znajduje się na nośniku CD Audio .

Ocena 100% według programów określa bezstratne rodzaje kompresji jakie zostały użyte w całym procesie przygotowania materiału i produkcji czyli - studio , kompilacja , mix , master oraz przygotowanie materiału na matrycę do tłoczenia itp itd

Poniżej 100% według programów na jakimś etapie została wykonana stratna kompresja ale oczywiście zazwyczaj są to błędy programów oceniających i ich baz danych / kluczy, schematów oceny lub niepoprawnej pracy samych programów lub tak bardzo obrazowo na przykład płyta piracka i została przygotowana z plików mp3 ....

Większość oprogramowania studyjnego i oraz master itp to programy kosztujące wiele tysięcy dolarów i twórcy nie udostępniają testowych wersji ani żadnych danych o wykorzystanych technologiach i rodzajów kodeków , kompresorów .

Również często składanki czy kompilacje są robione z różnych plików muzycznych w różnych wcześniejszych masterach robione wcześniej na wielu rożnych programach - Ponowny master i przygotowanie materiału do wykonania matrycy jakby składa to w całość w jednym formacie programu na którym został wykonany .

Podsumowując wszystko to może mylić programy do zgrywania które nie posiadają wielu informacji objętymi tajemnicą producentów oprogramowania jak dokładnych danych kodeków w specjalistycznym sofcie użytym do produkcji , obróbki muzyki i przygotowania materiału do matrycy do tłoczenia CD .....

Jeżeli same zgranie pliku jest zgodne w 100% z plikiem z CD a jedynie ocena "wiarygodność /conclusion " jest poniżej 100% zupełnie bym się tym nie przejmował bo w 99,99999 % to błędy programów , baz danych czy porównywanie innych plików inaczej zmasterowanych / kodowanych / innej kompresji z różnych wydań tych samych utworów
Myślę że to tak do końca nie jest jak piszesz. Myślę że płyty które kupujemy są bardzo słabo zrobione przed nagraniem.
Iluzjonista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.04.2024, 12:37   #21
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,702
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Skoro wiesz lepiej to po co pytasz . Dostales bardzo wyczerpujace odpowiedzi, wydaje mi sie ze sa adekwatne.
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2024, 08:37   #22
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,290
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Iluzjonista Podgląd Wiadomości
Myślę że to tak do końca nie jest jak piszesz. Myślę że płyty które kupujemy są bardzo słabo zrobione przed nagraniem.
Niestety od strony technicznej nie jestem w stanie nic więcej dodać do swojego wyjaśnienia powyżej ale skoro nadal masz wątpliwości masz przynajmniej jeszcze trzy możliwości sprawdzenia tematu :

1. Piszesz do twórców / pomocy technicznej programów które wykorzystujesz do zgrania i analizy materiału z CD Audio i prosisz o wyjaśnienie w jaki sposób programy realizują funkcję "wiarygodność /conclusion " -z jakich baz danych korzystają ,schematów ,klucza/y sprawdzenia , w jaki sposób dokonują oceny materiału ...

2. Kupujesz jakiś program do mastera np. losowo podaje żeby można było poznać możliwości softu np: Steinberg WaveLab PRO
https://www.steinberg.net/wavelab/
Program posiada Analizator SuperVision oraz miernika analityczny WaveLab,
SuperVision jest w pełni konfigurowalnym, wielomiernikowym analizatorem audio, wyposażonym w 27 różnych modułów, które mogą być zastosowane w dziewięciu gniazdach modułowych do analizy poziomu, widma, fazy i kształtu fali. Pozwala to na stworzenie w pełni spersonalizowanego układu dla niezwykle dokładnego wizualnego obrazu każdego projektu audio. Wiele instancji może być otwartych w celu monitorowania sygnału audio na różnych etapach.
Myślę że bez problemu sprawdzisz tam wszystkie parametr dźwięku i czy są zgodne ze sztandarem Compact Disc Digital Audio.

Lub zlecasz jakiemuś studio dźwiękowemu analizę pliku muzycznego do którego masz wątpliwości .

3. Składasz do sprzedawcy lub wytwórni reklamacje o niezgodności produktu z umową sprzedaży ze screenami z programów bądź wydrukami z programów z analizą pliku dźwiękowego do którego masz watpliwości o zgodności ze sztandarem Compact Disc Digital Audio.
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2024, 12:15   #23
Iluzjonista
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.06.2006
Posty: 27
Iluzjonista w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Niestety od strony technicznej nie jestem w stanie nic więcej dodać do swojego wyjaśnienia powyżej ale skoro nadal masz wątpliwości masz przynajmniej jeszcze trzy możliwości sprawdzenia tematu :

1. Piszesz do twórców / pomocy technicznej programów które wykorzystujesz do zgrania i analizy materiału z CD Audio i prosisz o wyjaśnienie w jaki sposób programy realizują funkcję "wiarygodność /conclusion " -z jakich baz danych korzystają ,schematów ,klucza/y sprawdzenia , w jaki sposób dokonują oceny materiału ...

2. Kupujesz jakiś program do mastera np. losowo podaje żeby można było poznać możliwości softu np: Steinberg WaveLab PRO
https://www.steinberg.net/wavelab/
Program posiada Analizator SuperVision oraz miernika analityczny WaveLab,
SuperVision jest w pełni konfigurowalnym, wielomiernikowym analizatorem audio, wyposażonym w 27 różnych modułów, które mogą być zastosowane w dziewięciu gniazdach modułowych do analizy poziomu, widma, fazy i kształtu fali. Pozwala to na stworzenie w pełni spersonalizowanego układu dla niezwykle dokładnego wizualnego obrazu każdego projektu audio. Wiele instancji może być otwartych w celu monitorowania sygnału audio na różnych etapach.
Myślę że bez problemu sprawdzisz tam wszystkie parametr dźwięku i czy są zgodne ze sztandarem Compact Disc Digital Audio.

Lub zlecasz jakiemuś studio dźwiękowemu analizę pliku muzycznego do którego masz wątpliwości .

3. Składasz do sprzedawcy lub wytwórni reklamacje o niezgodności produktu z umową sprzedaży ze screenami z programów bądź wydrukami z programów z analizą pliku dźwiękowego do którego masz watpliwości o zgodności ze sztandarem Compact Disc Digital Audio.
Rozumiem i dziękuje za odpowiedź. I tutaj się z Tobą zgodzę. Wielka szkoda że programy do masteringu są takie drogie.
Iluzjonista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
cdda


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.