Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Programy do nagrywania, testowania, diagnostyki

Programy do nagrywania, testowania, diagnostyki Dział poświęcony oprogramowaniu związanemu z nagrywarkami CD/DVD/Blu-ray



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.04.2022, 11:33   #1
mc5
Bywalec
 
Avatar użytkownika mc5
 
Data rejestracji: 11.01.2005
Lokalizacja: Hindenburg
Posty: 36
mc5 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywanie muzyki na płycie DVD - nie Audio DVD

Witam, potrzebuję nagrać na płycie DVD kilkadziesiąt piosenek , ale format musi być taki jak na płycie CD , czyli utwory w formie TRACK. Większość programów nagrywa DVD Audio , ale mi potrzebny jest zapis tego w takiej formie jak na płycie CD.

Stare nero (chyba z 15 lat temu) takie coś nagrywało, po prostu wybierałeś audio disc, domyślnie było CD , zmieniałeś na dvd ,przeciągałeś MP3 któe w locie konwertowało na "track" i zapisywało to jako płytę audio.
Na tę chwilę nie mogę znaleźć tak starej wersji nero która to robiła , może jakaś alternatywa ?
mc5 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.04.2022, 14:33   #2
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Muszę przyznać, że nie kojarzę takiej możliwości w Nero. Mało prawdopodobne, aby tracki nagrały się tak jak na CD-Audio, bo struktura płyty DVD przy nagrywaniu nie jest zgodna ze standardem CD-Audio. Choć kto wie, może było to robione pod jakiś konkretny sprzęt, o którym teraz już nikt nie pamięta. Kiedyś się dużo kombinowało z różnymi rzeczami i może faktycznie coś takiego było. Obecnie nie jestem w stanie wskazać nic co ma taką opcję.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.04.2022, 15:15   #3
mc5
Bywalec
 
Avatar użytkownika mc5
 
Data rejestracji: 11.01.2005
Lokalizacja: Hindenburg
Posty: 36
mc5 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może faktycznie było to w innym programie , nero z tego co pamiętam to używałem od początku przygody z nagrywaniem i kiedyś takie płyty nagrywałem w prosty sposób, ale tyle lat minęło...
mc5 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.04.2022, 17:08   #4
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,763
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Może nagrywałeś te mp3 jako dane? Standard cd-audio tyczy tylko płyt CD i raczej niczym nie dało się tego nagrać w formacie DVD.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2022, 10:56   #5
mc5
Bywalec
 
Avatar użytkownika mc5
 
Data rejestracji: 11.01.2005
Lokalizacja: Hindenburg
Posty: 36
mc5 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam napęd DVD w samochodzie który czyta tylko płyty nawigacyjne w formacie DVD,płyty audio CD, nie obsługuje MP3. Nagrywając płytę DVD Audio, widzi ją jako zły forma,DVD Video wcale nie obsługuje (upośledzony system audio BMW Professional w E63 z 2005roku któe ma tuner telewizyjny a nie czyta MP3). Mam starą płytę DVD z tackami nagraną jako muzyczna płyta, ale jest porysowana i nie umię jej już odczytać. Nagrałem ją lata temu i właśnie nie pamiętam jak.
mc5 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2022, 19:39   #6
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Może Nero po przeciągnięciu mp3-jek dekompresował je do *.wav i nagrywał jako dane ? Miałoby to sens, bo mimo użycia nośnika DVD odtwarzacz widział wspierany typ plików i je odgrywał. Spróbuj nagrać kilka wav'ów jako dane na płytę i zobaczymy co zrobi napęd w samochodzie. Przy nagrywaniu trzeba wybrać koniecznie system plików ISO 9660 (a nie UDF).
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2022, 07:41   #7
mc5
Bywalec
 
Avatar użytkownika mc5
 
Data rejestracji: 11.01.2005
Lokalizacja: Hindenburg
Posty: 36
mc5 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Może Nero po przeciągnięciu mp3-jek dekompresował je do *.wav i nagrywał jako dane ? Miałoby to sens, bo mimo użycia nośnika DVD odtwarzacz widział wspierany typ plików i je odgrywał. Spróbuj nagrać kilka wav'ów jako dane na płytę i zobaczymy co zrobi napęd w samochodzie. Przy nagrywaniu trzeba wybrać koniecznie system plików ISO 9660 (a nie UDF).


Dziś kupię z 20 płyt, wszystkie co miałem zużyłem. Czy ma znaczenie czy kupować DVD+ czy - ?
mc5 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2022, 09:24   #8
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,061
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Kup + ,jeśli odtwarzacz wiekowy może pomóc

https://www.cdrinfo.pl/slownik/booktype-192
https://www.cdrinfo.pl/slownik/bitsetting-543
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2022, 21:37   #9
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Poczytaj manuala od systemu audio, bo może okazać się że obsługuje mp3 z nazwami do 8 znaków
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2022, 18:15   #10
mc5
Bywalec
 
Avatar użytkownika mc5
 
Data rejestracji: 11.01.2005
Lokalizacja: Hindenburg
Posty: 36
mc5 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez gallus Podgląd Wiadomości
Poczytaj manuala od systemu audio, bo może okazać się że obsługuje mp3 z nazwami do 8 znaków
nie ma , w e63 tylko zmieniarka obsługiwała mp3 ( i to jeszcze musiała być przy konfigurowaniu wyposażenia wybrana bo był też model bez mp3 z tego rocznika co moja 2005) Moja niestety nie ma zmieniarki fabrycznie (auto znam od nowości, przejąłem po kimś z rodziny).

Ostatnio zmieniany przez mc5 : 20.04.2022 o godz. 19:34
mc5 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2022, 13:33   #11
adele
Banned
 
Data rejestracji: 08.07.2022
Posty: 11
adele w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mi się wydaje że na Nero jest taka opcja, gdzieś w zaawansowanym panelu ustawieniach itd;.
adele jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
audio, dvd, muzyki, nagrywanie, nie, płycie

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.