Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Programy do nagrywania, testowania, diagnostyki (https://forum.cdrinfo.pl/f126/)
-   -   PlexTools (https://forum.cdrinfo.pl/f126/plextools-94463/)

czary2mary 18.03.2015 14:13

PlexTools
 
Ilość załączników: 1
Temat dotyczy wszystkich spraw\problemów\ustawień itd itp związanych z programem PlexTools

Załącznik 69801

link do programu:
PlexTools

Popo87 14.10.2015 21:35

Mam dziwną przypadłość z która nie spotkałem się nigdy w żadnym programie do wypalana.

Mianowicie jak ładuje pliki w oknie AudioCD Maker przez przycisk Add Tracks czyli zaznaczam wszystkie piosenki w folderze, to po załadowaniu do okna, pliki są w odwrotnej kolejności. Pierwsza piosenka jest ostatnią itd.

Czy to jest normalne i jedynym rozwiązaniem tego jest dodawanie utworów pojedynczo ?

czary2mary 15.10.2015 03:45

Ilość załączników: 1
Ten typ tak ma ;)

Załącznik 73259

Leman39 15.10.2015 15:40

U mnie PlexTools różnie reaguje zależnie od systemu.
Z plikami CUE jest tak, że PlexTools odczytuje jedynie "wybrane" lub te które sam zapisał.
+
W Nero 8 mam podobnie, a metoda jest taka, że aby nie sortowało po swojemu należy przed wrzuceniem (przeciągnięciem) plików na kompilacje ustawić tak, by sortowało według przerwy między utworami (dowolnie czy rosnąco czy malejąco).
Info dla potomnych, którzy przed laty kupili Nero 8 i nie mają potrzeby czy zamiaru aktualizacji :)

Popo87 15.10.2015 19:10

Korzystam z NERO od wersji 5 i pierwszy raz cos takiego widzę :>

Pozostaje mi tylko dodawanie pojedynczo, zresztą płyty Audio nigdy nie mają jakiejś porażającej liczby utworów :D

Popo87 03.01.2018 19:04

Przepraszam, że post pod postem, ale uważam, że powyższy problem się już "uleżał", więc można kontynuować.

Mam do was takie pytanie, na płycie Rammstein - Reise, Reise jest ukryte intro przed Trackiem 1. Odtworzenie go, polega na przewinięciu płyty na czas ujemny.

Moje pytanie, czy da się w PlexToolsie (lub innym programie) nagrać coś takiego?

seku 05.01.2018 17:36

dlaczego nie jak zrobisz kopie bit<->bit czyli 10<-->10 to będziesz miał to samo

Popo87 05.01.2018 19:27

Cytat:

Napisany przez seku (Post 1397345)
dlaczego nie jak zrobisz kopie bit<->bit czyli 10<-->10 to będziesz miał to samo

Bo mam to we flaczkach.

seku 05.01.2018 19:42

a tego to ci już nie powiem

jeśli masz oryginalna CD-Audio i zrobisz kopie jak pisałem bit-bit np. w ImgBurn będzie to samo co oryginał

czary2mary 06.01.2018 06:42

W takim przypadku musi być zrobiony z takim efektem w jakimś programie zaawansowanym ponowny master i przygotowanie obrazu kompozycji audio tak jak dla tłoczni ....

grzeniu 06.01.2018 09:18

Kolego - potrzebujesz pasującego pliku .cue do obrazu tej płyty w pojedynczych flaczkach. W nim są odpowiednie wpisy. Normalnie po bożemu to się robi w programie EAC jako komplet i najlepiej w nim później nagrywa.
Mało płyt ma takie efekty i rzadko to jest potrzebne, ale ty na taką trafiłeś.


Masz dwa wyjścia. Mając oryginalną płytkę robisz obraz na nowo i generujesz .cue do niego, a przy nagrywaniu obrazu wskazujesz ten pliczek .cue (tu EAC, bo inny soft może tego nie łyknąć, choć możesz próbować). Możesz też szukać takiego w necie - kiedyś nawet była baza takich pliczków, ale teraz nie pamiętam gdzie, ani znaleźć nie mogę.
Druga opcja to kopia płyty 1:1, a to w dowolnym programie, np. w nero.

seku 30.01.2019 20:20

Ilość załączników: 1
czary2mary znowu mnie coś zaskoczyło tj. od kilku tyg. coś PX760A jakoś mowie dziwnie działa nie rozpoznawał DVD+R DL w PlexTools co znowu od dawna nie zmieniałem nic w głównym zestawie nagrywarek.

no to zaczynamy kopać i co się stało mam USB Card Reader na USB 3.1 i ustawiłem sobie kartę SD na dysk "A" a microSD jako "B"

co wymuszało coś w zmianach ID i powodowało że z wpiętym USB PX-760A nie był rozpoznawany. zmieniłem litery na X i Y i wszystko wróciło do normy :-)

Załącznik 132363

czary2mary 31.01.2019 16:20

Taki już urok starego softu na nowym hardware ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.