Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Programy do nagrywania, testowania, diagnostyki

Programy do nagrywania, testowania, diagnostyki Dział poświęcony oprogramowaniu związanemu z nagrywarkami CD/DVD/Blu-ray



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.03.2017, 15:02   #31
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Mostki SATA na USB

To pewnie nikogo nie zainteresuje, ale właśnie się przekonałem, że z niektórymi mostkami USB też mogą być niespodzianki. Posiadam Uniteka Y-1035 (USB3.0, OTG) na chipsecie ASM1051E i niestety PlexUtilities nie wykrywa napędu poprawnie. Co ciekawe, program się instaluje, ale błąd wywala przy próbie uruchomienia. Napęd poza tym pracuje prawidłowo, płyty palą się aż miło Być może funkcja OTG tutaj mąci, próbowałem jakoś to deaktywować, ale nic to nie daje. Testowałem na 3 różnych komputerach, porty USB2.0 i USB3.0, Windows 7 64bit i Vista 32bit - rezultat zawsze taki sam. Sam mostek jest dość skomplikowany w środku:
PlexUtilities-unitek_y-1035.jpg

Rozebrałem starą kieszeń HDD USB2.0 od Lacie, bo ma fajny zasilacz 12V/2A+5V/2A, ale na tym mostku napęd jest wykrywany w systemie, ale nie chce działać - blokuje system (mostek działa prawidłowo z HDD). Chipset to JMICRON JM20339.

Trzecie podejście nastąpiło wczoraj - pożyczyłem od kolegi kieszeń Natec Rhino USB3.0 - na pokładzie chipset ASM1153, a sam mostek jest o wiele prostszy:
PlexUtilities-natecrhino.jpg
I tutaj niespodzianka, PlexUtilities wykrywa napęd bezproblemowo, tak więc jak ktoś ma takie coś w nadmiarze, to może wykorzystać do ODD. Konstrukcja mostka pasuje dość dobrze do napędu i całość "trzyma się kupy".
Na pocieszenie pozostaje mi tylko to, że dysk SSD na moim Uniteku osiąga transfer 192 MB/s, a na Natec'u marne 149 MB/s
Oba mostki (Unitek Y-1035 i Natec Rhino) zasilane są z zasilacza 12V/2A.

Ostatnio zmieniany przez zenonz : 09.03.2017 o godz. 15:16
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.03.2017, 15:50   #32
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dzięki za info \ może kiedyś uda nam się zebrać gdzie i jak działają Plextor z tym softem
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2017, 21:42   #33
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Mostki SATA na USB to zło :)

Myślę, że to nie jest właściwy wątek, ale że lepszego nie widzę (inne wątki o mostkach USB dotyczą konkretnych napędów) to dodam tutaj nowe odkrycie w sprawie mojego Uniteka Y-1035.

Dziś chciałem wypalić płytę CD Audio i z racji tego, że kompilacja przekroczyła 80 minut, chciałem sprawdzić overburning na płycie w Nero CD-DVD Speed. Próba uruchomienia testu kończyła się zamrożeniem programu i blokadą napędu. Stwierdziłem, że może chodzi o overburning i przystąpiłem do tworzenia kompilacji w Power2Go. Wszystko przebiegało pomyślnie do czasu wypalania, gdzie po rozpędzeniu do zapisu napęd zamierał bezczynnie, po niecałych 2 minutach robił spin-down płyty i nic. Czas wypalania postępował, zapisu brak. Próba użycia ImgBurn owocowała wystąpieniem następującego błędu:
PlexUtilities-plex_fail3.png
Zmiana prędkości, wyłączenie OPC, zmiana nośnika nic nie zmieniały, więc podpiąłem napęd do innego kompa z ImgBurn i tam dla odmiany błędy były następujące:
PlexUtilities-plex_fail1.pngPlexUtilities-plex_fail2.png
Jako że błędy były inne na różnych systemach i wciąż mam pod ręką kieszeń Natec Rhino opisaną wcześniej przepiąłem napęd i cuda - płyty się wypalają bez problemu, overburning się testuje na obu systemach

Co ciekawe, na mostku Uniteka działa odczyt CD (ze skanowaniem błędów) oraz zapis/odczyt DVD jak i BD

Także po tym odkryciu jestem już w stanie uwierzyć we wszelkie cuda... Może trzeba poszukać czegoś oryginalnego zamiast wątpliwych mostków (Optiarc'a wpiąłem w kieszeń po padniętym LG GSA-5163D i śmiga bez problemów, niestety to IDE).

OT - z mostkiem z kieszeni Natec miałem dla odmiany problem po podpięciu dysku SSD Intel 520 do jednego kompa (podłączał i odłączał dysk non-stop, winda chciała formatować woluminy...), w dwóch innych dysk działał prawidłowo... Więc nie ma chyba mostka gwarantującej 100% kompatybilności...
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.03.2017, 12:26   #34
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,128
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ten drugi błąd to zbyt duży buffer mam tak samo jak ustawie 512mb i więcej a mam 16gb ram

zmniejsz na 256mb i będzie OK
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.03.2017, 00:29   #35
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez seku Podgląd Wiadomości
ten drugi błąd to zbyt duży buffer mam tak samo jak ustawie 512mb i więcej a mam 16gb ram

zmniejsz na 256mb i będzie OK
Dzięki za podpowiedź, sprawdziłem i rzeczywiście po zmniejszeniu bufora błąd zniknął... za to pojawił się znany z drugiego kompa błąd o "semaforze" Także ewidentnie przez mostek nie przechodzi coś związane z wypalaniem CD-Audio. Ale nagrywarek CD/DVD mam pod dostatkiem, więc i temat raczej oleję
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
MILLENNIATA M-DISC BD 25GB Mój Tescik ! czary2mary Nośniki optyczne 45 02.02.2018 18:05
Plexutilities tomxfoto Napędy optyczne DVD 8 29.06.2013 20:40
PlexUtilities nie widzi PX-L890SA rcobex Napędy optyczne DVD 2 11.12.2012 16:55


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.