Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 08.07.2006, 09:07   #1
kubanczyk7
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.07.2006
Posty: 16
kubanczyk7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
3godziny dvd na płycie (takiego jak w gazetach-HighQuality) - Nagrywanie

Witam, chciałbym się dowiedzieć jaki sprzęt musze kupić (nagrywarka dvd) oraz jakie oprogramowanie zakupić od authoringu żebym mógł wykonać plyte matke filmu na dvd-video takiego jak są w gazetach, czyli zeby mieściło sie do 3g z authoringiem.
Materiał potem pójdzie do tłoczenia, więc interesuje mnie tylko jak wykonać taka płyte matke na komputerze.

Czy do tego potrzebna jest jakaś specjalna kompresja czy poprostu inne płyty + specjalna nagrywarka.
Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
kubanczyk7 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.07.2006, 11:40   #2
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
z tego co mi wiadomo, to raczej nie, wystarczy nagra***263; na DVDR i da***263; do t***322;oczni a oni si***281; reszt***261; zajm***261; ...

Odno***347;nie nagrywarki polecam BenQ

Program do nagrania mo***380;e by***263; dowolny cho***263;by DeepBurner free edtion, lub komercyjne NERO, co do authoringu poszukaj na forum jest pare topic***243;w przyjlejonych na ten temat

Co do miejsce zakupu, jak chcesz by***263; legal to komputronik (sprz***281;t, dosy***263; tanio) oprogramowanie storny producenta, lub jak na legalu ci nie zale***380;y to hipermarket emule <-- ale tylko dla test***243;w przed zakupem orgina***322;u of cors
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 12:48   #3
kubanczyk7
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.07.2006
Posty: 16
kubanczyk7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit
z tego co mi wiadomo, to raczej nie, wystarczy nagrać na DVDR i dać do tłoczni a oni się resztą zajmą ...

Odnośnie nagrywarki polecam BenQ

Program do nagrania może być dowolny choćby DeepBurner free edtion, lub komercyjne NERO, co do authoringu poszukaj na forum jest pare topiców przyjlejonych na ten temat

Co do miejsce zakupu, jak chcesz być legal to komputronik (sprzęt, dosyć tanio) oprogramowanie storny producenta, lub jak na legalu ci nie zależy to hipermarket emule <-- ale tylko dla testów przed zakupem orginału of cors
nie no nie oto mi chodzi takie nagrywarki dvd to ja mam, chodzi mi oto jak zrobic 3 godziny w najwyzeszj jakosci na dvd-video, maxymalnie wchodzi mi 1g20minut, a filmy orginalne maja po 3 godziny. Chodzi mi jakim oprogramowaniem i jakim sprzetem to jest wykonywane.

A co do benqu to raczej zlom wg mnie posiadam 1 stacjonarna toshiba i w kompie Pioneera a w laptopie soniacza i nie narzekam. Wracajac do tematu, to nie jest mozliwe, na takim sprzecie jaki teraz mam, wykonanie kompresji i zapisu 3g w high quality na dvd :/ A jednak jakos inne firmy to robia, dlatego potrzebuje miec tez taki sprzet tylko nie wiem jaki zamowic.

Ostatnio zmieniany przez kubanczyk7 : 08.07.2006 o godz. 12:52
kubanczyk7 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 12:58   #4
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez kubanczyk7
A co do benqu to raczej zlom wg mnie posiadam 1 stacjonarna toshiba i w kompie Pioneera a w laptopie soniacza i nie narzekam.
a moze to co ty masz to zlom - nie brales Tego po uwage
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 13:35   #5
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Nagrywarka DVD byle jaka, byle sprawna, z dobra korekcja bledow

Co do zmieszczenia 3 godz filmu w jakosci DVD na plycie ...i wlasnie 4,7 GB czy 8,5 GB

masz dwie metody:
Gorsza - obcinanie bitrate filmu i dzwieku, ogolnie znane programy do "kompresji" obrazu DVD.

Lepsza, ale dluzsza wieloprzebiegowe kodowanie CCE.
Zapewnia lepsza kompresje filmu do MPEG lub DVD. Wada jest koniecznosc posiadania PC/Mac`a z naprawde dobrym/mocnym prockiem/ lub dwoma/
I troche umiejetnosci. Niewiele

Pan Gugiel i haslo "CCE' lub kompresja obrazu DVD. (jakos tak)
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 14:13   #6
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@kubanczyk7

Witam

Będzie trochę podstaw, bo widzę, że potrzebne .

Długość filmu, która mieści się na płycie zależy od bitrate-u z jakim został on zakodowany. Wszystkie ustawienia wykonuje się w kodeku mpeg-2 przed kompresją z materiału źródłowego. Uważa się, że średni bitrate video na poziomie 4000-6000 kb/s pozwala na zachowanie bardzo wysokiej jakości. Rezultat wynikowy zależy również w dużym stopniu od samego kodeka mpeg-2 i metody kodowania, którą się wybierze (CBR, VBR z konkretną ilością przebiegów).

Na standardowej płycie jednowarstwowej DVD5 ***8211; 4,7 GB (realnie 4,38 GB), przy założeniu średniej wartości przepływności bitów dla video na poziomie 4500 kb/s możemy zmieścić około 2 godzin filmu w wysokiej jakości (bardzo często producenci nadrukowują nawet na nośniku napis 120 min). Oczywiście jest to wartość średnia, czyli przy metodzie kompresji VBR możemy mieć w materiale miejscami 8000 kb/s, a czasem tylko 2000 kb/s. Dzięki temu efekt jest bardzo dobry. Można też spróbować wydusić wszystko z kodeka (ustawienia jakości na max, duuużo przebiegów - ogromny czas trwania kompresji ) i wcisnąć te 3 godziny. Widziałem wiele nawet dłuższych filmów na zwykłej płycie co do jakości nie miałem większych zastrzeżeń.

Jeśli chcesz mieć na jednej płycie 3 godziny i nie zastanawiać się czy jest ok czy nie, to należy kupić płytę dwuwarstwową DVD9 (DL ***8211; Double Leyer) o pojemności 8,5 GB. Wtedy średni bitrate będzie miał ponad 6000 kb/s (zależy to również od ilości ścieżek dźwiękowych, dodatków, stopnia rozbudowania menu itp.) i wszystko będzie świetnie. Jeśli tylko materiał źródłowy był bez zastrzeżeń i i z głową wybierzemy ustawienia przy kompresji do mpeg-2 to wynik będzie prawie jak ze sklepu .

Wymagane oprogramowanie (na czerwono darmowe) :

1) kodek mpeg-2, np.: Cinem Craft Encoder (CCE), TMPGEnc, MainConcept MPEG Encoder, QuEnc, HCEnc, FreeEnc i inne

2) program do authoringu, np.: TMPGEnc DVD Author, DVDMaestro, IFOEdit, zresztą zobacz TU

Wymagany sprzęt :
nagrywarka DVD z obsługą płyt DL.


to wszystko, pozdrawiam


ps. Nie warto pisać w jednym z pierwszych postów, że jakiś sprzęt do złom - po co sobie na wstępie nagrabić
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 08.07.2006 o godz. 14:24
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 14:57   #7
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak, na marginesie authoring filmu dvd profesjonalnie jest robiony klatka po klatce i ewentualne b***322;***281;dy kompresji (***378;le zakodowane klatki) s***261; kodowane jeszcze raz. Trudno wi***281;c b***281;dzie uzyska***263; super jako***347;***263; przy 3 godzinnym filmie i p***322;ycie 4,7GB w sumie amatorskimi metodami.
__________________
Tak, na pewno tak, raczej tak, chyba tak, chyba nie, raczej nie, na pewno nie, nie.
oddwor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 17:03   #8
kubanczyk7
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.07.2006
Posty: 16
kubanczyk7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez oddwor
Tak, na marginesie authoring filmu dvd profesjonalnie jest robiony klatka po klatce i ewentualne błędy kompresji (źle zakodowane klatki) są kodowane jeszcze raz. Trudno więc będzie uzyskać super jakość przy 3 godzinnym filmie i płycie 4,7GB w sumie amatorskimi metodami.
no to jak robia te filmy na dvd-video co sa do gazet dodawane czy normlanie w sprzedarzy? Ja mam profesjonalny sprzet ale pierwszy raz ktos odemnie wymaga takiego czegos, znam dokladnie sie na tych bitratach itd, koduje w mpeg-2 ale w karcie do montazu, lub kozystajac z nagrywarki stacjonarnej z hdd.

Reasumujac firmy ktore koduja do dvd-video filmy do gazet uzywaja Cinema Craft Encoder? i Plyt dual layer? tak? To musi byc sprzet i oprogramowanie jakiego uzywaja inne profesjonalne firmy robiac filmy na dvd, jakosc przedewszystkim.

Ostatnio zmieniany przez kubanczyk7 : 08.07.2006 o godz. 17:14
kubanczyk7 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 17:27   #9
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez kubanczyk7
no to jak robia te filmy na dvd-video co sa do gazet dodawane czy normlanie w sprzedarzy?
Reasumujac firmy ktore koduja do dvd-video filmy do gazet uzywaja Cinema Craft Encoder? i Plyt dual layer? tak? To musi byc sprzet i oprogramowanie jakiego uzywaja inne profesjonalne firmy robiac filmy na dvd, jakosc przedewszystkim.
1. do gazet, najczesciej robia wieloprzebiegowe kompresowanie, uwaga:najczesciej bez zwracania uwagi na jakosc materialu koncowego! Albowiem malo ktory film zmiesci sie na plycie 4,7 GB w dobraj jakosci, z dobrym dzwiekiem, napisami, o dodatkach nawet nie wspomne.
Odbywa sie to na zasadzie - ludzie i tak to kupia.
2. dobrze zrobiony, zremasteringowany, film z dzwiekiem stereo, lektorem, sciezkami dzwiekowymi , nawet bez dodatkow - zajmuje na ogol, na ogol wiecej niz te 4,7, a przy filmie 3 godz czyli 180 min to jest nierealne.
Z czegos trzeba zrezygnowac!
180 minut filmu w jakosci DVD wymaga plyty 2-layer wszystko ponizej, to utrata jakosci!
Jak to osiagniesz, jaki kompromis osiagnesz, to juz wylacznie twoj wybor.
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 17:43   #10
kubanczyk7
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.07.2006
Posty: 16
kubanczyk7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol
180 minut filmu w jakosci DVD wymaga plyty 2-layer wszystko ponizej, to utrata jakosci!
Jak to osiagniesz, jaki kompromis osiagnesz, to juz wylacznie twoj wybor.
no i wkoncu dochodzimy do jakis wnioskow, dzieki
Teraz pytanie tylko jaka nagrywarka dvd jest najlepsza dla Dual-Layer, chodzi o bezbłedny zabis (jak najlepszy sie da).

Ostatnio zmieniany przez kubanczyk7 : 08.07.2006 o godz. 17:49
kubanczyk7 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 18:26   #11
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Ło! Matulo!
Podlog mnie wylacznie : taadaam!
LG!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 20:25   #12
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
a ja powiem:
NEC



a kto inny powie BenQ... a pewnie i si***281; znajdzie osoba co powie LiteON
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 20:52   #13
kubanczyk7
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.07.2006
Posty: 16
kubanczyk7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit
a ja powiem:
NEC



a kto inny powie BenQ... a pewnie i się znajdzie osoba co powie LiteON
nie no ludzie, chodzi mi o jakosc a nie stosunek jakosci do ceny, ma byc nagrywara zyleta taki sprzet tylko kupuje, i taki mam.
kubanczyk7 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 21:18   #14
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez kubanczyk7
Reasumujac firmy ktore koduja do dvd-video filmy do gazet uzywaja Cinema Craft Encoder? ...
Nie, są to raczej sprzętowe kodery, które kodują baaardzo szybko i z geniajną jakością, a ich cena jest ogromna. Myślałem jednak, że mówimy o domowych sposobach, dostępnych dla każdego.
Cytat:
Napisany przez kubanczyk7
To musi byc sprzet i oprogramowanie jakiego uzywaja inne profesjonalne firmy robiac filmy na dvd, jakosc przedewszystkim.
Jak sprzedasz wszystko co masz to może kupisz ten sprzęt i oprogramowanie , reasumując - zapomnij . Szczególnie, że jak widzę potrzeba Ci to tylko do stworzenia pojedynczego projektu. Sprzęt to zresztą połowa sukcesu, potrzebni są również wyszkoleni ludzie do jego obsługi, bo inaczej to wszystko mija się z celem. To oni sprawdzają dokładnie każdy fragment, wiedzą na co zwracać uwagę i reagują na każde najdrobniejsze niedociągnięcie, tworzą menu, które niejednokrotnie wygląda jak istne dzieło sztuki itd. Taka robota zajmuje na pewno dużo czasu, zakładając nawet, że jeden człowiek byłby w stanie zrobić to wszystko sam to pewnie z kilka tygodni jak nie dłużej ...
Cytat:
Napisany przez kubanczyk7
nie no ludzie, chodzi mi o jakosc a nie stosunek jakosci do ceny, ma byc nagrywara zyleta taki sprzet tylko kupuje, i taki mam.
No to skoro taki tylko kupujesz to powinieneś wiedzieć co jest dobre a co nie. Pooglądaj sobie wykresy przy różnych modelach, poczytaj komentarze i sam wyciągnij wnioski, bo mam wrażenie, że cokolwiek by Ci nie napisać to będzie źle.

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 22:47   #15
kubanczyk7
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.07.2006
Posty: 16
kubanczyk7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo
Pooglądaj sobie wykresy przy różnych modelach, poczytaj komentarze i sam wyciągnij wnioski, bo mam wrażenie, że cokolwiek by Ci nie napisać to będzie źle.

pozdrawiam
Masz zle wrazenie no a o dual layer, walsnie pytam tutaj i potem poczytam komentarze
kubanczyk7 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.