Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 03.03.2005, 15:18   #1
coolart
Bywalec
 
Avatar użytkownika coolart
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: T.G.
Posty: 48
coolart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
4 filmy avi z menu na DVD

Witam, chce nagrać na płytę DVD 4 filmy w formacie avi z napisami w formacie TXT lub innym tylko chciałbym zrobić to z menu tak by po włożeniu takiej płyty do stacjonarnego odtwarzacza kiss czy innego uruchomiło się menu z wyborem filmu.
Jakim programem dało by się takie cos zrobić?
Wiem ze są programy do robienia menu na DVD ale one prawdopodobnie czytają tylko Vob***8217;y i pliki informacyjne i chyba nie będzie to działało z plikami avi.
__________________
AMD Sempron 3000 FSB 333, MSI KT6 Delta, Seagate 200GB SATA, 512MB DDR 333MHz, Pioneer DVR-108 v1.14

AMD AthlonXP 2400+, ASRock K7VM2, 2 x S.Baracuda 300 GB,Kingston DDR 512MB 266MHz, Teac CD-W540E v1.0H
coolart jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.03.2005, 15:31   #2
pawlusz
Bywalec
 
Avatar użytkownika pawlusz
 
Data rejestracji: 03.03.2005
Lokalizacja: Mysłowice
Posty: 47
pawlusz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile

Ja robie menu w TMPGEnc DVD author, gyd mam już przekonwertowany każdy film na VCD z osobna. I jest to banalnie proste
i naprawdę polecam.
Dostałem to od klienta który ma login scorpio, jak chcesz coś więcej to go znajdź na forum.
pawlusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2005, 16:10   #3
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Pawlusz, tylko koledze @collart chodzi o menu do filmu divx by stacjonarka (obsługująca divx'y) mu to obsłużyła - a TMPGenc DVD author tego nie potrafi, on tylko wczytuje pliki DVD lub (S)VCD
Ja niestety nie wiem czy da się coś takiego zrobić, nigdy nie próbowałem ale z ciekawością będe śledził ten wątek bo też mnie to ciekawi.
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2005, 16:46   #4
LUCAN
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 103
LUCAN zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Obaj macie rację, ale @pawlusz napisał:
Cytat:
Napisany przez pawlusz
... gyd mam już przekonwertowany każdy film na VCD z osobna. I jest to banalnie proste ...
Wystarczy wpierw przekonwertować wszystkie *.avi do (S)VCD np. przy pomocy TMPGEnc, a następnie wrzucić do TMPGEnc DVDAuthor. Będzie trochę zabawy z ustawieniem bitrate, aby wszystko się zmieściło, ale efekt końcowy zapewniony. Menu można zrobić praktycznie wg własnego gustu.
Pozdr
LUCAN jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2005, 18:23   #5
coolart
Bywalec
 
Avatar użytkownika coolart
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: T.G.
Posty: 48
coolart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
widze ze ze scorpio sie dobrze rozumiemy i ze scorpio czyta dokladniej i wie o co chodzi.
Wlasnie chodzi o to by nie konvertowac tylko aviki wstawic i by z menu wybierac film nie wiem jak to jest w SVCD ale convertacja nie wchodzi w rachube
__________________
AMD Sempron 3000 FSB 333, MSI KT6 Delta, Seagate 200GB SATA, 512MB DDR 333MHz, Pioneer DVR-108 v1.14

AMD AthlonXP 2400+, ASRock K7VM2, 2 x S.Baracuda 300 GB,Kingston DDR 512MB 266MHz, Teac CD-W540E v1.0H
coolart jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2005, 19:42   #6
LUCAN
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 103
LUCAN zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Już pierwszy Twój post wskazuje, że sam postawiłeś diagnozę.
Cytat:
Napisany przez coolart
...Wiem ze są programy do robienia menu na DVD ale one prawdopodobnie czytają tylko Vob***8217;y i pliki informacyjne i chyba nie będzie to działało z plikami avi....
Jeżeli zatem chcesz rozwiązać swój problem, należy to zrobić inną drogą, np tą, którą ja i @pawlusz Ci wskazaliśmy.
Dla potrzeb tego wątku zrobiłem próbkę z dwóch fragmentów avi (krótkich) i utraty jakości nie zauważyłem. Pozostaje jeszcze jeden problem - napisy, ale to już inna "działka"
A zrozumieć, zrozumieliśmy Cię dobrze. Czy bardziej satysfakcjonującą byłaby odpowiedź:
"Nie da się" czy też "nie można"
Pozdr
LUCAN jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2005, 23:30   #7
Szatyn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.01.2005
Posty: 14
Szatyn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sorki ze przeszkadzam... ale ma pytanie, ile MB ma ten TMPGEnc i jaka wersja? Bo na eDonkey.. jest ich duza ilosc o roznych wielkosciah. Wiec na ka wersje zwrocic uwage?
Pozdrawiam,
Szatyn
PS. Jesli komus by nie sprawilo to duzego klopotu i dysponowal czasem.. moze by wrzucil mi na poczte?! : szatyn@att.net
__________________
Pozdrawiam,
Szatyn
Szatyn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.03.2005, 09:57   #8
LUCAN
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 103
LUCAN zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Szatyn
Ja używam TMPGEnc-2.521.58.169-Plus-EN-Installer-DL (instalator)
Możesz ściągnąć z oficjalnej strony producenta http://www.pegasys-inc.com/

Wielkość pliku - ponad 8 MB
Tam też znajdziesz inne programy np
TMPGEnc DVD Author,
TMPGEnc MPEG Editor i inne
Pozdr
LUCAN jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.05.2005, 01:20   #9
Łyniek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Łyniek
 
Data rejestracji: 07.05.2005
Posty: 1
Łyniek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeśli nie można to wielka szkoda. Mnie interesuje dokładnie ta sama kwestja, Menu do *.avi. Mam kilkadziesiąt odcinków bajki Reksio, chciąłbym je wypalić na DVD ale przydało by się meni do wyboru aby maluczki nie miał problemów. Może ktoś, coś słyszał, gdzieś. Przerabianie tego wszystkiego to niezbyt ciekawe zajęcie. Ja jestm laikiem w tym temacie. Jeśli się nie da to może choć jakieć namiary na tutki jak to zrobić.

Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniany przez Łyniek : 09.05.2005 o godz. 01:37
Łyniek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.05.2005, 08:07   #10
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez LUCAN
Już pierwszy Twój post wskazuje, że sam postawiłeś diagnozę.

Jeżeli zatem chcesz rozwiązać swój problem, należy to zrobić inną drogą, np tą, którą ja i @pawlusz Ci wskazaliśmy.
Dla potrzeb tego wątku zrobiłem próbkę z dwóch fragmentów avi (krótkich) i utraty jakości nie zauważyłem. Pozostaje jeszcze jeden problem - napisy, ale to już inna "działka"
A zrozumieć, zrozumieliśmy Cię dobrze. Czy bardziej satysfakcjonującą byłaby odpowiedź:
"Nie da się" czy też "nie można"
Pozdr
jeśli się nie widzi straty rozdzielczości o połowę, o artefaktach nie mówiąc, to albo to avi było kiepskie, albo czas zmienić okulistę

nie mam odtwarzacza czytającego avi, ale myślę, że powinien przed startem pokazywać pliki, które są na płycie? jeśli startuje od pierwszego bez pytania to może wystarczy wsadzić te pliki do folderu/folderów?
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2005, 09:09   #11
zedg
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 9
zedg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja nagrywam na DVD po kilka fimów Divx i moja ELTA przed startem wyświetla menu z wyborem filmu, wybieram który chcę.
zedg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.