Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   6 filmów divx na DVD + napisy + menu + łatwo i szybko :] (https://forum.cdrinfo.pl/f13/6-filmow-divx-dvd-napisy-menu-latwo-szybko-63382/)

qad417 11.03.2006 13:19

6 filmów divx na DVD + napisy + menu + łatwo i szybko :]
 
witam wszystkich!
Mam pytanie. Prawdopodobnie odpowiedź została już na nie udzielona w innym temacie, ale ogrom informacji zawarty na tym forum mnie przeraża i nie wiem jak tego szukać, zajeło by to dużo czasu.

Chciałbym uzyskać szybką i konkretną informacjje jak nagrać jak najwięcej filmów mpg na DVD tak żeby zwykłe dvd to odczytało (bez obsługi divx) a jakość była mniej więcej taka jak ta w formacie mpg. Na plyte wchodzi ich średnio 6 w formacie mpg/avi ( 6x700mb), dotego chciałbym dorzucic napisy polskie. Czy istnieje jakiś przyjazny dla urzytkownika program który by mi to umozliwił? (wyoobrażam sobie to mniej więcej tak: start programu, wczytanie filmów, dorzycenie textu , ewentualnie menu do tego: następnie nagrywaj - czyli cała operacje nie zajmuje zbyt wiele czasu {konfiguracja] i nie jest skomplikowana)

widziałem temat "Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik" ale metoda jest troche skomplikowana i chyba tylko przewidziana na nagranie 1go filmu na dvd :/

prubowałem nerovision ale filmów zmieście sie tylko ok 2 i bez napisów :/
prosze pomóżcie!!

prosze o wyrozumiałość

dzięki

laycik 12.03.2006 12:28

6 filmow na 1 plycie :sciana: :fiu: chyba zartujesz czlowieku. chyba ze te folmy maja po 20 min.

mgit 12.03.2006 13:23

Dać się da, ale jakość tych filmów będzie pozostawiała wiele do życzenia ....

rork 12.03.2006 14:53

Tak to tylko w Erze można :mruga: a serio to można ale jakość uzyskanych tak filmów bedzie na poziomie zgranej kasety VHS :)

qad417 13.03.2006 00:06

tzn. nie można zamienić filmów mpg na format dvd tak żeby miały porównywalna jakośc i rozmiar jak w wyjściowym formacie (mpg) ??
....no nie wiem..... to sie wydaje możliwe.....chociaż nie wiem na jakiej zasadzie działają te formaty dvd... pewnie są nieskompresowane jak divxy dlatego tyle zajmują

M@X 13.03.2006 10:13

Grrr.... DivX'y SA skompresowane, i to bardzo mocno - gdybys troche poczytal, to bys o tym wiedzial, ze to wlasnie dzieki zaawansowanym algorytmom kompresji MPEG-4 filmy w formacie DivX zajmuja tak malo miejsca przy tak dobrej jakosc. Algorytmy kodowania MPEG-1 i MPEG-2 to "starsi bracia" tej technologii, jednak w jej wypadku uzyskanie podobnego stopnia kompesji przy podobnej jakosci jest NIEMOZLIWE. Ja bym sprobowal kodowac do formatu SVCD (MPEG-2 480 x 576, MP2 44 100 Hz 224kbit/s) przy przeliczniku nei wiekszym niz 1h=800 MB, wtedy mzoe cos z tego byc. Ale o nagrywaniu rozmiarowo 1:1 zapomnij. Codo przekodowywania - sa na stronei i na forum poradniki od dawna, wiec pomagac Ci w tej kwestii nie zamierzam.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.