Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 31.01.2005, 09:26   #61
slawekb
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.06.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 125
slawekb zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez kowal17
przepraszam za wyrazenie ale jak nie urok to sraczka :/
kurcze ja juz nie wytrzymuje z tym prgramem ale nie wydalem pieniedz w bloto (stadion 10-lecia) wiec musze z niego korzystac
to mam nadzieje ostatni problem w ktorym potrzebuje pomocy:
kiedy importuje plik ac3 i mpeg i chcem zobcz czy pasuja do sibei w pewnym momencie jak przewine dzwiek nie jest odpowiednio dopaspwany do obrazu tzn ze jest szybciej lub pozniej niz obraz kiedy oddzielam go w nadbud to operacja jak by sie konczyla lecz pasek postepu dochodzi do polowy co mam z tym zrobic i ten przypadek z nadbudem ma jakis zwiazek z tym jak tak to jaki i jak rozwiazac ten problem
pozdrawiam
wasz upierdliwy uczen
ps jeszcze raz dziekuje za udzielenia mi pomoc;*
Przyznam się, że niewiele zrozumiałem. Napisz jeszcze raz problem ale w zrozumiałym jezyku: czym konwertowałeś fps (audio, wideo i napisy), jaka długość mają pliki audio i wideo (oczywiście w hh:mm:ss (muszą mieć taką samą)), o ile obraz wyprzedza dźwięk (lub odwrotnie).
Najprawdopodobniej problem leży w złym przekonwertowaniu materiału.
Czy rozważałeś użycie w przekodowaniu divx'a do mpv programu Canopus ProCoder 2 ?
__________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów.
Pesymista obawia się, że może to być prawda.
slawekb jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.01.2005, 23:01   #62
tomzzz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2005
Posty: 11
tomzzz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez z3m4n
....
wystarczy zrobic skrypt .avs ktory zmienia rozdzielczosc avika
mozna go bez problemow zaimportowac do encore
nie musisz nic przerabiac w zadnym innym programie
Czesc !
Bardzo dobrze mowisz ze wystarczy napisac skrypt ...pytanie mam tylko jako poczatkujaczy w tym programie co ma byc w tym skrypcie?;moze by tak jakis przyklad?
bylbym wdzieczny za pomoc bo samemu nie daje rady zaimportowyc filmu. Encore marudzi mi ze rozdzielczosc mu sie nie podoba :-)
tomzzz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 00:07   #63
kowal17
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.01.2005
Posty: 18
kowal17 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekb
Przyznam się, że niewiele zrozumiałem. Napisz jeszcze raz problem ale w zrozumiałym jezyku: czym konwertowałeś fps (audio, wideo i napisy), jaka długość mają pliki audio i wideo (oczywiście w hh:mm:ss (muszą mieć taką samą)), o ile obraz wyprzedza dźwięk (lub odwrotnie).
Najprawdopodobniej problem leży w złym przekonwertowaniu materiału.
Czy rozważałeś użycie w przekodowaniu divx'a do mpv programu Canopus ProCoder 2 ?

tak to owszem pliki sa nie zgodne ze soba plik mpv jest mniejszy od ac3
plik mpv robilem w TMPGEnc i plik mial dlugosc 1:28:[iles tam sec nie pamietam] film w divix ma 1:35:25
plik ac3 robilem w wielu prgramach ale ostatnio zrobilem w vegas 4.0 poniewaz chcialem go przerobic na 5.1 i dziwne to bylo bo nieraz byl dluzszy i nieraz krotszy i to jak kazdy program uzywalem nieraz mial 0:58:[iles sec] a nieraz okolo 1:40:00 ale nigdy nie byl rowny z obrazem
dzwiek sie opuznial roznie bo jak przewinalem dalej film to coraz bardziej byl spozniony fps robilem w nadbud bo tak jest napisane wedlug poradnika cobravader by zmienic framerate [chyba ze sie myle i fps to nie to samo co fremate-nie mam pojecia]
napisy robie w subtitle workshop i one sie zgadzaja z plikiem audio kiedy ktos mowi np. "he kill me" to jest w tym czasie "on zabil mnie" tylko ze obraz juz owiele wczesniej byl do tych slow
nie mam pojecia czy to wina pliku audio czy wina pliku video

dziekuje za udzielanie mi pomocy
pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez kowal17 : 03.02.2005 o godz. 00:11
kowal17 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 09:17   #64
slawekb
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.06.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 125
slawekb zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez kowal17
tak to owszem pliki sa nie zgodne ze soba plik mpv jest mniejszy od ac3
plik mpv robilem w TMPGEnc i plik mial dlugosc 1:28:[iles tam sec nie pamietam] film w divix ma 1:35:25
plik ac3 robilem w wielu prgramach ale ostatnio zrobilem w vegas 4.0 poniewaz chcialem go przerobic na 5.1 i dziwne to bylo bo nieraz byl dluzszy i nieraz krotszy i to jak kazdy program uzywalem nieraz mial 0:58:[iles sec] a nieraz okolo 1:40:00 ale nigdy nie byl rowny z obrazem
dzwiek sie opuznial roznie bo jak przewinalem dalej film to coraz bardziej byl spozniony fps robilem w nadbud bo tak jest napisane wedlug poradnika cobravader by zmienic framerate [chyba ze sie myle i fps to nie to samo co fremate-nie mam pojecia]
napisy robie w subtitle workshop i one sie zgadzaja z plikiem audio kiedy ktos mowi np. "he kill me" to jest w tym czasie "on zabil mnie" tylko ze obraz juz owiele wczesniej byl do tych slow
nie mam pojecia czy to wina pliku audio czy wina pliku video

dziekuje za udzielanie mi pomocy
pozdrawiam
cześć

Proponuję dwie metody:
Pierwsza - zastosować się do poradnika CobraVerde (jeszcze nie sprawdzałem tej metody)
Druga: Divx (wideo i audio konwertujemy do potrzebnego fps (direct stream copy))-patrz obrazek; z otrzymanego pliku wyciągamy audio (ma wpisany w nagłówek prawidłowy fps); następnie bierzemy pierwszą wersję divx'a (tę niekonwertowaną) i zapisujemy sam obraz (teraz możemy porównać długości czasu trwania obu plików - przekonwerowane audio i niekonwerowane wideo, muszą być takie same). Kolejnym krokiem jest konwercja fps filmu, dotego możemy użyć programu Pulldown lub Framerate Converter HQ (ten program daje bardzo dobre wyniki, jednak wymaga ponownego przekodowania materiału żródłowego). Efektem powinien być plik avi z pożądanym fps o tej samej długości co plik żródłowy (hh:mm:ss)
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Adobe Encore - pierwsze kroki ;-)-rysunek1.jpeg  
__________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów.
Pesymista obawia się, że może to być prawda.
slawekb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 15:08   #65
kowal17
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.01.2005
Posty: 18
kowal17 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dziekuje za pomoc przydala sie ale problem tez byl w samym nadbud po ktorym plik vidoe byl o 12 sec mniejszy od pliku audio zmienilem go tylko na virtualdub i od razu lepiej ten sam czas
;]
dziekuje jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam
kowal17 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 17:04   #66
turkinz
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika turkinz
 
Data rejestracji: 21.01.2005
Posty: 8
turkinz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Highlight w menu i zmiana rozdzielczości pliku AVI

Witajcie,

Proszę o konkrety.

Jak zmusić Encore aby nie zawracał sobie głowy takimi bzdetami jak mała (niestandardowa) rozdzielczość dołączanego pliku video i przyjmował wszystko jak leci automatycznie?

Drugie pytanie dot. Menu: Czy przy tworzeniu menu w Encore zamiast standardowego "hightlight" czyli koloru podświetlania Buttona, można użyć grafiki (np.: warstwy nakładanej w momencie najechania na opcję), a najlepiej grafiki animowanej?


Z góry dziękuję za sensowne porady i te mniej sensowne także.

*****
(noc: piątek-sobota)
własnie nauczyłem się robic ładne podświetlenia (w Encore-Photoshop) niektóre wyglądają naprawdę niesamowicie - są tęczowe, a inne coś a'la trzeci wymiar. Ale nadal mogę korzystać tylko z trzech stałych kolorów. Zna ktoś może inne sposoby? Czy Encore obsługuje jakieś skrypty do Menu np. pisane w Javie, XML, czy innym VisualBasicu?

Ostatnio zmieniany przez turkinz : 05.02.2005 o godz. 06:25
turkinz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.03.2005, 18:51   #67
ssslawek
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.03.2005
Posty: 56
ssslawek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
podepne sie pod powyzsze pytanie, 2 dni spedzilem zeby skonstruowac wlasny przycisk, zeby kazdemu stanowi przypozadkowany byl inny obrazek (neutral, selected, active),
ale wydaje mi sie ze mozna operowac tylko highlitami, mam nadzieje ze sie myle, bo bardzo chce wlasne przyciski.
pomocy
ssslawek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2005, 08:49   #68
slawekb
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.06.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 125
slawekb zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odnośnie pytań powyżej: Dowolne przyciski do Encore robi sie w Photoshopie i importuje się plik psd jako menu. Ważna jest struktura (czyli nazwy warstw) w pliku psd. W załącznikach przykładowe pliki psd do bezpośredniego wykorzystania w Encore.
Dołączone pliki
File Type: zip comp1.zip (323.0 KB, 246 oglądane)
File Type: zip encomp.zip (137.1 KB, 180 oglądane)
__________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów.
Pesymista obawia się, że może to być prawda.
slawekb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2005, 16:58   #69
ssslawek
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.03.2005
Posty: 56
ssslawek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzieki za pomoc, ale to jest wlasnie to o czym mowilem, przyciski są poprostu podswietlone w rozny sposob, a mnie chodzi o mozliwosc zamiany obrazka, (np ręki na noge, chlopca na dziewczynke, czy kółka na trójkąt)

w kazdym razie dziekuje
ssslawek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2005, 21:03   #70
profs
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.03.2005
Posty: 18
profs w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A ja mam bardzo banalne pytanie ale nie moge do tego dojsc. Jak robie wybor scen i przydzielam chaptery to jak zmienic obrazek w okienku by nie wyswietlal pierwszej klatki, tylko ta ktora chce?
profs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2005, 00:02   #71
RobertW
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Wałbrzych
Posty: 2
RobertW w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez profs
A ja mam bardzo banalne pytanie ale nie moge do tego dojsc. Jak robie wybor scen i przydzielam chaptery to jak zmienic obrazek w okienku by nie wyswietlal pierwszej klatki, tylko ta ktora chce?
W Timeline należy:
1) kliknąć lewym przyciskiem myszy na wybranym Chapter Point (zmieni kolor na czerwony),
2) przesunąć suwak na wybraną klatkę,
3) kliknąć na 'główce' suwaka prawym przyciskiem myszy,
4) wybrać z popmenu Set Poster Frame.
Warto dodać, że w ruchomym menu sekwencja będzie odtwarzana właśnie od punktu Poster Frame.
Powodzenia.
RobertW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2005, 06:47   #72
profs
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.03.2005
Posty: 18
profs w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok, dzieki o to mi chodzilo. Wczesniej przycisk poster frame byl nieaktywny i nie moglem dojsc jak to zrobic. Wszystko dziala 8 )
profs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2005, 15:00   #73
profs
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.03.2005
Posty: 18
profs w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeszcze jedno male pytanko. Wszystko jest cacy, tylko jak ustawic by w trakcie ogladania filmu jak klikne na pilocie MENU przeszedl do menu glownego? Bo dopiero przechodzi jak skonczy film grac.
profs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2005, 15:20   #74
slawekb
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.06.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 125
slawekb zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez profs
Jeszcze jedno male pytanko. Wszystko jest cacy, tylko jak ustawic by w trakcie ogladania filmu jak klikne na pilocie MENU przeszedl do menu glownego? Bo dopiero przechodzi jak skonczy film grac.
W zakładce Properties (przy aktywnym Timeline) jest komenda: Menu Remote i trzeba wybrać odpowiednią opcję z rozwijalneo menu. Patrz załączony obrazek.
Dołączone obrazki
Adobe Encore - pierwsze kroki ;-)-encore.jpg 
__________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów.
Pesymista obawia się, że może to być prawda.
slawekb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.03.2005, 22:39   #75
neemoo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika neemoo
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Lokalizacja: Znikąd
Posty: 1
neemoo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez turkinz
(noc: piątek-sobota)
własnie nauczyłem się robic ładne podświetlenia (w Encore-Photoshop) niektóre wyglądają naprawdę niesamowicie - są tęczowe, a inne coś a'la trzeci wymiar. Ale nadal mogę korzystać tylko z trzech stałych kolorów. Zna ktoś może inne sposoby? Czy Encore obsługuje jakieś skrypty do Menu np. pisane w Javie, XML, czy innym VisualBasicu?
Raczej nie darady. Nawet podswietlenia menu w filmach wydawanych na plytach DVD korzystaja tylko z tych prostych kolorow (narazie nie spotkalem sie z innymi a mowie o takich ktore maja bardzo rozbudowane animowane menu )
neemoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.