Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 05.03.2010, 19:38   #1
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,178
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
[ARTYKUŁ]Jak połączyć ogień z wodą, czyli film i zdjęcia na jednej płycie DVD-Video

Cytat:
Napisany przez CDRinfo.pl
W niniejszym artykule przedstawiłem w jaki sposób na jednej płycie DVD-Video umieścić film oraz zdjęcia.
Dodatkowo, dla całości przygotujemy własne menu, dzięki któremu będziemy mogli w wygodny sposób odtworzyć
odpowiednią treść. Tak utworzoną płytę bez przeszkód można będzie wysłać znajomym i odtworzyć na większości stacjonarnych
odtwarzaczach DVD.


Wydawało by się, że temat jest banalny i że pewnie wszyscy wiedzą jak to zrobić (...)
Zapraszamy do przeczytania artykułu: Jak połączyć ogień z wodą, czyli film i zdjęcia na jednej płycie DVD-Video
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.03.2010, 20:57   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Film w poz. 4 stoi przez większość czasu na jednym screenie, natomiast poz. 5 ma tak słaby dźwięk, że nawet przy wzmocnieniu na full głos ledwie przebija się przez szum.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2010, 22:03   #3
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Hmmm.... dźwięk i film, w porządku.
Działa jak złoto
Ale podczas tych 3 minut, mało mi szczeka nie wypadła od ziewania.
Ten pokaz, to chyba wyłącznie dla osób dysfunkcyjnych?
Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek miał jakikolwiek problem z obsługą tak intuicyjnego i prostego programu
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2010, 22:25   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jak złoto? A na czym oglądasz?

Bo sprawdziłem w różnych przeglądarkach (opera, FF, Chrome, nawet IE) i:

- film Photo DVD Maker Professional dźwięk sobie leci, ale obraz stoi od 27 sek do 2:14

- dźwięk na Ulead DVD MovieFactory jest zrąbany po całości - za cichy...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2010, 22:39   #5
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Nie zwróciłem uwagi:
Photo DVD Maker Professional-rzeczywiście obraz stoi.
Uleada nie sprawdziłem - sorry za zamieszanie.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2010, 13:30   #6
cesiekcesiek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.05.2004
Posty: 9
cesiekcesiek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
film i zdjęcia

Opisy banalne i wejście w temat na poziomie żłobka.
Ciekawe jest połączenie zdjęć z muzyką, z fajnymi przejściami, wklejenie filmików w pokaz zdjęć.Możliwe jest również nagranie pokazu na zwykłym CD do odtwarzania w stacjonarnym odtwarzaczu DVD.
cesiekcesiek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2010, 22:32   #7
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez cesiekcesiek Podgląd Wiadomości
Opisy banalne i wejście w temat na poziomie żłobka.
Celem artykułu było raczej przedstawienie ludziom nie siedzącym w temacie DVD-Video możliwości "że się da" i kilku prostych programów to realizujących, a nie napisanie rozprawy doktorskiej n.t. możliwych wariacji.

Bardziej zaawansowani użytkownicy doskonale zdają sobie z tego sprawę, że zdjęcia na DVD-Video to już nie jpeg'i tylko m2v i co można z tym robić...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2010, 06:41   #8
robus2000
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.01.2006
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2
robus2000 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Jak złoto? A na czym oglądasz?

Bo sprawdziłem w różnych przeglądarkach (opera, FF, Chrome, nawet IE) i:

- film Photo DVD Maker Professional dźwięk sobie leci, ale obraz stoi od 27 sek do 2:14

- dźwięk na Ulead DVD MovieFactory jest zrąbany po całości - za cichy...
witam

Ciekawe, jak to się stało, że takie problemy wystąpiły z obrazem (photoDVDmaker) i głosem (uleadDVDfactory)? Myślę, że autor każdą prezentację nagrał jednakowo, a tylko podczas konwersji przez youtube wystąpiły te 'babole'. Myślę podobnie jak Reetou, że pokazy te są adresowane dla początkujących amatorów. Chociaż muszę przyznać, że takich prezentacji jeszcze nie tworzyłem przez Ashampo Burning Studio i Nero, a przez PhotoDVDMaker też nie, bo go nie posiadam. Ulead DVD Movie Factory jest b.intuicyjny i tworzy się taką płytkę przyjemnie. Osobiście, aby skompilować takie DVD to prawie zawsze korzystam z programu PinnacleStudio, ale każdy ma swój ''TYP''. Domyślam się, że autor tworzył tę prezentację programem Camtasia, jeżeli innym, to proszę autora o info w tej sprawie. Ale ogólnie to fajne poradniki.
pozdrawiam
robus2000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2010, 09:25   #9
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez robus2000 Podgląd Wiadomości
Ciekawe, jak to się stało, że takie problemy wystąpiły z obrazem (photoDVDmaker) i głosem (uleadDVDfactory)? Myślę, że autor każdą prezentację nagrał jednakowo, a tylko podczas konwersji przez youtube wystąpiły te 'babole'.
Dokładnie tak. Do redakcji dostarczyłem komplet filmów i tekst. Oni sami to pakowali na YT i publikowali w CMS. Redakcja ma jeszcze jeden filmik dla programu Ulead i pewnie go wymieni jak znajdzie czas.

Cytat:
Napisany przez robus2000 Podgląd Wiadomości
Myślę podobnie jak Reetou, że pokazy te są adresowane dla początkujących amatorów.
Dokładnie tak. Redakcja prosiła o coś takiego i dostała to o co prosiła.

Cytat:
Napisany przez robus2000 Podgląd Wiadomości
Domyślam się, że autor tworzył tę prezentację programem Camtasia, jeżeli innym, to proszę autora o info w tej sprawie. Ale ogólnie to fajne poradniki.
pozdrawiam
Używałem CamStudio. Ale przez chwilę bawiłem się ScreenToasterem i też wygląda bardzo ciekawie. Co do samej Camtasi to prędzej czy później sobie kupię.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
czy można na jednej płycie umieścić film i zdjęcia z menu grzesioi DVD-Video 4 29.01.2010 15:40
Film dvd oraz dodatkowo Mp3 na jednej płycie dvd mireczek22 DVD-Video 3 02.01.2007 23:31
Przykład jak mozna zarobic na naiwnosci ludzi Ice Off topic 7 03.10.2005 01:41
Pojęcia z sieci p2p (filmy) Jabba the Hutt Off topic 14 22.06.2004 20:00


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.