Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 09.06.2005, 10:13   #1
Euro
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Euro
 
Data rejestracji: 22.03.2004
Posty: 9
Euro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak przegrac orginalny DVD

Jestem tu nowy i mam pytanie.
Jak przegrac orginalne DVD zeby zmiescily sie na 1 Plycie DVD.
Chcialem przegrac orginalny Koncert Metalica na DVD , ale po wlorzeniu plyty do nagrywarki i wlonczeniu programu do nagrywania pokazuje mi na dolnym pasku Pojemnosc DVD 52 GB. Jak to przegrac zeby zmiescilo sie na jednym DVD.Morze ktos to juz robli , a moze nie ma takiej mozliwosci ?
Euro jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.06.2005, 10:16   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
pojemność 52GB!!!!!!!!!!!!! pierwsza płyta blueray na forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

jest przyklejony topic o paleniu DVD http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=23637
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 10:17   #3
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Euro
pokazuje mi na dolnym pasku Pojemnosc DVD 52 GB.
^_^ ^_^ ^_^

Jakaś nowa technologia

Odpowiedzi na Twoje pytanie jest pełno na forum, poszukaj
melag jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 10:25   #4
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
minimum wysilku w szukanie...
np darmowy dvdshrink
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 06:16   #5
Euro
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Euro
 
Data rejestracji: 22.03.2004
Posty: 9
Euro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Prubowalem juz Shrink ale kopia nie jest dobra . Odbiega od orginalu ze az
sie oglondac nie chce.Chodzi mi o to zeby skopiowac DVD 1:1 zeby byla jak orginal nie tracila na jakosci. No i zeby sie zmiescila cala to znaczy np.30 GB na jednej plycie . Morze jest jakas technologia , bo orginaly przecierz tez jakos nagrywajom.
Euro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 06:32   #6
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Euro
Prubowalem juz Shrink ale kopia nie jest dobra . Odbiega od orginalu ze az
sie oglondac nie chce.Chodzi mi o to zeby skopiowac DVD 1:1 zeby byla jak orginal nie tracila na jakosci. No i zeby sie zmiescila cala to znaczy np.30 GB na jednej plycie . Morze jest jakas technologia , bo orginaly przecierz tez jakos nagrywajom.
RatDVD
http://www.cdrinfo.pl/newsy/archiwum/008135.php

ale 30GB
melag jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 06:37   #7
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
chyba nie wiesz o czym piszesz
chyba napewno
po pierwsze NIE MA PLYT 52 ANI 30 GB (w sumie sa - blueraye w japonii, na bank takiej nie widziales)
po drugie orginaly sa na plytach dwuwarstwowych - chcesz 1:1 to kup sobie dwuwarstwowke (verbatim okolo 25-30pln, innych bym nie ryzykowal, musisz miec w miare nowa nagrywarke)
po 3 - kompresja z plyty DL do zwyklej to zawsze strata jakosci, sek w tym zeby byla niezauwazalna
dvdshrink ma sporo mozliwosci zredukowania ilosci materialu - cos musisz wylaczyc (np sciezki dzwiekowe po armensku i hebrajskie napisy - na pewno sa ci bardzo potrzebne), menu mozesz skompresowac bardziej, dodatki tez, a sam film mniej
extremalisci decyduja sie na wywalenie wszystkiego oprocz filmu - jak kto woli
jesli jednak zdecydujesz ze nic nie chcesz wyrzucac a plyta DL jest za droga to pozostaje ci podzielenie materialu na dwie plyty (np DVDFab albo CloneDVD), wtedy jendak w polowie plyty musisz przelozyc dysk
wiec masz trzy opcje: plyta DL, kompresja, podzial na dwa dyski
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 07:19   #8
smigol
BenQ
 
Avatar użytkownika smigol
 
Data rejestracji: 24.02.2005
Posty: 91
smigol w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może on zapomnial wstawic przecinka i 52 GB = 5,2 GB a jak nie chcesz tracic jakosci to rozdziel to co masz do nagrania na 2 plytki np programem DvDFAB
__________________
Pioneer 216D - Moja nowa nagrywarka przegrywa szybciej niz Gołota
smigol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 09:48   #9
ryba120
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ryba120
 
Data rejestracji: 11.02.2005
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 499
ryba120 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przypominam, że przegrywanie płyt jest niedozwolone ! chyba że robisz kopię swojego oryginału.
Jeśli tak to zdecydowanie polecam program DVDFab Platinum.
DVDFab Platinum:
http://www.cdrinfo.pl/software/stron...?id=4330121314
Składa się z dwóch programów do wyboru. Jeden DVDFab Gold i DVDFab Express. Ja osobiście często korzystam z DVDFab Express. Jest bardzo prosty w obsłudze oraz robi bardzo ładne kopie. Nie powinieneś mieć najmniejszych problemów z jego obsługą. Jeśli oryginał nie jest większy od 6GB to bardzo ładnie kompresuje do 4,2GB prawie bez utraty jakości. Dla mnie różnica jest nie zauważalna. Jeśli bardzo Ci zależy na wiernej kopii to możesz użyć DVDFab Gold, który podzieli Ci całą oryginalną płytę na dwie
DVD-R (4,7 GB). Ten program od początku do końca przegrywa płyty, jednak jako ostateczną fazę czyli wypalenie na płytkę polecam korzystać z Nero Express.
Jest jeszcze inna metoda mając czystą płytę DVD-R DL 8,5GB zgrać oryginał na dysk za pomocą Decrypter-a, a następnie nagrać na DVD-R DL za pomocą Nero Express. Jest to jednak koszt ok 20-30zł za płytkę.
DVD Decrypter:
http://www.cdrinfo.pl/software/stron...117004529&a=16

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy.
__________________
Poświęcaj czas ludziom, którzy są w Twoim życiu najważniejsi.
ryba120 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 09:58   #10
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez ryba120
Przypominam, że przegrywanie płyt jest niedozwolone !
o Boże a ja wczoraj przegrałem płytę DVD z filmem z kamery i co idę za #
W DVDShrinku musi być ustawione tak: (długo ale trochę lepiej)

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 11.03.2020 o godz. 17:18
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 10:14   #11
ryba120
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ryba120
 
Data rejestracji: 11.02.2005
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 499
ryba120 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
o Boże a ja wczoraj przegrałem płytę DVD z filmem z kamery i co idę za #
W DVDShrinku musi być ustawione tak: (długo ale trochę lepiej)
Nie łap mnie za język, przecież wszyscy wiedzą że własne płytki można przegrywać. Chodziło mi o płyty pożyczane.

A co do Shrinka to na początku korzystałem jak nie znałem DVDFab-a. Od kiedy mam ten drugi to nic innego nie używam. Zdecydowanie szybciej kompresuje DVDFab, a tak jak wcześniej pisałem różnica prawie nie zauważalna.

Pozdrawiam
__________________
Poświęcaj czas ludziom, którzy są w Twoim życiu najważniejsi.
ryba120 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 10:43   #12
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ryba120
Nie łap mnie za język, przecież wszyscy wiedzą że własne płytki można przegrywać. Chodziło mi o płyty pożyczane.

A co do Shrinka to na początku korzystałem jak nie znałem DVDFab-a. Od kiedy mam ten drugi to nic innego nie używam. Zdecydowanie szybciej kompresuje DVDFab, a tak jak wcześniej pisałem różnica prawie nie zauważalna.

Pozdrawiam

Jeżeli kompresja w shrinku nie spada poniżej 80% to pliki wynikowe są dobrej jakości.
melag jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 18:53   #13
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja jestem takim właśnie ekstremalistą , bo wyrzucam wszystko oprócz filmu , chyba,że są to bajki z Pixar'a - do dodatków często dołączają animacje krótkometrażowe więc i tak przy każdej płycie przeglądam dodatki w okienku shrinka. Nie widzę różnicy w jakości obrazu po wypaleniu. Ale jeśli upychasz DL na jednowarstwówkę i chcesz zachować dodatki i menu to nie dziwię się spadkowi jakości.
Dorian jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.