Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 09.06.2005, 08:48   #1
fender70
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.06.2005
Posty: 10
fender70 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Talking Authoring - plik mpg z karty dvb Sky Star2

Mam problem - jak zrobić żeby plik mpg o wielkości 2,6 Gb zgrany z tv sat (Sky Star2) zaimportować do programu TMPGEnc DVD Author. Gdy próbuję ten plik otworzyć pojawia się komunikat "this is illegal video file, for dvd standard you can only use MPEG-1 or MPEG-2 Video". Co mozna wykombinować żeby się powiodło?
Próbowałem innego sposobu - najpierw otworzyłem ten plik w programie Digital Media Converter aby go przekonwertować w standard DVD. Digital Media Converter bez problemu go otworzył i przerobił tak że mogłem go otworzyć w TMPGEnc DVD Author ale pojawił się następny problem: przerobiony plik został skrócony i obcięty z 2,6 Gb na 0,99 Gb. A w ogóle już jak go otworzyłem w DMC (przed konwersją) to zobaczyłem że ma długość 25min a nie 2h. Dodam że później sprawdziłem to samo z plikiem małym (12Mb) i też skrócil go na 8 Mb więc nie jest problem z wielkością plików tylko z czym innym.
Zauważyłem jeszcze jedną ciekawostkę. Ten plik zgrany z tv sat o wielkości 2,6Gb (dł: 3h05min)został otworzony w Digital Media Converter i miał 25 min długości (dokł 25.24 min). Gdy otorzyłem ten sam plik w odtwarzaczu Windows Media Player miał dokładnie tę samą długość (24.25min) tyle tylko że po tym czasie odtwarzacz odtwarzał dalej (odtworzył wszystko ) tylko czas się zatrzymywał a WMP odtwarzał całość do końca. Bez problemu plik odtwarzał tylko program WinDVD tzn. zgodnie z podanym czasem bez zakłamań.
W czym jest problem i co zrobić żebym mógł otworzyć ten duży plik w którymś z programów i zrobić płytkę DVD.
Jest jeden program który bez problemu otworzył i przerobił ten plik mpg 2,6 Gb i go nie skrócił - wszystko zrobił dobrze , nawet ładnie menu i potem wypalił na dvd - Ulead DVD MovieFactory 3 ale ten proces trwał ok 3h i przy każdym kroku twardy dysk pracował i robił to samo - najpierw przy otwarciu pliku i potem w programie także chyba z 5-6 razy musiałem czekać po ok 30 min aż skończy pracę aż dopiero na końcu program wziął się za analizę materiału także trwało to wszystko ok 3 godzin.
POMOCY !!!
fender70 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.06.2005, 09:15   #2
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
http://www.cdrinfo.pl/artykuly/dvb2dvd/

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 14:02   #3
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
dwa takie same tematy

fajnie

__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 19:33   #4
fender70
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.06.2005
Posty: 10
fender70 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
Po przeczytaniu niektórych postów postanowiłem zwrócić się do Ciebie bo widzę że znasz się dobrze w temacie authoringu.
Mam kilka programów m.in. :
1) PVAStrumento 2.0.30
2) MPEG2VCR 3.14
3) TMPGEnc Plus 2.524.63.181
4) DVD Patcher 1.06
5) TMPGEnc Source Creator 2.1.3.8
6) TMPG DVD Author
7) Ulead DVD MovieFactory 3 Disc Creator
Chciałbym zrobić z tego materialu z tv sat płytkę dvd z menu.
Udaje mi się to zrobić bez kombinowania w programie Ulead Video Factory 3 ale trwa to bardzo długo i przy każdym kroku w tym programie materiał jest co kawałek przerabiany.
Postanowiłem iść inną drogą:
Najpierw zaimportowałem plik z tv sat(canalplus.mpg) do programu PVAStrumento i zdemuxowałem.
Z niego wyszły dwa l=pliki:
a) canalplus.mpg.mpv (plik video)
b) canalplus.mpg.mpa (plik audio)
I co mam teraz zrobić z tymi plikami?
Do ulead video factory można przecież importować tylko plik video , a powstał i osobny plik audio - jak go wprowadzić ?
A może dalej użyć innego programu do authoringu, gdzie można zaimportować te 2 pliki?
Bardzo proszę o pomoc co mam dalej zrobić krok po kroku aby zrobić z tego materiału płytkę dvd z menu?
Dzięki z góry za pomoc
pozdrawiam
fender70 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 19:34   #5
fender70
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.06.2005
Posty: 10
fender70 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Po przeczytaniu niektórych postów postanowiłem jeszcze raz napisać bo niewiele więcej wiem:
Mam kilka programów m.in. :
1) PVAStrumento 2.0.30
2) MPEG2VCR 3.14
3) TMPGEnc Plus 2.524.63.181
4) DVD Patcher 1.06
5) TMPGEnc Source Creator 2.1.3.8
6) TMPG DVD Author
7) Ulead DVD MovieFactory 3 Disc Creator
Chciałbym zrobić z tego materialu z tv sat płytkę dvd z menu.
Udaje mi się to zrobić bez kombinowania w programie Ulead Video Factory 3 ale trwa to bardzo długo i przy każdym kroku w tym programie materiał jest co kawałek przerabiany.
Postanowiłem iść inną drogą:
Najpierw zaimportowałem plik z tv sat(canalplus.mpg) do programu PVAStrumento i zdemuxowałem.
Z niego wyszły dwa l=pliki:
a) canalplus.mpg.mpv (plik video)
b) canalplus.mpg.mpa (plik audio)
I co mam teraz zrobić z tymi plikami?
Do ulead video factory można przecież importować tylko plik video , a powstał i osobny plik audio - jak go wprowadzić ?
A może dalej użyć innego programu do authoringu, gdzie można zaimportować te 2 pliki?
Bardzo proszę o pomoc co mam dalej zrobić krok po kroku aby zrobić z tego materiału płytkę dvd z menu?
Dzięki z góry za pomoc
pozdrawiam
fender70 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.