Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 26.08.2010, 18:03   #1
reese
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.05.2007
Posty: 37
reese w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Automatyczne usuwanie PUOs IFO i VOB

Witam!

W programie PgcEdit można usunąć z automatu PUOs IFO (komenda: clear all puos ifo), ale PUOs VOB nic nie wspomniano. W ustawieniach dvd-dercypter są oba te opcje (w ustawieniach), ale użytkowanie ich jest niewygodne (trzeba kopiować całą zawartość dvd). I faktycznie, czasami po zastosowaniu pgcedit niektóre operacje są nadal zabronione np. przewijanie w filmie itp.

Zatem czy jest program który automatu usuwa PUOs IFO i VOB w strukturze dvd na dysku twardym (tzn. w katalogu VIDEO_TS).
reese jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.09.2010, 01:18   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Hmm, bo zasadniczo PGCEdit nie dobiera się do Vobów. A swoją drogą jak wyobrażasz sobie usunięcie czegoś z vobów bez ich przepisania? Programów jest sporo (Decrypter, Remake, czy nawet Shrink chyba), ale wszystkie przepisują. Poza tym brak przewijania może też wynikać ze sposobu wywołania - pisał już o tym kiedyś 1stWasp.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2010, 16:59   #3
reese
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.05.2007
Posty: 37
reese w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Hmm, bo zasadniczo PGCEdit nie dobiera się do Vobów. A swoją drogą jak wyobrażasz sobie usunięcie czegoś z vobów bez ich przepisania? Programów jest sporo (Decrypter, Remake, czy nawet Shrink chyba), ale wszystkie przepisują.
A dzięki, to trochę mi wyjaśniłeś. Ale powiedz mi na czym polegają te PUO's nałożone na VOB'a? Chodzi tylko o niemożliwość przewijania w tył i w przód (w postaci 'przeskoków') czy też jeszcze jakieś obostrzenia są? W ogóle po co takie coś wymyślono, tylko się człowiek piekli, jakby im nie wystarczały PUO'sy na pliki IFO.


Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Poza tym brak przewijania może też wynikać ze sposobu wywołania - pisał już o tym kiedyś 1stWasp.
Tak też to zauważyłem, że w jednym programie (kmp) miałem problemy z przewijaniem a w innym (mpc hc) nie było tego problemu i to było w pliku *.mkv (utworzony za pomocą "make mkv" z dvd i już myślałem, że ten plik mkv "zaraził się" PUOs'em z vob'a hehe a później okazało się że to chyba nie tak... że właśnie problem tkwił w sposobie wywołania, tylko ciekawe że inne pliki mkv w kmp można przesuwać a ten jeden strzela focha. Swoją drogą ciekawe gdzie to 1stWasp pisał.... pewnie musiałbym to z godzinę szukać na forum, bo wpisów ma dużo.
reese jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2010, 19:12   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie pamiętam w którym wątku to było, ale chodziło bodajże o to, że jak w DVD wywoływany jest film przez skok do PGC, to nie chce się on przewijać. Trzeba skakać do title. Kiedyś też trzepnąłem się i nie zrobiłem rozdziałów w filmie i dziwnym trafem też nie chciał się przewijać
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.09.2010, 09:19   #5
reese
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.05.2007
Posty: 37
reese w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok, ale nadal nie wiem po co wprowadzili PUOs na VOBy (i na czym one tak naprawdę do końca polegają) jakby nie wystarczyły na pliki IFO.
reese jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2010, 14:58   #6
reese
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.05.2007
Posty: 37
reese w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Programów jest sporo (Decrypter, Remake, czy nawet Shrink chyba), ale wszystkie przepisują.
ok może przepisywać, oby tylko usunął usunął PUO's na Vob'a. Te programy które podałeś mają wadę, bo nie wczytują filmu z dysku (katalog VIDEO_TS) tylko z płyty:/
Tak robi: decrypter i remake.
Natomiast shrink, to w prawdzie wczytuje plik z dysku, ale przy przepisywaniu tracone jest menu (i chyba nie usuwa puo's ów na voba).

Zatem może być mi polecił jakiś jeszcze inny program, który wczytuje film z dysku i usuwa puo'sy na vob'y nawet metodą przegrywania całego filmu, ale tak aby wszystkie detale (dodtatki, menut itp.) były zachowane.
reese jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2010, 19:06   #7
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez reese Podgląd Wiadomości
Zatem może być mi polecił jakiś jeszcze inny program, który wczytuje film z dysku i usuwa puo'sy na vob'y nawet metodą przegrywania całego filmu, ale tak aby wszystkie detale (dodtatki, menut itp.) były zachowane.

Tak... yhy... DVD Remake Pro
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
dvd z kamery rogmanmajkel DVD-Video 16 26.05.2007 18:48
Teledyski VOB bez IFO torrentlobo DVD-Video 9 01.02.2006 16:31
Problemy z uzskaniem plikow ifo do plikow vob Marcodemon DVD-Video 3 27.12.2004 19:52
Pliki: ifo, bup, vob (ograniczenia w ilości plików na płycie dvd) PIOTR34 DVD-Video 3 23.11.2004 12:54
Mam sam plik vob nie mam bup i ifo jak nagrac DVD? AbatinXS DVD-Video 2 07.09.2004 14:20


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.