Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 30.11.2011, 02:49   #1
bogjar
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 29.11.2011
Posty: 1
bogjar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W jaki sposób odtworzyć (lub naprawić) pliki *.bup i *.ifo

Witam.
Przy pomocy jakiego programu (najchętniej freeware) można stworzyć od nowa (lub naprawić) pliki *.bup i *.ifo dla istniejącego zestawu plików *.vob, tak, aby uzyskać poprawną strukturę płyty DVD?
Nagrałem na nagrywarce (stacjonarna, MANTA EMPEROR) kilka audycji z telewizji na płytach DVD-RW i przegrałem pliki na dysk, ale niestety pośpieszyłem się i skasowałem nośniki. Teraz zabrałem się za ich wyczyszczenie (usunięcie menu nagrywarki i przycięcie początku i końca materiału). Używam do tego DVD SHRINK-a. Niestety SHRINK stwierdza błąd w strukturze plików i odmawia dalszej pracy. Same VOB-y zarówno na komputerze jak i w odtwarzaczu sieciowym (LG DP1W) odtwarzają się poprawnie i w całości, więc sądzę, że problem tkwi w niepoprawnie zapisanych przez nagrywarkę plikach sterujących. Zależy mi na ich odtworzeniu, ponieważ chciałbym nagrać oczyszczony materiał na płyty DVD, tak, aby dało się go odtwarzać w standardowym stacjonarnym odtwarzaczu.
Szukałem na forum, ale niestety nie udało mi się znaleźć żadnego tematu który mógłby mi cokolwiek pomóc. Jeśli była o tym już kiedyś mowa, to bardzo proszę o wskazanie odpowiedniego wątku i prepraszam za zawracanie głowy. Jeśli nie, to bardzo proszę o pomoc, za którą z góry dziękuję.
Jednocześnie proszę o mówienie do mnie "dużymi literami", gdyż zdecydowanie bliższe są mi cyna, kalafonia i mikrokontrolery niż kodeki, strumienie i ramki...
Pozdrawiam serdecznie
Bogusław
bogjar jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.11.2011, 08:28   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pliki bup to kopia plików ifo, więc w przypadku uszkodzenia ifo można się ratować plikami bup zmieniając ich rozszerzenie.

Natomiast w tym przypadku nie wydaje mi się żeby to pomogło: dziwna struktura, odrzucana przez Shrinka, wynika raczej ze sposobu pracy nagrywarek, które dogrywając nowy materiał modyfikują pliki ifo nie do końca poprawnie - jakoś działa, ale nie za bardzo zgodnie ze standardem.

Co można zrobić:
- stworzyć zupełnie nowe pliki ifo za pomocą darmowego ifoEdit, opcja Create ifos, ale leci menu;
- próbować poprawić strukturę. Można spróbować wczytać do darmowego PGCEdit, który wykrywa błędy i je poprawia, niestety nie ze wszystkim jest w stanie sobie poradzić. Lepsze efekty daje się uzyskać za pomocą DVD Remake, ale to już jest płatny program.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
W jaki sposób podzielić duży xVID lub DiVix na dwa mniejsze ? maroj DivX, Xvid, Matroska i inne 2 08.03.2005 12:02
z lg_520b -> nizej w jaki sposob ??? qasimodo Napędy optyczne CD 3 22.05.2003 08:23
Czy MoŻna JakoŚ Samemu WyczyŚcic Cd Rw ?? JeŚli Tak To W Jaki SposÓb ??? OBYWATEL Napędy optyczne CD 4 13.04.2003 11:18
Jaki Dvd-rom lub cd-Rom kupic ??? Dudi Napędy optyczne CD 19 08.04.2003 08:44
W jaki sposób i czym Marco Napędy optyczne CD 1 21.02.2002 20:55


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.