Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   AVI -> VCD [poradnik] (https://forum.cdrinfo.pl/f13/avi-vcd-poradnik-47560/)

sc0rpi0 07.02.2005 20:24

Cytat:

Napisany przez dr_Henio
znow klapa, kiedy zaczyna konwertowac program sie wiesza i nieodpowiada, instalowalem ponownie ale nic nie daje

A jaki plik dodajesz jako źródło dźwieku ??

Cytat:

ps. nie ma jakiegos programiku do przerabiania na VCD z jednym guziczkiem, KONWERTUJ i tyle? cos prostego jak cep
Jest np. WinAvi Video Converter. Prosta obsługa ale jakośc jest gorsza niż ta uzyskana dzięki TMPGEnc. Zresztą sam spróbuj może spełni Twoje oczekiwania. Oprócz tego darmowy The Film Machine (wykorzystujący Cinema Craft Encoder), wg mnie lepszy od WinAvi.

6thomas9 08.02.2005 13:35

No to kolejny problem. Po skonwertowaniu filmu z .avi na .mpg chce go wypalić. Gdy wchodze do NERO, wybieram Utwóz Video CD i dodaje plik to pojawia się komunikat, iż dany film nie jest w formacie VCD i potrzebuje skonwertowania. Więc daje OK i NEXT i tak konwertuje, konwertuje aż po skonwertowaniu pokazuje sie kolejny komunikat, że nie ma miejsca na płycie i koniec! Dodam, że film zajmuje 782MB(po skonwertowaniu przez program TMPGEnc)

sc0rpi0 08.02.2005 14:59

Robisz to w normalnym Nero czy Express albo Vision Express? I czy tworzysz menu do tego filmu ?? (bo menu też coś zajmuje:) )

Edit:
Może to być też tak, że Nero podczas konwersji tego pliku zwiększy jego wielkośc i dlatego potem nie chce go nagrać. Spróbuj taki myk:
Ten plik mpg co masz (po konwersji TMGEnc) wrzuć do programu VCDEasy (on nie powienien mieć problemów z jego przyjęciem). Ten program zrobi ci obraz płyty VCD (nie zajmie to długo, kilka minut) i potem dopiero ten obraz wypal w Nero (plik->nagraj plik obrazu).

Być może (nie jestem tego pewien) Nero ma problemy z przyjęciem tych plików VCD tworzonych właśnie z innym bitrate (poprzez zmieszczenie filmu dłuższego niż 120 minut na płycie 700mb). Też ostatnio to zauważyłem na nowej wersji. Jak będe miał czas to potestuję to ale ten myk z VCD Easy u mnie się udał.

6thomas9 11.02.2005 20:38

Powiedzcie mi prosze jak zmienić rozmiar obrazu w filmie w VCDeasy??? Bo po przerobieniu pliku z .avi na MPEG-1 układ obrazu jest OK - panoramiczny. A po przerobieniu w VCDeasy pliku na obraz płyty film jest na całym ekranie. Jak zmienić, żeby był panoramiczny???? Z góry dziękuje za odpowiedź :)))

damian_1989 18.02.2005 12:10

Gdy chce zmienic dzwiek z .mp3 na .wav wyskakuje mi jakis blad, robi sie tak zawsze przy wiekszych plikach. Czy jest to wina porgoramy czy moze dzwiek jest za dlugi??

sc0rpi0 21.02.2005 13:38

Jeżeli HeadAC3he sprawia Ci kłopoty możesz użyć do tego celu Be sweet. Działa na tej samej zasadzie i jest wciąż ulepszany. Ale chyba nie musisz mp3 na wav zmieniać. Dawałeś demux do *ac3 ?

sc0rpi0 21.02.2005 13:49

Nie miałem co robić i dodałem poradnik odośnie przerabiania na VCD przy pomocy The Film Machine. Chyba łatwiejszego softu do VCD nie znajdziecie. Obsługa banalna i pewnie poradnik mało przydatny, no ale dla tych naprawdę poczatkujących może się przyda.
Screeny do niego, jak ktoś chce są w angielskim poradniku ze strony oficjalnej programu.

Poradnik dodany na 1 stronie w pierwszym poście.

Pozdro

Krzychu89 27.02.2005 12:49

hmm a moze ktos podac linka zeby sciagnac to MVCD (PAL.......) to co jest dokladnie tam podane w tym przewodniku???bo ja sciagnolem jakies KVCD -ULBR 352x288 i nie wiem czy to tez mozna dac??? POMOZCIE!!!!!

Robs 27.02.2005 12:57

Cytat:

Napisany przez Krzychu89
352x288

Przecież to właśnie PAL,
NTSC byłoby 352x240.

Krzychu89 27.02.2005 15:51

wogole panowie mam problemy z dzwiekiem w filmie... chce przeksztalcic sobie shreka 1 i nie ma bata przeksztacilem ale nie ma glosu w filmie:/ moze pomoc?? a sprawdzalem w virtualdub i nie bylo dolby ac3 tylko mp3

Krzychu89 27.02.2005 15:53

Pomocy... mozecie napisac co jest?? co zle zrobilem albo pokolei co mam zrobic zeby byl ten dzwiek w filmie??;/ PROSZEEEEE WAZNE

Robs 27.02.2005 19:03

Ładuj osobno audio, wczesniej oczywiscie musisz je zdemuxowac do osobnego pliku.

Krzychu89 27.02.2005 21:59

kurcze jak zdemuxowac?? ja sie na tym nie znam pomocy!!!! kurcze prosze o szybka odpowiedz i poprowadzenie mnie jak to zrobic!!

sc0rpi0 27.02.2005 22:28

Załaduj film do VirtualDubMod i daj Streams -> Stream list -> Demux i w ten sposób zrzucisz audio z filmu do osobnego pliku.

Krzychu89 28.02.2005 18:09

no no dzieki dzieki.. juz prawie jestem blisko tylko w jeszcze jedno:/ w tym MPEG settings nie mam zakladki audio:/ nie wiem jak zrobic zeby byla?? pomozcie prosze was bardzo!!!


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.