Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 11.02.2005, 13:56   #1
Slawo-gs
Bywalec
 
Data rejestracji: 31.12.2004
Posty: 43
Slawo-gs w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
AVI na VCD w programie DVD2SVCD - przewodnik

W związku z duzym zainteresowaniem pozwoliłem sobie na wstawienie opisu alternatywnej metody (moim zdaniem bardzo prostej) tworzenia VCD.


Programy potrzebne do utworzenia VCD:

Encodery:
-Cinema Craft Encoder w wersji 2.5 do 2.7 (dla wersji trial potrzebna jest również wtyczka EclCCE, która zapisze liste kontrolną)

UWAGA - do poprawnego dzialania Cinema craft encodera w wersji trial konieczna jest wtyczka EclCCE, po jej sciągnięciu nalezy skopiowac jej pliki do folderu w ktorym mamy zainstalowany CCE, nastepnie w DVD2SVCD w zakładce encoder nalezy wskazac sciezke do pliku EclCCE, jezeli nasza wersja CCE potrafi zapisac listę kontrolną (Encoder control list), to znaczy ze nie potrzebujemy wtyczki, wtedy wskazujemy sciezke do oryginalnego pliku ,czyli cctspt.exe.

-lub TMPGEnc plus 2.5

DVD2SVCD

Jak to zrobić:

- Po zainstalowaniu DVD2SVCD w zakladce Misc wybierasz input avi output VCD



- w zakładce encoder wskazujesz sciezke do wybranego enkodera mpeg, czyli np CCE 2.5, ponizej jest video encoding mode, wdług mnie najlepiej wybrać opcję "one pass VBR" (jeden przebieg zmienny bitrate).




- w zakladce subtitles zaznaczasz rip subtitles ( jezeli chcesz dodac napisy) na dole z prawej strony wybierazs czcionkę, pamietaj zeby zaznaczyc skrypt: europa srodkowa.
UWAGA.Jezeli film jest w wersji kinowej (jak większość)to można ustalić gdzie będą napisy, jeżeli w pozycji "Ext. Y-Poz" (system pal) wpiszemy : ~425 to uzyskamy napisy na tle filmu tuz nad czarnym pasem
wartosci ponizej 425 napisy zostaną jeszcze bardziej podniesione
~600 napisy będą na tle czarnego pasa



- jezeli chcesz aby materialem wyjsciowym byl obraz plyty VCD w postaci bin i cue gotowy do wypalenia np w alkoholu lub clone cd to w zakladce cd image zaznaczasz vcdxbuild.



Ja wolę jednak pozostawić tę opcję wyłączoną, wtedy jako wynik otrzymamy jeden plik MPG, który można wrzucić do nero ( jeżeli nero nie bedzie chciało przyjąć tego pliku to nalezy odhaczyć opcję "twórz VCD zgodne ze standardem") i nagrać VCD albo utworzyć obraz VCD za pomocą programu VCDEasy.Standartowy bitrate dla VCD to 1150 kb co daje ok 75 - 80 min filmu na 1 cd. Jeżeli chcemy zmieścić dłuższy film na jednej płycie to należy zmniejszyć bitrate ( jeżeli jakość .avi jest dobra to można zmniejszyć nawet do 800 - 900 przy zachowaniu wzglednie dobrej jakości, tutaj każdy musi poeksperymentować według własnego uznania)



Jezeli zdecydujemy się na bitrate niższy niż 1150 i w zakładce encoder w pozycji "video encoding mode" zaznaczymy VBR ( zminny bitrate) to należy przejść do zakładki Multiplexer kliknąc "advanced settings" i na górze zaznaczyć MPG1 ( jak na rys)




- teraz w zakladce Conversion wskazujesz sciezke do pliku avi, wybierasz aspect ratio, moim zdaniem najlepszy jest 4:3 no borders, ale to juz kwestia upodobań.Następnie, jezeli chcesz dodać napisy klikasz GO i w widocznym menu wskazujesz: Add External Subtitle, pojawia się dodatkowe okienko w którym wskazujesz scieżkę do napisów (mogą być w formatach: .txt .srt .ssa .sub). Jeśli chcesz zobaczyć jak będzie wyglądał wyjściowy materiał klikasz Preview video, jeśli wszystko się zgadza klikasz GO>Start conversion>OK.





Teraz pozostaje tylko czekać na wynik.



Potrzebne programy pobierzemy:

DVD2CVCD i ftyczkę EclCCE tu: http://www.dvd2dvd.org/
TMPGEnc tu: http://www.pegasys-inc.com/
Cinema Craft Enc. tu: http://www.cinemacraft.com/ ( polecam ten program ze względu na szybkość (u mnie średnio 2X szybciej pracuje CCE niż np. TMPGEnc, niestety wersja trial dodaje do obrabianego filmu baner reklamowy, ale słyszałem, że można sobie z tym poradzić ;) ;))

Ostatnio zmieniany przez Slawo-gs : 27.06.2005 o godz. 22:17
Slawo-gs jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.02.2005, 15:24   #2
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Spoko. Przetestuję z ciekawości.

A mam pytanie: Czy da się tak zadeklarować, żeby dłuższego niż 76 minut filmu nie dzieliło mi na 2 cd ?? Bo chcę mieć 1 plik MPG (potem sobie go na płytkę DVD wypale).
Wiem, że potem da się ewentualnie te MPG połączyć ale pytam z ciekaowści.

Aha i czy można dać mu za zadanie przerobienie kilku filmów (np. na noc dać 3 aviki do przerobienia)??

Pozdrawiam
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2005, 17:21   #3
Slawo-gs
Bywalec
 
Data rejestracji: 31.12.2004
Posty: 43
Slawo-gs w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Co do dzielenia filmu, to w zakładce bitrate mozesz wybrac, że dla danej długości filmu wybierasz 1 DVD + lub - R zamist CD 800 czy 900.
To powinno spowodowac, że film nie zostanie podzielony.
Ewentualnie mozna zrobic to ręcznie nie zmieniając ustawień za pomocą programu bbMpg http://files.divx-digest.com/softwar...bbmpg12418.zip
DVD2SVCD pozostawia w c:\programfiles\DVD2SVCD\MOVIE przekonwertowaną scieżkę audio i wideo jeszcze nie podzieloną, jest to encoded_video...mpv i encoded_audio.mp2, wystarczy to wczytac do bbMpg i po kilku min mamy gotowy MPG.

Drugie pytanie, nie mozna jednoczesnie zadać kilku plikow avi do obróbki w DVD2SVCD.
Slawo-gs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2005, 17:55   #4
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Slawo-gs
Drugie pytanie, nie mozna jednoczesnie zadać kilku plikow avi do obróbki w DVD2SVCD.
Prawdę mówiąc można, ale prawda jest taka, że trzeba się troche namęczyć. Cały knif polega na utworzeniu takiego pliczku bat(ch), który kolejno ładowałby wszystkie aviki, niestety dodatkowo trzeba przerywać proces po etapie extrakcji audio, więcej tutaj:
http://forum.doom9.org/showthread.php?s=&threadid=70731
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2005, 20:30   #5
IceManSpy
..:: Ju-Jitsu ::..
 
Avatar użytkownika IceManSpy
 
Data rejestracji: 06.11.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,012
IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
a skad mam sciagac te 2 programyDVD2CVCD i ftyczkę EclCCE i TMPGEnc


bo nie wiem co klikac

Ostatnio zmieniany przez IceManSpy : 11.02.2005 o godz. 20:46
IceManSpy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2005, 20:50   #6
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na stronie, którą podal @Slawo (http://www.dvd2dvd.org/) kliknij na jeden z Mirrorów w tabelce "Resources" i zacznie się ściaganie pliku
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2005, 21:43   #7
Slawo-gs
Bywalec
 
Data rejestracji: 31.12.2004
Posty: 43
Slawo-gs w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez IceManSpy
a skad mam sciagac te 2 programyDVD2CVCD i ftyczkę EclCCE i TMPGEnc


bo nie wiem co klikac

Wtyczkę EclCCE masz tu: http://home.arcor.de/caranthir2/eclcce.zip

Jest widoczna w okienku plugins na stronie DVD2svcd, po jej sciągnięciu nalezy skopiowac jej pliki do folderu w ktorym mamy zainstalowany CCE, nastepnie w DVD2SVCD w zakładce encoder nalezy wskazac sciezke do pliku EclCCE, jezeli nasza wersja CCE potrafi zapisac listę kontrolną (Encoder control list), to znaczy ze nie potrzebujemy wtyczki, wtedy wskazujemy sciezke do oryginalnego pliku ,czyli cctspt.exe.
Ale ta wtyczka jest potrzebna tylko do CCE ewentualnie, do tmpgenc nie potrzebujesz wtyczki. Musisz sie zdecydowac który encoder uzyjesz CCE czy TMPGEnc, masz jeszcze do wyboru Canopus procoder ale jego nie testowałem i darmowy QuEnc ale z nim są problemy, wiec raczej nie zalecam.

Ostatnio zmieniany przez Slawo-gs : 11.02.2005 o godz. 22:57
Slawo-gs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2005, 22:10   #8
IceManSpy
..:: Ju-Jitsu ::..
 
Avatar użytkownika IceManSpy
 
Data rejestracji: 06.11.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,012
IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Unhappy

1. co daje ta wtyczka

2. nie moge wlozyc napisow!! encodera uzywam TMPGEnc i pokazuje mi sie blad. pisze : Invaild subtitle file. Jakie to maja byc napisy Bo jak wlacam napisy normalnie przez notatnik to sa liczby oznaczajace czas i slowa.

Moze cos mam zmienic
IceManSpy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2005, 22:18   #9
Slawo-gs
Bywalec
 
Data rejestracji: 31.12.2004
Posty: 43
Slawo-gs w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
@IceManSpy do TMPGEncodera potrzebne sa pewnie napisy w formacie .srt lub .ssa, zeby je otrzymac nalezy przekonwertowac napisy z .txt za pomocą programu subtitleon http://www.tomzavodny.cz/program/sub...itleToolEN.zip

Otwierasz program, dajesz open i wskazujesz napisy które chcesz przekonwertować, jezeli przy otwieraniu wyskoczy ci okienko z napisem: this is microdvd file so pleas set FPS to nalezy kliknąc przycisk detect from AVI i wskazac wskazac film do ktorego są te napisy, dzieki temu program wykryje ile klatek na s ma film (dzieki temu napisy beda zgrywac sie z filmem)
Nastepnie dajesz save i wybierasz format napisow .srt lub .ssa, gotowe, teraz TMPGEnc powinien przyjac napisy.

Ostatnio zmieniany przez Slawo-gs : 11.02.2005 o godz. 22:28
Slawo-gs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2005, 16:02   #10
-eXit-
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika -eXit-
 
Data rejestracji: 12.02.2005
Posty: 7
-eXit- w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam serdecznie.
jestem tutaj nowy wiec na dzien dobry moze sie przywitam
A teraz mam takie pytanka. Zrobilem wszystko zgodnie z instrukcja i mam jeden problemik. Za kazdym razem jak robie image (zaznaczam ptaszka zeby zrobilo mi od razu do wypalenia pod alcohol) dzieli mi na 2 pliki .bin i 2 pliki .cue. Zaznaczalem w bitrate plytke dvd+r ale i tak podzielilo na 2. Wiem ze moge to zlaczyc ale chwilowo nie mam progsa do tego ale jednak czy na pewno nie da sie tak zrobic aby w efekcie koncowym byl jeden plik??
I drugie pytanko mam takie. Jak zrobilem mpeg czyli pod wypalenie nero vcd to mialem milion plikow ale tego najwazniejszego nie bylo.... chyba ze ja taki zdolny jestem i go nie zauwazylem Ale pytanko jest inne. Czy to jest normalne ze na koncu w katalogu movie tam gdzie ma byc filmik jest ponad 1000 roznego rodzaju plikow
Dzieki z gory i pozdroooofka
eXIt
-eXit- jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2005, 19:08   #11
Slawo-gs
Bywalec
 
Data rejestracji: 31.12.2004
Posty: 43
Slawo-gs w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Za kazdym razem jak robie image (zaznaczam ptaszka zeby zrobilo mi od razu do wypalenia pod alcohol) dzieli mi na 2 pliki .bin i 2 pliki .cue. Zaznaczalem w bitrate plytke dvd+r ale i tak podzielilo na 2. Wiem ze moge to zlaczyc ale chwilowo nie mam progsa do tego ale jednak czy na pewno nie da sie tak zrobic aby w efekcie koncowym byl jeden plik??
Żeby uzyskac jeden plik musisz chyba odznaczyć tworzenie obrazu dysku jako bin i cue (to raczej nielogiczne żeby program utworzył obraz dysku cd większy od pojemnosci plyty, pewnie dlatego dzieli na dwie czesci), jezeli w zakładce bitrate w okienkach CD size zaznaczysz dvd to uzyskasz jeden niepodzielony plik MPG o nazwie bbMuxed_file_00.mpg

Cytat:
I drugie pytanko mam takie. Jak zrobilem mpeg czyli pod wypalenie nero vcd to mialem milion plikow ale tego najwazniejszego nie bylo.... chyba ze ja taki zdolny jestem i go nie zauwazylem Ale pytanko jest inne. Czy to jest normalne ze na koncu w katalogu movie tam gdzie ma byc filmik jest ponad 1000 roznego rodzaju plikow Dzieki z gory i pozdroooofka eXIt
Program nie usuwa różnych plików , ktore tworzy po drodze dlatego tak duzo ich jest, ale najwazniejsze pliki to:
Encoded_Video_(CCE ,ub TMPG)_(NTSC lub PAL).mpv - sciezka wideo z encodera CCE lub TMPGEnc
Encoded_Audio_1.mp2 - scieżka audio
bbMuxed_file_00.mpg - wyjściowy plik filmowy ( moze byc 00, 01... w zaleznosci czy dzielimy na czesci czy nie
Slawo-gs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2005, 21:09   #12
-eXit-
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika -eXit-
 
Data rejestracji: 12.02.2005
Posty: 7
-eXit- w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzieki za pomoc.
tak wlasnie zrobilem ale teraz pojawil sie problemik juz przy wypaleniu materialu. Czyli mam juz plik centralnie o takiej nazwie jak napisal Slawo-gs ale plik wazy ponad 1 gb i na zwykla plytke sie nie zmiesci rzecz jasna a przy probie wypalenia VideoCD na plytke dvd Nero Express 6 wyrzuca mi zebym wlozyl plytke CD-R!!!!!
i o co tym razem mu chodzi??
pozdrooofka....
-eXit- jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2005, 21:22   #13
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
-eXit- ale leniwy jestes, zerknąć ci sie nie chce w tym dziale jest mnóstwo wątków dotyczących palenia s/vcd na dvd.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2005, 05:20   #14
-eXit-
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika -eXit-
 
Data rejestracji: 12.02.2005
Posty: 7
-eXit- w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
to fakt przyznam sie szczerze. Wynika to jednak nie z mojego lenistwa a bardziej z tego ze jak to sie mowi "jestem w goracej wodzie kapany" i chcialbym wszystko naraz wiedzeic a jak widze temat kompresji filmow jest bardzo rozlegly i nie da sie wszystkiego poznac od kopa
Wyszukalem jednak programik na forum TMPGEnc DVD Author i wiem ze pewnie zadziala ale mam problem identyczny jak opisany tu:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=47740
The video framerate xxxx fps cannot be used for a standard DVD.
You can only use the following framerate for a standard DVD:
29.97 fps (NTSC format only)
25 fps (PAL format only)
Wiem ze tam zostal uzyty DVDRip a ja uzylem do konwersji DVD2SVCD....
troszke poszperalem i chyba jednak jestem slepy albo znowu za szybko chce cos wiedziec ale nie moge znalezc gdzie zaznacza sie fps'y aby TMPGEnc DVD Author przyjal mi plik i wypalil ladnie na DVD+R....
ehhhh zaczynam czuc ze jestem upierdliwy ze swoja mala znajomoscia tematu....
-eXit- jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2005, 15:48   #15
-eXit-
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika -eXit-
 
Data rejestracji: 12.02.2005
Posty: 7
-eXit- w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
doszedlem juz jak zrobic zeby bylo 25 fps.
po prostu zaznaczylem ptaszka przy NTSC to PAL i zadzialalo. WLasnie mi sie przetwarza w TMPGEnc DVD Author i mam nadzieje ze sie wypali przepieknie na plytke dvd. No ale to nie koniec mojej wedrowki ja bardzo bym chcial aby to robic w ntsc i jak to zrobic ??
hmmmmm
-eXit- jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.