Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 13.04.2005, 13:50   #1
Koper_81
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Koper_81
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 19
Koper_81 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Avi2DVD - jak uzyskać polskie znaki w napisach

Witam!
Używam programu Avi2DVD v. 0.2.3 beta.
Avika przerabiam na DVD wszystko jest ok poza tym, że nie wiem jak uzyskać polskie znaki w napisach.

Próbowałem kilku ustawień Character set ISO8859-1 do -5 oraz -16 jednak w żadnym z nich nie miałem polskich znaków. W niektórych co prawda wystepowaly jak np. w ISO8859-2 ale nie wszystkie były.
Czy ktoś używa tego programu do uzyskania DVD z avi?

znalazłem w wyszukiwarce ten post tylko
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...hlight=Avi2Dvd
oczywiście to działa ale tylko w wypadku gdzy nie będę chciał otrzymać DVD tylko VCD lub SVCD (wtedy się pojawia taka opcja w napisach)
Dołączone obrazki
File Type: jpg snap0191.jpg (8.5 KB, 267 oglądane)
File Type: jpg snap0192.jpg (2.9 KB, 148 oglądane)
File Type: jpg snap0193.jpg (2.1 KB, 139 oglądane)
File Type: jpg snap0194.jpg (1.9 KB, 137 oglądane)
__________________
Koper_81
Koper_81 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.04.2005, 11:26   #2
ocobiega
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.10.2004
Posty: 66
ocobiega zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Brak polskich znaków w napisach wynika z braku obsługi strony kodowej cp1250 przez avi2dvd. Mimo to jest sposób by je uzyskać. Trzeba skonwertować plik z napisami z cp1250 do ISO8859-2 np. programem Grzegżółka i będzie wtedy wszystko ok. Uwaga!! Po konwersji pliku, jeśli go otworzysz w notatniku to nie będzie tam widać polskich znaków ale po wkazaniu tego pliku w avi2dvd i wybraniu ISO8859-2 w gotowym DVD się one znajdą.
ocobiega jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2005, 13:22   #3
Koper_81
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Koper_81
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 19
Koper_81 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za odpowiedź. Oczywiście pomogło.

Czy używałeś tego programu? Chodzi mi dokładnie na ile trzeba ustawić bottom margin żeby napisy nie wchodziły na obraz filmu. I jaką wielkość trzcionki przy tym ustawić?
__________________
Koper_81
Koper_81 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2005, 22:50   #4
ocobiega
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.10.2004
Posty: 66
ocobiega zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja ustawiałem Arial Bold rozmiar 26 bottom margin 35. To trochę wysoko ale u mnie chodziło głównie o to żeby nie ucinał mi napisów na dole, mam taki telewizor który ucina kawałek obrazu na dole i zbyt mała wartość powoduje ucinanie dolnego wiersza na TV. Oczywiście na komputerze jest wszystko ok ale zależy mi głównie żeby było ok na stacjonarnym dvd + tv. O ile dobrze pamiętam to przy tych ustawieniach co podałem przy filmie 2,35:1 napisy są w całości pod obrazem a przy 1,85:1 jedna linia na obrazie i jedna pod. Możesz zmniejszać tę wartość ale pamiętaj że dużo jest takich telewizorów co ucinają kawałek obrazu z każdej strony i na niektórych może wystąpić opisany przeze mnie efekt. Najlepiej zrób sobie kilka próbnych nagrań na dvd+-rw przy różnych wartościach i zobacz jak to się prezentuje na twoim zestawie. Możesz do tego użyć fragmentu filmu np. często dostępne sample z dowolnym plikiem napisów (oby tylko coś było w tych napisach np. w pierwszej minucie filmu). Ja właśnie tą metodą doszedłem do najlepszych dla siebie ustawień.
Pozdrawiam i życzę owocnych prób
ocobiega jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2005, 23:02   #5
Koper_81
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Koper_81
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 19
Koper_81 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No spróbuję, zastanawiam się tylko nad tym jeśli dam np. z 35 na 40 to (panoramiczny obraz) to wtedy będą więcej zajmowały te paski czarne niż przy 35, tak mi się wydaje. Jednak największy problem - polskie napisy mam z głowy, to reszta juz mniej istotna, margines sie ustawi i będzie ok. EOT.
__________________
Koper_81
Koper_81 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2005, 23:21   #6
ocobiega
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.10.2004
Posty: 66
ocobiega zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ustawienie bottom margin nie wpływa w żaden sposób na rozmiar czarnych pasów. Dotyczy ono wyłącznie pozycji napisów, jeśli dasz 40 to po prostu będą nieco wyżej, czyli będą włazić na obraz. Co do formatu to i tak o ile wiem avi2dvd zawsze sprowadza film do 4:3 dodając jedynie odpowiedniej wielkości czarne pasy.
ocobiega jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2005, 20:58   #7
Koper_81
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Koper_81
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 19
Koper_81 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile

no nie wiem czy sprowadza do formatu 4:3 bo mozna wybrać żeby było 16:9 więc chyba na darmo tej opcji nie dawali.

Trafna uwaga co do tego bottom margin, nie wiedziałem, że to spowoduje podwyższenie lub obniżenie pozycji napisów - teraz wiem 8 )
__________________
Koper_81
Koper_81 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.04.2005, 00:22   #8
ocobiega
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.10.2004
Posty: 66
ocobiega zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Koper_81
no nie wiem czy sprowadza do formatu 4:3 bo mozna wybrać żeby było 16:9 więc chyba na darmo tej opcji nie dawali.
Masz rację, to co pisałem dotyczyło aktualnie używanej przeze mnie wersji bodajże 0.1.7 tam było zawsze 4:3, nowsze wersje pozwalają dokonać wyboru formatu.
ocobiega jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.05.2005, 00:04   #9
parek64
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.05.2005
Posty: 23
parek64 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja mam problem z ustawieniem w napisach kursywy.
Po przerobieniu na iso zostają znaczniki przed tekstem {y:i} i to avi2Dvd wyświetla również na przerobionym do DVD obrazie i teskt jest prosty, nie kursywa.
Co nalezy wstawiś w plik tekstowy ISO aby wyświetlał napis w kursywie, bo próbowałem już kilka znaków.
parek64 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.