Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 14.04.2005, 17:48   #1
grzes12l
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.07.2003
Lokalizacja: RADOM
Posty: 14
grzes12l w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kawałek filmu

Witam. Musze wyciąć z filmu DVD kawałek filmu około 2 minut i nagrać to na płyte DVD zeby sie odtwarzaał w stacionarnym DVD. Jak to zrobić, jakim programem bedzie najlepiej...
grzes12l jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.04.2005, 18:13   #2
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DVD Shrink nadaje się do realizacji Twojego pomysłu wyśmienicie...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2005, 18:30   #3
grzes12l
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.07.2003
Lokalizacja: RADOM
Posty: 14
grzes12l w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tylko jak to zrobić ?? ??
grzes12l jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2005, 18:35   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Opcja Reauthor i określasz początkową i końcową klatkę.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2005, 10:15   #5
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzes12l
Tylko jak to zrobić ?? ??
http://robs.wz.cz/guides/cut/index.htm
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2005, 10:55   #6
LUCAN
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 103
LUCAN zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wszystko w porządku (w DVDShrink'u) jeśli chce się wyciąć początek lub koniec filmu (np napisy końcowe). Osobiście nie znam tych możliwości w przypadku fragmentu środkowego. A @grzes12l potraktował problem ogólnie.

Dlatego proponuję CloneDVD2. Jeżeli jakość kompresji tym programem jest dla kogoś niezadawalająca, można dokonać tylko wycięcia fragmentu, a skompresować go dopiero czymś innym, np DVDShrink'iem
Pozdr

Dopisek:
Po głębszym zastanowieniu, doszedłem do wniosku, że i Shrinkiem można "na około" przeprowadzić tę operację dzieląc film na części:
1. początek filmu -> początek wycięcia
2. koniec wycięcia -> koniec filmu
a następnie te części połączyć.
Jednak możliwości CloneDVD2 w tym zakresie są dużo większe, np. jednoczesne wycięcie kilku fragmentów

Ostatnio zmieniany przez LUCAN : 15.04.2005 o godz. 11:08
LUCAN jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2005, 14:28   #7
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie wiem, Lucan, o czym mówisz... W Shrinku możesz wyciąć dowolny fragment filmu i wcale nie na około tylko bezpośrednio, tak jak pisałem wyżej.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2005, 16:14   #8
LUCAN
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 103
LUCAN zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
Nie wiem, Lucan, o czym mówisz... W Shrinku możesz wyciąć dowolny fragment filmu i wcale nie na około tylko bezpośrednio, tak jak pisałem wyżej.
W takim razie będę wdzięczny za oświecenie mnie w tym temacie. Nie wykluczam, że z racji wieku występuje u mnie wtórny analfabetyzm, ale po Twojej uwadze dosyć dokładnie przewertowałem wszystkie opcje DVDShrink (dla jasności v 3.2.0.15), przeczytałem cały help (http://www.dvdr-digest.com/articles/23_1.html), i w dalszym ciągu nie wiem gdzie (cytuję Twój poprzedni post) "...Opcja Reauthor i określasz początkową i końcową klatkę...."
Jedyną opcję wycinania znalazłem pod ikoną "Start/End Frames", ale tam można wyciąć, jak pisze Robs we wskazanym wyżej przez @PIOTR34 artykule:
"...Wszystko co teraz musimy zrobic to odpowiednio ustawic poczatek (start frame) i koniec (end frame) odcinka, który chcemy zapisac ***8211; wszystko co bedzie przed początkiem i za koncem bedzie wyciete...."
zatem początek i koniec filmu, a nie jak piszesz dowolny fragment.
Pozdr
LUCAN jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2005, 16:21   #9
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Boże oczy mnie rozbolały od czytania tego.

Zaladuj DVDSrink, wwal do niego dowolny film (DVD) i Popróbój

shrinkiem można wyciąć wszystko. pierwszą, ostatnią, środkową klatkę. (filmu)
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2005, 16:41   #10
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez LUCAN
"...wszystko co bedzie przed początkiem i za koncem bedzie wyciete...."
zatem początek i koniec filmu, a nie jak piszesz dowolny fragment.
Niezłe... Jeszcze raz przeczytaj zdanie z poradnika Robsa. Jeżeli wszystko _przed_ początkiem i wszystko _za_ końcem zostanie wycięte (odrzucone) to znaczy, że został ci tylko potrzebny, dowolny kawałek ze _środka_ filmu.

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 15.04.2005 o godz. 16:44
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2005, 17:23   #11
LUCAN
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 103
LUCAN zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przepraszam, źle zrozumiałem. Dla mnie "wyciąć"="usunąć" i z kontekstu mojego posta wynikało to jednoznacznie.
Przepraszam za zamieszanie
LUCAN jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.