Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 08.04.2005, 20:59   #1
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
dodawanie napisów do DVD

Mały problemik mam podczas dodawania polskich napisów do oryginalnej płyty DVD.

Wykonałem wszystko zgodnie z instrukcją

"Jak dodać polskie napisy do film...."

Po dokonaniu odpowiednich wpisów do pliku vts01_0.ifo w HEX IfoEdita, napisy stały sie czarne i nie widać ich na czarnym dolnym pasie filmu.
Czy moze ktoś wie dlaczego?
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR

Ostatnio zmieniany przez czechoj : 08.04.2005 o godz. 21:10
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.04.2005, 21:41   #2
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez czechoj
...
Wykonałem wszystko zgodnie z instrukcją
...
Po pierwsze nie wykonałeś, bo gdybyś wykonał to by tak nie było

Sprawdź czy przypadkiem nie zostawiłeś w MaestroSBT standardowej palety kolorów, oraz czy masz odpowiednie wpisy odnośnie kolorów w nagłówku pliku *.son

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2005, 22:54   #3
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Własnie to był ten bład, paleta kolorów.
Ale i tak jeszcze cos muszę pogrzebaćbo rozsynchronizowują mi sie napisy. Dzieki
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2005, 08:31   #4
jkolek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.08.2004
Posty: 13
jkolek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czesc
korzystając że temat jest rozpoczęty mam
pytanko do 1stwaspa
Skąd uzyskam plik tekstowy który muszę załadować w programie Ifoedit w polu Scenes/Chapters - Position (w instrukcji tego nie znalazłem) a nie wiem w którym programie sie to tworzy i w jaki sposób.
Proszę o w miarę szybką odp (bo stoje w tym miejscu)
jkolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2005, 08:42   #5
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeżeli dodajesz napisy do filmu DVD, który nie miał polskich napisów, to robi się to (pozycje rozdziałów) dość prostu.
Bierzesz oryginał bez napisów otwierasz plik IFO od filmu otwierasz:
VTS_PGCITI --> VTS_PGC_1
i w Tools dajesz Save Celltimes to File

Jeżeli nie masz skąd wziąć pozycji rozdziałów musisz wstawić je ręcznie jak w tym wątku:

http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=47140

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2005, 08:58   #6
jkolek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.08.2004
Posty: 13
jkolek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki teraz poszło.
Ale chyba teraz najtrudniejsze przede mną zabawa edytorem hexadecymalnym.
jkolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2005, 10:46   #7
jkolek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.08.2004
Posty: 13
jkolek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
pytanko z kategorii głupich :

jeżeli chce dodać napisy do dvd w ntsc to w maestro sbt musze w formacie
wybrać mpeg2 ntsc-dvd. Jeśli tak to dla ntsc jest chyba inne fps (23,976 chyba). Chyba że voby jakoś konwertować. Albo proszę o inny alternatywny sposób
jkolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2005, 11:25   #8
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pod artem w komentarzach jest moja odpowiedź jak to poprzestawiać dla NTSC (datowana na 15 stycznia tego roku...)

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.04.2005, 12:12   #9
jkolek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.08.2004
Posty: 13
jkolek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za pomoc wszystkim. Moje próby zakończyły się sukcesem. mam juz film z napisami.
Mam jeszcze jedną mała prośbę. Otóż w jaki sposób najlepiej skorygować czasy.
Jaki program zastosować (słyszałem o time adjuster), w jakim formacie obrabiac czas (tekstowym, sub station alpha czy moze jeszcze inny). Czy może wyciągnąć napisy z voba i dopasować czas (no ale jeszcze nie wiem jak sie tego zabrac )
jkolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.04.2005, 15:10   #10
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie ma jednej, idealnej metody, gdyż wszystko zależy od tego jakie masz napisy. Jeżeli są dobrze zrobione, to po uwzgłednieniu frame rate powinno być wszystko OK po dodaniu do DVD. A jeśli są zle - zaczyna się rzeźba.
Można wyciągnąć czasy z DVD, ale jest jeden problem - żeby podpiąć te czasy pod jakieś polskie napisy, napisy te powinny być tłumaczeniem ścieżki dialogowej z której pobierasz czasy. A w 99,9% przypadków tak nie jest i napisy się rozjeżdżają. Już łatwiej samemu przetłumaczyć istniejące dialogi.
Jeśli mi zależy na idealnym dopasowaniu napisów, to po zgrubnym dopasowaniu poprawiam ręcznie rozsynchronizowane napisy przed authoringiem w Maestro, ale to kilka godzin roboty.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.04.2005, 04:36   #11
ZIDU
Bywalec
 
Data rejestracji: 21.01.2005
Posty: 52
ZIDU w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeżeli interesujesz się dokladaniem polskich napisów do filmów w NTSC
to opisałem to w jednym z ostatnich moich postów.
ZIDU jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.