Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 12.04.2005, 23:40   #1
trytco
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.04.2005
Posty: 14
trytco w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question brak synchronizacji po authoringu ...

Witam ...
Wiem, że sprawa synchronizacji audio i video już była, ale mój problem jest dość specyficzny i pojawia się co jakiś czas (u mnie), a jedynym rozwiązaniem jest reinstalacja systemu. Oto szczegóły:
- konfiguracja kompa: Athlon XP 2800+ (nie podkręcony), płyta główna DFI AD77 KT400, 512 MB DDR 400 MHz, HDD Seagate 160GB 7200 obr/min ATA 100, karta graficzna GeForce Creative 32 MB DDR, karta TV Leadtek PVR2000 (sprzętowy MPEG-2), system Win2000 + Service Pack 4, DirectX 9.0c, ASPI 4.71.2
- problem: zgrywam dowolne programy przez kartę TV sprzętowym kodekiem MPEG-2; w trakcie ich odtwarzania nie następują żadne problemy; uzyskany materiał opracowuję w Ulead Video Studio 8 - brak problemów - materiał nadal "bez rys"; załączam Ulead DVD Movie Factory 3 i "authoring'uję" materiał do plików specyficznych dla formatu DVD (ifo, vob, itp...); ; i tu jest problem !!!; uzyskany materiał ma "desynchronizację" video do audio; ;
- co zaobserwowałem: po zainstalowaniu nowego systemu wyżej opisane czynności wykonywane są bezbłędnie - dopiero po jakimś czasie wszystko się psuje (zainstalowane są tylko sterowniki podstawowe, dołączone do sprzętu oraz oprogramowanie); brak synchronizacji powiększa się wraz z czasem odtwarzanego materiału (dla materiału około 90 min. - końcówka filmu to różnica ponad 1 sekundy); brak synchronizacji nie zależy od programu odtwarzającego (WinDVD, EasyDVD, PowerDVD, itp, itd... sprawdziłem kilkanaście); podobnie ma się sprawa z programami, którymi "authoring'uję" MPEG-2 do formaru DVD - każdy robi ten sam błąd, czyli opóźnia audio w stosunku do video (Ulead Movie Factory 2 lub 3, DVDlab, Nero Vision Express 2 itp itd ...); rozbicie audio i video na dwa osobne pliki nic nie daje (audio i video są identycznie długie - różnica wynosi tylko parę setnych sekundy)
- pytanie: co może wpływać na taki stan rzeczy nie instaluję nadmiaru kodeków (również divx'owych - tylko ffdshow), a mimo to dostaję błędnie skompilowany materiał video

Starałem się opisać jak najlepiej problem, który mnie męczy i liczę na waszą pomoc - ja nie mam pomysłu ...

Ostatnio zmieniany przez trytco : 12.04.2005 o godz. 23:46
trytco jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.