Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 01.03.2006, 11:21   #1
xxlgreg
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Posty: 27
xxlgreg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Canopus Procoder - avi (xvid)-> dvd

Witam
Na początek dziękuje za wszystkie cenne informacje z w poprzednim wątku dotyczącym kiepskiej jakości. Bardzo się przydały. Używam teraz Canopusa Procoder 2 i jakość jest w pełni zadowalająca.
Podzedłem troszeczkę dalej i zacząłem robić testy xvid->dvd. I teraz mam znó dylemat.
Chcę przerobić dwupłytową wersje filmu z dzwiękiem ac3 do dvd.
Proszę o podpowiedź jak się do tego zabrać wykorzystując Canopus Procoder2.
Zrobilem testy i udalo mi sie z pomocą vobsuba i Canopusa zrobic m2v/m2a z napisami. Innym razem zrobilem tymi samymi narzedziami voby z cala struktura dvd.
Ale mam pytania:
1. Chcialbym uzyskac jak najlepsza jakosc. Rozumiem ze najlepsza uzyska sie kodujac obraz wybierajac VBR/2passes. Ale jak obliczyc wielkosc video bitrate i ma bitrate.
2. Czy wybrac audio MPEG audio layer-2 czy PCM? Rozumiem ze ten wybor wplywa na bitrate ktore moge zastosowac do kodowania video? Czy uzyskam dzwiek pieciokanalowy (tak jak jest w oryginalnym ac3 z filmu)?
3. Czy lepiej wyekstaktowac audio za pomoca virtual dub 1.5 do odzielnego pliku i zakodowac video odzielnie za pomoca Canopusa + vobsuba ale co z audio? No i jak w tym momencie obliczyc bitrate video?
4. Chcialbym jeszcze do tego dodac fajne menu. Czy programy do athoringu lykna dwa pliki (odzielnie video, odzielnie audio)?
Nie bede dodawal ze bede wdzieczny za pomoc, bo to oczywiste
Pozdrawiam
xxlgreg jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.03.2006, 18:40   #2
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez xxlgreg
Witam
Na początek dziękuje za wszystkie cenne informacje z w poprzednim wątku dotyczącym kiepskiej jakości. Bardzo się przydały. Używam teraz Canopusa Procoder 2 i jakość jest w pełni zadowalająca.
Podzedłem troszeczkę dalej i zacząłem robić testy xvid->dvd. I teraz mam znó dylemat.
Chcę przerobić dwupłytową wersje filmu z dzwiękiem ac3 do dvd.
Proszę o podpowiedź jak się do tego zabrać wykorzystując Canopus Procoder2.
Zrobilem testy i udalo mi sie z pomocą vobsuba i Canopusa zrobic m2v/m2a z napisami. Innym razem zrobilem tymi samymi narzedziami voby z cala struktura dvd.
Ale mam pytania:
1. Chcialbym uzyskac jak najlepsza jakosc. Rozumiem ze najlepsza uzyska sie kodujac obraz wybierajac VBR/2passes. Ale jak obliczyc wielkosc video bitrate i ma bitrate.
2. Czy wybrac audio MPEG audio layer-2 czy PCM? Rozumiem ze ten wybor wplywa na bitrate ktore moge zastosowac do kodowania video? Czy uzyskam dzwiek pieciokanalowy (tak jak jest w oryginalnym ac3 z filmu)?
3. Czy lepiej wyekstaktowac audio za pomoca virtual dub 1.5 do odzielnego pliku i zakodowac video odzielnie za pomoca Canopusa + vobsuba ale co z audio? No i jak w tym momencie obliczyc bitrate video?
4. Chcialbym jeszcze do tego dodac fajne menu. Czy programy do athoringu lykna dwa pliki (odzielnie video, odzielnie audio)?
Nie bede dodawal ze bede wdzieczny za pomoc, bo to oczywiste
Pozdrawiam
Zanim zaczniesz cokolwiek przerabiać, to przydałoby się połączyć tego divx'a/xvid'a w jedną całość (Virtualdub --> opis lub nandub) ważną rzeczą jest sprawdzenie fps divx'a jeśli jest np: 23,976 to i dźwięk będzie miał tyle samo, a jeśli chodzi o standart DVD-VIDEO to 25 i 29,97fps.

1. Proponuję ściągnąć z netu DVD2SVCD jest to nakładka na encodery, również Canopus Procoder. Wystarczy ustawić wartość na cdsize 4464 i projekt po konwersji tyle będzie zajmował bez menu, możesz tą wartość wpisać ręcznie np: 4200.

2. Dźwięk Lepiej wybrać MPEG audio layer-2, ale tylko do momentu przerobienia materiału (objętość jest dużo mniejsza, a wartość dźwięku przerabianego ustawić na taki sam bitrate jaki jest w plikach divx czyli *.ac3)

3. Czy lepiej wyekstaktowac audio za pomoca virtual dub 1.5 do odzielnego pliku? tak, do czego jest Ci potrzebny vobsub? czyżbyś chciał wtopić napisy na stałe do filmu? napisy można zrobić selektywne

4. Czy programy do athoringu lykna dwa pliki (odzielnie video, odzielnie audio)? tak, najlepszym rozwiązaniem będzie DVD Maestro, masz możliwość dodania napisów (łącznie z podglądem), które wcześniej musisz przerobić na format *.stl w programie Subtitle Workshop (napisy również muszą mieć ten sam fps co Audio i Video). Odnośnie menu w DVD Maestro to ja wypadam z gry, ale napewno pomoc okaże @Reetou
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2006, 10:05   #3
xxlgreg
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Posty: 27
xxlgreg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez PIOTR34
.. ważną rzeczą jest sprawdzenie fps divx'a jeśli jest np: 23,976 to i dźwięk będzie miał tyle samo, a jeśli chodzi o standart DVD-VIDEO to 25 i 29,97fps.
Zrobione
Cytat:
Napisany przez PIOTR34
1. Proponuję ściągnąć z netu DVD2SVCD jest to nakładka na encodery, również Canopus Procoder. Wystarczy ustawić wartość na cdsize i projekt po konwersji tyle będzie zajmował bez menu, możesz tą wartość wpisać ręcznie np: 4200.
tym programem juz zrobilem kilkadziesiat filmow z avi na dvd. Po przesiadce na Canopusa Procodera 2 chcialbym go potestowac w tym duecie ale niestety jakos nie chce wspolpracowac (mam wrazenie ze DVD2SVCD woli Canopusa w wersji pierszej tak samo jak woli CCE 2.5 a nie w wyzszych). Po prostu przy przechodzeniu do kodowania otwiera sie Canopus ProCoder i niestety dvd2svcd wisi)

Cytat:
Napisany przez PIOTR34
2. Dźwięk Lepiej wybrać MPEG audio layer-2, ale tylko do momentu przerobienia materiału (objętość jest dużo mniejsza, a wartość dźwięku przerabianego ustawić na taki sam bitrate jaki jest w plikach divx czyli *.ac3)
tego nie bardzo rozumiem. Chcialem samo video przerobic do m2v za pomoca Canopusa a wyekstrakowane ac3 pozniej wrzucic do np. TmpEnc Dvd Author (zeby miec dzwiek przestrzenny) ale mam komunikat ze "*Illegal audio format.
Illegal audio format.
For a standard DVD you can only use the following audio formats:
Dolby Digital (AC-3), MPEG-1 Audio Layer-2, or Linear PCM."
a przeciez dodaje do projektu audio w formacie ac3. Czyz nie?

Cytat:
Napisany przez PIOTR34
3. do czego jest Ci potrzebny vobsub? czyżbyś chciał wtopić napisy na stałe do filmu? napisy można zrobić selektywne
tu mnie zaskoczyles. faktycznie napisy zostaly wtopine w film i nie ma mozliwsci wylaczenia napisow. Fatalnie.
Przerazaja mnie te wszystkie opisy dvd z napisami , gdzie trzeba cos przestawiac w tysiacu programow.
xxlgreg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2006, 20:08   #4
MAREK11
Bywalec
 
Avatar użytkownika MAREK11
 
Data rejestracji: 28.12.2004
Posty: 41
MAREK11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za opis. Marek. GG.(564818)
MAREK11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2006, 10:08   #5
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez xxlgreg
Zrobione


tym programem juz zrobilem kilkadziesiat filmow z avi na dvd. Po przesiadce na Canopusa Procodera 2 chcialbym go potestowac w tym duecie ale niestety jakos nie chce wspolpracowac (mam wrazenie ze DVD2SVCD woli Canopusa w wersji pierszej tak samo jak woli CCE 2.5 a nie w wyzszych). Po prostu przy przechodzeniu do kodowania otwiera sie Canopus ProCoder i niestety dvd2svcd wisi)


tego nie bardzo rozumiem. Chcialem samo video przerobic do m2v za pomoca Canopusa a wyekstrakowane ac3 pozniej wrzucic do np. TmpEnc Dvd Author (zeby miec dzwiek przestrzenny) ale mam komunikat ze "*Illegal audio format.
Illegal audio format.
For a standard DVD you can only use the following audio formats:
Dolby Digital (AC-3), MPEG-1 Audio Layer-2, or Linear PCM."
a przeciez dodaje do projektu audio w formacie ac3. Czyz nie?


tu mnie zaskoczyles. faktycznie napisy zostaly wtopine w film i nie ma mozliwsci wylaczenia napisow. Fatalnie.
Przerazaja mnie te wszystkie opisy dvd z napisami , gdzie trzeba cos przestawiac w tysiacu programow.

ad2) fakt, coś mi się pogrzmociło , odnośnie Tmpgenc, to po co to składać w nim jeśli nie dodasz napisów? Wszystko połączysz w DVD Maestro.

ad3) Zmień nazwę napisów na inną niż plik który chcesz przerobić, bądź przenieś napisy do innego folderu, tak jak napisałem w ad2) Wszystko połączysz w DVD Maestro *.m2v, *.ac3, *.stl.

Jeszcze raz przekonwertuj materiał do *.m2v bez napisów.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2006, 13:25   #6
MAREK11
Bywalec
 
Avatar użytkownika MAREK11
 
Data rejestracji: 28.12.2004
Posty: 41
MAREK11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Piotr napisz na gg.
MAREK11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2006, 09:05   #7
Dziadeczek
ale bez sklerozy
 
Avatar użytkownika Dziadeczek
 
Data rejestracji: 27.12.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 54
Dziadeczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez xxlgreg
pozniej wrzucic do np. TmpEnc Dvd Author (zeby miec dzwiek przestrzenny) ale mam komunikat ze "*Illegal audio format.
Illegal audio format.
For a standard DVD you can only use the following audio formats:
Dolby Digital (AC-3), MPEG-1 Audio Layer-2, or Linear PCM."
a przeciez dodaje do projektu audio w formacie ac3. Czyz nie?
.

Witam. Mam dokładnie ten sam problem (cytat) czy jakoś sobie z tym dałeś radę? To jakieś dziwadełko - skoro program ma zaszyty ten format a twierdzi, że jest dla niego nie strawny to w końcu co jest prawdą? Podobnie wygląda sprawa gdy używam Canopus`a - i chcę coś dalej zrobić z plikami przez niego utwożonymi, w TMPGEnc DVD Author. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam Wszystkich Mistrzów.
__________________
dziadek Andrzej
Dziadeczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.03.2006, 08:00   #8
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Dziadeczek
Witam. Mam dokładnie ten sam problem (cytat) czy jakoś sobie z tym dałeś radę? To jakieś dziwadełko - skoro program ma zaszyty ten format a twierdzi, że jest dla niego nie strawny to w końcu co jest prawdą? Podobnie wygląda sprawa gdy używam Canopus`a - i chcę coś dalej zrobić z plikami przez niego utwożonymi, w TMPGEnc DVD Author. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam Wszystkich Mistrzów.
Obsługiwane --> Dolby Digital (AC-3) 2ch audio (.ac3), więc DD 5.1 nie jest obsługiwane. Również pozdrawiam wszystkich mistrzów
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2006, 20:12   #9
Dziadeczek
ale bez sklerozy
 
Avatar użytkownika Dziadeczek
 
Data rejestracji: 27.12.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 54
Dziadeczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez PIOTR34
Obsługiwane --> Dolby Digital (AC-3) 2ch audio (.ac3), więc DD 5.1 nie jest obsługiwane. Również pozdrawiam wszystkich mistrzów
Piotrze, Guru mój powiedz Dziadeczkowi co zatem robić z plikami uzyskanymi z Canopusa? CCE działa idelanie - przynajmniej dla mnie a z Canopusem nie wiem co robić dalej. Może jakiś link
__________________
dziadek Andrzej
Dziadeczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2006, 20:23   #10
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Dziadeczek
Piotrze, Guru mój powiedz Dziadeczkowi co zatem robić z plikami uzyskanymi z Canopusa? CCE działa idelanie - przynajmniej dla mnie a z Canopusem nie wiem co robić dalej. Może jakiś link
Napisz coś więcej o tych plikach (czy uzyskałeś voby czy strumienie oddzielne) z Procoder'a szczerze powiem że nie powinno być problemów z wrzutem do Tmpgenc DVD Author, ponieważ Procoder nie zapisuje dźwięku w DD 5.1.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2006, 22:21   #11
Dziadeczek
ale bez sklerozy
 
Avatar użytkownika Dziadeczek
 
Data rejestracji: 27.12.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 54
Dziadeczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez PIOTR34
Napisz coś więcej o tych plikach (czy uzyskałeś voby czy strumienie oddzielne) z Procoder'a szczerze powiem że nie powinno być problemów z wrzutem do Tmpgenc DVD Author, ponieważ Procoder nie zapisuje dźwięku w DD 5.1.
Otrzymałem dwa pliki: jeden z rozszerxeniem .m2a a drugi .m2v. Niestety TMPGEn Author ni jak nie chce tego otworzyć. Ponadto, Canopus "wałkował" materiał przez godzinę i 12 min a CCE zrobił to w 40min. Nie mnie oceniać oba programy ale pewno dalej nie będę walczył z tym problemem. Może coś robię źle w ustawieniach a może jest jeszcze jakaś inna przyczyna. Pozdrawiam i dziękuję.
__________________
dziadek Andrzej
Dziadeczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2006, 13:51   #12
Dziadeczek
ale bez sklerozy
 
Avatar użytkownika Dziadeczek
 
Data rejestracji: 27.12.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 54
Dziadeczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W uzupełnieniu: takie komunikaty obserwowałem w TMPGEnc Author:
__________________
dziadek Andrzej
Dziadeczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2006, 07:40   #13
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
GOP musi być standardowo ustawiony na wartość 15 (był omawiany przez @1stwasp w tym temacie --> TU odnośnie programu Tmpgenc, zajrzyj również --> TU) Gdzie znaleźć tą opcję? "Canopus ProCoder 2 nie Wizard" wciskasz "Add" i dodajesz swój film do przerobienia, następnie przechodzisz do zakładki "Target" klikasz "Add" wybierasz z lewej strony format "DVD", a z prawej "MPEG2 - DVD - PAL (VOB)" sprawdzasz czy pasują Ci ustawienia i klikasz na "Advanced.." i w zakładce "Advanced" znajdziesz zakładkę "Max GOP size" który standardowo jest ustawiony na liczbę 15, jeśli jest inna to zmień na 15. Jeśli coś poknociłem zawsze mnie jakiś mistrz poprawi
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.