Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 22.09.2004, 20:01   #1
Darowizna
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.09.2004
Posty: 1
Darowizna w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy coś mnie trafi...

Mam taką nadzieje(naprawde-bo w tym forum tylko ona) że znajdzie się jakiś Fachura i mi doradzi.
Zgrywałem własne nagrania z kamery video na kompa-użyłem do tego karty telewizyjnej i programu InterVideo WinDvDR wydawało sie że jest ok,jednak nie do konca jak sie okazuje tak było i jest.(Jestem w totalnej kropce poniewaz skasowałem juz zapisy vhs.
A więc
program zapisywał wszystko jako PAL DVD, w formacie mpeg2 i podzielił całość na trzy części.(mam je zapisane na twardy dysku i każdą bez problemu odtwarzam obojętnie jakim playerem) Problem zaczą się w momencie kiedy chciałem moja rodzinne nagrania zapisać na DVD.Okazało się że tylko pierwsza część poddaje się obróbce(i ją już oglądam na stacjonarnym dvd) reszta(pozostałe dwie) niestety nie.Odtwarzają sie (do diaska) na kompie ale za zadne skarby nie ruszą w programach do obróbki typu: Nandub,TMPGEnc DVD Source Creator.
Tak sobie myśle ,że przy zapisie i podziale plików program InterVideo WinDvDR
zrobił jakiś błąd(chociaż to raczej wykluczam bo pliki chodzą) lub jest to tak podzielone iż pierwszy plik ma wszystkie potrzebne składniki nie tylko do odtwarzania ale i do dalszej obróbki a reszta jest tylko tak jakby środkiem i końcem tego pierwszego.(co z tego jak nie można ich chyba połączyć)
Zapewne mam marne-szanse ale ......
Dzieki
Darek
Darowizna jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.09.2004, 07:55   #2
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nandub to chyba nie bardzo wie co zrobić z MPEG2 w ogóle.
TMPGEnc DVD Source Creator (?? co to?) podaje jakiś komunikat o błędzie?
Zawsze możesz sprobówać połączyć te wszystkie pliki do kupy przy pomocy MPEG Tools (TMPGEnc -- mam na myśli enkoder tutaj -- menu File/MPEG Tools). Ewentualnie rozebrać te 'niedziałające' kawałki na elementy składowe i poskładać jeszcze raz. Może te kłopoty są spowodowane błedami w multipleksowaniu.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.09.2004, 21:30   #3
starmen4
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.01.2004
Lokalizacja: Biała Podlaska
Posty: 29
starmen4 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Darowizna

..... Zapewne mam marne-szanse ale ......

Darek
Wydaje się że szanse masz duże ale do rzeczy :
1. O ile dobrze zrozumiałem materiał filmowy spełnia wymagania formatu DVD PAL.
2. Poszczególne części bez problemu otwierasz i odtwarzasz na komputerze.
Pytanie :
Czy problem polega na przeniesieniu materiału na krążek DVD i odtwarzaniu na stacjonarnym odtwarzaczu (authoring), czy też na obróbce materiału tzn. cięciu, dodaniu efektów przejść itp. ?
Jeżeli to pierwsze, myślę że popełniasz jakiś błahy błąd - opisz dokładnie jakiego programu używasz, jakich ustawień itp. lub spróbuj innego programu do authoringu np. Ulead, jeżeli to drugie - nie będę mógł ci pomóc ponieważ zawsze obróbkę robiłem na .avi na .mpeg łączyłem tylko poszczególne części, ale jak łączyć już wiesz.
starmen4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.