Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 09.08.2003, 06:21   #1
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
DVD2DVDR i LOTR extended - problem

Witam !

Podczas pracy nad LOTR extended (płyta pierwsza) napotkałem następującą trudność. CCE 2.50 przygotował plik *.M2V. Gotowe byly pliki Audio,napisy,CellTimes. Do Authoringu przystąpił IfoEdit. Jednakże przy 8o procentach działania opcji "multiplexing elementary stream files" program staje i daje komunikat "Internal Error : additional data required but no free space in input buffer". Po daniu OK program przechodzi do 81 procent i daje komunikat "Intenal ERROR : Input stream buffer too small. Please inform Derrow". Po daniu OK pojawia się Runtime Error i abnormal program terminated. No i Ifo Edit zamyka się.

Cobra Verde, Fido2001, Robs Yoda i inni - moze przerabialiście już podobny problem i coś mi poradzicie. 10 godzin pracy CCE idzie w ... Może jest inny program, który dokona Authoringu i przekształci w Voby pliki M2V,AC3,SUP,CellTimes.txt.
A może bitrate jakie dobrał program jest za duże ? Może dać mniejsze, albo dodać polską ścieżkę Audio AC3 (też bitrate się zmniejszy) ? Poniżej podaję dane filmu z DVD2DVDR 1.50 i Bitrate Viewera.

================================================== ==============
Dane filmu :
- time : 01:41:18
- bitrate proponowane przez DVD2DVDR :
MIN = 3701 AVG = 5552 MAX = 7545 (NORMAL)

Audio : English AC3 (Dolby Digital)
Napisy : polish 0x25
Passes : 6

Użyto MPEG2DEC2.DLL, 32-bit MMX SSE, oczywiście także wpisów :
ConvertToYUY2()
ResampleAudio(44100)
w skrypcie AVS.

Dane z Bitrate Viewer :

Num. of picture read: 26
Stream type: MPEG-2 MP@ML VBR
Resolution: 720*576
Aspect ratio: 16:9 Generic
Framerate: 25.00
Nom. bitrate: 7500000 Bit/Sec
VBV buffer size: 112
Constrained param. flag: No
Chroma format: 4:2:0
DCT precision: 9
Pic. structure: Frame
Field topfirst: Yes
DCT type: Field
Quantscale: Nonlinear
Scan type: ZigZag
Frame type: Interlaced

Dane z pliku info.txt :
[VIDEO]
Frames=151968
Horizontal Size=720
Vertical Size=576
AspectRatio=16 : 9
Framerate=25 fps
VBVBuffer=112
Bitrate=7500000 bit/s
VideoFormat=PAL
ChromaFormat=4:2:0
Progressive=Falsch
UpperField=Wahr
ZigZagScanningOrder=Wahr
LinearQuantizerScale=Falsch
IntraDCPrecision=9
PTS=25854
Duration=01:41:18;18


[AUDIO1]
SubstreamID=0x80
CodingMode=AC3
Channels=6
Language=English
AppMode=Not specified
SampleRate=48
Quantization=DRC
CodeExtension=Not specified
Framesize=1792 Byte
Bitrate=448 kbps
PTS=25854
Delay=0 ms
BSMOD=complete main
ACMOD=3 : 2
ChannelArray=C + L + R + SL + SR
LFE_ON=Wahr
BadAudioFrames=0


[SUBTITLE2]
SubstreamID=0x25
Language=Polish
CodeExtension=Not specified
================================================== ===============

Może mi coś poradzicie !

Pozdrawiam

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.08.2003, 18:51   #2
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Skorzystałem, zgodnie z radami Cobry z pomocy DVD Maestro. Program ten połączył zrobione przez CCE pliki VIDEO (M2V) oraz audio AC3. Chaptery musiałem niestety zrobić sam - co 5 minut. DVD Maestro utworzył z tego strukturę płyty DVD (VOBY,IFO).

Na razie problemem dla mnie jest tylko wyciągnięcie napisów z DVD. Chociażby w SSA czy SRT. Niestety jakoś mi to nie wychodzi. Nigdy tego nie robilem (bo nie robiłem divixów), przy SVCD, program DVD2SVCD radził sobie sam. Programy typu SubRip, na razie działają nie tak jak powinny (dla mnie) . Ale walczę nadal.

Pozdrawiam

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2003, 10:09   #3
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Próbowałem ponownie przetworzyć dysk 1 z LOTRA extended za pomocą DVD2DVDR. CCE przeprowadził kompresję prawidłowo ale IfoEdit znów pokazał błąd przy 80 % Authoringu. Muszę sprawdzić inny film, bo może IfoEdit wywalił się już zupełnie ? Albo nie chce współpracować z nowym HDD 120 GB ?

Pozdrawiam

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.08.2003, 14:36   #4
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sprobuj trochę innej metody... DoItFast4U, DoCCE4U, ReAuthorist, Scenarist i IFOUpdate. Efekt końcowy napewno nie będzie gorszy. Na Doom 9 znajdziesz bardzo dobry przewodnik na ten temat (Big3 i Scenarist NT). Jak już masz przekodowane pliki m2v to pewnie Ci sie uda przeskoczyc DoCCE4U i od razu przejsc do Scenarist'a (co najwyzej podedytujesz troszeczkę ReAuthorist.scp)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.

Ostatnio zmieniany przez ideJ : 11.08.2003 o godz. 14:40
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.