Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 01.11.2005, 18:44   #1
zadymek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.09.2005
Posty: 20
zadymek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy można edytować/naprawić plik mpa?

Mam pewien problem z authoringiem filmu DVD przerobionego z Xvid.
Otóż zdobyłem film w 2 kawałkach(jakość spoko) i oczywiście musiałem je jakoś połączyć. Za radą zamieszczoną w jednym z postów na forum CDR użyłem NanDuba i w tym problem, bo o ile filmy połączył migiem i bezproblemów o tyle występuję tzw "piiik" pomiędzy ścieżką dźwiękową jednego i drugiego w połączonym fimie. Potem konwersja do mpg2. W programie DVD lab zdemuxowałem to na plik audio .mpa i video .mpv i w związku z tym zastanawiam się, czy znacie może jakiś program dzięki któremu mógłbym naprawić/usunąć to zakłócenie w ścieżce audio .mpa lub chociaż połączyć dwie ścieżki audio .mpa w jedną(po zdemuxowaniu skonwertowanych do .mpg2 plików osobno mam dwa pliki .mpa i w żaden sposób nie można połączyć ich w programach do authoringu). A pytam bo nie jestem pewien czy authoring DVD powiedzie się, jeśli użyję jako strumienia audio pliku .wav(zrobiłem go z dwóch przekonwertowanych na .wav ścieżek z obu filmów) a na dodatek ten .wav jest dość spory. Ewntualnie interesuje mnie, czy skoro nawet DVD lab oferuje konwersję z .mpa do wav to może jakaś aplikacja robi na odrwrót. Przynajmniej tyle by mi wystarczyło.

PS Z góry dziękuję za ewentualne słowa krytyki w temacie i ew. linki do postów z nim związanych.
zadymek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.11.2005, 19:48   #2
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam

Mając 2 pliki *.wav (po wyciągnięciu ich z Xvid-ów) możesz je połączyć ze sobą w każdym edytorze audio np.: Adobe Audition (wersję trial 30 dni masz TU - około 48 MB).

Po instalacji wystarczy otworzyć pliki za pomocą "Open Append" z menu "File". Pik między utworami usuniesz w TEN sposób - post nr 3.

Następnie wrzucasz wav-a do programu do authoringu i ustawiasz odpowiedni format kompresji np.: *.mp2. To wszystko.

Ostatecznie oddzielnie kompresję *.wav ->*.mp2 można zrobić choćby w TMPGEnc.

Pozdrawiam.

ps. naturalnie *.mp2 = *.mpa
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 01.11.2005 o godz. 20:02
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.11.2005, 19:58   #3
zadymek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.09.2005
Posty: 20
zadymek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięęęki, a już myślałem,że przysnę przy kompilacji DVD(gdy strumień audio jest wav'em to to bydle strasznieeee dłuuuugo się kompiluje). Dotychczas szukałem konwerterów wav do mpa, nie wiedziałem, że mpa to stary zakurzony mp2, jeszcze raz dzięki.
zadymek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.11.2005, 20:04   #4
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Nie ma sprawy, życzę miłego przerabiania .
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.