Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 28.11.2002, 17:12   #1
gosciu
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika gosciu
 
Data rejestracji: 22.01.2002
Posty: 86
gosciu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy mozna do plyty w formacie vcd dodac jakis plik np. tekstowy?

Mam pytanie czy mozna do plyty w formacie vcd dodac jakis plik np textowy. Chodzi mi o to ze mam vcd bez napisow polskich. Nie chce ich wklejac i laczyc z filmem. Chce tylko dodac plik z tekstem (napisami). Czy to mozliwe? Moze byc ten plik w dowolnym miejscu. Jestem laikiem w tej dziedzinie wiec moze pisze jakies glupoty ale prosze o pomoc lub wyprowadzenie mnie z bledu.
Z gory dziekuje.
gosciu jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.11.2002, 06:54   #2
zargo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.08.2002
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 97
zargo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Specyfikacje standartów vcd oraz svcd nie przewidują odzielnych plików z napisami np. tekstowych. Svcd umożliwia dodanie do 4 wersji językowych w postaci zmuxowanych z obrazem bitmap - ale nie wiele stacjonarnych dvd je obsługuje, a na pewno już nie playery PC.
Dodanie pliku tekstowego do struktury płyty zgodnego z vcd/svcd nic nie da - stacjonarny player vcd/dvd i tak nie będzie w stanie skorzystać z tego pliku, o ile w ogóle pozwoli ją odcztać.
Hm... WinOnCD ma mozliwośc dodawania do obrazu płyt vcd/svcd swojego playerka w postaci pliku VCDPlayer.exe do głównego katalogu. Jeśli taka płyta chodzi w stacjonarnym i w kompie ... to może można spróbować z innymi plikami, ręcznie je dodając. Jeśli program do palenia wypali bez zgrzytu, to softwarowe playery typy Vplayer, AllPlayer... powinny umożliwić załadowanie napisów. Nie wiem, czy przypadkiem nie przewracam czegoś do góry nogami :o - ale tam, warto spróbować.

zargo

Ostatnio zmieniany przez zargo : 29.11.2002 o godz. 07:02
zargo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2002, 18:27   #3
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mi sie wydaje ze jest to nie do zrobienia, a chcialbym wiedziec czy dalo by sie?Interesujace pytanie!
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.