Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 29.02.2004, 20:38   #1
Piotr.D
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Posty: 5
Piotr.D w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Czy TMPGEnc potrafi .....?

Mam pytanko dotyczące TMPGEnc. Być może odpowiedź na moje pytanie została już zamieszczona na forum, niestety nie potrafiłem jej odnaleść. Czy program ten potrafi połączyć dwa lub wiecej plików .avi i przerobić w jeden plik wynikowy .mpeg ? Jeśli nie, to może ktoś podpowie mi jakim programem można to zrobić i oczywiście z podobną jakością ?
Z góry dziękuję za pomoc !
Pozdrowienia dla wszystkich !
Piotr.D jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.02.2004, 22:00   #2
Fafer
DVD Maniac
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Posty: 211
Fafer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Potrafi to każdy encoder mpega po zainstalowaniu oczywiscie avisyntha
__________________
Fafer
Fafer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2004, 12:53   #3
Piotr.D
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Posty: 5
Piotr.D w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A co to takiego? Jestem raczej laikiem i dopiero się uczę.
Piotr.D jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2004, 13:00   #4
Piotr.D
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Posty: 5
Piotr.D w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z tego co zdołałem doczytać na temat TMPGEnc to potrafi on bardzo dużo. Z całą pewnością potrfi łączyć kilka plików .mpg w jeden. Jeżeli można nim połączyć pliki .avi jak kolega mówi to prosiłbym o kilka słów instruktażowych. Jak dla mnie TMPGEnc jest raczej trudnym programem, być może tyko dla mnie
Piotr.D jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2004, 16:01   #5
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
pliki AVI można szybko połączyć w Virtualdub i potem wrzucić już całość to do TMPGEnc...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2004, 18:19   #6
Fafer
DVD Maniac
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Posty: 211
Fafer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Piotr.D
Z tego co zdołałem doczytać na temat TMPGEnc to potrafi on bardzo dużo. Z całą pewnością potrfi łączyć kilka plików .mpg w jeden. Jeżeli można nim połączyć pliki .avi jak kolega mówi to prosiłbym o kilka słów instruktażowych. Jak dla mnie TMPGEnc jest raczej trudnym programem, być może tyko dla mnie
Plik avi można połączyć w Virtual Dub jak już wspomniał Cobra, Jednak nie wiem jaki sposób zareaguje VD gdy się mu poda pliki z różnym bitrate albo nie daj boże rozdzielczościami jesli chodzi ci o tylko połączenie (nie przekodowanie później avi do innego formatu np mpeg to użyj VD). Lepszą a napewno zaoszczędzającą miejsce metodą jest frameserverowanie obu plików do encodera jakim jest TMPGEnc. Najlepszym frameserverem jest AviSynth, jesli chodzi o jego używanie to odsyłam do dokumentacji która jest dosyć przejrzysta.
__________________
Fafer
Fafer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2004, 21:48   #7
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bitrate nie będzie przeszkadzał VDub'owi o ile pliki mają taką samą rozdzielczość i format audio. VirtualDub też może służyć za frameserver. VDub nie lubi dźwięku w MP3 z vriable-bitrate (VBR). W takich sytuacjach najlepiej wybrać NanDub'a.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2004, 10:32   #8
Piotr.D
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Posty: 5
Piotr.D w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z łączeniem .avi i sposobem jego konwersacji na .mpg wynikł stąd, iż od pewnego czasu jestem zmuszonu korzystać (zamiast z karty video firmy pinnacle, której wcześniej używałem) z karty video hdp elektronic, a niestety ( chyba programowo) karta ta ma ograniczenie w wielkości przechwytanego pliku .avi bo w żaden sposób nie moge tego obejść nawet w NTFS. Nawet Adobe Premiere (który, chyba jako jedyny współpracujący program) podczas przechwytywania obrazu dzieli .avi na wiele części. Nie ma problemu z nagraniem takiego materiału na VHS, natomias na DVD musze się trochę nagimnastykować, a wiadomo, że każdemu zależy na czasie . Przepraszam jeśłi trochę odeszłem od tematu, ale może koledzy poradzą coś na obejście ograniczenia wielkości pliku 2048 MB ? Jak długo trwa oczywiście w wielkim przybliżeniu przeliczenie 3h materiału z .avi na .mpg przy użyciu TMPGEnc na kompie o średnich parametrach (cpu 1,43 GHz, ram 256 Mb) Zdaje sobie sprawe, że zależy to od ustawień i parametrów pliku wynikowego.

Ostatnio zmieniany przez Piotr.D : 02.03.2004 o godz. 10:39
Piotr.D jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2004, 11:57   #9
greg
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.06.2002
Posty: 8
greg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przecież jeżeli korzystasz z karty HDP to na pewno z DigiLab napisz tylko w jakiej wersji bo od ver.4.2 jest możliwość eksportu projektu do pliku o większych rozmiarach niż 2048 MB pod warunkiem że twój system plików to NTFS (ikonka cd na dole projektu) można tworzyć pliki o rozmiarach raczej dowolnym i pliki te z powodzeniem kodujesz w TMPGEnc
Jeżeli chodzi o czas to zależy jakim prockiem dysponujesz i jakiej jakości oczekujesz od mpg-a .
przewidywany czas Ci się wyświetli w oknie konwersji TMPGE-a
Pozdrawiam
greg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2004, 12:21   #10
Piotr.D
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Posty: 5
Piotr.D w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za podpowiedź! Wersja DigiLab 4.1 Kartę mam tydzień i to pożyczoną. Ale wiem już, że najlepiej zaopatrzyć się w nowsza wersję programu i jeśli faktycznie będzie można dalej kodować wTMPGEnc to będzie ok. Tak szczerze mówiąc wolę pracować w Adobe Premiere i nie wiem co można zrobić w DigiLab
Wielkie dzięki za cierpliwość, bo moje pytania wydają się pewnie banalnie proste.
Pozdrowienia!

Ostatnio zmieniany przez Piotr.D : 02.03.2004 o godz. 12:28
Piotr.D jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.