Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 01.02.2006, 17:40   #1
lawina
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2006
Posty: 3
lawina w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czy warto zakupić konverter VHS naDVD?

Witam.

Jestem kompletnie zielony w temacie przegrywania vhs na dvd, a konieczność zmusza mnie do podjęcia decyzji czy jest sensowny zakup takiego urządzenia jak konverter vhs na dvd. Znalazłem w internecie takie urządzenie do konwersji o nazwie Plextor ConvertX PX M402U(w nazwie mogę się trochę mylić).

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie to działa i czy przedewszystkim filmy z kaset vhs zgrane za pomocą tego convertera na compa a następnie na dvd będą dobrej jakości.
Nie chcę kupować czegoś z czego będę później rozczarowany.

Jeżeli jest to możliwe to chciałbym znać kilka szczegułów jak przebiega taki proces przegrywania vhs na dvd.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
lawina jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.02.2006, 17:47   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
taki konwerter przerabia sprzętowo sygnał analogowy do formatu mpeg2 (nawet zgodny z DVD), avi DV lub innego

ciekawe jaka cena, bo może lepiej kupić kamerę cyfrową z wejściem analogowym i mieć jeszcze inne zastosowanie? - wada - brak sprzętowej kompresji (niniDV i Digital8, kamery DVD nie wiem), ale od czego jest komputer i duże twarde dyski (avi DV zajmuje duużo miejsca)
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2006, 18:40   #3
Dżii
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Dżii
 
Data rejestracji: 09.03.2005
Posty: 117
Dżii zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A co myślicie o nagrywarce z HDD. Ma się coś takiego pojawić Manty. Ma to mieć tuner TV. Właśnie przymierzałem się do zakupu jakiegoś odtwarzacza DVD/DivX i pomyślałem że taka nagrywarka nie byłaby głupim pomysłem. Zaletą tej Manty może byc to że zawsze jest dobrze zrobione firmware.
Dżii jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2006, 20:33   #4
lawina
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2006
Posty: 3
lawina w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ten konwerter kosztuje 380 pln i w opisie jest podane że przerabia w locie vhs na mpg 1, 2, 4 lub divix.
Ciekaw tylko jestem jakości jak ostatecznie będzie na dvd.
lawina jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2006, 01:24   #5
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez lawina
ten konwerter kosztuje 380 pln i w opisie jest podane że przerabia w locie vhs na mpg 1, 2, 4 lub divix.
Ciekaw tylko jestem jakości jak ostatecznie będzie na dvd.
z tym przerabianiem w locie jest taki problem, że szybkość jest stała, niezależnie czy na obrazie nic się nie dzieje, czy wesele tańczy po pierwszych toastach więc aby mieć dobrą jakość, trzeba ustawić wysoki bitrate a co za tym idzie na jedną płytę DVD wejdzie w najlepszej jakości 90 minut (120 standard)
oczywiście każde menu lub coś innego jeszcze trochę zmniejszy czas.
przy zgraniu na twardy dysk do avi DV (przy pomocy tego konwertera, kamery lub karty bez sprzętowej kompresji) ustawiamy w programie, którym kompresujemy variable bitrate i zyskujemy dodatkowe miejsce.

co prawda filmy z VHS są i tak podłej jakości, ale trzeba robić wszystko, aby jej nie pogorszyć, bo inaczej cała zabawa nie ma sensu...
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2006, 12:16   #6
lawina
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2006
Posty: 3
lawina w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki Ci bardzo ed hunter.
To wychodzi na to że jest sensowne kupienie tej maszyny i że jakość na dvd będzie taka sama jak na macierzystej vhs.
Mam jeszcze dwa pytania.
1. Co to jest za format mpg 4 ?
2. Czy zgrany materiał na twardziela można dowolnie obrabiać przed zgraniem go na dvd. To znaczy czy można go ciąć, wstawiać przejścia, dodawać tytuły itd.

A to że na jedną dvd wejdzie tyko 90 minut w dobrej jakości to nawet dobrze bo na jakości zależy mi przedewszystkim.
Osobiście uważam że kamery vhs nagrywają w lepszej jakości niż obecne malutkie "syfrówki" chociażby ze względu na optykę jaka jest obecnie stosowana. Dodatkowo odnoszę wrażenie że obecnie stawia się głównie na miniaturyzacją a nie na jakość obrazu, nowoczesne kamerki są naszpikowane mnóstwem efektów specjalnych ale daleko im do dobrej jakości obrazu. Do takiej "syfrówki" można przyczepić zapalniczkę taśmą samoprzylepną i takie urządzenie można nazwać fajną zapalniczką z możliwością nagrywania video.

Pozdrowionka.
lawina jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.