Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 10.03.2005, 16:01   #1
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DivX -> DVD: Problem z obrazem w CCE

Zrobiłem wszystko według poradnika CobraVerde z jego strony, aby przerobić film z DivX na DVD-Video. Wszystko szło ładnie do czasu CCE. Zmieniłem FPS filmu w VirtualDubie na 25 FPS. Tak tez pisze GSpot. Ale po przerobieniu go na .mpv przez CCE, w DVDMaestro wyskakuje komunikat, że film nie jest zgodny z PAL i trwa dłużej niż ścieżka dźwiękowa. Czy ktoś wie co może źle ustawiłem w CCE, że film ponownie przerobił się na 23 FPS-y?
KaPi jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.03.2005, 18:02   #2
pixel
Średnio wtajemniczony
 
Avatar użytkownika pixel
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Lokalizacja: Kraków N-H
Posty: 23
pixel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A czy przerabiałeś wizję z dźwiękiem do PALu w VirtualDubie? Możliwe jest też że nie wyłączyłeś kodowania audio lub nie odznaczyłeś filtra wyciszenia. Pamiętając o wszystkich ustawieniach CCE nie robi żadnych problemów niezależnie od wersji programu.
Dołączone obrazki
DivX -&gt; DVD: Problem z obrazem w CCE-cce-audio.jpg DivX -&gt; DVD: Problem z obrazem w CCE-cce-video.jpg DivX -&gt; DVD: Problem z obrazem w CCE-cce-filter.jpg 
pixel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.03.2005, 21:26   #3
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pixel
A czy przerabiałeś wizję z dźwiękiem do PALu w VirtualDubie?
Nie, dźwięk wyłączyłem, po czym przerobiłem FPS-y według zaleceń CobraVerde w poradniku.
Cytat:
Napisany przez pixel
Możliwe jest też że nie wyłączyłeś kodowania audio
To akurat wyłączyłem
Cytat:
Napisany przez pixel
...lub nie odznaczyłeś filtra wyciszenia. Pamiętając o wszystkich ustawieniach CCE nie robi żadnych problemów niezależnie od wersji programu.
Nie wiem co to jest ten filtr wyciszenia, ale jeśli chodzi o to co jest zawarte na screenie nr 3, to TAK, wyłaczyłem to.

Naprawdę nie wiem, co mogło pójść nie tak, wszystko powinno do siebie pasować. Czy jest jakaś opcja w CCE, dzięki której można zmieniać ilość FPS-ów?


UPDATE:
I tak: wyszło na to, że film oryginalnie miał 25 FPS-ów, bo był to DVD-Rip, więc tu powinno się wszystko udać. Okazało się, że w DVDMaestro cały czas był włączony tryb pracy w NTSC zamiast w PAL i dlatego te problemy z niezgodnością. Za to mam inny problem z dźwiękiem: różnica długości filmu od dźwięku wynosi kilka minut i już na początku dźwięk wyprzedza obraz. Nie wiem, czy dźwięk dalej jest w 23 FPS-ach? Nie powinien, bo DivX już był w 25. Mimo to, dźwięk jest źle zsynchronizowany. Nie wiem w czym tkwi problem. Proszę o wspomoc

Ostatnio zmieniany przez KaPi : 10.03.2005 o godz. 21:48
KaPi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2005, 18:04   #4
pixel
Średnio wtajemniczony
 
Avatar użytkownika pixel
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Lokalizacja: Kraków N-H
Posty: 23
pixel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zdaża się niestety że czasami VirtualDub przerabia samą wizję na 25fps(PAL), a dźwięk zostaje w NTSC(23.976fps lub 29.970fps) . Żeby dźwięk był rzeczywiście przerobiony na 25fps, to wyciągnij go w VirtualDubie i przekoduj w BeSweet. Pamiętaj aby ustawić 23.976 na 25.000fps przed kodowaniem. Po tej operacji napewno uzyskasz dźwięk 25fps. :cool: Jeśli nic to nie da trzeba będzie wymyślić coś innego.
__________________
AsRock P4V88+, Celeron 2.8GHz FSB533, 1024MB DDR400, 250GB Matrox, LG HL-DT-ST_DVD-RAM_GSA-H20L, His Radeon 9550 256DDR 128bit :cool: SB Player5.1
pixel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2005, 22:45   #5
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cóż, już dawno chciałem o tym napisać... To była wina AC3Machine! Dźwięk już w DivX-ie był w 25 FPS-ach (bo to przecież DVD-Rip), a AC3Machine miał włączoną opcję 23.976 FPS na 25 FPS - coś mu to namieszało i źle przerobił. Wystarczyło odznaczyć tę opcje i wszystko jest OK.

Mam jeszcze jedno pytanie: jakiej czcionki użyć do napisów w filmie DVD? Obraz jest w formacie kinowym, więc chcę, by napisy były na czarnym prostokącie. Arial wygląda dziwacznie, a pogrubiony za bardzo "gruby". W oryginalnych filmach zawsze to tak fajnie wygląda - jaką czcionkę zastosować?
KaPi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2005, 09:01   #6
pixel
Średnio wtajemniczony
 
Avatar użytkownika pixel
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Lokalizacja: Kraków N-H
Posty: 23
pixel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja używam czcionki Tahoma w przedziale wielkości 20-24. Wygląda tak samo jak na oryginalnych filmach.
__________________
AsRock P4V88+, Celeron 2.8GHz FSB533, 1024MB DDR400, 250GB Matrox, LG HL-DT-ST_DVD-RAM_GSA-H20L, His Radeon 9550 256DDR 128bit :cool: SB Player5.1
pixel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.