Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 03.06.2004, 09:58   #1
d179
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.06.2004
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 5
d179 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Divxy na płytę DVD

Witam.Chciałem zapytać,czy jest możliwe nagranie kilku filmów w formacie divx na jedną płytę DVD i potem odtworzenie tego na stacjonarnym odtwarzaczu DVD.Oczywiście dobrze by było,żeby filmy potem wyświetlały także napisy,które teraz są osobno.Zdaję sobie sprawę,że jakość czegoś takiego nie była by rewelacyjna,jeśli to wogóle możliwe.Nie mam jeszcze odtwarzacza DVD,ale mam zamiar kupić,tylko nie wiem,czy wystarczy mi zwykły,czy lepiej kupić z możliwością odtwarzania divxów.Mam LiteOn LWD-411S.Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
d179 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.06.2004, 10:46   #2
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez d179
... Nie mam jeszcze odtwarzacza DVD,ale mam zamiar kupić,tylko nie wiem,czy wystarczy mi zwykły,czy lepiej kupić z możliwością odtwarzania divxów.Mam LiteOn LWD-411S.Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
po pierwsze na zwyklym odtwarzaczu DVD nie puscisz filmu w DIVX, musisz miec odtwarzacz do DIVX, a cos blizej to na www.divx.pl tam sa odtwarzacze divx

a kilka filmow to na dvd sobie nagrasz
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.06.2004, 15:58   #3
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
chodzi Ci o nagranie kilku filmów w formacie Divx na DVD-R czy przerobienie filmów divx na mpg1 lub mpg2 i nagranie ich na płyte DVD-R

sprecyzuj pytanie !!!
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.06.2004, 20:03   #4
d179
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.06.2004
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 5
d179 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Chodzi mi o to,żeby zmieścić kilka filmów na jednej płycie DVD.Jakośc nie musi być super,oczywiście im będzie lepsza tym bardziej się będę cieszył.Po prostu mam sporo filmów na dysku twardym,a mam zamiar go formatować.Nie bardzo mi się uśmiecha zgrywać każdy na CD (jak długi,to nawet na dwie lub trzy płytki).Nie musi to być koniecznie format divx,dlatego pytam znawców tematu,co i jak zrobić,żeby można to było potem obejrzeć także na stacjonarnym DVD i żeby były napisy.Jak trzeba będzie kupić DVD z divx,to kupię.Prosiłbym o wytłumaczenie jak dla człowieka,który nie za bardzo się na tym zna lub ewentualnie jakieś linki,to sobie poczytam.
d179 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.06.2004, 20:11   #5
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jeśli nie sprawia ci kłopotu kupienie odtwarzacza DVD z funkcją odtwarzania divx to bardzo prosta sprawa!!!!!!zgrywaj wszystjie filmy na płyty dvd bez żadnych przeróbek (czyli w formacie Divx - takim jakmasz na dysku)!!!!wejdzie ci na płyte 6 filmów, tylko pamiętaj aby umieścić te filmy w folderach!!!!


oczywiście polecam lekture http://www.divx.pl/ po prawej stronie masz odtwarzacze dvd z divx!!!!!
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.06.2004, 20:35   #6
d179
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.06.2004
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 5
d179 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki.Mam jeszcze pytanie,czy nic nie muszę robić z napisami,żeby potem były czytelne(teraz są w formacie txt).Z tego co rozumiem,to robię folder do każdego filmu,wrzucam w niego divxa i napisy i to wystarczy,żeby stacjonarny DVD z divxem to odtworzył.Na stronie divx.pl jest pare odtwarzaczy,ale nie są one szczególnie tanie,to samo widziałem na Allegro i sporo tańsze(nowe z gwarancją).Może mi coś polecicie niedrogiego i dobrego.Zastanawiam się nad Philipsem,a może szarpnę się na KISS.Chyba,że z tych mało znanych jest coś godnego uwagi.
d179 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.06.2004, 20:55   #7
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
co do napisów to do końca nie wiem bo to zalezy od odtwarzacz jaki kupisz,niektóry czyta txt, a inny srt lub ssa ( to już musisz szukać w opisie danego odtwarzacza)
a najlepiej zrobić tak : nagrasz filmy na płyte DVD-R idziesz do mediamarkt lub do innego marketu i testujesz na różnych modelach (sprawdzasz jak zachowuje sie film i napisy) jak wszystk jest ok. to spisujesz model i kupujesz na allegro :-)
ostatnio mój kuzyn kupił sobie właśnie odtwaracz z divx i jest bardzo zadowolony z niego,kupił go na allegro z tym że nie wiem jaka marka ani model!!ale wysle do nie go sms'a i się go zapytam!!jak będe coś wiedział to napisze co za model itd.

pozdrawiam
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.06.2004, 05:20   #8
kedar123
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.05.2004
Posty: 9
kedar123 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Osobiście mam DVD Bellwood 301 i jestem z niego bardzo zadowolony.
Śmiga na nim prawie wszystko, a co istotne kosztuje połowę mniej od Kissa (jakieś 600 zł) jest możliwość aktualizacji softu, ma polskiego przedstawiciela.
Z napisami nic nie musi się kombinować (obsługuje format TXT i polskie ogonki ąę)
Po prostu wypalasz sześć filmów z napisami i oglądasz, a jakość dużo lepsza niż filmów Dvix konwertowanych na VCD.
Co do innych tego typu DVD to odradzam PHILIPSA nie ma polskich ogonków, brak obsługi Txt i nie można zaktualizować softu (a to bardzo istotna sprawa, bo wiadomo, co chwile są nowsze kodeki), bo ta firma się tym nie interesuje?

A KiSS czy 4tune to klasyka, ale za jakie pieniądze !!!

Odsyłam na stronę dystrybutora i na forum:
http://napisy.org/forumdisplay.php?forumid=29

Ztym softem to goście trochę marudzą bo mi tam raczej się wszystko podoba i bez zmiany

Pozdr
kedar123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.06.2004, 09:13   #9
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dobrze, że mój Philips 737 nie może tego przeczytać bo by się bardzo zdziwił, że nie można mu zaktualizować firmware'u ^_^
Masz jednak rację obecnie dostępne firmware'y obsługują tylko napisy w formacie srt i smi i nie wyświetlają polskich znaczków.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.06.2004, 10:00   #10
kedar123
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.05.2004
Posty: 9
kedar123 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeśli chodzi o PHILIPSA to faktycznie można wgrać nowy soft, tylko skąd go wziąść , skoro producent ma to daleko w d.... przynajmniej tak było do momentu jak się tym sprzętem interesowałem (może coś się zmieniło)
Ale mysle, że z napisami tam nic się nie zmieniło, bo z tego co gdzieś wyczytałem nie pozwoli na to Chipset ESS.
kedar123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.06.2004, 11:03   #11
kedar123
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.05.2004
Posty: 9
kedar123 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
http://forum.divx.pl/viewtopic.php?t=10098

Bez komentarza.
kedar123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.06.2004, 11:55   #12
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie twierdzę, że Philips dba o polskich klientów, którzy nabyli ich odtwarzacze DVD/DivX. Skorygowałem tylko Twoje stwierdzenie, że nie da się zmienić firmware'u.
ESS jako chipset ma oczywiście swoje ograniczenia ale na pewno nie należy do nich niemożność wyświetlenia plików z rozszerzeniem .txt tudzież niemożność wyświetlenia polskich znaczków w tychże napisach.
Firmware można pobrać ze stron Philipsa (tempo aktualizacji i oczywiste niedoróbki istniejących firmware'ów poniżej krytki).
Ja jestem z tego odtwarzacza zadowolony (ale -- jak to już wielokrotnie pisałem -- divxy oglądam sporadycznie).
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.

Ostatnio zmieniany przez ideJ : 04.06.2004 o godz. 12:11
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.06.2004, 12:35   #13
kedar123
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.05.2004
Posty: 9
kedar123 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lightbulb

Jednak myślę, że w tym modelu nie będzie raczej polskich liter, bo jeśli soft był już aktualizowany kilka razy i nic w tej sprawie nie zrobiono tzn. że jest to chyba ograniczenie sprzętowe.
Jeśli chodzi o ESS to na pewno jest to możliwe, ale, w Vibrato II (ma go właśnie Bellwood, i oczywiście jest txt i ąę), czyli w nowszej wersji, a Philips 737 z tego, co pamiętam ma Vibrato S.

Fakt, że jest to chyba jedyny markowy sprzęt do Divixów.
Miałem kiedyś DVD Philipsa, jakiś model bez Divx i jeśli chodzi o filmy DVD to też byłem zadowolony, ale jednak do Dvixów polecam dla bogatszych Kiss a dla "reszty" Bellwood

Ale to jest oczywiście tylko moje zdanie a jak wiadomo "zdania są podzielone"

Ostatnio zmieniany przez kedar123 : 04.06.2004 o godz. 12:38
kedar123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.06.2004, 12:51   #14
d179
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.06.2004
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 5
d179 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam możliwość kupienia za ok.400zł odtwarzacza DVD i divx LiteOn LVD-2001.Wydaje mi się,że to niezły sprzęt za te pieniądze.Trochę o nim czytałem,ale jestem ciekawy Waszej opinii.
d179 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.06.2004, 13:37   #15
kedar123
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.05.2004
Posty: 9
kedar123 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
http://forum.divx.pl/viewforum.php?f=20

Coś tu jest o LiteOn'ach, ale osobiście się z tym sprzętem nie zetknąłem.

Ale za 400 zł jak tylko ma polską czcionk to BRAĆ !
kedar123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.